Dyskryminacja

Stambuł: Anarchiści demonstrują przeciw zakazowi marszów LGBT

Świat | Dyskryminacja | Ruch anarchistyczny

W czerwcu miały się odbyć dwie demonstracje LGBT w Stambule. Parada Gay Pride miała się odbyć 26 czerwca, a Trans Pride nieco wcześniej. Organizacje konserwatywne, w tym nacjonalistyczna Partia Wielkiej Jedności (BBP) zagroziły, że jeśli władze zgodzą się na Gay Pride, to będą blokować paradę. Wiadomo, że chodziło raczej o atak.

Stambulska Gay Pride już odbyła się 12-krotnie, ale w tym roku władze postanowiły zakazać wszystkich marszów LGBT. Ale aktywiści demonstrowali pomimo zakazu, w dniach 19 i 26 czerwca.

Słowa w służbie nienawiści

Blog | Dyskryminacja

 ŚwiniaJak blisko jesteśmy nienawiści Niemców lat trzydziestych do „obcych”? W ostatnią sobotę zorganizowano manifestacje skierowane przeciwko uchodźcom z krajów objętych wojną. Przy okrzykach „wy macie meczety my na was maczety”, „będziecie wisieć na drzewach zamiast liści”, „ciapate ścierwo” niesiono również głowy świń z napisami „islamskie świnie”. Po demonstracjach dostało się też arabskim i wietnamskich barom, do których wrzucano gaz łzawiący. Niewiele te wydarzenia jednak zainteresowały media, polityków, kościół. Wygląda na to, że nie widzą problemu, a nawet dają przyzwolenie na tego typu zachowania. Wszak zbliża się kampania wyborcza i nikt nie chce uchodzić za człowieka wprowadzającego konia trojańskiego do naszego katolickiego świata.
Nienawiść wynika prawie zawsze z niewiedzy i fałszywych przesłanek. Tych drugich mamy coraz więcej- fabrykowane codziennie pobicia i gwałty kobiet już nie tylko w krajach Unii ale i w Polsce, napady uchodźców na polski autokar z pielgrzymami, czy zatrzymywanie islamistów na Węgrzech zmierzających do Polski pragnących zabijać naszych rodaków, by wprowadzić szariat. Co z tego, że bardzo szybko okazuje się to fałszywkami, informacja idzie w świat i jest ciągle powielana prowadząc do zbiorowej histerii.
Za obecny stan rzeczy odpowiedzialnych jest wielu. Znikoma ilość aktorów, pisarzy ludzi kultury staje po stronie uchodźców uciekających przed Państwem Islamskim i religijnym fundamentalizmem. W głównych mediach próżno szukać reportaży o wojnie w Syrii (bombach kasetowych, broni chemicznej). Nie ma nic o prześladowaniu Kurdów, reżimie islamistów na zajętych terenach. Karmi się nas jedynie zagrożeniem, które ma nastąpić po przyjęciu kilku tysięcy uciekinierów. To polskie media są w dużej mierze odpowiedzialne za nienawiść ulicy. Podobną postawę przyjmuje również kościół i szkolnictwo. W tym drugim daremnie szukać lekcji filozofii czy kulturoznawstwa mamy natomiast jedynie słuszną historię z monoteistycznym i mesjanistycznym przesłaniem. Również kościół katolicki z wyjątkiem papieża Frnaciszka nie zabiera jednoznacznego stanowiska. Niestety większość duchownych oficjalnie przyznaje się do niechęci wobec emigrantów i czyni to publicznie.
Zostaje więc pytanie: Co może się wydarzyć jeżeli ta fala nienawiści nie zostaje zatrzymana? Czy czeka nas nowa noc kryształowa z uchodźcami w roli głównej?

Hiszpania: Najbardziej represyjne prawo od czasów Franco

Świat | Dyskryminacja | Lokatorzy | Rasizm/Nacjonalizm | Represje

Kilka dni temu portale anarchistyczne obiegła informacja o aresztowaniu 15 osób w ramach operacji "Pandora" - akcji policji skierowanej przeciw osobom podejrzewanym o użycie materiałów wybuchowych w 2012 i 2013 roku.

