Wydarzenia

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj
«Niedziela Grudzień 10, 2006»
Początek:12:00
Koniec:18:00
Wyrusz z KANABĄ w drogę do Wiednia 2008 po koniec międzynarodowej prohibicji! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc zmienić złe prawo narkotykowe na doroczny zjazd KANABY, który odbędzie się w dniach 9 i 10 Grudnia 2006 roku (Sobota i Niedziela) w Warszawie. 9 Grudzień - Sobota Podczas pierwszego otwartego dnia spotkania poznasz nas i nasze dotychczasowe działania w Polsce i Europie. Podczas tego spotkania zaprezentujemy także nasz pomysł na legalizację – Cannabis Social Club ( https://hyperreal.info/encod/cannabis_social_clubs_konkurs )– drogę ucieczki konsumentów konopi z nielegalnego rynku. Kto wie, może to właśnie dzięki tobie relatywnie niedługo uda się otworzyć pierwszy w Polsce coffeshop. Nasz pomysł oparty jest o fakt, iż Uniwersytety są w Polsce eksterytorialne i nie podlegają polskiemu prawu karnemu. A przecież przekonanie parlamentów studenckich i uczelnianych do tego i innych eksperymentów wchodzących w skład naszego programu „Strategia Wyjścia”, będzie znacznie prostsze, niż przekonanie parlamentu narodowego. Nie stanie się tak jednak bez twojego zaangażowania. Następnie wspólnie z zaproszonymi ekspertami i politykami dokonamy oceny polskiej polityki narkotykowej w latach 2002-2005 - o co porosiła nas rządowa instytucja Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii http://www.narkomania.gov.pl/. Na zakończenie przedstawimy kilka filmów z Afganistanu, Boliwii, Kanady/USA i Polski. O narkotykach i efektach ich prohibicji. 10 Grudzień - Niedziela Jeśli uznasz, iż chciałbyś pomóc nam w zmianie złego prawa – będziesz mógł dołączyć do Stowarzyszenia KANABA i wziąć udział w zamkniętym spotkaniu drugiego dnia, podczas którego zaplanujemy nasze działania na kolejne lata - czeka nas wiele wydarzeń. W przyszłym roku w Warszawie w ramach dużej Międzynarodowej Konferencji Redukcji Szkód ( http://www.harmreduction2007.org/) , która odbędzie się w maju, zorganizowany zostanie Kongres Użytkowników Narkotyków. Także w tym miesiącu odbędzie się nasz Globalny Marsz Miliona Blantów (GMM 2007) ( https://hyperreal.info/encod/relacja_z_gmm_2006_w_warszawie ).
Początek:14:00
Koniec:16:00
DEMONSTRACJA 10.12 (niedziela), godz. 14 Spotykamy się na Rynku pod Wieżą Ratuszową, następnie przejdziemy pod konsulat Rosji. POKAZ FILMÓW 11.12 (poniedziałek), godz. 19 Klub Re, ul. Św. Krzyża 4 Zapraszamy serdecznie!
Początek:14:00
Koniec:16:00
W niedzielę 10 grudnia w Infoszopie w Warszawie przy ul. Targowej 22 o godz. 14:00 odbędzie się pokaz filmu "Jestem Zły". Reżyser pokazuje grupie rozwydrzonych dzieciaków z jednego z podwórek na warszawskiej Pradze, dzielnicy powszechnie zaliczanej do tych "gorszych", jak obsługiwać kamerę. Potem widać zdjęcia nakręcone już przez same dzieci. Są one niezbitym, a zarazem szokującym dowodem złego wychowania i jeszcze gorszego zachowania młodych filmowców--uliczników. Pokazują świat nieuchronnie dryfujący ku społecznym marginesom.
Początek:18:00
Koniec:22:00
Zapraszamy na pokaz filmów w reżyserii Kazimierza Kutza, tematyką nawiązujących do tamtego okresu. Śmierć jak kromka chleba (1994) to bodaj najsłynniejsze dzieło tego reżysera. Film pokazuje heroiczną walkę górników okupujących Kopalnię "Wujek" z oblegającymi siłami wojska i milicji w grudniu 1981 roku, tuż po wprowadzeniu stanu wojennego. Zawrócony (1994) - Tomasz Siwek (w tej roli Z. Zamachowski) jest członkiem PZPR i namówiony przez kolegę idzie się na demonstracje szpiegować kolegów z pracy. Daję się jednak ponieść emocjom i przyłącza się do protestu, w wyniku akcji milicji zostaje aresztowany. Na komisariacie mimo bicia i poniżania nie wyjawia nazwisk kolegów, zostaje wypuszczony, a następnego dnia jedzie na wieś do brata, który świętuje przyjęcie do ZOMO... Ta gorzka komedia powstała niejako przypadkiem, w przerwie kręcenia "Śmierci...", nie ujmuje to jednak w żaden sposób wartości filmu. wstęp 3 zł. (zyski zostaną przeznaczone na działalność organizacji)