Wydarzenia
Piątek, Lipiec 24, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
End: 06:00
Start: 2009-07-23 15:00
End: 2009-07-24 06:00
15.00 - pokaz filmów z demonstracji AntyNATO z 20 lutego 2009 r. i „Bez nas nie ma demokracji” z 4 czerwca 2009 r.
16.00-19.00 - warsztat szablonowy
(ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia pod numerem tel. 511 35 10 36)
17.00 - pokaz filmu „ Władza precz”
19.00 - prezentacja działań ruchu antyfaszystowskiego w Niemczech
21.00 - warsztat squaterski
(praktyczne porady, kwestie prawne, filmy o squatingu)
23.00 - freestyle Kuby Palacza do konferencji prasowej anarchistów przed demonstracją
„Bez nas nie ma demokracji” z 4 czerwca 2009 r.
23.23 – ANARCHO-DISCO PARTY (DJ Paszczax)
od godz. 15.00 do końca trwania imprezy - wystawa plakatów i wlepek anarchistycznych (wideo instalacja)
- wystawa „Panta rej, czyli historia wzlotów i upadków Federacji Anarchistycznej”
- distro wydawnictw anarchistycznych
wstęp wolny
Kawiarnia Naukowa
ul. Jakuba 29-31
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
Start: 16:00
End: 19:00
godz. 16.00
pod wieżą ratuszową na Rynku Głównym
Zapraszamy!
Organizacje lokatorskie Krakowa
Federacja Anarchistyczna Kraków
Sobota, Lipiec 25, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
Start: 11:00
End: 14:00
Zapraszamy na bazar ekologiczny do kawiarni/księgarni/sklepu fair trade "Falanster" we Wrocławiu, ul. św. Antoniego 23.
Dla kogo:
- dla osób, którym zależy na wysokiej jakości jedzenia, na jego nietoksyczności, dobrym i zróżnicowanym smaku
- które chcą wiedzieć skąd pochodzi żywność, którą jedzą i wolałyby, żeby nie była to druga półkula
- którym zależy na tym, aby żywność była wytwarzana z poszanowaniem środowiska, praw pracowniczych i praw zwierząt
- które chcą wesprzeć rolników, dzięki którym hipermarkety nie są jeszcze jedynymi miejscami, gdzie można kupić żywność.
Zależy nam na zbudowaniu trwałych więzi pomiędzy producentami zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności i konsumentami. Chcielibyśmy doprowadzić do tego, aby konsumenci mieli gwarancję dostawy produktów z certyfikatami ekologicznymi, a rolnicy równie ważną gwarancję stałego zbytu na te produkty. Naszym wzorem są francuskie sieci tworzone w ramach AMAP – Związku dla podtrzymania zrównoważonego chłopskiego rolnictwa. Podstawą działania AMAP są trwałe porozumienia między konkretnymi producentami żywności i jej odbiorcami, które umożliwiają rolnikom bezpośrednią sprzedaż wysokiej jakości lokalnych produktów rolnych stałym grupom odbiorców.
Na bazarze będzie można kupić żywność bezpośrednio od rolników produkujących ją w gospodarstwach posiadających certyfikaty ekologiczne lub będących na etapie ich zdobywania z terenu Dolnego Śląska. Na najbliższym bazarze będą dostępne warzywa, owoce, zioła, przetwory owocowe i warzywne, pieczywo, mąki, kasze, nabiał kozi i krowi.
Począwszy od 25 lipca bazar odbywać się będzie cyklicznie - co dwa tygodnie.
Osoby zainteresowane współpracą przy inicjatywie prosimy o kontakt pod adresem kontakt@falanster.pl. Osoby chcące otrzymywać regularne informacje o bazarach i innych inicjatywach ekologicznych prosimy o kontakt pod adresem bazar@eko.org.pl.
Start: 12:00
End: 13:00
Protest pod Biurem Handlowym Osiedla "Górczewska Park"
Firma JW Construction korzysta z taniej siły roboczej!
Korzysta z firm podwykonawców a potem nie sprawdza, czy pracownicy są ubezpieczeni, czy mają odpowiedni sprzęt i zabezpieczenie BHP i nawet, czy dostają zapłatę za pracę!
Dość systemowi zatrudniania, który pozwala na wyzysk pracowników!
Domagamy się aby JW Construction aktywnie sprawdzała warunki pracy wszystkich ludzi, pracujących na należących do nich budowach i gwarantowała, aby ludzie byli ubeczpieczeni, otrzymywali pensje i by przestrzegano wszystkich należnych im praw.
Domagamy się, aby JWC zapewniło wszystkim pracownikom godne pensje i warunki pracy.
Dość wyzysku pracowników! Ludzie nie chcą mieszkać w byłych obozach pracy!
Zapraszamy wszystkich na pikietę pod inwestycją Górczewska Park, gdzie za darmo pracowali chińscy pracownicy.
(Inna pikieta związana z tą sprawa odbędzie się pod firmą V-Agra w ciągu tygodnia.)
Sobota 25 lipca o godz. 12:00
JW Construction
Biuro Handlowe
ul. Górczewska 181
naprzeciwko Wola Park
Dojazd:
Z Centrum/ Pragi Autobusy 171 czy 190
Z Ochoty / Okęcia: Autobus 154
Niedziela, Lipiec 26, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
Poniedziałek, Lipiec 27, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
Wtorek, Lipiec 28, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
Start: 11:00
End: 12:00
Dnia 28.07.2009 o godz.11:00 rusza proces przed sądem pracy w Poznaniu (sala nr 212 ul. Kamiennogórska 26) z powództwa działaczy IP przeciwko DAD Polska za zwolnienie za działalność związkową. Inicjatywa Pracownicza zapowiada w tym dniu protest. Zapraszamy do udziału w tej akcji.
