Dodaj nową odpowiedź

nie jest tak źle

Mąż pracuje w ochronie Impla ponad 10 lat, w sumie jest zadowolony, płaca zasadnicza nie jest wysoka (chociaz niedawno dostał sporą podwyżkę), można dorobić godzinami do całkiem niezłej pensji, jest niepełnosprawny i z tego tytułu ma różne dodatki, np. za dojazdy, badania lekarskie, ogólnie chwali sobie pracę, w pracy nie pije a z opowiadań wiem, że inni pracownicy bardzo często upijają sie i wtedy "szaleją". Nie ma sie co dziwić, że w takiej sytuacji najczesciej umowa zawarta na dłuzszy czas na np. ochronę obiektu moze być rozwiazana z winy Impla a własciwie jego pracowników albo Impel nie wygrywa po raz drugi przetargu. Konkurencją dla firmy Impel są inne mniejsze firmy, które jeszcze mniej płacą swoim pracownikom i często te firmy zabierają obiekty do ochrony, czy też obiekty do sprzątania.
Jeszcze 10 lat temu, gdy mąż sie zatrudniał u nich, wszyscy pracownicy mieli umowy o pracę, obecnie coraz częsciej pojawia się umowa zlecenie i na pewno jest to spowodowane tym, ze na rynku pracy powstało wiele konkurencyjnych firm oferujacych jeszcze niższe koszty zatrudnienia pracowników. Kto nie chce wypaść z rynku musi się dostosować cenowo i "ciąć" koszty.
Łatwo krytykowac pracodawców, ale niech ktos spróbuje wyobrazić sobie jakim sam byłby pracodawcą w obecnych czasach.
Koszty licencji pokrył Impel, również refunduje dodatkowe obowiązkowe badania. Nie zawsze musi być tak źle, jak opisują niektórzy. A swoją drogą nie wiem, dlaczego wszystkie zakłady pozbyły się własnych ochron i służb dozoru. Pewnie również z powodu oszczędności a pewnie po częsci i niemoznosci poradzenia sobie z pracownikami, którzy zamiast dozoru woleli spokojnie sobie spać lub popijać (było to bardzo powszechne).
Nie odradzałabym pracy w Implu, jednakże, by cos osiągnąć w tej firmie, trzeba i z siebie cos dać.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.