Wydarzenia
Niedziela, Styczeń 10, 2010
Start: 18:00
End: 20:00
Wrocławska sekcja Związku Syndykalistów Polski zaprasza do udziału w grupie samokształceniowej z prawa pracy. Wspólnie zanalizujemy Kodeks Pracy oraz niektóre fragmenty Kodeksu Cywilnego aby spróbować odpowiedzieć na pytania:
- jakie korzyści dla pracownika i pracownicy wynikają z posiadania umowy o pracę?
- w jakich sytuacjach umowa śmieciowa (o dzieło bądź zlecenie) jest korzystna dla pracownika i pracownicy?
- czy wszyscy studenci i wszystkie studentki muszą/powinny pracować na śmiecowych umowach?
- kiedy umowa śmieciowa jest nielegalna nawet w świetle burżuazyjnego prawa stanowionego?
Zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z tematyką przed spotkaniem choć nie jest to konieczne. Zapraszamy osoby zarówno obeznane w temacie, z doświadczeniem praktycznym jak i laików. Grupa samokształceniowa to sposób na zupełnie demokratyczną i równą wymianę wiedzy i przemyśleń. My chcemy się uczyć od Was, być może Wy dowiecie się czegoś od nas.
Cafe Utopia
CRK ul. Jagiellończyka 10
(w podwórzu, należy przejść przez szarą, nieodmalowaną bramę, wewnątrz będzie już widać murale zdobiące wejście).
niedziela
10 stycznia g.18:00
cześć pracy!
zetespe wro
Poniedziałek, Styczeń 11, 2010
Start: 19:00
[inline:1] Odezwa do solidarności z FAU, przeciw represjom związkowym i za wolnością organizowania się
Wzywamy wszystkich do wsparcia akcji solidarnościowych z niemieckim związkiem anarchosyndykalistycznym FAU.
11 grudnia, sąd w Berlinie zakazał berlińskiej sekcji tego związku nazywanie siebie związkiem. Ma to poważne konsekwencje nie tylko dla całej organizacji, ale także dla wszystkich, którzy chcieliby organizować niezależne struktury związkowe w Niemczech.
Choć pracownicy zrzeszyli się w tym związku, pracodawca wolał się dogadać z innym - ugodowym - związkiem, który działał na rzecz wprowadzenia zakazu FAU. Zakaz ten może także w przyszłości dotyczyć całego związku.
11 stycznia w Polsce odbędą się pikiety solidarnościowe w różnych miastach. Wzywamy wszystkich do udziału w protestach.
Pikieta ta jest ważna nie tylko jako znak solidarności. W Polsce tak samo istnienie małych, autonomicznych związków jest zagrożone. Wielkie związki i rząd lobbują o zmianę ustawy o związkach zawodowych, a jeśli uda im się przeforsować te zmiany, również w Polsce będziemy mieć poważne kłopoty z organizowaniem się poza kontrolą wielkich związkowych molochów.
11 stycznia - ogólnopolski dzień solidarności z FAU, przeciw represjom związkowym
Pikiety organizowane są przez sekcje ZSP, WRS, IP oraz FAŚ.
POZNAŃ: 8 stycznia godz. 15:00 ul. Ratajczaka 44 (już po)
WROCŁAW: godz. 13:00 pod niemieckim konsulatem ul. Podwale 76
WARSZAWA: godz. 18:00 pod niemiecką ambasadą ul. Jazdów 12
GDAŃSK: godz. 9:00 pod niemieckim konsulatem Al. Zwycięstwa 23
GLIWICE: godz. 16:00 ul. Rynek 6
[inline:6]
[inline:3]
[inline:5]
Wtorek, Styczeń 12, 2010
Start: 19:00
End: 22:00
Sprawy wiary podobno nie podlegają dyskusji. Bill Maher, amerykański satyryk oraz zdeklarowany agnostyk wybrał się w podróż, podczas której przeprowadził rozmowy z chrześcijanami, żydami i muzułmanami, a jego wywiady uwiecznione zostały w zabawnym filmie dokumentalnym zatytułowanym “Religulous”.
Oglądając “Religulous” (neologizm utworzony ze słów “religious” – religijny oraz “ridiculous” -śmieszny- przyp. tłum.) można odnieść wrażenie, że na świecie istnieją dwa różne podgatunki ludzi: wierzący i sceptycy.
Jak twierdzi Bill Maher, powołując się na wyniki ankiety, sceptyczna mniejszość, do której on sam się zalicza, stanowi 16 proc. amerykańskiej populacji. Dla wielu sceptyków fundamentalne założenia chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu (film pomija religie Wschodu oraz Afryki) są groźnymi bajkami oraz mitami podżegającymi do barbarzyńskich czystek oraz świętych wojen, które toczą się do dziś. Wąż mówiący ludzkim głosem? Człowiek, który żył w brzuchu ryby? To tylko dwa z przekazów biblijnych, które stały się obiektem drwin Mahera.
12.01 (wtorek) godz. 19.00
Kawiarnia Naukowa
ul. Jakuba 29
wstęp: 3zł
Zapraszamy!
F@ Kraków
Środa, Styczeń 13, 2010
Start: 18:00
End: 20:00
W ramach Wolnościowego Klubu Dyskusyjnego zapraszamy na prezentację:
Punki i robotnicy w Azji
W Chinach, Indonezji i na Filipinach migranci zarobkowi są nową klasą
robotniczą. Przenoszą się ze wsi do miast oraz innych krajów, służą
jako tania siła robocza, ale walczą o lepsze życie. Obok nich istnieją
małe grupy punków i aktywistów. Tworzą opozycję wobec represji państwa
i dominującej kultury, rozwijają młodzieżową subkulturę i kolektywne
działania. Choć w Chinach i na Filipinach ten ruch jest niewielki, to
w Indonezji rozkwita.
Kilka opowieści, pokaz filmów, zdjęć i muzyki - czyli relacja z
podróży do kilku państw w Azji. Przedstawimy warunki życia nowych klas
robotniczych i sposoby organizacji aktywistów wywodzących się z
punkrocka.
Prezentacja tłumaczona będzie z języka angielskiego na polski.
Kiedy:
13.01.2010, godz. 18.00
Gdzie:
Rozbrat ul.Pułaskiego 21a Poznań
www.rozbrat.org
plakat zobacz tutaj
Czwartek, Styczeń 14, 2010
Start: 18:00
End: 21:00
[inline:1]Kolektyw No Logo zaprasza na pokaz filmu “Bitwa o Seattle” ( 2007 r.) w ramach “Radykalnych wieczorków filmowych”
Data: 14.01.2010, godz. 19.00
Miejsce: eNeRDe, ul.Browarna 6
Po filmie zapraszamy na dyskusje “Czy warto protestować?
“Myślę, że za 10 lat to co będą pisać o wydarzeniach w Seattlle, to nie o tym jaki gaz łzawiący wybuchł na ulicy, ale że spotkanie WTO (Światowej Organizacji Handlu) 1999 było narodzinami globalnego ruchu obywatelskiego na rzecz demokratycznej kontroli światowej gospodarki”. Z “Tak wygląda demokracja” – filmu nakręconego na ulicach Seattle w trakcie i po protestach Seattle, 1999 roku. Zbliża się kolejny szczyt WTO. Przywódcy światowej gospodarki zamierzają ponownie spotkać się aby znów zadecydować o losach
całego globu. Jednak tym razem coś im przeszkodzi – ludzie, którym nie podoba się narzucony neoliberalny porządek zjednoczą siły i wyjdą na ulicę. Zobacz film o wydarzeniach, które zachwiały pewnością światowych
decydentów i stanowiły początek ruchu alterglobalistycznego. Bitwa o Seattle to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, historia o ludziach stojących po obu stronach barykady, ukazująca ich rozterki i motywacje, a także prezentująca prawdziwą twarz neoliberalnego porządku.
