Wydarzenia - Filtruj: wydarzenie

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj | pokaż wszystkie
«Niedziela Marzec 25, 2007»
Początek:01:00
Koniec:22:00
Chcesz przyjechać bronić Doliny Rospudy? Proszę przeczytaj uważnie poniższe informacje. Przygotuj się na ciężkie warunki atmosferyczne – niskie temperatury, śnieg i wiatr. Zastanów się dwa razy, czy jesteś wystarczająco zdeterminowany/a i wytrzymały/a, by spać w namiocie w lesie w tak niesprzyjających warunkach. W żaden sposób nie próbujemy Cię zniechęcić do dołączenia do obozu Niezależnej Republiki Rospudzkiej :o) – ale prosimy – mierz siły na zamiary. Zastanów się na ile dni jesteś w stanie przyjechać – obóz zaczyna się 12 lutego /poniedziałek/, kończy 28 lutego /środa/. Jeśli zdecydujesz się do nas przyjechać proszę zabierz ze sobą: - namiot - ciepły śpiwór/koce termiczne/zwykłe koce – taką ilość abyś nie zmarzł/a w nocy - karimatę bądź dmuchaną matę - menażkę, sztućce, kubek - termos - maksymalną ilość ciepłych ubrań - buty nieprzemakalne do chodzenia w śniegu - kalosze jeśli masz - latarkę zwykłą i czołówkę -scyzoryk - krem chroniący przed wiatrem i zimnem np. Penaten - podstawowa apteczkę - jeśli masz, mapę okolicy - w sklepach turystycznych możesz nabyć za niewielką cenę ogrzewacze – ratują przed odmrożeniem przy ekstremalnych temperaturach, popatrz tu: www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&szukaj=yes&katid=10&pkatid=180&marka=&subm=Szukaj Jeśli posiadasz dodatkowy śpiwór weź go ze sobą – na pewno się przyda. Jeśli wspinasz się zabierz szpej. W obozie nie ma wody ani prądu. Raz na kilka dni będzie możliwość umycia się u rolników w pobliskich wsiach, którzy udostępnili nam bezpłatnie swoje domy. Jeżeli wyjątkowo zmarzniesz, będziesz miał/a możliwość spędzenia nocy pod dachem by odtajać i dojść do siebie;o) Jednak prosimy nie nadużywaj gościnności naszych gospodarzy. Na obozie będą funkcjonować toalety w postaci wykopanych dołów wyściełanych workami. Worki z nieczystościami będziemy wywozić z lasu w miarę potrzeb.
Początek:15:00
Koniec:23:00
Ladyfest jest imprezą odbywającą się cyklicznie w wielu miastach Europy i USA. Idea wywodzi się z ruchu Riot Grrrl i ma na celu promowanie alternatywnej twórczości oraz kreowania przestrzeni kobiecej. Jest to przedsięwzięcie typu non-profit. Po raz pierwszy festiwal odbył się w 2000 roku w Olimpii (Stan Waszyngton, USA). Toruński Ladyfest będzie pierwszym tak dużym wydarzeniem promującym idee feministyczne w naszym regionie. Chcemy aby podczas tych sześciu dni Toruń stał się miastem kobiet – miastem kolorowym, zróżnicowanym, dynamicznym. Miejscem, w którym swoje talenty i umiejętności będą mogły zaprezentować kobiety pochodzące z różnych środowisk i tworzące w obrębie rozmaitych nurtów sztuki. Mamy nadzieję, że dzięki temu festiwalowi media zaczną postrzegać feminizm jako zasługujący na zainteresowanie i prawdziwie pozytywny ruch społeczny. Dlatego ważną rolę odgrywać będzie zwłaszcza ta aktywność kobiet, która jest związana ze sztuką i niekonwencjonalnymi działaniami, które przyciągną i media i publiczność. Ladyfest będzie wielobarwnym karnawałem, przejawem radości i pozytywnej energii. Wielogłosem spod znaku feminizmu i queerowej kultury. Festiwalowi będzie towarzyszył wolnościowy, feministyczny przekaz w myśl „idei do it yourself” (D.I.Y.). Głos kobiet, nasz sprzeciw wobec agresji, dominacji, homofobii, seksizmu, faszyzmu i rasizmu. *Program może jeszcze ulec niewielkim zmianom (aktulane info: http://www.ladyfesttorun.webpark.pl ) Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny, z wyjątkiem koncertów w Pilonie (23 III) o godz. 20.15 (wjazd 5PLN) Zapisy – drogą mailową: ladyfesttorun@wp.pl 20 III 2007 (wtorek) od 19:00 Projekcje filmów w Kinie ORZEŁ (ul. Strumykowa 3) www.kinoorzel.pl (Mała Sala) Podczas trwania LADYFESTu w galerii Kina ORZEŁ wystawa feministycznych kolaży Justyny Bachorskiej 19:00 Niebieskoocy Scenariusz i reżyseria: Bertram Verhaag
Początek:14:00
Koniec:16:00
Powalająca satyra Stanleya Kubricka na głupotę wojskowych. Podtytuł mówi wszystko: "Jak przestałem się martwić i pokochałem bombę". Projekcja w Infoszopie ul. Targowa 22 w Warszawie. Zapraszamy!!!
Początek:17:00
Wieczorek filmowy [CRK] Centrum Reanimacji Kultury ul Jagiellonczyka 10cd godz. 17.00 wjazd: darmo 25.03.2007 "Tak wygląda demokracja" (44 min.) Dokument o pierwszym proteście przeciwko polityce WHO podczas obrad tej organizacji w 1999 w Seattle. Protest ten jest uznawany za narodziny ruchu alterglobalistycznego, gdyż w protestach uczestniczyły różne grupy społeczne: związki zawodowe, ekolodzy, młodzież, po prostu obywatele … i było to pierwsze tego typu masowe wystąpienie przeciwko WHO. Kłuje w oczy również to w jaki sposób traktowani są protestujący pokojowo demonstranci w kraju, który sam siebie obwołał strażnikiem światowej demokracji… Oraz to w jaki sposób media przekazują społeczeństwu obraz wydarzeń… Po filmie zapraszamy na dyskusję.