Dodaj nową odpowiedź

Jak już mówiłem

Jak już mówiłem wcześniej, oni wszyscy są szkodnikami, więc nie wiem kogo miałbym nie-wyrzucać. Nie widzę zasadniczej różnicy pomiędzy nimi. A histerię wywołują media związane z określonymi koteriami politycznymi, którym zależy na tym żeby wyrzucić "faszystów" Kaczyńskich i wstawić na to miejsce "Europejczyków" i neoliberałów z LiD i PO.

Rewolucję nie zrobię "ja" siła własnej woli, rewolucję robią sami zainteresowani zmianą ludzie. Rewolucje są częścią historii i kiedy "stare" jest już niewydolne, przychodzi czas na rewolucyjne wprowadzenie "nowych". Rewolucja to jednak proces, a nie jednorazowy akt obalenia rządu. Obalenie rządu to co najwyżej początek rewolucji, a nie jej koniec - choć tak naprawdę to początek spektakularny i symboliczny, bo rewolucyjny proces zaczyna się znacznie wcześniej - od powstania masowego ruchu dążącego do zmiany, a może jeszcze wcześniej. A więc w procesie rewolucji społecznej (tym się różniącej od rewolucji politycznej, że w niej nie chodzi o wymianę ekipy, o zamach stanu), kształtują się nowe instytucje, bardzo często oparte na demokracji bezpośredniej (kilka momentów w historii to potwierdza).

Pytaniem nie jest CZY rewolucja wybuchnie, tylko KIEDY i JAK będzie przebiegała. Nam zależy, aby była to rewolucja prawdziwie demokratyczna, aby nie generowała nowych rządzących, ale aby doprowadziła do przejęcia władzy nad swoim życiem przez całe społeczeństwo w swoich gminach, zakładach pracy itd. A potem ew. federowała się od dołu do góry także na zasadach demokracji bezpośredniej. Obronie przed agresją państw służyłyby ochotnicze milicje ludowe (tak jak to było podczas Rewolucji Hiszpańskiej, tak jak to jest obecnie w stanie Chiapas w Meksyku, gdzie powstała EZLN) pozostające pod kontrolą demokratyczną.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.