O kolektywie przeczytasz tutaj
Plakat w pełnym formacie: tutaj
Piątek, Styczeń 15, 2010
Start: 17:00
End: 18:00
15 stycznia 2010 roku na wrocławskim Rynku odbędzie się akcja pt. Zmowa Milczenia. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na polityków i elitę rządzących, podejmujących decyzje dotyczące otaczającego nas świata bez konsultacji z obywatelami i nie liczących się z naszym zdaniem.
Rozpocznie się ona 15.01.10 r. o godzinie 17, pod pręgierzem. W planach jest kilkukrotne okrążenie Rynku oraz rozdawanie przypadkowym przechodniom ulotek przygotowanych przez WBA. Wszyscy uczestnicy od początku do samego końca akcji mają zaklejone taśmą usta.
Taśmy nie ściągamy! Wtedy cała akcja mijałaby się z celem.
Czas akcji szacujemy na około 40 minut.
Wszystkich chętnych zapraszamy!
WBA
[inline:1]
End: 03:00
Start: 2010-01-15 20:00
End: 2010-01-16 03:00
[inline:1]W piątkową noc, 15 stycznia, od godz. 20:00 Społeczny Infopunkt Alert zaprasza na Electronic Underground Party. Czarną gwiazdą wydarzenia przepełnionego zróżnicowaną elektroniką będzie poznanianka Djane Monster (soundcloud.com/molimonster69). Lokalna scena jak zwykle planuje wsparcie. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli DJane Zillah (szczecin.fm, Psycholale), Riot, Domino aka Takalala, Blakkk i XXX.
DJane Monster (Poznań)
Za stołem didżejskim od 2006 r. Początkowo puszczała hity disco lat '80. Z coraz częstszym graniem zaczęła promować swoje ulubione gatunki muzyczne: analogowe electro, italo disco i kosmiczne disco. Od czasu gdy (w miarę) poważnie podeszła do didżejowania, repertuar powiększył się o stary Chicago i acid house, energetyczne deep oraz Detroit techno. Organizuje imprezy na poznańskim skłocie Rozbrat, miejscu, które charakteryzuje niekomercyjne i niezależne podejście do promowania kultury. Grywała w poznańskich klubach: Czytelnia, Cafe Mięsna, Cafe Novowiejska, Dragon, Black Riders, w warszawskim Freedum, w toruńskim Pilonie, w planach nowe miejscówki. Rozpoczęła cykl imprez "Squat the Electricity" oraz wraz z Dr_DJ cykl "We will House You!". Ciągle doskonali swoje umiejętności, poszerza horyzonty.
http://soundcloud.com/molimonster69
www.myspace.com/molimonster
Riot (Szczecin)
Urodzony w dzień stanu wojennego. Niegdyś perkusista w zespole anarchopunkowym, obecnie aktywny animator lokalnej i krajowej sceny DIY breakcore/hardcore. Znany jest również ze swojej disco-electro-wywrotowej działalności pod szyldem Disco Terror. I to właśnie oblicze ujrzycie na najbliższym party. Szykujcie się na electro/disco/błysko/kicz secisza. Let’s dance!
www.myspace.com/mpefront
www.myspace.com/disco_terror
DJane Zillah (Szczecin)
Propagatorka niekonwencjonalnej muzyki w radiu (szczecin.fm) i klubach, ze szczególną skłonnością do wygrzebywania niebanalnej muzyki tworzonej przez kobiety. "Why Not Girl Sound?!" - impreza zapoczątkowana w 2006 roku była wyrazem tego zamiłowania. Od 2009 roku 1/4 szczecińskiego kolektywu dziewczyńskiego Psycholale z cyklicznymi co czwartkowymi imprezami w klubie Alter Ego. DancePunk i electroclash to moja odsłona na piątkową noc.
Domino aka Takalala (Szczecin)
Domino to młoda (choć nie wiekiem) adeptka sztuki zmieniania płyt ku uciesze zebranej w lokalu gawiedzi, nie schlebiająca masowym gustom. Zgrzytliwa i drapieżna jak na psycholalę przystało. Związana z aler ego pod pseudonimem Takalala. Muzycznie zakorzeniona w noice rock, hardcore, indie i avantpop. Tym razem ukarze swoje łagodniejsze oblicze, wędrując po elektronicznych brzmieniach rodem z USA (Trans AM, Publicist).
Blakkk (Szczecin)
Jego sety powstające wskutek kreatywnego odtwarzania utworów z gatunku mashcore/bastardpop/shitcore charakteryzują się estetyką, która jest wypadkową skutków palenia alkoholu i picia ziół podczas jazdy szosowym rowerem po bruku, pracy dla PKP oraz wielu godzin spędzonych przy TVP w dzieciństwie.
XXX (Szczecin)
Retrospekcja w 8 bitowej wersji, z lekką nutką dekadencji. Dla miłośników pisków i zgrzytów z przed 20 lat. C64 4EVER!
Electronic Underground Party
15.01.2009, piątek, godz. 20:00, wstęp 5zł (benefit na działalność)
Alert Społeczny Infopunkt, ul. Śląska 34, Szczecin
www.myspace.com/infopunktalert
Sobota, Styczeń 16, 2010
End: 03:00
Start: 2010-01-15 20:00
End: 2010-01-16 03:00
[inline:1]W piątkową noc, 15 stycznia, od godz. 20:00 Społeczny Infopunkt Alert zaprasza na Electronic Underground Party. Czarną gwiazdą wydarzenia przepełnionego zróżnicowaną elektroniką będzie poznanianka Djane Monster (soundcloud.com/molimonster69). Lokalna scena jak zwykle planuje wsparcie. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli DJane Zillah (szczecin.fm, Psycholale), Riot, Domino aka Takalala, Blakkk i XXX.
DJane Monster (Poznań)
Za stołem didżejskim od 2006 r. Początkowo puszczała hity disco lat '80. Z coraz częstszym graniem zaczęła promować swoje ulubione gatunki muzyczne: analogowe electro, italo disco i kosmiczne disco. Od czasu gdy (w miarę) poważnie podeszła do didżejowania, repertuar powiększył się o stary Chicago i acid house, energetyczne deep oraz Detroit techno. Organizuje imprezy na poznańskim skłocie Rozbrat, miejscu, które charakteryzuje niekomercyjne i niezależne podejście do promowania kultury. Grywała w poznańskich klubach: Czytelnia, Cafe Mięsna, Cafe Novowiejska, Dragon, Black Riders, w warszawskim Freedum, w toruńskim Pilonie, w planach nowe miejscówki. Rozpoczęła cykl imprez "Squat the Electricity" oraz wraz z Dr_DJ cykl "We will House You!". Ciągle doskonali swoje umiejętności, poszerza horyzonty.
http://soundcloud.com/molimonster69
www.myspace.com/molimonster
Riot (Szczecin)
Urodzony w dzień stanu wojennego. Niegdyś perkusista w zespole anarchopunkowym, obecnie aktywny animator lokalnej i krajowej sceny DIY breakcore/hardcore. Znany jest również ze swojej disco-electro-wywrotowej działalności pod szyldem Disco Terror. I to właśnie oblicze ujrzycie na najbliższym party. Szykujcie się na electro/disco/błysko/kicz secisza. Let’s dance!
www.myspace.com/mpefront
www.myspace.com/disco_terror
DJane Zillah (Szczecin)
Propagatorka niekonwencjonalnej muzyki w radiu (szczecin.fm) i klubach, ze szczególną skłonnością do wygrzebywania niebanalnej muzyki tworzonej przez kobiety. "Why Not Girl Sound?!" - impreza zapoczątkowana w 2006 roku była wyrazem tego zamiłowania. Od 2009 roku 1/4 szczecińskiego kolektywu dziewczyńskiego Psycholale z cyklicznymi co czwartkowymi imprezami w klubie Alter Ego. DancePunk i electroclash to moja odsłona na piątkową noc.