Więcej na ten temat na stronie www.rozbrat.org i www.ozzip.pl
Środa, Lipiec 29, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
Czwartek, Lipiec 30, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
(all day)
Start: 2009-07-30 12:00
End: 2009-08-02 23:00
Motto:
To nie miłość lecz nienawiśc rani ludzi.
(Podaj dalej)
W Amsterdamie właśnie w ten łikend nieoficjalnie zaczyna się Parada Homoseksualistów i Lesbijek. Jest to odbywający się co roku festiwal na rzecz tolerancji dla tych co zakochani są w tej samej płci. W tym roku jak w poprzednim odbywa się pod dumnym hasłem JESTEŚMY !!! Jednak główne aktywności przypadną na dni od czwarku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia. Wówczas, przeważnie w sobotę setki łódek z głośną muzyką i roztańczonymi ludźmi będzie pływało w Amsterdamie po wszystkich jego kanałach. Mieszkańcy, turyści i wszyscy poprzez zabawę z nimi razem będą świętowali tolerancję. Miasto zamieni się w wielki festiwal. Ludzie będą oglądali barwnie poprzebieranych i roztańczonych na łódkach, będa tańczyli i bawili się z nimi. Wiele klubów będzie otwartych przez ten długi likend. Amsterdam po raz kolejny zamanifestuje wolność, równość i tolerancję i jak wielu turystów będzie mogło się przekonać ma z tego wielkie korzyści. Polska mogła by się wiele nauczyć od tego miasta. Przywiozł bym tu każdego homofoba , myślę że pomogło by mu to stać się bardziej tolerancyjnym. Program szczegolowy festiwalu mozna przeczytać na http//:www.gaypride.nl
przesłane przez amsterdamski wolnościowy, skłoterski serwis informacyjny: http://www.positi.blogspot.com
Piątek, Lipiec 31, 2009
(all day)
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
(all day)
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
(all day)
Start: 2009-07-30 12:00
End: 2009-08-02 23:00
Motto:
To nie miłość lecz nienawiśc rani ludzi.
(Podaj dalej)
W Amsterdamie właśnie w ten łikend nieoficjalnie zaczyna się Parada Homoseksualistów i Lesbijek. Jest to odbywający się co roku festiwal na rzecz tolerancji dla tych co zakochani są w tej samej płci. W tym roku jak w poprzednim odbywa się pod dumnym hasłem JESTEŚMY !!! Jednak główne aktywności przypadną na dni od czwarku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia. Wówczas, przeważnie w sobotę setki łódek z głośną muzyką i roztańczonymi ludźmi będzie pływało w Amsterdamie po wszystkich jego kanałach. Mieszkańcy, turyści i wszyscy poprzez zabawę z nimi razem będą świętowali tolerancję. Miasto zamieni się w wielki festiwal. Ludzie będą oglądali barwnie poprzebieranych i roztańczonych na łódkach, będa tańczyli i bawili się z nimi. Wiele klubów będzie otwartych przez ten długi likend. Amsterdam po raz kolejny zamanifestuje wolność, równość i tolerancję i jak wielu turystów będzie mogło się przekonać ma z tego wielkie korzyści. Polska mogła by się wiele nauczyć od tego miasta. Przywiozł bym tu każdego homofoba , myślę że pomogło by mu to stać się bardziej tolerancyjnym. Program szczegolowy festiwalu mozna przeczytać na http//:www.gaypride.nl
przesłane przez amsterdamski wolnościowy, skłoterski serwis informacyjny: http://www.positi.blogspot.com
Sobota, Sierpień 1, 2009
End: 20:00
Start: 2009-07-20 20:00
End: 2009-08-01 20:00
Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FALi, która odbędzie się w dniach 20 lipca – 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.
Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.
Mamy 60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach, jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.
Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.
Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem (przez każdą z nas), ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu – mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. FALa jest inicjatywą niekomercyjną a praca związana z jej organizacją (w tym prowadzenie zajęć) wykonywana jest na zasadzie wolontariatu.
ZAJĘCIA
Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej (m.in. organizowania protestów i akcji). Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. Ostateczny program będzie znany najprawdopodobniej na dwa tygodnie przed obozem. Zapisy na zajęcia organizowane są w pierwszym dniu obozu. Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki obozu, prosimy o kontakt! Ze względu na brak dofinansowania za prowadzenie zajęć nie przewidujemy wynagrodzenia. W ramach obozu planujemy realizację zajęć w trzydniowych blokach, bo których następować będzie jeden dzień przerwy.
DZIECI
Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 3-10 lat, dziewczynkę w wieku od 3 lat - bez górnej granicy wiekowej) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. UWAGA! liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń! Udział w obozie dzieci w wieku 3-4 lat możliwy jest jedynie w przypadku zebrania się 3-5-osobowej grupy.
Ulica nie będzie „odgórnie” organizowała osobnego obozu dla dzieci (jest to związane z trudnościami formalno-prawnymi w przypadku organizowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży). Oznacza to, że te z Was które przyjadą z dziećmi, wraz z innymi chętnymi uczestniczkami, a także z pomocą zatrudnionych opiekunek, będą odpowiedzialne za zorganizowanie czasu, zajęć i opieki dla dzieci. Opiekunki zapewnią opiekę i zajęcia dla dzieci w wymiarze 4 godziny dziennie dla dzieci młodszych oraz 8 godzin dziennie dla dzieci starszych (jedynie w dniach, w których realizowane będą zajęcia dla dorosłych kobiet).
Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl
Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).
MIEJSCE: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno”, http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)
DOJAZD: we własnym zakresie i na własny koszt.
JAK ZGŁOSIĆ SIĘ NA AKCJĘ?
Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz możemy Twoją prośbę (telefoniczną, mailową) przesłać pocztą.
Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł
(w tym przez 13 dni: miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie, zajęcia)
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł
(jest to koszt pokrywany przez kobietę, która z nim/nią przyjeżdża).
Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.
Po otrzymaniu od Was zgłoszenia będziemy się z Wami kontaktować i przekazywać kolejne informacje – na temat zajęć, wpłat itd.
Z Waszej strony ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie wpłaty (jak najszybciej, po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia).
Zgłoszenia:
Mailowo: oboz@siostrzana.org (jeśli nie masz dostępu do e-maila, prosimy o kontakt telefoniczny).
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta),0 502 24 67 68 (Agata)
Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach znajdziecie na tej stronie.
End: 00:00
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
End: 23:00
Start: 2009-07-30 12:00
End: 2009-08-02 23:00
Motto:
To nie miłość lecz nienawiśc rani ludzi.
(Podaj dalej)
W Amsterdamie właśnie w ten łikend nieoficjalnie zaczyna się Parada Homoseksualistów i Lesbijek. Jest to odbywający się co roku festiwal na rzecz tolerancji dla tych co zakochani są w tej samej płci. W tym roku jak w poprzednim odbywa się pod dumnym hasłem JESTEŚMY !!! Jednak główne aktywności przypadną na dni od czwarku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia. Wówczas, przeważnie w sobotę setki łódek z głośną muzyką i roztańczonymi ludźmi będzie pływało w Amsterdamie po wszystkich jego kanałach. Mieszkańcy, turyści i wszyscy poprzez zabawę z nimi razem będą świętowali tolerancję. Miasto zamieni się w wielki festiwal. Ludzie będą oglądali barwnie poprzebieranych i roztańczonych na łódkach, będa tańczyli i bawili się z nimi. Wiele klubów będzie otwartych przez ten długi likend. Amsterdam po raz kolejny zamanifestuje wolność, równość i tolerancję i jak wielu turystów będzie mogło się przekonać ma z tego wielkie korzyści. Polska mogła by się wiele nauczyć od tego miasta. Przywiozł bym tu każdego homofoba , myślę że pomogło by mu to stać się bardziej tolerancyjnym. Program szczegolowy festiwalu mozna przeczytać na http//:www.gaypride.nl
przesłane przez amsterdamski wolnościowy, skłoterski serwis informacyjny: http://www.positi.blogspot.com
Start: 15:00
End: 16:00
Z okazji 65 rocznicy Powstania Warszawskiego Komisja Krajowa Stowarzyszenia Wolność - Równość - Solidarność pragnie zaprosić swoich członków, sympatyków, osoby indywidualne, a także inne środowiska i organizacje, na uroczyste złożenie wieńca poległym bojownikom 104 kompanii Związku Syndykalistów Polskich, które odbędzie się pod Domem Profesorów 1 sierpnia 2009 o godzinie 15.00.
Bohaterowie żyją wiecznie!
Niedziela, Sierpień 2, 2009
End: 00:00
Start: 2009-07-24 00:00
End: 2009-08-02 00:00
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Przyjaciele!
Po raz czwarty, zapraszamy na międzynarodowy A(narchist)-Camp w Austrii, który odbędzie się w dniach 24 lipca – 2 sierpnia 2009 r. Anarchistyczny obóz letni, gdzie możemy doświadczyć wyzwolonego życia bez przemocy i struktur hierarchicznych, wprowadzić w życie wartości, o które walczymy.
Czym jest A-Camp? - założenia
Założeniem organizatorów anarchistycznego obozu letniego w Austrii jest umożliwienie osobom z różnych miejsc wymiany doświadczeń na polu wprowadzania
w życie ideałów wolnościowych. Będzie to doskonała okazja do poznawania siebie i uczenia się od siebie nawzajem. W tym kontekście konstruktywne wydaje się nawet spieranie, zwłaszcza jeżeli będziemy pamiętali by traktować się z szacunkiem.
Opór/bunt oznacza życie zgodne z naszymi pragnieniami. W tym duchu, wspólnie spędzone 10 dni powinno być wypełnione wspólnym życiem, miłością, śmiechem, debatą, planami, tańcem, gromadzeniem wspólnych pomysłów, pieszczotami i tym, na co macie tylko ochotę.
Tylko od Ciebie zależy, jaki będzie A-Camp – od Twojej inicjatywy oraz spontanicznie podjętych działań. Dlatego nie ma określonego programu. To, co się będzie działo podczas obozu będzie zależało od samych uczestników. Nie oczekujcie, że znajdziecie gotowy plan wykładów i warsztatów. Liczcie przede wszystkim na własną inwencję i zaangażowanie, przygotowujcie warsztaty i dyskusje sami i we współpracy z innymi. Doświadczenie wyniesione z poprzednich obozów anarchistycznych pokazuje, że wiele różnorodnych i interesujących tematów i działań pojawia się zazwyczaj spontanicznie. Istotnym wydaje się, by uczestniczyć w spotkaniach mobilizacyjnych oraz dyskusjach na stronie, zarówno przed, jak i po obozie.
Nie musisz znać żadnych teorii, nie musisz działać w jakiejkolwiek grupie politycznej, by uczestniczyć w obozie anarchistycznym. Mile widziani są wszyscy ci, którzy identyfikują się z ideą emancypacji i ahierarchiczności.