W tym samym czasie wprowadzono przepisy uniemożliwiające pracę dziennikarską oraz działalność pracowniczą i lokatorską. Za fotografowanie lub nagrywanie policji podczas wykonywania czynności, pokojowe opieranie się władzy, okupowanie banków w ramach protestu, nie zarejestrowanie protestu oraz utrudnianie lub blokowanie eksmisji grozi kara grzywny od 600 do 30 000 euro.

Za przebywanie na okupowanej przestrzeni, nie tylko skłocie, ale też mieszkaniu z którego zostało się eksmitowanym - kara od 100 do 600 euro grzywny. Zalegalizowano również policyjne "czarne listy" aktywistów i niezależnych dziennikarzy. Policja może również wkraczać gdzie chce bez podawania przyczyny. Może również bez powodu legitymować ludzi na ulicy, a także kierować się w tym celu pochodzeniem etnicznym lub kolorem skóry w związku z tropieniem nielegalnych imigrantów.

Turcja: brutalny atak policji na nauczycieli sprzeciwiających się islamizacji edukacji

Świat | Dyskryminacja | Edukacja/Prawa dziecka

Turecka policja zatrzymała w Ankarze 150 nauczycieli - uczestników protestu przeciwko prowadzonej przez rząd przymusowej islamizacji oświaty.

Policja zaatakowała demonstrantów, używając armatek wodnych i gazu łzawiącego. Uczestnicy protestu, członkowie tureckiego związku zawodowego nauczycieli Egitim-Is demonstrowali na placu Tandogan w stolicy kraju przeciwko wprowadzeniu obowiązkowych lekcji religii islamskiej oraz przeciwko niskim zarobkom.

Jak napisał dziennik „Daily Hurriyet”, policja przypuściła brutalny atak na nauczycieli, gdy ci próbowali przejść w pochodzie na główny plac Ankary, Kizilay.

Marsz antynacjonalistyczny "Koniec Stagnacji" w Krakowie

Antyfaszyzm | Dyskryminacja | Rasizm/Nacjonalizm
2014-11-11 16:00
2014-11-11 19:30

 Zapraszamy!11 listopada zbieramy się na Placu Szczepańskim w atmosferze wzajemnego szacunku i tolerancji, by wyrazić swoją głęboką niezgodę na terror skrajnej prawicy w Polsce. Wydarzenie Koniec Stagnacji odbędzie się w proteście wobec wszechobecnych na co dzień, a w dniu 11 listopada demonstrowanych na ulicach polskich miast w sposób szczególnie rażący, mowy oraz gestów nienawiści, u podstaw mających narodowy szowinizm i ksenofobię.

Naszą akcję tworzą najróżniejsze osoby i organizacje, a tym, co nas łączy jest niezgoda na bierne przyglądanie się temu, jak środowiska nacjonalistyczne i neofaszystowskie rosną w siłę.
Państwo polskie wielokrotnie udowodniło swoją bezradność wobec problemów społecznych takich jak ksenofobia – dziś wiemy, że najskuteczniejszą formą walki z faszyzmem jest samoorganizacja społeczeństwa. Czas więc wyrazić swoją niezgodę na łatwość, z jaką faszyzujące organizacje zagarnęły przestrzeń publiczną, nawołując do przemocowej przemiany. Nasze zgromadzenie ma na celu stworzenie w Krakowie przestrzeni, w której nie będzie miejsca na nienawiść rasową, homofobię, szowinizm, antysemityzm i rasizm. Dotychczas nasze miasto spokojnie przyglądało się jawnym demonstracjom nienawiści podczas Święta Niepodległości, dziś należy położyć kres bierności. Wszystkie osoby, niezależnie od opcji politycznych niegodzące się na nacjonalistyczną przemoc powinny mieć możliwość wyrażenia swoich poglądów. Wszystkie i wszyscy, którzy nie mieścimy się w narodowo – nacjonalistycznej wizji świata, powinniśmy okazać sobie tego dnia solidarność i wsparcie. Udowodnijmy Krakowowi, że różnorodność jest naszą siłą!

