Wydarzenia - Filtruj: wydarzenie

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj | pokaż wszystkie
«Sobota Maj 13, 2006»
Początek:17:30
Koniec:00:00
Festiwal Kultury Czeczeńskiej w Pałacu Kultury - 12, 13.05. Wiersze, pieśni, pokaz tańca, kuchnia czeczeńska oraz projekcja filmu. Komitet Polska-Czeczenia zaprasza wszystich przyjaciół Czeczenii. Dochód z biletów przeznaczony na pomoc dla uchodźców.
Początek:11:00
Koniec:11:00
Grupa anarchistów ze Słowacji organizuje co jakiś czas wyprawy turystyczne. Następna będzie już 13-14 maja do Mala Fatry (koło miasteczka Martina) na Słowacji.
Początek:12:00
Koniec:14:00
W sobotę 13 maja o godzinie 12:00 na Rynku Głównym w Krakowie, pod Ratuszem, rozpocznie się manifestacja organizowana przez studentów i Inicjatywę Uczniowską. Naszym celem jest zaprotestownie przeciwko skandalicznej decyzji prezydneta Kaczyńskiego o powołaniu do rządu na stanowisko wicepremiera i ministra Edukacji Narodowej Romana Giertycha. Po rozpoczęciu manifestacji na Rynku planujemy przemarsz pod Magistrat i Kuratorium Oświaty. WYKOPMY FASZYZM ZE SZKÓŁ I UCZELNII
Początek:12:00
W sobotę, 13 maja, o godzinie 12:00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się protest przeciw najnowszemu wynalazkowi rządu PiS: faszyście w fotelu ministra edukacji. Przypomnijmy - 8 maja Roman Giertych został nowym ministrem edukacji. Z wykształcenia - prawnik, z poglądów - zaściankowy nacjonalista. Ideolog Młodzieży Wszechpolskiej, nosiciel takich schorzeń, jak nacjonalizm, szowinizm i skrajny klerykalizm. Czy można pozostać obojętnym wobec faszyście w resorcie edukacji? Zdecydowanie nie! Nie bądź bierny - przyjdź i zaprotestuj z nami. Sobota, 13 maj godzina 12:00
Początek:12:00
Koniec:13:30
W sobotę, 13 maja o g.12.00 rozpocznie się w Szczecinie na Pl.Lotników, pod pomnikiem Colleoniego marsz protestu przeciwko obecności A.Leppera i R.Giertycha w rządzie RP. Około 12.15 planowany jest wymarsz pod Urząd Wojewódzki. Demo powinno zakończyć się około 13.00-13.30. Akcja jest organizowana przez "młode partie" polityczne, które posiadają wielkie aspiracje na to by wejść na miejsce powyższych kolesi. Mimo wszystko chcemy przybyć tam jako zwarty blok przeciwników prawicy jak i lewicy i zaprotestować przeciwko rządom obecnej koalicji, a także jakimkolwiek innych innym jakie po nich nadejdą.
Początek:12:00
Koniec:14:00
W sobote 13.05.2006 o godz.12.00 na placu Biegańskiego w Częstochowie odbędzie się manifestacja przeciw nowemu ministrowi edukacji Romanowi Giertychowi Jestesmy przeciw: - Godzinie policyjnej dla mlodziezy - Obowiazkowej religi 3 razy w tyg. dla kazdego - Nowemu przedmiotowi o nazwie "Wychowanie patriotyczne" - Uciskaniu uczniow - Karom fizycznym - Uciskaniu w szkole mniejszosci religijnych Pamietaj ! Swoja obecnoscia pomagasz w sprzeciwie! Bądź z nami!
Początek:14:00
GIERTYCH? NIGDY W ŻYCIU!!! Wzywamy do masowego przybycia na demonstracje pod kolumną Zygmunta, sobota 13 maja, godzina 14.00. Demonstracja przejdzie pod sejm, a natępnie Ministerstwo Edukacji. Gwizdki, bębny mile widziane! *Roman Giertych nie może być ministrem edukacji! Jego faszystowskie poglądy i postawa wobec ludzi wykluczają go z tego stanowiska. Nigdy nie zajmował się oświatą i nie posiada predyspozycji do objęcia ważnej funkcji, jaką niewątpliwie jest minister edukacji!* *Nie będziemy bezczynnie patrzeć jak ogranicza nam się wolność myślenia i narzuca poglądy! Wzywamy wszystkich uczniów, nauczycieli, organizacje i zwykłych ludzi do wspólnego protestu!!!*
Początek:15:00
Koniec:17:00
Esencja muzyki w radiu: Co sobotę i niedzielę dla każdego coś miłego I tak po godzinie zaczynając od soboty od 15 : 15-16 Zion Train - znany zagraniczny projekt dla mnie : dubowe elktro reggae . Będzie zaprezentowny koncert tego zespołu. Mówią o nich,że ich muzyka jest jak beat serca , raz szybszy raz wolniejszy, jak w życiu. Ciekawostka to to,iż w utworze "Legalize it" - wokalistka spiewa ( w pewnym momencie) po polsku. Dla mnie najbardziej zakręcony album warty przesłuchania, polecam. 16-17 Guernica Y Luno. Pomorski projekt związnay z ruchem anarcho - punks (na jednej z prezentowanych płyt grali tez kawałek z hip-hopowym projektem. Nieistniejąca juz kapela gra energiczną muzykę z ambitnymi i porywającymi tekstami, które jednoczyły scenę niezależną ich utwory są : sorry za porównanie, " jak hymny ". Będą utwory "Nie będziesz szedł sam" "Hymn miłości" a także "Wojna z miastem" i wiele znanych kawałków.Muzyczna gęsia skórka gwarantowana.