Kwestia dyskryminacji
Istotny jest brak wszelkich form dyskryminacji czy opresji podczas obozu. Każdy powinien wziąć to pod rozwagę i czuć się odpowiedzialnym za to, by takie sytuacje nie miały miejsca. Bądźcie świadomi, zaangażowani i czujni - jeśli zauważycie zachowanie tego typu (czy to u innych, czy u siebie) nie bójcie się mówić o tym głośno. Solidarność i wolność od władzy doświadczana w sposób autentyczny, dodaje nam energii i odwagi w naszej codziennej walce.
Organizacja obozu
Miejsce, w którym znajduje się obóz składa się z różnych pól - z drzewami, polem namiotowym, małą rzeczką i ogniskiem. Oprócz miejsc na namioty, na terenie obozu znajduje się rozbudowana infrastruktura - kuchnia, sanitariaty, a nawet ograniczona liczba łóżek, dla tych, którzy będą ich potrzebować. Będzie także sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, który może być używany np. do produkcji gazetki obozowej, czy do prowadzenia warsztatów.
Gotujemy wspólnie zgodnie z zasadą, że wszyscy powinni móc najeść się przygotowanym posiłkiem, zarówno: weganie, alergicy, jak i kobiety karmiące piersią. Jeśli będziemy współpracowali i podzielimy się codzienną robotą sprawiedliwie (kupno jedzenia, gotowanie, zmywanie, sprzątanie) zajmie to każdemu z nas niewiele czasu. Jeśli, w konsekwencji, garstka tych samych osób będzie wykonywać za resztę całą robotę, solidarność i wzajemna dobrowolna pomoc staną się jedynie pustymi słowami.
Zakres poruszanych tematów i możliwości powinny wykraczać poza tradycyjnie pojmowany anarchizm. Chcielibyśmy podjąć krytyczną dyskusję na najbardziej zróżnicowane tematy: (anarchistyczne) utopie i teorie, związki gender i krytyka romantycznego związku dwóch osób, formy podejmowanych akcji, praktyczne przykłady politycznego aktywizmu, alternatywne formy wspólnego życia. Wielkość i charakter (założenia organizacji) obozu pozwolą na połączenie teorii z praktyką, znajdzie się miejsce na organizację warsztatów, gier, koncertów, prezentacji i debat, gotowanie, pokaz filmów, taniec itp.
Organizatorzy wybierają lokalizację obozu, organizują podstawową infrastrukturę oraz rozpowszechniają jakże radosną nowinę o całym przedsięwzięciu. Liczy się jednak pomoc i zaangażowanie uczestników - ustawienie namiotów, zorganizowanie kuchni, zdobycie żywności, przygotowanie posiłków, sprzątanie, opiekowanie się dziećmi, uprzątnięcie terenu obozu, gdy dobiegnie końca itd itp.
Psy pozostawcie w domu! Duża liczba psów na obozie przeszkadza większości uczestników, zwłaszcza chcącym wziąć udział w zajęciach dzieciom. Bazując na powyższych argumentach i doświadczeniach z poprzednich obozów, powzięliśmy świadomą decyzję o zamknięciu obozu dla psów.
Duży namiot jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet, transgenderystów
i queer. Może funkcjonować także jako główne miejsce spotkań, stanowić wolną przestrzeń, czy cokolwiek uczestnicy postanowią.
Zachęcamy do uczestniczenia w obozie wraz z dziećmi. Miejsca jest dużo i znajdzie się mnóstwo możliwości do zabawy. Co więcej, powstanie także specjalny namiot dla dzieci. Przywieźcie pomysły i zabawki!
Nie parkujemy samochodów na terenie obozu - jest wystarczająco miejsca na obszarze przylegającym do miejsca biwakowania. Osoby, które mieszkają w przyczepach czy busach będą miały możliwość, by skorzystać z ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie obozu. By nie zniszczyć miejsc przeznaczonych na biwakowanie, pojazdy parkujące na terenie obozu w wyznaczonej strefie nie będą mogły być przestawiane podczas trwania obozu. Jeżeli w wyznaczonej strefie zabraknie miejsc parkingowych, pojazdy będą musiały zaparkować poza polem biwakowym.
więcej info: www.a-camps.net/AST
Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście poinformowali nas na jak długo przyjeżdżacie (informacja niezbędna, by zaplanować oprowiantowanie) - piszcie na adres: acamp@lnxnt.org. Jeśli planujecie zorganizować warsztat lub macie inne pomysły, możecie nam przysłać mejla lub wysłać posta na naszej stronie, by wcześniej zawiadomić innych. Oczywiście, możecie także zorganizować wszystko spontanicznie na miejscu.
Obóz zlokalizowany będzie w północnej części Dolnej Austrii (blisko Wiednia). Na naszej stronie zostaną zamieszczone konkretne informacje o tym, jak dostać się bezpośrednio do miejsca biwakowania. Sprawdzić możecie tutaj:
http://ger.anarchopedia.org/A-Camp2008/AST/Reisem%C3%B6glichkeiten
Nie ma ustalonej opłaty za uczestnictwo w obozie. Liczymy jednak, że zebrane fundusze pozwolą nam pokryć koszty wynajmu miejsca biwakowania, infrastruktury, jedzenia. Oceniamy, że wyniesie to około 8 E na osobę dziennie. Jednak brak wystarczającej ilości pieniędzy nie powinien was powstrzymać przed uczestnictwem w obozie. Z drugiej strony, jeśli możecie wpłacić większą kwotę pokryje to deficyt u innych, którym kasy brakuje. Solidarność!