Domino aka Takalala (Szczecin)
Domino to młoda (choć nie wiekiem) adeptka sztuki zmieniania płyt ku uciesze zebranej w lokalu gawiedzi, nie schlebiająca masowym gustom. Zgrzytliwa i drapieżna jak na psycholalę przystało. Związana z aler ego pod pseudonimem Takalala. Muzycznie zakorzeniona w noice rock, hardcore, indie i avantpop. Tym razem ukarze swoje łagodniejsze oblicze, wędrując po elektronicznych brzmieniach rodem z USA (Trans AM, Publicist).
Blakkk (Szczecin)
Jego sety powstające wskutek kreatywnego odtwarzania utworów z gatunku mashcore/bastardpop/shitcore charakteryzują się estetyką, która jest wypadkową skutków palenia alkoholu i picia ziół podczas jazdy szosowym rowerem po bruku, pracy dla PKP oraz wielu godzin spędzonych przy TVP w dzieciństwie.
XXX (Szczecin)
Retrospekcja w 8 bitowej wersji, z lekką nutką dekadencji. Dla miłośników pisków i zgrzytów z przed 20 lat. C64 4EVER!
Electronic Underground Party
15.01.2009, piątek, godz. 20:00, wstęp 5zł (benefit na działalność)
Alert Społeczny Infopunkt, ul. Śląska 34, Szczecin
www.myspace.com/infopunktalert
Niedziela, Styczeń 17, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Poniedziałek, Styczeń 18, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 20:00
End: 23:00
ZASTRZELIĆ GAZĘ / TO SHOOT AN ELEPHANT
Klub Filmowy Filmokrąg oraz Kolektyw Rozbrat
zapraszają 18 stycznia 2010 do kina Rialto ul. Dąbrowskiego 38 na projekcję filmu „Zastrzelić Gazę”/„To shoot an elephant” oraz spotkanie z bohaterką filmu Ewą Jasiewicz i Przemysławem Wielgoszem („Le Monde diplomatique”).
Pokaz jest częścią globalnej akcji upamiętniającej zakończenie bombardowania Strefy Gazy w styczniu zeszłego roku oraz kampanii solidarności polsko-palestyńskiej. Jednocześnie rozpoczyna w Poznaniu festiwal Globale, stanowiący krytyczne spojrzenie na globalny kapitalizm oraz skutki panowania neoliberalnej ideologii w polityce i ekonomii.
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko - palestyńskiego, na kilka dni po wygaśnięciu rozejmu między Izraelem i Hamasem w grudniu 2008 r. Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „To shoot an elephant” dekonstruuje kolonialne mity represyjnej polityki Izraela: twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostają się do oblężonej Strefy mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
ZAPRASZAMY!
Kino Rialto ul. Dąbrowskiego 38
18.01.2010, g. 20:00
Cena: 7zł
www.rozbrat.org
plakatzobacz tutaj
Wtorek, Styczeń 19, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 12:00
End: 21:00
19 stycznia 2010 r. we wtorek o g. 12.00 pod Generalnym Konsulatem Federacji Rosyjskiej w Krakowie odbędzie się piekieta w rocznic ę zamordowania prawnika, obrońcy praw człowieka, ekologa i anarchisty Stanisława Markełowa oraz dziennikarki i anarchistki Anastasji Baburowej.
Duża demonstracja antyfaszystowska tego samego dnia odbędzie się w Moskwie oraz mniejsze pikiety w innych miastach Rosji.
Wieczorem o g. 19.00 w Kawiarni Naukowej przy ul. Jakuba 29 zostanie wyświetlony film
"BYĆ ANTYFASZYSTĄ" (Rosja, 2009)
Zapraszamy!
FA Kraków
Start: 18:00
End: 19:00
[inline:1]
godz. 18:00
Ambasada Federacji Rosyjskiej
ul. Belwederska 49, Warszawa
Start: 19:00
End: 22:00
Być antyfaszystą
Film dokumentalny nakręcony przez grupę artystyczną “Dzieci Bakunina” z Rosji w hołdzie ludziom zamordowanym przez neonazistów. Na film składają się wywiady z uczestnikami ruchu antyfaszystowskiego z całej Rosji – zarówno z Antify jak i z organizacji podobnych do Polskiego “Nigdy Więcej”, filmy z demonstracji, akcji i koncertów.
W filmie wypowiada się także Stanisław Markelow, prawnik, anarchista i obrońca praw człowieka zamordowany w tym roku. Więcej o tej sprawie tutaj.
Sytuacja w Rosji jest o wiele trudniejsza niż na zachodzie. Tam ruchy faszystowskie stanowią siłę. Działanie grup nie ogranicza się do wyłażenia na ulice ze sztandarami w rocznicę jakiegoś wydarzenia i robienia marszu łysych chłopaków w zielonych koszulkach, jak to się dzieje w Polsce. Radykalni faszyści używają broni, dokonują morderstw. Władza sądownicza zbrodnie na tle narodowościowym albo ideologicznym traktuje jako akty chuligaństwa. Stan ten potęguje ponadto oficjalna propaganda państwa, mówiąca o patriotyzmie i dążeniu do budowy (a właściwie odnowy, po upadku ZSRR) imperium rosyjskiego.Antyfaszyzm jest odporny na ideologię nacjonalizmu i ksenofobii, dlatego przez władzę jest zwalczany. Osoby wypowiadające się przedstawiają historię ruchu.
W 1996 r. faszyzm wdarł się na stadiony. 100% piłkarskich chuliganów było faszystami. Wtedy też powstawały zalążki ruchu antyfaszystowskiego. Uczestniczyli w nim i uczestniczą anarchiści, lewicowcy, liberałowie. Pod koniec XX w. formowały się załogi zwalczające faszystów na ulicach – sharpowcy, rashowcy, “paru śmiałych punków z ruchu anarchistycznego”. Jednak nie wytrzymał zbyt długo, bo było ich w Moskwie kilkunastu, a boneheadów 60 tysięcy. Wkrótce pojawił się trend antyfaszystowski w subkulturach. Liczba uczestników ruchu znacznie wzrosła.
W dniu dzisiejszym jest już o wiele lepiej niż na początku, jednak ciągle jest to ruch niewielki w porównaniu do skrajnej prawicy, jednak odnosi namacalne zwycięstwa. Każdy ma różną definicję ruchu, koncepcję walki, “wizję społeczeństwa bez faszyzmu” lecz trzymają się razem i działają. To jest ważne.
