Władze Zakopanego wspierają neofaszystów

Kraj | Rasizm/Nacjonalizm

Władze Zakopanego - jako jedyny samorząd w Polsce - utrzymują oficjalne kontakty z faszyzującym Obozem Narodowo-Radykalnym. Burmistrz miasta zaprasza młodych ultranacjonalistów do magistratu, chwali za poglądy i pomaga im wynająć pierwszy w Polsce lokal

Dozór elektroniczny zamiast więzienia

Kraj

Wprowadzenie dozoru elektronicznego, zamiast kary więzienia dla osób z krótkoterminowymi wyrokami, zakłada poselski projekt zmian w kodeksach karnych, który 5 kwietnia rozpatrzył Sejm w pierwszym czytaniu.

Media - ANARCHIWUM

Centrum Informacji Anarchistycznej udostępnia kanał audio i wideo w formacie RSS:

Do odtwarzania kanałów potrzebujesz programu Democracy Player lub FireANT (polecamy ten pierwszy ze względu na to, że jest to Wolne Oprogramowanie).

Gdzie kończą się prawa autorskie?

Świat | Gospodarka

Brian Kopp, doświadczony gracz sprzedawał na eBay napisane przez siebie podręczniki opisujące taktykę gry World of Warcraft. Producent gry stwierdził, że to, co robił Kopp to... "łamanie praw autorskich".

Stop cenzurze. Cala prawda o aborcji!

Stop cenzurze. Cala prawda o aborcji! - Ponad 30 osób pikietowało w środę rano przed Sądem Rejonowym w Łodzi domagając sie uniewinnienia Łukasza Wróbla, autora kontrowersyjnej wystawy antyaborcyjnej "Wybierz życie". Protestujacy krzyczeli: "Życie dla wszystkich bez wyjątku", "Aborcja krzywdzi kobiety", "Stop eksterminacji nienarodzonych"
[Indymedia polska]

Hmmm. Ciekawa treść. Myślę, że redakcja powinna używać tego bardziej jako źródła inspiracji do tworzenia własnych materiałów publicystycznych i komentarzy.

Zapraszamy na 5 lecie Infoszopu

Kraj

Zapraszamy na 5 lecie Infoszopu - Dnia 18 marca, z okazji 5-lecia działalności warszawskiego Infoszopu, oraz przypadającej w tym samym czasie rocznicy ogłoszenia Komuny Paryskiej zapraszamy na projekcję filmu "Krwawy tydzień" oraz na prelekcję dot. Komuny Paryskiej z 1871 r. W programie również zapiekanki, piwo, itp... Indymedia polska