Dodaj nową odpowiedź

Wrocław: Protest przeciw zabijaniu niedźwiedzi czarnych w Kanadzie

2007-08-22 13:00
2007-08-22 14:00

22.08.2007
WROCŁAW
Konsulat Brytjski
ul.Olawska 2
godzina 13.00

Protest przeciw zabijaniu niedźwiedzi czarnych w Kanadzie na czapy dla gwardzistow straży królewskiej w Wielkiej Brytanii

Protest jest częścią kampanii europejskiego oddziału organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), której celem jest wezwanie Jej Wysokości Królowej Elżbiety i Brytyjskiego Ministerstwa Obrony do zatrzymania barbarzyńskich polowań na niedźwiedzie czarne w Kanadzie.
Prawie 200 brytyjskich eurodeputowanych okazało współczucie i wsparło inicjatywę swoimi podpisami, apelując o zastąpienie prawdziwych futer w czapach gwardzistów sztucznymi.

Jedna czapa gwardzisty to życie jednego niedźwiedzia a rocznie zabija się 100 niedźwiedzi! Wiele z nich zostaje postrzelonych kilka razy zanim umrą. Niektórym udaje się uciec i wykrwawiając się, powoli umierają. Kiedy zabite zostają niedźwiedzice ich młodym pozostaje jedynie śmierć z głodu.

Chcemy ukazać straszną prawdę, jaka stoi za tradycją noszenia futrzanych czap przez gwardzistów Straży Królewskiej w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie Ministerstwo ma krew na rękach, pozwalając na rzeź niedźwiedzi by wykonać z ich futra ozdobne czapy, kiedy istnieją materiały z których można uszyć tę część stroju gwardzistów, nie zadając nikomu krzywdy'- mówią aktywiści PETA w Polsce oraz Stowarzyszenia BASTA z Wrocławia. 'Tradycja nie jest usprawiedliwieniem aby torturować i zabijać zwierzęta!'

PETA Europe i aktywiści w Polsce apelują do Królewskiej Gwardii o zaprzestanie noszenia czap wykonanych z niedźwiedziego futra!

Więcej informacji, e-maile z apelem oraz zdjęcia i film:
www.unbearablecruelty.co.uk

Internetową petycję o zaprzestanie szycia czap gwardzistów z naturalnego futra znajdziecie na:
http://www.unbearablecruelty.co.uk/petition.asp

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.