Organizacje antyfaszystowskie organizują koncerty, pokazy filmów, wydają gazety, ulotki, ogólnie zajmują się antyfaszystowską propagandą, która odnosi skutki – neonaziści nie czują się już pewnie. Ludzie zapytani na ulicy wiedzą co to jest Antifa. Działania te mają za zadanie przyciągnąć tą młodzież, której w wyniku braku edukacji społeczno-politycznej, kultury i wychowania w tolerancji, jedynymi wpływami ideologicznymi, mającymi na nich wpływ są starszy nazi-kolega i Putin przemawiający w telewizji…
19.01 godz. 19.00
Kawiarnia Naukowa
ul. Jakuba 29-31
wjazd: 3zł
Zapraszamy!
F@ Kraków
Start: 19:00
End: 21:00
Projekcja filmu "69"
W związku z nasilającymi się na całym świecie represjami wobec ruchu
squaterskiego, zaprezentujemy film "69". Opowiada on historię
Ungdomshuset, kopenhaskiego centrum kulturalnego, miejsca spotkań wielu
alternatywnych środowisk.
W marcu 2007 roku duńska policja przeprowadziła jego ewikcję. Nie
odbyło się to bez echa na ulicach miasta. Przez kilka tygodni na ulicach
pojawiało się codziennie od kilkuset do kilku tysięcy demonstrantów.
Przyświecał im jeden cel - zachowanie Ungdomshuset jako otwartej
przestrzeni publicznej.
Kraj Dania 2008
Reżyseria Nikolaj Viborg
Na spotkaniu będzie można otrzymać biuletyn "Sprawa Wrzeszczańska"
http://www.tujestwrzeszcz.tk
Kiedy:
19.01.2010 godz. 19:00
Gdzie:
Świetlica Krytyki Politycznej
ul. Nowe Ogrody 35 (II piętro)
80-802 Gdańsk
Start: 19:00
[inline:1]19 stycznia, w rocznicę zabójstwa Stasa Markelowa i Anastasii Baburowej, w Moskwie odbędzie się demonstracja przeciwko terrorowi skrajnej-prawicy. Udział w demonstracji zapowiedziało wiele znanych osób, w tym pisarz Borys Strugacki, reżyserzy Aleksander Rodionow i Borys Chlebnikow, muzyk Andrej Makarewicz, artysta Władnimir Dubossarski, oraz znani działacze na rzecz praw człowieka, w tym Gleb Jakunin.
http://jan-19.livejournal.com/1782.html
http://19jan.ru/aktsiyu-podderzhivayut
Start: 19:00
End: 22:00
Kolektyw Globale i Cykloza zapraszają na film 25.000 Namiotów
19.01 (wtorek), 19:00
Samer Salameh i Ala'a Alsadi,
35' SYRIA (2008)
Film dokumentuje jedną z tragicznych konsekwencji inwazji na Irak: obóz Al-Tanf dla palestyńskich uchodźców z Iraku powstały na tak zwanej ziemi niczyjej między granicami iracką i syryjską - zamknięty dopiero niedawno po ponad trzech latach istnienia. Dokument ukazuje znój egzystencji w obozowisku z jednej strony ogrodzonym murem, z drugiej międzygraniczną autostaradą. Mieszkańcy Al-Tanf zmuszeni byli stawiać czoła powodziom, śnieżycom, pustynnym upałom, pożarom. Nie wszyscy z nich przetrwali.
Palestyńczycy, którzy uciekli do Iraku w 1948 roku po zajęciu większości Palestyny przez oddziały syjonistyczne, po raz kolejny musieli uchodzić by ocalić życie po amerykańskim ataku na Irak w 2003 roku, ponieważ padli wówczas ofiarą prześladowań. Jako że nie posiadali irackich paszportów, odmówiono im wjazdu do Syrii - tak też powstał międzygraniczny obóz Al-Tanf. Jego niedawne zamknięcie nie rozwiązało całkowicie problemu, ponieważ cześć z uchodźców przeniesiono do podobnego obozu - już na terytorium Syrii.
Film zostanie zaprezentowany przez dziennikarkę "Le Monde Diplomatique - Edycja Polska" Magdę Qandil, która przez ostatni rok przebywała w Syrii i jako wolontariuszka UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) odwiedziła obóz Al-Tanf.
Środa, Styczeń 20, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 19:00
End: 22:00
[inline:1]Film jest historią drogi ku niezależności dwóch niepełnosprawnych młodych mężczyzn. Chcą przeżyć swoje życie samodzielnie, wolni, a nie zamknięci w dublińskim domu pomocy. Jesteśmy świadkami ich trudnej drogi do własnego mieszkania, problemów, sukcesów i porażek.
Więcej o filmie: http://www.filmweb.pl/f162368/Ja+w+%C5%9Brodku+ta%C5%84cz%C4%99,2004
Alert Społeczny Infopunkt, ul. Śląska 34, Szczecin
www.myspace.com/infopunktalert
Czwartek, Styczeń 21, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Piątek, Styczeń 22, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 19:00
End: 21:00
[inline:1]22 stycznia, w piątek, o godz. 19:00 zapraszamy do Społecznego Infopunktu Alert, przy ul. Śląskiej 34, na pierwsze spotkanie samokształceniowe dotyczące kryzysu szkolnictwa wyższego. Postaramy się przyjrzeć bliżej Procesowi Bolońskiemu i jego następstwom przedstawiając temat: "Szkolnictwo wyższe wobec rynku i państwa". Jakie są korzenie kryzysu? Jakie oficjalne praktyki są podejmowane, aby zaradzić problemom? Kto do tej pory, i dlaczego, powiedział: "Stop Bolonia!"?
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dyskusję. Wstępem do niej będzie prezentacja dotycząca Procesu Bolońskiego. Dyskusję moderują: Dominika Gruntkowska i Karolina Dziadczyk.
Wiesz czym jest Proces Boloński? Pod tą nazwą kryje się europejska reforma szkolnictwa wyższego mająca zakończyć się w 2010 roku. Najważniejszą z wprowadzanych zmian jest przystosowanie uczelni do wymogów rynku. Oznacza to, że wydziały i instytuty zostaną przedefiniowane jako “firmy” zarządzane przez managerów i mające przynosić zysk. Już dzisiaj uczelnie są zmuszone zatrudniać kadrę dbającą o jej finanse.
Według nowego prawa prywatne firmy będą miały możliwość finansowania wydziałów. Uniwersytety zostaną potraktowane jak inwestycje, a celem ich istnienia będzie przynoszenie zysków właścicielowi, który będzie decydował o programie nauczania i wyborze kadry.
Dawniej o prestiżu szkoły świadczyły osiągnięcia naukowe i umiejętności dydaktyczne pracowników. Obecnie najważniejszym wskaźnikiem jest prawdopodobieństwo sukcesu zawodowego absolwenta. Innymi słowy za najlepsze uważane są uczelnie, po których można najwięcej zarabiać. Właściciel obiecując wysokie zarobki zażąda wyższych czesnych, a dzięki Procesowi Bolońskiemu będzie miał prawo do ich samodzielnego ustalania. Kierunki, na których studenci nie zdobywają wiedzy przydatnej w zdobywaniu pieniędzy staną się nierentowne, co doprowadzi do ich zniknięcia. Taki sam los czeka całe wydziały i filie, które nie będą przynosiły zysków.
W rezultacie tylko najbogatszych będzie stać na studia, które umożliwią im zdobycie dobrze płatnej pracy. Dla większości społeczeństwa pozostaną szkoły, po których będą tak samo biedni.