No pasaran! Faszyzm nie przejdzie!

https://www.facebook.com/events/1541981342682028/?ref_newsfeed_story_typ...

Policyjna apokalipsa w Ferguson

Świat | Dyskryminacja | Militaryzm | Protesty | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm | Represje

Wciąż w Ferguson trwa szokujący pokaz przemocy państwa policyjnego. Wezwano Gwardię Narodową do wsparcia miejscowej policji. Pierwotny gniew wybuchł wokół stylizowanego na egzekucję morderstwa młodego Afroamerykanina Michaela Browna. Podczas gdy większość mediów relacjonuje wydarzenia, gdy dziennikarze nie są aresztowani i nie strzela się do nich gumowymi kulami, nie zagłębiły się one w powody kryjące się za nimi czy ich większymi konsekwencjami. Szkodliwa rola funkcjonariuszy Partii Demokratycznej i płatnych moralizatorów potępiających jakąkolwiek i wszelką „przemoc” jest ewidentna. Tak jak fiasko Partii Demokratycznej w powstrzymaniu gniewu. Lata wojen propagandowych z oficjalnymi nazwami takie jak „wojna z narkotykami” czy „wojna z terrorem” spotęgowały już i tak psychopatycznie karne i rasistowskie prawo i sposób myślenia typowy dla policji.

Miejska gentryfikacja Saint Louis wypędziła najuboższych pracowników z miasta na odległe przedmieścia, gdzie populacje pracowników żyją i muszą przez przymus ekonomiczny iść codziennie do pracy w mieście, gdzie nie stać ich by żyć. Spowodowało to dramatyczny wzrost nędzy na przedmieściach. Zwykle takie podmiejskie gminy mają mniej zasobów do radzenia sobie z biedą niż większe miasta.

Biała policja [1], atakująca miejscową poddańczą populację Afroamerykanów, raz jeszcze pokazuje jak stosunki klasowe tutaj są kodowane kolorem. Jednakże, policja regularnie morduje bezdomnych, chorych psychicznie, weteranów, czarnych, białych i każdy sektor populacji który jest proletariacki. Policjanci są także głęboko mizoginiczni. Są bardziej skłonni do bicia i mordowania swoich żon, gwałcenia swoich dzieci niż ogół społeczeństwa. Jedyną rzeczą która mogłaby odmienić tę sytuację, jedyną o której nigdy nie wspomną demagodzy nacjonalistyczni i reformistyczni, jest rewolucja.

Jasny pokaz systemicznego rasizmu jest wykorzystywany do odwrócenia uwagi przez Partię Demokratyczną, dla której jedynym usprawiedliwionym działaniem jest czekanie na następne wybory i oddanie głosu. Koloruje problem przemocy państwa policyjnego na czarno, tak że z problemu każdego pracownika staje się problemem jedynie dla Afroamerykanów. Tym sposobem gliny zabijające ludzi na ulicach stają się problemem afroamerykańskim, wartym akademickiej dyskusji i dobrym do zdobycia głosów w kampanii, lecz nie wartym żadnej zjednoczonej akcji i nigdy poważnego zwrócenia się do kapitalistycznych korzeni rasizmu czy tego dlaczego kapitalizm w ogóle potrzebuje policyjnej represji. Nawet najbardziej bojowe organizacje na lewicy, gdy zdrapiesz powierzchnię ich retoryki, wymyślają tylko listę reform które nigdy nie będą miały miejsca.

