Dodaj nową odpowiedź

Wiatrak, broniłem ten punkt

Wiatrak, broniłem ten punkt widzenia, który polega na dojściu do róznych źródeł i informowaniu potencjalnych czytelników w sposób bardziej obiektywny. Świat nie jest czarno-biały, świat jest kolorowy. Kiedyś juz pisałem w "Innym Świecie", że nie każdy anarchista jest moim przyjacielem i nie każdy nacjonalista moim wrogiem.

Co do "święta niepodległości innego PAŃSTWA", doprawdy nie rozumiem o co Ci chodzi. 25 marca - to tzw. "Dzień Woli", który nie jest świętem państwowym Ukraińców! Nie jest także świętem państwowym Białorusinów. Jest to data historyczna, która może i nie jest zwiążana stricte z anarchizmem, ale bez wątpienia z historią lewicy obecnej wówczas na terenie Białorusi (socjaldemokratów, eserowców, a nawet Bundu i innych struktur). Jeszcze raz powtarzam, że solidarność z więźniami politycznymi - na szczęście już byłymi - nie zna granic "poprawności politycznej". Zresztą, zapraszam niebawem do Warszawy, Poznania lub Krakowa na spotkanie z Igorem Oliniewiczem, wówczas on odpowie na wszytkie pytania i - zywię nadzieję - rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Co do Kolczenki, to może po prostu nie trzeba go nazywać anarchistą? Może wystarczy antyfaszyta i działacz lewicowy? Niezależnie od tego, on z Sentsowem dostali absurdalne bestialskie wyroki, to jest rzecz oczywista i każdy przejaw solidarności z nimi jest ważny i potrzebny.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.