W całej Europie tysiące studentów i uczniów czynnie bierze udział w walce przeciwko Procesowi Bolońskiemu. W Polsce zainteresowanie tym tematem jest szokująco niskie. Zmień to i przyłącz się do protestu!
linki w temacie:
http://www.procesbolonski.blogspot.com
http://odzyskajedukacje.wordpress.com
http://okupe.blogspot.com/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_bolo%C5%84ski
http://www.emancipating-education-for-all.org
http://pragupe.blogspot.com
http://edukacja.zsp.net.pl
Alert Społeczny Infopunkt, ul. Śląska 34, Szczecin
www.myspace.com/infopunktalert
Sobota, Styczeń 23, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 12:00
End: 13:00
[inline:2]Manifestacja w obronie wolności internetu odbędzie się także na wrocławskim Rynku. Oto info ze strony blackouteurope.pl
Ostatnie wydarzenia w naszym kraju tj. Ustawa o grach i zakładach wzajemnych, projekt nowelizacji ustawy o Policji, interpelacja poselska Posła Brejzy jak również ostatnia konferencja Business Centre Club zmusiły nas do podjęcia zdecydowanych działań. Nie możemy pozwolić aby Internet, jedyne wolne i wiarygodne medium, stało się kolejnym orężem w walce politycznej. Jak wiadomo nie tylko w Polsce trwają pracę nad cenzurą i inwigilacją, nie byłyby zapewne w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cenzura niezależnie od swego przeznaczenia ogranicza nasze swobody obywatelskie i jest zagrożeniem dla demokracji.
W dniu 23.01.2010 o godzinie 12:00 we Wrocławiu i w Warszawie rozpocznie się manifestacja, mająca na celu zwrócenie uwagi na to, że ingerowanie w internet działa tylko i wyłącznie na szkodę użytkowników. Obecnie rząd ma nadzieję, że po nałożeniu cenzury na internet wszystko się zmieni. Wszelkie próby/pomysły cenzurowania internetu, odcinania użytkowników od sieci i tym podobne, odbierają nam prawo do prywatności, a co za tym idzie pozbawiają nas konstytucyjnych praw. Nie możemy się na to zgodzić chociażby ze względu na naszych przodków, którzy walczyli abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Start: 12:00
Partia Piratów prosi wszystkich członków i sympatyków o udział w manifestacji, którą organizuje blackouteurope.pl, oto cześć komunikatu ze strony:
Ostatnie wydarzenia w naszym kraju tj. Ustawa o grach i zakładach wzajemnych, projekt nowelizacji ustawy o Policji, interpelacja poselska Posła Brejzy jak również ostatnia konferencja Business Centre Club zmusiły nas do podjęcia zdecydowanych działań. Nie możemy pozwolić aby Internet, jedyne wolne i wiarygodne medium, stało się kolejnym orężem w walce politycznej. Jak wiadomo nie tylko w Polsce trwają pracę nad cenzurą i inwigilacją, nie byłyby zapewne w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cenzura niezależnie od swego przeznaczenia ogranicza nasze swobody obywatelskie i jest zagrożeniem dla demokracji.
W dniu 23.01.2010 o godzinie 12:00 rozpocznie się manifestacja, mająca na celu zwrócenie uwagi na to, że ingerowanie w internet działa tylko i wyłącznie na szkodę użytkowników. Obecnie rząd ma nadzieję, że po nałożeniu cenzury na internet wszystko się zmieni. Wszelkie próby/pomysły cenzurowania internetu, odcinania użytkowników od sieci i tym podobne, odbierają nam prawo do prywatności, a co za tym idzie pozbawiają nas konstytucyjnych praw. Nie możemy się na to zgodzić chociażby ze względu na naszych przodków, którzy walczyli abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Manifestacja: 23.01.2010 – 12:00 – Plac Zamkowy w Warszawie. Manifestacja prawdopodobnie przejdzie pod Sejm, gdzie krótkim wystąpieniem Prezesa Partii Piratów zostanie ona podsumowana i zakończona. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którym los Polskiego Internetu nie jest obojętny.
Wtorek 19 stycznia na naszym kanale IRC o godzinie 21:00 odbędzie się dyskusja nt. przygotowań do demonstracji - zapraszamy.
Więcej na:
* Facebook
* blackouteurope.pl
End: 16:00
Start: 2010-01-23 13:00
End: 2010-01-24 16:00
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Mamy przyjemność zaprosić was na niecodzienne wydarzenie w ramach Koła Naukowego Badaczy Kultur "Na Styku". W Polsce gościć będzie Keith McHenry, założyciel antywojennej inicjatywy rozdawania żywności, "Food Not Bombs", która to inicjatywa funkcjonuje również w Polsce, pod nazwą "Jedzenie Zamiast Bomb"*. Od jej założenia upływa właśnie 30 lat, co dla p. McHenryego stanowi okazję do podróży po świecie. Jedyne w naszym kraju spotkanie otwarte z Keithem McHenrym odbędzie się właśnie w Gdańsku. Pan McHenry opowie, dlaczego wybrał taki właśnie sposób na kontestowanie zbrojeń, pokaże też film ze swojej wyprawy do Nigerii, gdzie 4 lata temu zakładał filię ruchu "Jedzenie Zamiast Bomb". Zarówno wykład, jak i film będą tłumaczone na język polski. W ramach spotkania przewidzieliśmy czas na dyskusję.
Zapraszamy do kawiarni "Delfin" w Oliwie (ul. Opata Rybińskiego 17) na niedzielę, godz. 15:00. Wstęp wolny!
- Koło Badaczy Kultur "Na Styku" na Uniwersytecie Gdańskim
- Jedzenie Zamiast Bomb - Gdańsk
- Jedzenie Zamiast Bomb - Gdynia
- Otwarty Komitet Uwalniania Przestrzeni Edukacyjnych i redakcja okupe.blogspot.com
* Food Not Bombs - dosł. Żywność Zamiast Bomb - to inicjatywa światowego ruchu antywojennego polegająca na regularnie organizowanych akcjach rozdawania darmowej żywności na ulicach miast. W ten sposób działacze Food Not Bombs chcą pokazać, że potrzeba zapewnienia powszechnego dostępu do żywności nie jest tak trudna do zaspokojenia, by przedkładać nad nią interesy producentów broni. Zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1980 roku, inicjatywa Food Not Bombs w ciągu trzech dekad rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty świata. Na terenie trójmiasta akcje pod hasłem Jedzenie Zamiast Bomb odbywają się przed budynkami dworców głównych PKP: w Gdyni w soboty o godz. 12:00, w Gdańsku w niedziele również o 12:00. Udział w nich jest otwarty dla wszystkich.
Start: 17:00
End: 18:00
W najbliższą sobotę tzn. 23.01.2010 na squacie Conrada (adres: Conrada
5) odbędzie się impreza benefitowa na rzecz Inicjatywy
AntyNuklearnej.
Start ok. godz. 17 - 18, wstęp wolny.
Większość z Was w jakiś tam sposób wspierała nasze działania, lub
podziela nasze zdanie na temat atomowych planów władzy. Impreza ma za
zadanie wspomóc nas finansowo - tego dnia cały dochód z piwa, jadła
itd. zasili nasz budżet - a także posłużyć integracji ludzi
sprzeciwiających się tworzeniu państwa atomowego.
Impreza ma mieć charakter integracyjno relaksacyjny, stąd nie jest
szeroko reklamowana, nie czas to na kłótnie, spory i burzliwe dyskusje.