Państwo składa się z „oddziałów uzbrojonych ludzi”, a państwo amerykańskie, jego aparat policyjny, militarny i szpiegowski stanowią najlepiej uzbrojone państwo w historii. Wojsko sprzedało swój nadwyżkowy sprzęt i broń departamentom policji w całym kraju, do momentu w którym nawet najmniejsze miasta mają pojazdy opancerzone uzbrojone w działa. Lecz militaryzacja policji w USA trwała już od bardzo długiego czasu. Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego została stworzona by mieć plany awaryjne, w których stan wojenny można było wprowadzić w skali całego kraju w ciągu 12 godzin. Zespoły broni specjalnej i taktyczne istniały w departamentach policyjnych od 1964 roku, tak więc w zasadzie paramilitarne funkcje były częścią utrzymywania porządku w USA od dekad. Główną zauważalną dziś różnicą jest otwartość z jaką stosuje się przemocy państwowej. Celem pokazu siły państwa jest przerażenie by zapobiec rozprzestrzenieniu się walki.

Sama burżuazja jest klasą przestępczą a jej płatne zbiry w USA są naprawdę szemrane. Policja w USA może wpędzać ludzi w pułapkę. Może sprzedawać narkotyki w celu aresztowania ludzi za kupowanie narkotyków. Departamentom policji zezwala się na konfiskowanie ludziom własności a potem na branie dochodów z aukcji, co daje tym samym policji motyw do zarabiania na sprzedaży narkotyków i okradaniu ludzi. Nakazy rewizji bez pukania zezwala policjantom wtargnąć do domu i zastrzelić niewłaściwego człowieka ponieważ mieli zły adres. Od czasu ataków z 11 września, każdy incydent terrorystyczny w Stanach był robotą albo agenta FBI albo informatora. Państwo przeprowadza próby zamachów terrorystycznych w celu zaaresztowania łatwowiernych i głupich i postawienia im zarzutów „terroryzmu”. Nawet pierwszy spisek mający na celu wysadzenie w powietrze World Trade Center w latach 90. był dzieckiem agenta FBI. Przez dwie dekady najbardziej poszukiwanym w USA przestępcą był informator FBI i szef mafijny z południowego Bostonu, Whitey Bulger.

Reformiści typowo proponują środki mające na celu ograniczenie czy regulację przemocy policyjnej, takie jak „gminne utrzymywanie porządku” lub komisje inspekcji cywilnej policji, czy też zatrudnienie większej liczby czarnych funkcjonariuszy. Problem w tym, że żaden z kroków tego typu nigdy nie zdołał nic zmienić. Czarni policjanci są tak samo brutalni w egzekwowaniu praw białej klasy kapitalistycznej a komisje inspekcji cywilnej policji są głównie pozbawionymi znaczenia organami pieczątkowymi, które podpiszą się pod niemal wszystkim co zrobią organy ścigania.

W tej sytuacji klasa kapitalistyczna spróbowała wysłać swoich politycznych agentów, Jesse Jakcsona i Ala (byłego informatora FBI) Sharptona by spróbowali apelować o spokój i wyciągnąć od nich głosy. Jest to prawdziwy znak kryzysu politycznego w USA, gdy Partia Demokratyczna wysyła swoich funkcjonariuszy by namówić wściekłą ludność do uspokojenia się i zagłosowania. Nawet prezydent „torturowaliśmy niektórych ludzi” Obama został zmuszony do przyznania, że coś się naprawdę działo w Missouri. Problemem dla kapitalistów i ich porządku jest to, że tego rodzaju apele nie do końca zadziałały w tym przypadku. Machinie Partii Demokratycznej rzadko kiedy nie udaje się powstrzymać ruchu społecznego i wyssać z niego życia. Protesty następnie przedstawiano jako podżegane przez te stare znoszone policyjne frazesy- „agitatorów z zewnątrz” i „komunistów”, a gubernator Missouri wezwał Gwardię Narodową do asystowania policji w patrolowaniu gminy Ferguson. Do tej pory przynajmniej 155 ludzi zostało zaaresztowanych tylko za stanie zbyt długo w jednym miejscu i nieuciekanie wystarczająco szybko.