Weźcie ze sobą: namiot, śpiwór, koc i inne rzeczy niezbędne do biwakowania. Zabierzcie także naczynia i sztućce. Przydadzą się także ciepłe i nieprzemakalne ubrania :-)
tłumaczenie: www.czarny-sztandar.pl
End: 23:00
Start: 2009-07-30 12:00
End: 2009-08-02 23:00
Motto:
To nie miłość lecz nienawiśc rani ludzi.
(Podaj dalej)
W Amsterdamie właśnie w ten łikend nieoficjalnie zaczyna się Parada Homoseksualistów i Lesbijek. Jest to odbywający się co roku festiwal na rzecz tolerancji dla tych co zakochani są w tej samej płci. W tym roku jak w poprzednim odbywa się pod dumnym hasłem JESTEŚMY !!! Jednak główne aktywności przypadną na dni od czwarku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia. Wówczas, przeważnie w sobotę setki łódek z głośną muzyką i roztańczonymi ludźmi będzie pływało w Amsterdamie po wszystkich jego kanałach. Mieszkańcy, turyści i wszyscy poprzez zabawę z nimi razem będą świętowali tolerancję. Miasto zamieni się w wielki festiwal. Ludzie będą oglądali barwnie poprzebieranych i roztańczonych na łódkach, będa tańczyli i bawili się z nimi. Wiele klubów będzie otwartych przez ten długi likend. Amsterdam po raz kolejny zamanifestuje wolność, równość i tolerancję i jak wielu turystów będzie mogło się przekonać ma z tego wielkie korzyści. Polska mogła by się wiele nauczyć od tego miasta. Przywiozł bym tu każdego homofoba , myślę że pomogło by mu to stać się bardziej tolerancyjnym. Program szczegolowy festiwalu mozna przeczytać na http//:www.gaypride.nl
przesłane przez amsterdamski wolnościowy, skłoterski serwis informacyjny: http://www.positi.blogspot.com
Poniedziałek, Sierpień 3, 2009
Start: 02:00
3-9 sierpnia 2009 r., w pobliżu Antwerpii(Belgia)
Różne osoby i organizacje z całej Belgii i Holandii wspólnie tworzą tego lata aktywistyczny obóz klimatyczny. Biorąc inspirację zarówno z brytyjskich jak i niemieckich obozów klimatycznych, nasz obóz będzie tygodniem imprez skupiających się na edukacji, bezpośrednim działaniu, kreowaniu ekologicznego życia i opierającego się na tym ruchu. To jest nasz sposób na tworzenie ruchu zdolnego do zwalczania głównych przyczyn zmian klimatycznych.
Chcemy dotrzeć do wszystkich tych, którzy podzielają naszą wizję. Obóz jest miejscem dla każdego, kto ma już dosyć pustej retoryki rządowych i korporacyjnych kłamstw; dla wszystkich, którzy obawiają się, że zbyt małe kroki nie są wystarczające co do rzeczywistej skali problemu;dla wszystkich co uważają, że obecny klimat polityki to tylko zwiększenie nierówności i niesprawiedliwości, a także dla każdego, kto martwi się o naszą przyszłość i chce coś zrobić w tym temacie. Jest to nie tylko miejsce dla doświadczonych działaczy, ale także dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani, którzy chcą dowiedzieć się więcej, i szukają sposobów na bycie bardziej aktywnym.
Weź udział! Zapraszamy do obozu, albo jeszcze lepiej, dołącz się też do jego przygotowania. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami i pomoc jest mile widziana. Niezależnie od twych korzeni i doświadczenia zawsze znajdzie się coś w czym możesz pomóc.
Skontaktuj się : info@climateactioncamp.org (nie po polsku)
Więcej info :
http://climateactioncamp.org
przesłane przez skłoterski, wolnościowy serwis informacyjny:
http://www.positi.blogspot.com
Środa, Sierpień 5, 2009
End: 23:00
Start: 2009-08-05 02:00
End: 2009-08-06 23:00
Klub społeczny PRALNIA wraz z sekcją krakowską FA zapraszają wszystkich będących w Krakowie i okolicach na czwartek 6go sierpnia na 18:00 ( Kraków ul. Grabowskiego 8/9 - oficyna ) - na pierwsze z całej serii spotkań poświęconych demokracji bezpośredniej i budżetowi partycypacyjnemu. Będziemy zachęcać krakowian i nie tylko aby robili co się da( będziemy pokazywać jak ), żeby wydrzeć z rąk polityków i innych cwaniaków możliwość decydowania o pieniądzach naszych gmin i miast ( czyli naszych pieniądzach ). Wszystkich, którzy nie mogą być osobiście zapraszam na stronę www.pralniakrakow.pl do oglądania transmisji live.
Czwartek, Sierpień 6, 2009
End: 23:00
Start: 2009-08-05 02:00
End: 2009-08-06 23:00
Klub społeczny PRALNIA wraz z sekcją krakowską FA zapraszają wszystkich będących w Krakowie i okolicach na czwartek 6go sierpnia na 18:00 ( Kraków ul. Grabowskiego 8/9 - oficyna ) - na pierwsze z całej serii spotkań poświęconych demokracji bezpośredniej i budżetowi partycypacyjnemu. Będziemy zachęcać krakowian i nie tylko aby robili co się da( będziemy pokazywać jak ), żeby wydrzeć z rąk polityków i innych cwaniaków możliwość decydowania o pieniądzach naszych gmin i miast ( czyli naszych pieniądzach ). Wszystkich, którzy nie mogą być osobiście zapraszam na stronę www.pralniakrakow.pl do oglądania transmisji live.
Start: 10:00
End: 11:00
Ambasada Korei ul. Szwolerzerów 6 Warszawa.
soli demo w obronie atakowanych przez policje strajkujących robotników
Pikieta solidarnościowa z koreańskimi robotnikami!