Z przewidywanych atrakcji:
- krótki wykład przybliżający problematykę atomu
- wystawa antynuklearnych grafik
- filmy (do wyboru) "Białe światło, czarny deszcz" lub "Bosonogi Gen"
opowiadające historię bombardowania Hiroshimy
- pokaz slajdów z demonstracji i wyjazdów terenowych IAN
- muzyka, piwo, jadło
- integracja, dyskusje, burza mózgów, idee, plany
- możliwość zapoznania się z naszymi materiałami, a także nabycia
antyatomowych gadżetów
Jako że wszystko ma charakter raczej spontaniczny, powyższy program
może w zależności od okoliczności ulec rozszerzeniu lub zawężeniu.
Wszystko ma być w atmosferze luźnej, zero dupościsku. To ma być
impreza, acz z fermentem.
Od nas wszystkich zależy jak to wyjdzie...
Warto przyjść, po to by:
- poszerzyć swoją wiedzę i świadomość problematyki atomowej
- wspomóc finansowo działania IAN (do zrobienia jest DUŻO, a środków mało)
- być może bardziej czynnie zaangażować się w działalność IAN
- miło spędzić czas, wśród fajnych ludzi
Zapraszam serdecznie w imieniu IAN jak i własnym. Do zobaczenia!
ul. Conrada 5 (obok pętli)
Dojazd: 114, 116, 121, 170, N02 Przystanek Chomiczówka
Stacja Metro Słodowiec a stamtąd 116 lub 112
Niedziela, Styczeń 24, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
End: 16:00
Start: 2010-01-23 13:00
End: 2010-01-24 16:00
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Mamy przyjemność zaprosić was na niecodzienne wydarzenie w ramach Koła Naukowego Badaczy Kultur "Na Styku". W Polsce gościć będzie Keith McHenry, założyciel antywojennej inicjatywy rozdawania żywności, "Food Not Bombs", która to inicjatywa funkcjonuje również w Polsce, pod nazwą "Jedzenie Zamiast Bomb"*. Od jej założenia upływa właśnie 30 lat, co dla p. McHenryego stanowi okazję do podróży po świecie. Jedyne w naszym kraju spotkanie otwarte z Keithem McHenrym odbędzie się właśnie w Gdańsku. Pan McHenry opowie, dlaczego wybrał taki właśnie sposób na kontestowanie zbrojeń, pokaże też film ze swojej wyprawy do Nigerii, gdzie 4 lata temu zakładał filię ruchu "Jedzenie Zamiast Bomb". Zarówno wykład, jak i film będą tłumaczone na język polski. W ramach spotkania przewidzieliśmy czas na dyskusję.
Zapraszamy do kawiarni "Delfin" w Oliwie (ul. Opata Rybińskiego 17) na niedzielę, godz. 15:00. Wstęp wolny!
- Koło Badaczy Kultur "Na Styku" na Uniwersytecie Gdańskim
- Jedzenie Zamiast Bomb - Gdańsk
- Jedzenie Zamiast Bomb - Gdynia
- Otwarty Komitet Uwalniania Przestrzeni Edukacyjnych i redakcja okupe.blogspot.com
* Food Not Bombs - dosł. Żywność Zamiast Bomb - to inicjatywa światowego ruchu antywojennego polegająca na regularnie organizowanych akcjach rozdawania darmowej żywności na ulicach miast. W ten sposób działacze Food Not Bombs chcą pokazać, że potrzeba zapewnienia powszechnego dostępu do żywności nie jest tak trudna do zaspokojenia, by przedkładać nad nią interesy producentów broni. Zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1980 roku, inicjatywa Food Not Bombs w ciągu trzech dekad rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty świata. Na terenie trójmiasta akcje pod hasłem Jedzenie Zamiast Bomb odbywają się przed budynkami dworców głównych PKP: w Gdyni w soboty o godz. 12:00, w Gdańsku w niedziele również o 12:00. Udział w nich jest otwarty dla wszystkich.
Start: 15:00
End: 16:00
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy i Koleżanki!
Mamy przyjemność zaprosić was na niecodzienne wydarzenie w ramach Koła Naukowego Badaczy Kultur "Na Styku". W Polsce gościć będzie Keith McHenry, założyciel antywojennej inicjatywy rozdawania żywności, "Food Not Bombs", która to inicjatywa funkcjonuje również w Polsce, pod nazwą "Jedzenie Zamiast Bomb"*. Od jej założenia upływa właśnie 30 lat, co dla p. McHenryego stanowi okazję do podróży po świecie. Jedyne w naszym kraju spotkanie otwarte z Keithem McHenrym odbędzie się właśnie w Gdańsku. Pan McHenry opowie, dlaczego wybrał taki właśnie sposób na kontestowanie zbrojeń, pokaże też film ze swojej wyprawy do Nigerii, gdzie 4 lata temu zakładał filię ruchu "Jedzenie Zamiast Bomb". Zarówno wykład, jak i film będą tłumaczone na język polski. W ramach spotkania przewidzieliśmy czas na dyskusję.
Zapraszamy do kawiarni "Delfin" w Oliwie (ul. Opata Rybińskiego 17) na niedzielę, godz. 15:00. Wstęp wolny!
- Koło Badaczy Kultur "Na Styku" na Uniwersytecie Gdańskim
- Jedzenie Zamiast Bomb - Gdańsk
- Jedzenie Zamiast Bomb - Gdynia
- Otwarty Komitet Uwalniania Przestrzeni Edukacyjnych i redakcja okupe.blogspot.com
* Food Not Bombs - dosł. Żywność Zamiast Bomb - to inicjatywa światowego ruchu antywojennego polegająca na regularnie organizowanych akcjach rozdawania darmowej żywności na ulicach miast. W ten sposób działacze Food Not Bombs chcą pokazać, że potrzeba zapewnienia powszechnego dostępu do żywności nie jest tak trudna do zaspokojenia, by przedkładać nad nią interesy producentów broni. Zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki w 1980 roku, inicjatywa Food Not Bombs w ciągu trzech dekad rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty świata. Na terenie trójmiasta akcje pod hasłem Jedzenie Zamiast Bomb odbywają się przed budynkami dworców głównych PKP: w Gdyni w soboty o godz. 12:00, w Gdańsku w niedziele również o 12:00. Udział w nich jest otwarty dla wszystkich.
Poniedziałek, Styczeń 25, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Wtorek, Styczeń 26, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Środa, Styczeń 27, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 09:45
End: 11:00
[inline:2]Dnia 27 stycznia podczas trwania Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się symboliczny pogrzeb młodego naukowca.
Doktoranci i doktorantki na UWr otrzymują za swoją pracę na rzecz uczelni od 7 lat niezmienioną stawkę stypendiów, która jest jednocześnie o 6 złotych wyższa od najniższej dopuszczanej przez Ustawę o Szkolnictwie Wyższym (1050zł). Na wydziałach humanistycznych wiele osób w ogóle nie otrzymuje pieniędzy od Uniwersytetu. Tymczasem rosnące koszty życia wpędzają dużą część z nich w ubóstwo. Starania o polepszenie bytu materialnego doktorantek i doktorantów trwają już blisko dwa lata, wobec braku możliwości porozumienia z władzami podjęto decyzję o prowadzeniu zaostrzającego się protestu, nie wykluczając możliwości strajku.
Przynieś ze sobą znicz i zapal go pod pomnikiem nagiego szermierza na placu Uniwersyteckim. Akcja potrwa od 9:45 do 11:00.
Więcej na nieoficjalnej stronie protestu doktoranckiego.
Pełna wersja plakatu w załączniku.
Start: 18:30
End: 22:00
W mroźny środowy wieczór, 27 stycznia, Dirty Klatka zaprasza o godz. 19:00 do Społecznego Infopunktu Alert (ul. Ślaska 34) na gorące specjały i równie gorącą projekcję "Piękna wieś, pięknie płonie" z 1996 roku. Zapraszamy już od 18:30. Wstęp wolny.
