Wydarzenia

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj
«Czwartek Marzec 01, 2007»
Początek:01:00
Koniec:22:00
Chcesz przyjechać bronić Doliny Rospudy? Proszę przeczytaj uważnie poniższe informacje. Przygotuj się na ciężkie warunki atmosferyczne – niskie temperatury, śnieg i wiatr. Zastanów się dwa razy, czy jesteś wystarczająco zdeterminowany/a i wytrzymały/a, by spać w namiocie w lesie w tak niesprzyjających warunkach. W żaden sposób nie próbujemy Cię zniechęcić do dołączenia do obozu Niezależnej Republiki Rospudzkiej :o) – ale prosimy – mierz siły na zamiary. Zastanów się na ile dni jesteś w stanie przyjechać – obóz zaczyna się 12 lutego /poniedziałek/, kończy 28 lutego /środa/. Jeśli zdecydujesz się do nas przyjechać proszę zabierz ze sobą: - namiot - ciepły śpiwór/koce termiczne/zwykłe koce – taką ilość abyś nie zmarzł/a w nocy - karimatę bądź dmuchaną matę - menażkę, sztućce, kubek - termos - maksymalną ilość ciepłych ubrań - buty nieprzemakalne do chodzenia w śniegu - kalosze jeśli masz - latarkę zwykłą i czołówkę -scyzoryk - krem chroniący przed wiatrem i zimnem np. Penaten - podstawowa apteczkę - jeśli masz, mapę okolicy - w sklepach turystycznych możesz nabyć za niewielką cenę ogrzewacze – ratują przed odmrożeniem przy ekstremalnych temperaturach, popatrz tu: www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&szukaj=yes&katid=10&pkatid=180&marka=&subm=Szukaj Jeśli posiadasz dodatkowy śpiwór weź go ze sobą – na pewno się przyda. Jeśli wspinasz się zabierz szpej. W obozie nie ma wody ani prądu. Raz na kilka dni będzie możliwość umycia się u rolników w pobliskich wsiach, którzy udostępnili nam bezpłatnie swoje domy. Jeżeli wyjątkowo zmarzniesz, będziesz miał/a możliwość spędzenia nocy pod dachem by odtajać i dojść do siebie;o) Jednak prosimy nie nadużywaj gościnności naszych gospodarzy. Na obozie będą funkcjonować toalety w postaci wykopanych dołów wyściełanych workami. Worki z nieczystościami będziemy wywozić z lasu w miarę potrzeb.
Początek:13:00
Koniec:10:00
Szczecin, 1 – 4 marzec 2007 FEMINIZM I RADYKALZIM WSRÓD RUCHÓW SPOLECZNYCH I PERSPEKTYW KRYTYCZNYCH Konferencja odbędzie się w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Krakowskiej 71. http://konferencjafem.w.interia.pl/ [inline:1] Plan seminarium 1 marca- przyjazd referentów 2 marca- 9.00- 18.00 seminarium 9.00 Dyskusja panelowa: „Feministyczne reinterpretacje, reinterpretacja feminizmu” Ewa Majewska / Uniwersytet Warszawski / - Płeć, prawo i pożądanie. Feministki o seksualności. Marta Trawinska / Uniwersytet Wrocławski / - Konstruowanie przestrzeni dla funkcjonowania ruchu (anarcho)feministycznego – separatyzm i spójna wizja tożsamości (anarchio)feministycznej czy queerowy parasol? Piotr Antoniewicz / Uniwersytet Wrocławski / - Strategie działania polskiego ruchu alterglobalistycznego – między queerową różnorodnością a partią polityczną Michał Kozłowski /Uniwersytet Warszawski / 13.00 obiad 15.00 Sesja referatowa: „Patriarchalny kapitalizm?” Piotr Żuk /Uniwersytet Wrocławski / Nieobecne Społeczeństwo - o słabości krytyki społecznej, nowych ruchów oraz działań poza państwem i rynkiem w Polsce. Jan Sowa /„ha!art”/ -Trzecia fala