Dodaj nową odpowiedź

Oto taka ciekawostka; jeśli

Oto taka ciekawostka; jeśli ktoś uznaje hierarchię za słuszną, wtedy może się okazać, że nie będzie na szczycie tej hierarchii. Tak jak pewna neonazistowska międzynarodówka kilka lat temu doznała rozłamu, bo niemieckie i nordyckie sekcje "dyskryminowały" słowian i słowiańscy neonaziści oskarżyli ich o "rasizm".

ONR czy NOP mają trochę różne poglądy, a NSDAP miała trochę inne pogłady od ONR, podobnie jak są różnice pomiędzy międzynarodówkami trockistowskimi. Jednak wiara w hierarchię rasową jest ta sama, nie ważne czy to jest spór o rasę czy o "kulturę".

Nikt nie mówił tu, że każdy prawicowiec jest nazistą, ale każdy prawicowiec uznaje hierarchię społeczną, którą anarchiści odrzycają. Ale artykuł nie był zupełnie o tym - artykuł jest o tym, jak różne frakcje radykalnej prawicy próbują sprzedać najgorsze ideologie hierarchii jako coś innego i jak w tym celu manipulują. Jak tutaj niedawno redkator Obywatela Okraska próbował przekonać ludzi, że fakt, iż Horst Mahler chce, żeby były trzy imperia - amerykańskie, III Rzesza i jakieś Afrykańsko-Azjatyckie, "nie ma nic wspólnego z nazizmem" czyli że usprawiedliwianie takich idei nie jest niczym strasznym. To jest obłuda, ponieważ polega na błędnym mniemaniu, że nazizm lub nawet skrajny rasizm polega na ludobójstwie wszystkich nacji, kiedy faktem jest, że większość rasistów po prostu chce izolacji ras. Niektórzy chcą, żeby powstały "wielkie rasy", które będą panami całych kontynentów, inni chcą żeby jedna lub dwie rasy panowały nad całym światem, inni chcą, żeby wyginęły "niedobre rasy" albo przez ludobójstwo albo przez inne metody (np. represje, izolację, asymilacją kulturową" itd. Wydaje mi się, że powinno być dość jasne, że wszystkie te poglądy są po prostu formami rasizmu, które różnią się tylko co do poziomu represji i brutalności, a żadna z tych form nie jest do przyjęcia.

Niestety są ludzie, którzy poddali się tej obludzie. Pod pretekstem, że ideologia "etnopluralistyczna" jest czymś w rozdaju "obrony praw mniejszości" nawet anarchiści zostali oszukani i nie raz opublikowali teksty o neo-prawicowej ideologii. Możecie googl'ować słowo "etnopluralizm" po polsku i "ethnoplutalism" po angielsku i zobaczycie, co znajdziecie.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.