Dodaj nową odpowiedź

Narodowiec oskarżony o groźby i antysemickie obelgi wobec sąsiadów

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Przed warszawskim sądem ruszył w piątek proces Marcina G., były członek Polskiego Frontu Narodowego. 29-letni oskarżony, odbywający obecnie karę roku więzienia za znęcanie nad bliską osobą, przyznał się jedynie do pobicia Jakuba K.

Sprawa dotyczy zdarzeń z lata i jesieni ubiegłego roku. Do pierwszego z nich doszło, gdy z powodu głośnej imprezy u Marcina G. sąsiadka wezwała policję. Po odjeździe funkcjonariuszy mężczyźni wyszli przed blok i stojąc pod oknem Marii K. wznosili antysemickie okrzyki.

"Wielokrotnie ryczeli +Dokończymy to, czego nie dokończył Hitler+" - relacjonowała w piątek K. "Wrzeszczeli na tyle głośno i długo, żeby mnie śmiertelnie przerazić" - podkreśliła.

Rankiem po zajściu, kobieta odkryła na oplutych drzwiach swojego mieszkania i ścianie obok, m.in. narysowaną szubienicę z gwiazdą Dawida, dużą swastykę oraz napis "Żydówko, zginiesz śmiercią swoich przodków". Zgłosiła to na policję.

"Kilkakrotnie spotykałam później oskarżonego. Był bardzo butny. Gdyby mnie przeprosił, uznałabym może to wszystko za chuligański wybryk, bo różne rzeczy robi się po alkoholu. Ale po zajściu z października, gdy pobił mojego syna, nie mogłam tej sprawy tak zostawić. Nikt nie ma prawa podnosić ręki na moje dzieci" - powiedziała w piątek.

W październiku ubiegłego roku jej syn, 27-letni Jakub K. został pobity przez Marcina G., gdy w nocy wraz z kolegą wracał do domu. Doznał m.in. złamania nosa.

"Wielokrotnie słyszałem pod swoim adresem inwektywy w stylu +brudny Żyd+ oraz +Żyd w połączeniu z różnymi przekleństwami+, groźby spalenia mieszkania czy wysłania do gazu. Tego dnia, gdy byłem bity usłyszałem +co teraz zrobisz pieprz... Żydzie+" - opowiadał w piątek Jakub K.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.