Czwartek godz. 10.00 ul. Szwoleżerów 6
Od dwóch miesięcy kilkuset zwolnionych w ramach „restrukturyzacji” pracowników koreańskiej fabryki samochodów Ssangyong Motors w Pyeongtaek walczy o swoje miejsca pracy okupując teren zakładu. Właściciele koncernu na czele z większościowym chińskim udziałowcem oraz koreańskie władze postanowiły zakończyć okupację siłą. Od 20 lipca policja szturmuje teren fabryki nie przebierając w środkach. Na strajkujących wylewane są z krążących helikopterów ogromne ilości toksycznego gazu. Odcięto im elektryczność i wodę. Policja nie pozwala na dostarczanie broniącym się robotnikom żywności, napojów i środków medycznych. Do rannych nie są dopuszczane służby medyczne, nieustannie krążące nad dachem fabryki helikoptery uniemożliwiają sen. Siły policyjne, w tym jednostki specjalne wspierane są przez wynajętych ochroniarzy. Ostatnio atakujący postanowili posłużyć się łamistrajkami, na terenie fabryki doszło po raz kolejny do bezpośrednich walk. Mimo to we wtorek pracownikom Ssangyong znowu udało się odeprzeć atak. Robotnicy bronią się budując kolejne barykady oraz za pomocą dostępnego sprzętu i koktajli molotova. Wśród nich jest bardzo dużo rannych, w tym wielu ciężko. Na zewnątrz zakładu codziennie odbywają się kilkutysięczne wiece poparcia.
Jesteśmy pod wrażeniem heroicznej walki robotników koreańskich o swoje miejsca pracy. Pokazują oni pracownikom najemnym na całym świecie, na których międzynarodowy kapitał w pierwszej kolejności próbuje przerzucić koszty kryzysu, jak należy stawiać opór. Kapitalizm w dobie globalizacji wygląda wszędzie podobnie, bez względu na kraje czy kontynenty. Widać to szczególnie wyraźnie w czasach kryzysu wywołanego przez korporacyjne i finansowe elity, ogarnięte obsesją zysków.
Naszą bronią, nie od dziś, jest przede wszystkim międzynarodowa solidarność!
Warszawska Komisja Środowiskowa Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza
info za www.pl.indymedia.org
więcej o sytuacji w okupowanej fabryce znajdziesz na www.pl.indymedia.org i www.cia.bzzz.net
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Piątek, Sierpień 7, 2009
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Sobota, Sierpień 8, 2009
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Start: 11:00
End: 14:00
Krótka droga - bazar ekologiczny
Zapraszamy na kolejny bazar ekologiczny w kawiarni/księgarni Falanster, ul. św. Antoniego 23, Wrocław, w sobotę 8 sierpnia, godz. 11-14.
Dla kogo:
- dla osób, którym zależy na wysokiej jakości jedzenia, na jego nietoksyczności, dobrym i zróżnicowanym smaku
- które chcą wiedzieć skąd pochodzi żywność, którą jedzą i wolałyby, żeby nie była to druga półkula
- którym zależy na tym, aby żywność była wytwarzana z poszanowaniem środowiska, praw pracowniczych i praw zwierząt
- które chcą wesprzeć rolników, dzięki którym hipermarkety nie są jeszcze jedynymi miejscami, gdzie można kupić żywność.
Zależy nam na zbudowaniu trwałych więzi pomiędzy producentami zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności i konsumentami. Chcielibyśmy doprowadzić do tego, aby konsumenci mieli gwarancję dostawy produktów z certyfikatami ekologicznymi, a rolnicy równie ważną gwarancję stałego zbytu na te produkty. Naszym wzorem są francuskie sieci tworzone w ramach AMAP – Związku dla podtrzymania zrównoważonego chłopskiego rolnictwa. Podstawą działania AMAP są trwałe porozumienia między konkretnymi producentami żywności i jej odbiorcami, które umożliwiają rolnikom bezpośrednią sprzedaż wysokiej jakości lokalnych produktów rolnych stałym grupom odbiorców.
Na bazarze będzie można kupić żywność bezpośrednio od rolników produkujących ją w gospodarstwach posiadających certyfikaty ekologiczne lub będących na etapie ich zdobywania z terenu Dolnego Śląska. Na najbliższym bazarze będą dostępne warzywa, owoce, przetwory owocowe i warzywne, w tym produkty z aronii, pieczywo, mąki, nabiał kozi i krowi.
Osoby zainteresowane współpracą przy inicjatywie prosimy o kontakt pod adresem kontakt@falanster.pl. Osoby chcące otrzymywać regularne informacje o bazarach i innych inicjatywach ekologicznych prosimy o kontakt pod adresem bazar@eko.org.pl. Informacje o ofercie i aktualności: Facebook, grupa "Krótka Droga - bazar ekologiczny".
Niedziela, Sierpień 9, 2009
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Poniedziałek, Sierpień 10, 2009
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Wtorek, Sierpień 11, 2009
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Środa, Sierpień 12, 2009
End: 15:00
Start: 2009-08-06 15:00
End: 2009-08-12 15:00
Pomóżmy schronisku fundacji Tara
23 lipca 2009 nad Polską przeszedł huragan, powodując ogromne straty materialne. Nawałnica zostawiła też swój ślad w schronisku dla zwierząt TARA w Piskorzynie. Żadne zwierzę nie ucierpiało, ale budynki wymagają sporo pracy. W imieniu Fundacji TARA apelujemy o wszelkie wsparcie dla schroniska.