Konflikt bałkański z perspektywy przyjaźni dwóch mężczyzn walczących po przeciwnych stronach barykady. Serb Milan oraz Muzułmanin Halil spotykają się ranni w szpitalu w Belgradzie. Przyjaciele rozpatrują ksenofobiczną nienawiść oraz negatywne stereotypy, które narastając, doprowadziły do tak okrutnej bratobójczej wojny.
[inline:1]
Czwartek, Styczeń 28, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 17:00
End: 21:00
[inline:1]Zapraszamy na spotkanie inaugurujące cykl PRZEŻYĆ ROZWÓJ, którego celem jest dyskusja nad wpływem, jaki niesie nieprzerwana pogoń za rozwojem, na środowisko naturalne planety. Podczas comiesięcznych spotkań, z wykładami, prezentacjami, filmami itp., poszukiwać będziemy odpowiedzi na pytania o palące kwestie, dotyczące środowiska. Zadawać będziemy pytania o to w jaki sposób rozwój na przestrzeni ostatnich 50 lat wpłynął tragicznie na środowisko naturalne, wywołując aktualny kryzys ekologiczny niemal wszystkich gatunków.
Już 28 stycznia 2010 (czwartek) zapraszamy do Domu Muz o godz. 17:00 na projekcję filmu HOME w reż. Yann Arthus-Bertrand, dystrybucja Luc Besson. To niezwykłe przedsięwzięcie, swoisty hymn dla planety, piękne zdjęcia wykonane w 50 krajach. To obraz prezentujący kilka ważnych do przemyślenia kwestii. O godz. 19:00 odbędzie się wykład mgr Piotra Kluczborskiego (specjalisty ochrony środowiska, doktoranta UMK) pod tytułem BIOLOGICZNE PODSTAWY OCHRONY ŚRODOWISKA.
Organizator: Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej
Dom Muz, ul. Podmurna 1/3, Toruń
www.komiteto.blogspot.com
Piątek, Styczeń 29, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Sobota, Styczeń 30, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 18:00
End: 23:00
FEDERACJA ANARCHISTYCZNA KRAKÓW, UNITED VISIONS oraz MANAGEMENT NO WŁAŚNIE
zapraszają na:
koncert benefitowy na pomoc dla Rafała Górskiego i Pawełka Bielanowicza
30.01.2010 (sobota) godz. 18:00
zagrają:
THE DREADNOUGHTS
punk/folk (Kanada)
www.myspace.com/vancitydreadnoughts
The Dreadnoughts łączy szanty z irlandzkimi brzmieniami oraz solidnym,
miażdżącym wnętrzności street punkiem. Skrzypki, akordeon, mandolina,
flażolet irlandzki, gitary i perkusja...Określają się jako banda
nieprzystosowanych pijaków, którzy pozostają wierni starożytnym balladom
oraz histerykom, którzy niegdyś opłynęli cały świat. W ciągu krótkich trzech
lat od powstania dołączyli do kanadyjskich legend punk rocka.
APATIA
hardcore/punk (Poznań)
www.apatia.org
APATIA jest niekwestionowaną legendą polskiego hardcore punka -
konsekwentnie wolnościowa, antysystemowa i antyfaszystowska w swojej
postawie, mimo upływu lat, ciągle nieszablonowa, daleka od popadania w
schemat powielania siebie bądź innych, zarówno muzycznie jak i w przekazie
tekstowym. Jesienią ubiegłego roku zespół świętował swoje 20-to lecie. Oby
to była niekończąca się historia, czego zespołowi i nam wszystkim należy
szcerze życzyć.
NO SE
hardcore/punk (Bytów/Trójmiasto)
www.myspace.com/noxsepunk
NO SE istnieje już od kilkunastu lat i ma niewątpliwie mocną pozycję na
polskiej scenie hardcore/punk. Zespół jest świeżo po premierze nowego,
doskonałego albumu "Ręce na kratach", więc krakowski koncert będzie z
pewnością wydarzeniem, które długo będziemy wspominać. Muzycy z NO SE
tworzyli również projekt 11 września, a aktualnie wraz z Panem Niedodzwięki
eksperymentują jako Sylwetki.
OSC
punk bieszczadzki (Dydnia)
www.myspace.com/oscdydnia
Zespół o sobie: "Gramy bo lubimy, a jak gramy i co gramy to trudno kurwa
wyczuć. Koncertujemy gdzie sie da... i tam gdzie sie nie da też
próbujemy.{...}Niewiedzieć czemu zaczęliśmy się stawać coraz bardziej
ambitni muzycznie i pracujemy w swojej kanciapie prób nad coraz to nowszym
materiałem by móc cieszyć Wasze uszy podczas koncertów i miejmy nadzieje
niebawem na płycie."
Face2Face
ul. Paulińska 28
wstęp: 20zł /25 zł wdniu koncertu
bilety w przedsprzedaży w klubach: Face2Face, Kawiarnia Naukowa ul. Jakuba
29 oraz w sklepie Ebola ul. Floriańska 13
rezerwacja biletów poprzez maila bilety@unitedvisions.pl (prosimy podać
imię, nazwisko, miasto oraz ilość biletów)
Niedziela, Styczeń 31, 2010
(all day)
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Poniedziałek, Luty 1, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Wtorek, Luty 2, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Środa, Luty 3, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Czwartek, Luty 4, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Piątek, Luty 5, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 19:00
End: 21:00
Zapraszamy na reaktywowaną Strefę Wolnego Handlu, tym razem w nowym miejscu.
5.02.2010, godzina 19.00-21.00
Impreza odbywa się na warszawskim skłocie, ul. Conrada 5, tuż przy pętli autobusowej. Wstęp za symboliczną złotówkę na paliwo do agregatu i inne koszty organizacji.
Strefa Wolnego Handlu to pchli targ i punkowa czad giełda.
Zamiast masowo produkowanej tandety możesz u nas kupić lub sprzedać lokalnie i własnoręcznie wytwarzane badziewie.
Jeśli produkujesz biżuterię, ubrania czy cokolwiek innego, chciałbyś to sprzedać, a nie masz gdzie - wpadaj do nas!
Masz w domu zbędne rzeczy? Sprzedaj je lub wymień!
Zapraszamy zarówno przekupniów jak i kupujących!
Transakcje nie tylko gotówkowe - również handel wymienny i płatność w naturze, możliwość targowania się, jednym słowem - prawdziwie wolny rynek!
Dodatkowe atrakcje przewidziane: piwo, jedzenie, muzyka.
Serdecznie zapraszamy!
Jednocześnie w sali piętro wyżej, jak w każdy piątek, odbywa się impreza w jamajskich rytmach.
Dojazd 5, 28, 35, 184 przystanek Conrada; 106,114,116,121,170 przystanek Chomiczówka.
[inline:1]
End: 03:00
Start: 2010-02-05 19:00
End: 2010-02-06 03:00
[inline:1]Rozmrażamy kości! W piątek, 5 lutego, o godz. 19:00 Społeczny Infopunkt Alert (ul. Śląska 34) zaprasza na imprezę: ALERTEKA. Wieczór towarzyski z muzyką alternatywną obfitującą w czady, gitary, pląsania i bujania umilą grający, którzy mają sporo wspólnego z lokalnym undergroundem.
Impreza jest jak zawsze benefitem na Alert. Wspieraj lokalny underground!