i mielizny rynku. Kobieta w towarowej logice późnego kapitalizmu. Ewa Charkiewicz /Think Tank Feministyczny/ - Neopatriarchat i uber-rynek? Lila Krysia -Mizoginia- zjawisko społeczne i kulturowe 19.00 kolacja 20.00 PROJEKCJA Z DYSKUSJĄ: prezentacja projektu Aleksandry Polisiewicz i Ewy Majewskiej (Syreny TV) w „Klubie sztuki niepopularnej Alter Ego” 3 marca- 10.00 – 18.00 seminarium 10.00 Dyskusja panelowa: „Aktywistki i akademiczki – perspektywy współdziałania” Katarzyna Szumlewicz /„Bez Dogmatu”/ - raport na temat wątków lewicowych w polskim ruchu kobiecym i ich miejsca w obszarze refleksji krytycznej
Początek:19:00
Koniec:22:00
1.03.2007 (czwartek) WROCŁAW Siedziba Stowarzyszenia Młody Wrocław Ul. Zelwerowicza 16 (obok pl. Jana Pawłam II) godz. 19.00 wjazd: darmo [inline:1] Pokaz filmów: - "Marsho" - "Święta wojna Czeczenów" W grudniu 1994 roku wybuchła pierwsza wojna czeczeńska. Wojna ta została uznana za jeden z najkrwawszych konfliktów na świecie. Po pokoju w Chasaw-Jurcie, który został zawarty w sierpniu 1996 roku i okresie własnej państwowości, szybko doszło do kolejnych działan wojennych. W 1999 wybuchła tzw. Druga wojna czeczeńska, wojna jeszcze bardziej krwawa niż pierwsza, prowadzona środkami najgorszymi z możliwych. Od 2002 roku Kreml zapewnia, ze sytuacja w tym kraju coraz bardziej się stabilizuje, a Czeczenia jest odbudowywana. Mimo to w kraju tym nadal wybuchają bomby, wciąż giną ludzie, a obozy filtracyjne i tortury są na porządku dziennym. Jak zawsze na spotkaniu będzie można nabyć książki rozprowadzane przez Komitet Wolny Kaukaz oraz płyty Timura Mutsurayeva. Zapraszamy serdecznie.
Początek:20:00
Koniec:22:00
FILM: SOPHIE SCHOLL Skłot Elba 1 marca o godz. 20:00 Film pokazuje ostatnie sześć dni życia Sophie Scholl (17-22 lutego 1943) widziane jej własnymi oczami - oczami odważnej i pełnej energii młodej kobiety, która gotowa jest oddać życie za ideały Białej Róży. Organizacja ta, dzięki oporowi i protestom przeciwko nazistowskiemu reżimowi, stała się synonimem odwagi cywilnej i pokojowej walki z uciskiem i rządami przemocy. Fabuła filmu została w możliwie najwierniejszy sposób oparta na faktach (podczas jego realizacji wykorzystano na przykład oryginalne protokoły przesłuchań). Młody reżyser Marc Rothemund ("Die Hoffnung stirbt zuletzt"), dzięki świeżemu i wolnemu od uprzedzeń spojrzeniu na historię, ożywił mityczną i symboliczną postać Sophie Scholl. Główną rolę w filmie gra Julia Jentsch ("Edukatorzy", "Schneeland"), a w dobrze dobranej obsadzie aktorskiej znaleźli się także Fabian Hinrichs ("Strach przed strzelaniem") jako Hans Scholl, Alexander Held ("Upadek") jako przesłuchujący Sophie oficer Gestapo Robert Mohr, André Hennicke ("Angst") jako sędzia Roland Freisler i Johanna Gastdorf ("Cud z Berna") jako współtowarzyszka Sophie z celi, Else Gebel. Na planie tego trzymającego w napięciu filmu Marc Rothemund ponownie współpracował ze sprawdzonymi filmowcami: Fredem Breidensdorferem (scenariusz), Svenem Burgemeisterem (produkcja), Martinem Langerem (zdjęcia) i Hansem Funckiem (montaż). Wspólnie zrealizowali już wcześniej nagrodzony Grimme Award in Gold i Gold Camera film "Die Hoffnung stirbt zuletzt".