Wydarzenia - Filtruj: wydarzenie

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj | pokaż wszystkie
«Środa Grudzień 05, 2007»
Początek:01:00
Koniec:19:00
W dn 5.12.2007r.(sroda)godzina 19:00 zapraszamy na film "Tak wyglada demokracja" Tarnowskie Góry, bar "U Benego" (na kaczyncu) Jak cos to pytac ludzi o kaczyniec, wiekszosc wie gdzie to jest, bar lezy na przeciwko greckiej restauracji "parnas"
Początek:18:00
Spotkanie z przedstawicielami Komisji Zakładowej OZZ "Inicjatywa Pracownicza" przy H. Cegielski Poznań. Inicjatywa Pracownicza od ponad 6 lat działa na terenie zakładów H. Cegielski, w tym czasie była ona wielokrotnie inicjatorem akcji protestacyjnych, pikiet, strajków i postojów. Dzięki przyjętej strategii oddolnego zaangażowania w walki wszystkich pracowników, wypracowała szereg nowatorskich rozwiązań organizowania oporu na terenie zakładu pracy. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w spotkaniu i dyskusji. 7 grudnia 2007 (piątek), godz. 18.00 Poznań, Rozbrat ul. Pułaskiego 21a
Początek:18:00
Koniec:20:00
"Recykling Idei" zaprasza na klub dyskusyjny promujący ostatni numer pisma. "Pole pracy, pole walki. Nowa fala oporu" POZNAŃ 5 grudnia, środa godz. 18:00 Księgarnia "Głośna Samotność", ul. Ratajczaka 18 Udział wezmą: Andrzej Nowak -- pracownik naukowy Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zajmuje się filozofią społeczną i polityczną, publikował m.in. w "Lewą Nogą", "Principiach" i "Czasie Kultury" Jarosław Urbański -- socjolog, publicysta prasy związkowej i lewicowej; związany z Federacją Anarchistyczną i związkiem zawodowym Inicjatywa Pracownicza Poprowadzi: Michalina Golinczak W różnych częściach świata od kilkunastu lat narasta nowa fala radykalnego sprzeciwu wobec kapitalizmu. Pracownicze konflikty o podział zysków, o warunki i pewność zatrudnienia oraz o kontrolę nad procesami ekonomicznymi to pole o szczególnym znaczeniu dla dyskusji na temat zmian. Na tym polu podejmuje się próby jednoczenia ludzi Północy i Południa, lepiej i gorzej zarabiających, kobiet i mężczyzn, skupionych w dużych robotniczych załogach i rozproszonych w "elastycznych" sektorach rynku pracy. Jeśli praca -- najemna i nienajemna -- stanowi główny mechanizm systemu opartego na zasadzie niekończącej się akumulacji kapitału, sprzeciw wobec niesprawiedliwości tego systemu z konieczności musi koncentrować się właśnie w tym obszarze. To, jak szybko sprzeciw ten będzie się rozszerzać i jakie efekty przyniesie, zależy w dużym stopniu od wysiłków działaczek i działaczy społecznych umiejących dostrzec jego polityczny, antysystemowy wymiar. Zgodnie z alterglobalistycznym hasłem "Jesteśmy wszędzie", podejmujemy dyskusję na ten temat również na polskim gruncie. Zapraszamy na debatę z udziałem osób łączących perspektywę krytycznej teorii społecznej z zaangażowaniem w radykalną działalność społeczno-polityczną.