Można pomóc na kilka sposobów, m.in. poprzez:
- wykupienie symbolicznej cegiełki na Allegro,
- zasilenie konta fundacji,
- zebranie materiałów budowlanych i sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia napraw (piły - spalinowe, paliwo do pił mechanicznych, długie gwoździe, papa, drewno, cement itp.)
- zebranie jedzenia dla zwierząt, szczególnie dla kotów i psów oraz siana dla koni (jeżeli ktoś z Was wie, gdzie można kupić w miarę tanie i dobrej jakości siano, prosimy o informacje)
- osobisty przyjazd do schroniska i pomoc w pracach naprawczych Najskuteczniejsza przede wszystkim będzie bezpośrednia pomoc, bo to czego brakuje najbardziej, to rąk do pracy przy naprawie zniszczonych zagród dla zwierząt, remoncie dachów, usuwaniu połamanych drzew, opiece nad zwierzętami.
Przyjechać może do schroniska każdy, kto chciałby pomóc – w grupie zorganizowanej lub indywidualnie. Choć warunki noclegowe są chwilowo spartańskie, z pewnością dla każdego znajdzie się dach nad głową, wskazany byłby jednak własny śpiwór.
Czwartek, Sierpień 13, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
Piątek, Sierpień 14, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
Sobota, Sierpień 15, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
Niedziela, Sierpień 16, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
Poniedziałek, Sierpień 17, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
Wtorek, Sierpień 18, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
Środa, Sierpień 19, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
Czwartek, Sierpień 20, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
Start: 20:00
End: 23:00
20 sierpnia 1983 Amsterdam: Kerwin 15 letni czarny chłopiec został
dźgnięty nożem w brzuch przez swego rówieśnika bonheada. Raniony
Kerwin złapał taksówkę lecz kierowca go wyprosił, bo nie chciał by
krew pobrudziła mu siedzenia. Karetka przyjechała po 20 minutach, a
Kerwin niedługo później zmarł w szpitalu.
Każdego roku, 20 sierpnia upamiętniamy co się stało w 1983 roku.
Potwierdzamy tym nasze zaangażowanie na potępienie postaw, które
mówią, że jeden kolor skury jest lepszy niż inny, jedna wiara jest
lepsza niż inne, jeden język, kultura lub zwyczaj jest lepszy niż inne
kultury, języki i zwyczaje.
W tym roku zbieramy się o godzinie 20.00 w Vondel parku, przy pomniku
upamiętniającym śmierć Kerwina- Mama Baranka.
Piątek, Sierpień 21, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
(all day)
Start: 2009-08-21 17:00
End: 2009-09-05 17:00
Dnia 5 września w Bydgoszczy na Starym Rynku o godz. 15.00 odbędzie się manifestacja antynazistowska. W chwili gdy obchodzona jest 70-ta rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, chcemy sprzeciwić się propagowaniu haseł i symboli nazistowskich. Demonstracja ma być pokojową formą protestu przeciwko działalności ugrupowań neonazistowskich. Bierność i niezdecydowanie oraz brak reakcji daje szanse rozwoju takim subkulturom. Nasi przodkowie oddawali życie aby faszyzm przestał panować nad światem.
Przyjdź i wyraź swój sprzeciw odradzaniu się tej ideologii - to będzie nasz hołd dla wielu ofiar tej zbrodniczej machiny!!!
Sobota, Sierpień 22, 2009
End: 22:00
Start: 2009-08-13 15:00
End: 2009-08-22 22:00
Kobiety stanowią ponad połowę polskiego społeczeństwa. Jednak ich głos jest słabo słyszalny. Nie dostrzega się ich potrzeb, wyklucza z podejmowania najważniejszych dla samych kobiet decyzji.
Ladyfest to projekt utworzenia w przestrzeni publicznej miejsca dla wolnej od uprzedzeń i dyskryminacji prezentacji twórczości i aktywności kobiet. Chcemy wypromować w Toruniu miejsca przyjazne dla niezależnej kultury kobiecej, płaszczyzny spotkań kobiet, wymiany doświadczeń, wzmocnienia zaangażowania kobiet do udziału w sferze publicznej, promocji kobiecej sztuki w różnorodnych postaciach. Projekt ma przeciwdziałać wykluczaniu kobiet z kultury i szerzej ze sfery publicznej. Ma przyczynić się do inkluzji kobiet do sfery, która nadal pozostaje poza ich zasięgiem.
Zapraszamy na imprezę benefitową, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację Lady Fest w Toruniu
Start: 22.08.09, g. 20:30
Galeria Muzyczna Czeski Sen
Wjazd: 3zł
Impreza rozkręca Kolektyw Awaria Żelazka. Indywizualna Frakcja Twórcza
http://www.myspace.com/awariazelazka
Więcej info o idei Lady Fest:
http://www.myspace.com/ladyfest_torun
http://ladyfestorun.prv.pl/
[inline:1]http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/90/l_311d5a6667b74e518998bc4ad751b9db.jpg
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
(all day)
Start: 2009-08-21 17:00
End: 2009-09-05 17:00
Dnia 5 września w Bydgoszczy na Starym Rynku o godz. 15.00 odbędzie się manifestacja antynazistowska. W chwili gdy obchodzona jest 70-ta rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, chcemy sprzeciwić się propagowaniu haseł i symboli nazistowskich. Demonstracja ma być pokojową formą protestu przeciwko działalności ugrupowań neonazistowskich. Bierność i niezdecydowanie oraz brak reakcji daje szanse rozwoju takim subkulturom. Nasi przodkowie oddawali życie aby faszyzm przestał panować nad światem.