Swoje selekcje muzyczne i wizualne zaprezentują:
DJ Simply Red (punk, hardcore, noise, teledyski/koncerty archiwalne)
DJ Bałtycka Fala (alternatywa, reggae, lata '80)
DJ Azotobakta (polish rock '80 + jego ulubione kawałki)
Peter Jay (nowa fala, lata '70 i '80, rock'n'roll, ska, reggae, et cetera)
Wstęp = ilość wyrzuconych oczek kostką
Alert Społeczny Infopunkt, ul. Śląska 34, Szczecin
www.myspace.com/infopunktalert
Sobota, Luty 6, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
End: 03:00
Start: 2010-02-05 19:00
End: 2010-02-06 03:00
[inline:1]Rozmrażamy kości! W piątek, 5 lutego, o godz. 19:00 Społeczny Infopunkt Alert (ul. Śląska 34) zaprasza na imprezę: ALERTEKA. Wieczór towarzyski z muzyką alternatywną obfitującą w czady, gitary, pląsania i bujania umilą grający, którzy mają sporo wspólnego z lokalnym undergroundem.
Impreza jest jak zawsze benefitem na Alert. Wspieraj lokalny underground!
Swoje selekcje muzyczne i wizualne zaprezentują:
DJ Simply Red (punk, hardcore, noise, teledyski/koncerty archiwalne)
DJ Bałtycka Fala (alternatywa, reggae, lata '80)
DJ Azotobakta (polish rock '80 + jego ulubione kawałki)
Peter Jay (nowa fala, lata '70 i '80, rock'n'roll, ska, reggae, et cetera)
Wstęp = ilość wyrzuconych oczek kostką
Alert Społeczny Infopunkt, ul. Śląska 34, Szczecin
www.myspace.com/infopunktalert
Start: 13:00
End: 14:00
W sobotę 6 lutego 2010 o godź 13:00 odbędzie się akcja informacyjna/pikieta sekcji edukacyjnej ZSP przeciwko procesowi bolońskiemu oraz reformom Kudryckiej przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście.
http://pragupe.blogspot.com
http://edukacja.zsp.net.pl
Niedziela, Luty 7, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Start: 18:00
End: 20:00
Wrocławska sekcja Związku Syndykalistów Polski zaprasza do udziału w grupie samokształceniowej z prawa pracy. Wspólnie zanalizujemy Kodeks Pracy oraz niektóre fragmenty Kodeksu Cywilnego, aby móc udzielić odpowiedzi na pytania ważne dla pracownika, któremu szef proponuje lub nakazuje samozatrudnienie.
Zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z tematyką przed spotkaniem choć nie jest to konieczne. Zapraszamy osoby zarówno obeznane w temacie, z doświadczeniem praktycznym jak i laików. Grupa samokształceniowa to sposób na zupełnie demokratyczną i równą wymianę wiedzy i przemyśleń. My chcemy się uczyć od Was, być może Wy dowiecie się czegoś od nas.
Cafe Utopia
CRK ul. Jagiellończyka 10
(w podwórzu, należy przejść przez szarą, nieodmalowaną bramę, wewnątrz będzie już widać murale zdobiące wejście).
niedziela
7 lutego g.18:00
cześć pracy!
zetespe wro
Poniedziałek, Luty 8, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721
Wtorek, Luty 9, 2010
End: 20:00
Start: 2010-01-17 19:30
End: 2010-02-14 20:00
Projekt Globale, Polsko-Palestyńska Kampania Solidarności i
Le Monde Diplomatique – Edycja Polska Zapraszają na pokazy filmu
Zastrzelić Gazę
2009, reż. Alberto Arce, Muhammad Rujailah
Wstrząsający dokument Alberto Arce i Mohammmada Rujailaha, który zabiera nas wprost do serca konfliktu izraelsko-palestyńskiego, na kilka dni przed inwazją na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.
Skupiając się na codziennym życiu Palestyńczyków pod oblężeniem, „Zastrzelić Gazę” dokumentuje skutki nielegalnej blokady nałożonej przez Izrael na jeden z najgęściej zaludnionych obszarów na Ziemi oraz 22-dniowego ataku – operacji „Płynny Ołów” – z punktu widzenia zwyczajnych mieszkańców Strefy Gazy. Twórcy filmu jako jedni z nielicznych cudzoziemców przedostali się do oblężonej Strefy statkiem Ruchu Wolna Gaza ( http://www.freegaza.org/ ), mimo izraelskiej blokady zagranicznych mediów i organizacji humanitarnych. Tym samym ich naoczne świadectwo z operacji „Płynny Ołów” jest bezcenne.
Alberto Arce: zdecydowaliśmy, że dołączymy do ekipy karetek pogotowia, konfrontując się w wyobraźni z tymi dziennikarzami, którzy piszą raporty chroniąc się na tyłach wojsk. Każdy może wybrać stronę, z której zdaje relację.
Po seansach zapraszamy na spotkania z bohaterką filmu, Ewą Jasiewicz: dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych oraz pracowniczką organizacji solidarnościowych na Zachodnim Brzegu Jordanu i w okupowanym Iraku. Jako działaczka Ruchu Wolna Gaza była świadkiem operacji „Płynny Ołów”. Jest autorką książki „Gaza – getto nieujarzmione”, która wkrótce ukaże się w Polsce.
Spotkania poprowadzi Przemysław Wielgosz, redaktor naczelny Le Monde Diplomatique – Edycja Polska.
Oficjalna strona filmu: http://toshootanelephant.com/
Fotosy z filmu: http://toshootanelephant.com/gallery
Wywiad z Ewą Jasiewicz, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, 28 listopada 2009:
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokieobcasy/1,96856,7299141,Tania_w_utrzymaniu.html?as=1&ias=3&startsz=x
Artykuł Ewy Jasiewicz, Le Monde Diplomatique – Edycja Polska, sierpień 2009:
http://monde-diplomatique.pl/LMD42/index.php?id=2
Kalendarz projekcji:
17 stycznia, Warszawa, Kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, godz. 19.30.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Joanny Rajkowskiej, Przemysława Wielgosza.
18 stycznia, Poznań, Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
19 stycznia, Wrocław, Kino Warszawa, ul. Pisłudskiego 64a, godz. 20.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Agaty Ferenc, Przemysława Wielgosza.
23 stycznia, Gdańsk, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, godz. 18. 00.
Po projekcji dyskusja z udziałem studentów z Gazy studiujących na Uniwersytecie Gdańskim i Ewy Jasiewicz.
25 stycznia, Łódź, Kino-Galeria Charlie, ul. Piotrkowska 203/205, godz. 18.45.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
26 stycznia, Lublin, Klub Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
28 stycznia, Kraków, miejsce projekcji zostanie podane w najbliższym terminie.
Po projekcji dyskusja z udziałem przedstawicieli społeczności palestyńskiej, wykładowców Katedry Arabistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
29 stycznia, Kraków, Kino Mikro, ul. J. Lea 5, godz. 18.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Omara Farisa, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
12 lutego, Katowice, Centrum Sztuki Filmowej, ul. Sokolska 66, godz. 19.00.
Po projekcji dyskusja z udziałem Hussama El-Hassana, Ewy Jasiewicz, Przemysława Wielgosza.
Dodatkowe pokazy odbędą się w lutym, m.in. w Białymstoku
Zainteresowanych dodatkowymi informacjami prosimy o kontakt:
Przemysław Wielgosz, e-mail: wielgosz@monde-diplomatique.pl , tel. 503 832 953
Projekt Globale, e-mail: odpisz@o2.pl, tel. 503 834 721