Dodaj nową odpowiedź

I co dalej?

Dotychczasowe reakcje i dyskusja wokol ukazania sie "Wyzwolenia" pokazuja, ze wielu aktywnych anarchistow od dawna oczekuje i jest zainteresowana wskrzeszeniem regularnego anarchistycznego pisma ogolnokrajowego (?). Dalsza dyskusja i wymiana merytorycznych jak i technicznych uwag na necie jest jak najbardziej wskazana. Rownoczesnie, jezeli mialoby sie to tym razem przerodzic w realny projekt, przydaloby sie w niedlugim (relatywnie ujmujac...) czasie jakies konkretne, calodniowe spotkanie w tej kwestii, w ktorym mogliby wziasc udzial tak anarchisci zorganizowani w FA czy wspolproacujacy wokol CIA, jak i pozostali nie zwiazani do tej pory w tych strukturach, lecz rozumiejacy sie jako spoleczni-anarchisci (upraszczcajac nieco w tej chwili...). Mysle, ze w pewnych kwestiach duzego wsparcia, tak logistycznego jak i merytorycznego mogliby udzielic tez liczni polscy anarchisci i anarchistki rozsiani po Europie (Irlandii, Anglii, Hiszpanii, Niemczech, itd.)

Mysle, ze wspolczesny polski ruch anarchistyczny "zasluzyl sobie" wreszcie na jakas solidna i perspektywicznie tworzona publikacje, tak jak i polskie spoleczenstwo "zasluzylo sobie" na latwiejszy i regularny dostep do anarchistycznych pogladow, koncepcji i analiz, ... tak jak i polsie elity ekon-polityczne "zasluzyly sobie" na oddolny rozruch spoleczny, do ktorego solidna anarchistyczna prasa jest niezbedna.

Jedna uwaga ktora chcialam spontanicznie dorzucic do tych przedstawionych juz przez Damiana i innych: jak pociagnac taki duzy, pochlaniajacy mase czasu i energii, a zarazem progresywnie rozwijajacy sie projekt prasowy, przez tak maly ruch, w sposob taki aby nie odbilo sie to negatywnie na innych formach jego aktywnosci? Nie uwazam by byl to problem nie-do-rozwiazania, byc moze powstanie wrecz wprost przeciwna tendencja, lecz warto miec to od poczatku na uwadze...

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.