Przyjdź i wyraź swój sprzeciw odradzaniu się tej ideologii - to będzie nasz hołd dla wielu ofiar tej zbrodniczej machiny!!!
Start: 12:00
End: 19:00
MITYNG PODPISÓW
W SPRAWIE DRAMATYCZNEJ SYTUACJI LUDÓW TUBYLCZYCH W RÓŻNYCH REGIONACH ŚWIATA
22.08.2008
W GODZINACH 12:00 - 19:00
STARY RYNEK 3
(Obok Muzeum Powstania Wielkopolskiego)
POJAW SIĘ I ZŁÓŻ SWÓJ PODPIS
OPOWIADAJĄC SIĘ ZA PRAWAMI RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW:
Brazylii
Peru
Kolumbii
Paragwaju
Papui Zachodniej (Nowa Gwinea)
Andamanów (Indie)
Palawanu (Filipiny)
Sarawaku (Malezja)
1. Petycje będą kierowane do rządów i ośrodków decyzyjnych państw (w tym Polski).
2. Mityng ma również charakter informacyjny
Niedziela, Sierpień 23, 2009
End: 23:00
Start: 2009-08-15 10:00
End: 2009-08-31 23:00
Z przyjemnością zapraszamy Was - uczestniczki i uczestników oraz sympatyków i sympatyczki Federacji Anarchistycznej, osoby stawiające pierwsze kroki w działalności anarchistycznej jak i kombatantów walk z kolejnymi systemami na trzeci oficjalny obóz Federacji Anarchistycznej.
warsztaty dyskusje integracja zabawa piesze wycieczki po górach
Chcielibyśmy aby obóz stanowił miejsce wymiany oraz rozwoju aktywistycznych umiejętności i wiedzy przydatnej na co dzień (i nie tylko), ale także aby był miejsce integracji.
Podczas obozu odbędzie się szereg wykładów i warsztatów, które poprowadzą między innymi: Rafał Górski, Lech 'Lele' Przychodzki, Wiola Wawer, A. M. Wasieczko, aktywiści Inicjatywy AntyNuklearnej, Związku Syndykalistów Polski i inni.
16 sierpnia poświęcony będzie V Pilarszczyźnie, która wyjątkowo odbędzie się poza rodzimym Raciborzem. Tematem przewodnim w tym roku będzie spółdzielczość.
W trakcie obozu będzie można spotkać się z redakcją Innego Świata i zaopatrzyć się w prasę anarchistyczną.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt NIE PÓŹNIEJ NIŻ DO 10 SIERPNIA!
Po tym terminie kontakt telefoniczny i meilowy będzie bardzo utrudniony.
W związku z koniecznością przygotowania obozu prosimy o kontakt osoby, które przed 15 sierpnia mogły by przyjechać by pomóc "rozbić obóz" i przygotować zaplecze. W tej sprawie kontakt z Yeti.
Koszty obozowe to 20 zł wpisowego i 20 zł za jeden gorący posiłek w czasie trwania całego obozu. Płatne na miejscu.
kontakt w sprawie przyjazdu:
Fran frantik@riseup.net,
Jędrek andrzejklis@wp.pl
Yeti 880 557 334
kontakt w sprawie wykładów:
Jędrek 693 763 15
Niezbędny ekwipunek:
- namiot
- śpiwór
- karimata
- miska metalowa lub menażka
- sztućce (niezbędnik)
- kubek (nietłukący)
- papier toaletowy / chusteczki
Kilka z wybranych wykładów:
15 VIII 2009
1. "Radzieckie nielegalne związki zawodowe - SMOT i ich walka z reżimem ZSRR" - Lech 'Lele' Przychodzki
2. "Polscy zamachowcy. Droga do wolności" - Rafał Górski (dyskusja na temat książki)
3. "Ekologia lasu" - Wiola Wawer (REFA, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu
Dolnym)
4. ZSP - Anarchosyndykalizm i taktyka ruchu pracowniczego
16 VIII 2009 - V Pilarszczyzna 2009
1. "Próba powołania spółdzielni na podstawie działań OZZ Inicjatywy
Pracowniczej" Mateusz Żuk i Andrzej 'Jędrek' Kliś
2. Magda Grudzińska - spółdzielczość zapatystowska
3. "Historia spółdzielczości anarchistycznej w Polsce" - Rafał Górski
17 - 31 VIII 2009
4. Warsztat ACK nt. zachowania się podczas demonstracji oraz kontaktów z
policją - Agnieszka M. Wasieczko, ACK-Warszawa
5. "Zagrożenie ze strony elektrowni jądrowej i przemysłu nuklearnego"
Inicjatywa AntyNuklearna (IAN)
6. Irek - wspinaczka po drzewach - warsztaty
7. Warsztaty integracyjne w oparciu o metody ruchu rozwijającego
Weroniki Sherborne - Katarzyna Betnerowicz
(all day)
Start: 2009-08-21 17:00
End: 2009-09-05 17:00
Dnia 5 września w Bydgoszczy na Starym Rynku o godz. 15.00 odbędzie się manifestacja antynazistowska. W chwili gdy obchodzona jest 70-ta rocznica rozpoczęcia II wojny światowej, chcemy sprzeciwić się propagowaniu haseł i symboli nazistowskich. Demonstracja ma być pokojową formą protestu przeciwko działalności ugrupowań neonazistowskich. Bierność i niezdecydowanie oraz brak reakcji daje szanse rozwoju takim subkulturom. Nasi przodkowie oddawali życie aby faszyzm przestał panować nad światem.
Przyjdź i wyraź swój sprzeciw odradzaniu się tej ideologii - to będzie nasz hołd dla wielu ofiar tej zbrodniczej machiny!!!