STOP KATOLIZACJI W SZKOŁACH

Kraj | Protesty

Inicjatywa Uczniowska-sekcja w Toruniu,ktora w danym momencie rozpoczyna swoja dzialalnosc,organizuje manifestcaje przeciwko katolizacji w szkołach.

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji

Kraj | Protesty

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji odbędzie się 6 maja (sobota) o godzinie 14.00.

Skorumpowany Piskorski

Kraj

Okazuje się, że Paweł Piskorski nie może wytłumaczyć skąd wziął pieniądze na zakup około 360 ha gruntów na Pomorzu.

ONR straci siedzibę w Zakopanem

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Faszystowski ONR wynajął lokal od szkoly i mieli dobry kontakt z burmistrzem Zakopaniego. Po artykule w gazecie, strona internetowa ONR została zawieszona. Na niejznajdowały się zdjęcia burmistrza Piotra Bąka z neofaszystami.

Petersburg poluje na czarnoskórych studentów

Świat | Rasizm/Nacjonalizm

W Petersburgu trwa polowanie na murzyńskich studentów. "Nie chodź sam po ulicy. Uciekaj, ile sił w nogach, gdy widzisz łysych. Siedź w domu w rosyjskie święta narodowe i w urodziny Adolfa Hitlera" - doradza im milicja. Władze wciąż nie chcą przyznać, że miasto stało się stolicą rosyjskiego rasizmu

Pomnik z naszych podatków

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Nie ma kasy na chorych?

Ale jest kasa na pomnik Romana Dmowskiego. Władze miasta Warszawy wydadzą pół miliona złotych na pomnik antysemity, który ma powstać na Pl. na Rozdrożu w Warszawie. Pomnik bedzie odsloniety 11 listopada.

Represja zwiazkowców na Syberii

Świat | Represje

Dziś, 25 kwietnia, odbyły się 2 ataki na aktywistów SKT, (Syberyjska Konfederacja Pracy), która organizowała protesty w dniach 27-29 kwetnia w Tomsku z okazji wizyty Angely Merkel i Wladimira Putina.

WOLNOSCIOWE FORUM ANARCHISTYCZNE W ATENACH

Świat | Ruch anarchistyczny

Możemy już mówić o pewnej tradycji; anarchiści i inni antyautorytaryści wolą tworzyć wolne miejsca spotkań zamiast biernie uczestniczyć w organizowanych odgórnie "forach socjalnych" partii politycznych i NGO-sów z establishmentu.

MAŁA AKCJA ANTYFASZYSTOWSKA W WARSZAWIE

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Oni tak lubią jaja - to my im damy.

Ostatnio faszyści rzucali jajkami na uczestników pokojowych demonstracji o równość społeczną. Dlatego ktoś postanowił rzucić jajkami w nich.

1 MAJA - STRAJK IMIGRANTÓW W USA

Świat | Prawa pracownika

W Stanach Zjednoczonych ostatnio widzieliśmy fale akcji imigrantów i innych popierających ich prawa pracownicze i prawa do pracy i osiedlenia się w USA. W Nowym Jorku ponad 500 tys. osób na ulicach, w Dallas 500 tys. w Los
Angeles aż 1 mln ludzi brało niedawno udział w ulicznych protestach.

Władze Zakopanego wspierają neofaszystów

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Władze Zakopanego - jako jedyny samorząd w Polsce - utrzymują oficjalne kontakty z faszyzującym Obozem Narodowo-Radykalnym. Burmistrz miasta zaprasza młodych ultranacjonalistów do magistratu, chwali za poglądy i pomaga im wynająć pierwszy w Polsce lokal

Dozór elektroniczny zamiast więzienia

Kraj

Wprowadzenie dozoru elektronicznego, zamiast kary więzienia dla osób z krótkoterminowymi wyrokami, zakłada poselski projekt zmian w kodeksach karnych, który 5 kwietnia rozpatrzył Sejm w pierwszym czytaniu.

Media - ANARCHIWUM

Centrum Informacji Anarchistycznej udostępnia kanał audio i wideo w formacie RSS:

Do odtwarzania kanałów potrzebujesz programu Democracy Player lub FireANT (polecamy ten pierwszy ze względu na to, że jest to Wolne Oprogramowanie).

Gdzie kończą się prawa autorskie?

Świat | Gospodarka

Brian Kopp, doświadczony gracz sprzedawał na eBay napisane przez siebie podręczniki opisujące taktykę gry World of Warcraft. Producent gry stwierdził, że to, co robił Kopp to... "łamanie praw autorskich".

Stop cenzurze. Cala prawda o aborcji!

Stop cenzurze. Cala prawda o aborcji! - Ponad 30 osób pikietowało w środę rano przed Sądem Rejonowym w Łodzi domagając sie uniewinnienia Łukasza Wróbla, autora kontrowersyjnej wystawy antyaborcyjnej "Wybierz życie". Protestujacy krzyczeli: "Życie dla wszystkich bez wyjątku", "Aborcja krzywdzi kobiety", "Stop eksterminacji nienarodzonych"
[Indymedia polska]

Hmmm. Ciekawa treść. Myślę, że redakcja powinna używać tego bardziej jako źródła inspiracji do tworzenia własnych materiałów publicystycznych i komentarzy.