Zrób Kaczorkinder!

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm

Rząd chce reaktywować Krajowy Zespół Promocji Naturalnego Planowania Rodziny, który namawiał do odchodzenia od antykoncepcji.

Bilbordy- nadchodzi IV RP

Kraj

Kierowcy nie wracajcie z Anglii! Lekarze nie wracajcie z Niemiec! Pielęgniarki nie wracajcie z Hiszpanii! Te i podobne hasła pojawiły się na billboardach największych polskich miast. A wszystko opatrzone hasłem: Nadchodzi IV RP.

1 maja i zbrodnicze reżimy

Kraj

Kto zaprosił przedstawicieli zbrodniczych reżimów do Dąbrowy Górniczej?

Jak podają gazety, wokół pierwszomajowej demonstracji w Dabrowie Górniczej
będą pokazy filmów, kiermasz lewicowych publikacji i już na weekendzie -
spotkania mieszkańców z ambasadorami Kuby i Wenezueli.

Zakaz palenia

Kraj

Osoby nie palące w Polsce często są sfrustrowane brakiem szacunku dla ich zdrowia w miejscach publicznych. Więc będą się dziwić że ponad trzy czwarte Polaków (76,7 proc.) popiera wprowadzenie zakazu palenia we wszystkich miejscach publicznych. Przynajmniej tak wynika z ogólnopolskiego badania sondażowego.

List otwarty w sprawie Czeczenii (kwiecień 2006)

Protesty

Obserwując poczynania Rosyjskiej Armii Federalnej w Czeczenii pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec barbarzyńskiej polityki prowadzonej na tym terytorium przez stronę rosyjską.

STOP KATOLIZACJI W SZKOŁACH

Kraj | Protesty

Inicjatywa Uczniowska-sekcja w Toruniu,ktora w danym momencie rozpoczyna swoja dzialalnosc,organizuje manifestcaje przeciwko katolizacji w szkołach.

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji

Kraj | Protesty

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji odbędzie się 6 maja (sobota) o godzinie 14.00.

Skorumpowany Piskorski

Kraj

Okazuje się, że Paweł Piskorski nie może wytłumaczyć skąd wziął pieniądze na zakup około 360 ha gruntów na Pomorzu.

ONR straci siedzibę w Zakopanem

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Faszystowski ONR wynajął lokal od szkoly i mieli dobry kontakt z burmistrzem Zakopaniego. Po artykule w gazecie, strona internetowa ONR została zawieszona. Na niejznajdowały się zdjęcia burmistrza Piotra Bąka z neofaszystami.

Petersburg poluje na czarnoskórych studentów

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

W Petersburgu trwa polowanie na murzyńskich studentów. "Nie chodź sam po ulicy. Uciekaj, ile sił w nogach, gdy widzisz łysych. Siedź w domu w rosyjskie święta narodowe i w urodziny Adolfa Hitlera" - doradza im milicja. Władze wciąż nie chcą przyznać, że miasto stało się stolicą rosyjskiego rasizmu

Pomnik z naszych podatków

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Nie ma kasy na chorych?

Ale jest kasa na pomnik Romana Dmowskiego. Władze miasta Warszawy wydadzą pół miliona złotych na pomnik antysemity, który ma powstać na Pl. na Rozdrożu w Warszawie. Pomnik bedzie odsloniety 11 listopada.

Represja zwiazkowców na Syberii

Świat | Represje

Dziś, 25 kwietnia, odbyły się 2 ataki na aktywistów SKT, (Syberyjska Konfederacja Pracy), która organizowała protesty w dniach 27-29 kwetnia w Tomsku z okazji wizyty Angely Merkel i Wladimira Putina.

WOLNOSCIOWE FORUM ANARCHISTYCZNE W ATENACH

Świat | Ruch anarchistyczny

Możemy już mówić o pewnej tradycji; anarchiści i inni antyautorytaryści wolą tworzyć wolne miejsca spotkań zamiast biernie uczestniczyć w organizowanych odgórnie "forach socjalnych" partii politycznych i NGO-sów z establishmentu.

MAŁA AKCJA ANTYFASZYSTOWSKA W WARSZAWIE

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Oni tak lubią jaja - to my im damy.

Ostatnio faszyści rzucali jajkami na uczestników pokojowych demonstracji o równość społeczną. Dlatego ktoś postanowił rzucić jajkami w nich.

1 MAJA - STRAJK IMIGRANTÓW W USA

Świat | Prawa pracownika

W Stanach Zjednoczonych ostatnio widzieliśmy fale akcji imigrantów i innych popierających ich prawa pracownicze i prawa do pracy i osiedlenia się w USA. W Nowym Jorku ponad 500 tys. osób na ulicach, w Dallas 500 tys. w Los
Angeles aż 1 mln ludzi brało niedawno udział w ulicznych protestach.