To, co się tutaj dzieje nie jest zupełnie odmienne od zmilitaryzowanej odpowiedzi na zamieszki w Benton Harbor w Michigan w 2003. One także były w odpowiedzi na policyjne morderstwo. Jedna rzecz jest jasna, że pomimo masywnej obecności policji policjantom nie udało się powstrzymać garstki złodziei przed splądrowaniem kilku sklepów, natomiast są bardzo zdolni do strzelania w nieuzbrojonych protestujących gumowymi kulami i rzucać w nich granatami oszałamiającymi. Nie jest to przypadek, chcą pokazać protestujących jako złodziei, tak by publika spoza Ferguson obróciła się przeciwko nim i odwrotnie, żeby czarni pracownicy w Ferguson byli odcięci od wsparcia z zewnątrz.

Zwracano uwagę na paralele między wojną w Iraku a sprzętem wojskowym używanym teraz przez policję z Ferguson. Ustanowiono nawet „strefę zakazu ruchu powietrznego” nad miastem by trzymać helikoptery medialne z daleka. Zaaresztowano do tej pory przynajmniej trzech dziennikarzy. Poprzez kontrolowanie narracji kapitaliści próbują malować wszystkich protestujących przeciwko brutalności policji jako awanturników i złodziei, podczas gdy tak naprawdę pokojowe protesty są rozpraszane kulami gumowymi i gazem łzawiącym, a w nocy wybuchają walki uliczne raz jeszcze wywołane policyjną agresją. Nagrania wideo jasno pokazują, że prawdziwa przemoc w tej sytuacji jest całkowicie ze strony państwa. Wytwory imperialistycznej wojny, rasizmu i kapitalistycznej władzy wróciły do domu w Missouri. Narasta gniew którego kapitaliści nie będą w stanie powstrzymać.

AS

[1] Dopiero po prowokacyjnym zachowaniu miejscowej policji demokratyczny gubernator Jay Nixon ściągnął głowę policji drogowej (dowódcę patrolu autostradowego, Rona Johnsona) by spróbował uspokoić sytuację. Spodziewano się po nim, że jako jedyny czarnoskóry starszy oficer w pobliżu zreperuje wyrządzone już rasistowskie szkody.

Źródło: http://www.leftcom.org/pl/articles/2014-08-27/policyjna-apokalipsa-w-fer...

Senator PO chwali się swoimi zasługami

Kraj | Dyskryminacja | Tacy są politycy

Znany senator Platformy Obywatelskiej (wcześniej PiS) Jan Libicki chwali się swoim ostatnim sukcesem, a mianowicie odrzuceniem za jego wnioskiem projektu ustawy gwarantującej najbiedniejszym emerytom i rencistom powyżej 75 roku życia otrzymywanie leków refundowanych bezpłatnie.

We wpisie blogowym w którym komentuje sprawę nazwał ten projekt "demagogiczno-socjalistyczno-populistycznym". Ten sam polityk zasłynął również ubolewaniem, iż rodzice dzieci niepełnosprawnych protestujący pod sejmem w sprawie zasiłków pielęgniarskich nie rozumieją, iż on również musi opłacać asystenta do pchania swojego wózka inwalidzkiego, a opłaca go ze swojej pensji oraz twierdzeniem, że homoseksualizm jest "wynaturzeniem".

Pensja minimalna w Polsce wynosi obecnie 1 680 zł brutto. Wielu emerytów otrzymuje miesięcznie kwotę poniżej tysiąca złotych. Natomiast minimalne uposażenie posła i senatora wynosi prawie 10 000 złotych. Utrzymanie senatu kosztuje polskie społeczeństwo 180 milionów złotych rocznie.

Moskwa: Protest przeciw represjom wobec nauczycieli

Świat | Dyskryminacja | Prawa pracownika

Działacze Federacji Pracowników Oświaty i Technologii, będącej częścią rosyjskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników pikietowali przeciwko bezprawnej ingerencji FSB i prokuratury w stosunku do pracowników Uniwersytetu w Archangielsku.

Represje dwójki wykładowców Olgi Pospelowej i Olega Klyuenkowa mają charakter polityczny ponieważ są związani z kontaktami z jedną z rosyjskich organizacji LGBT. Jeden został zwolniony, drugi upomniany i "poproszony" o zaprzestanie działalności społecznej.

Nie jest to jednak jedyna forma nękania pracowników uczelni. Od pracowników wymaga się obecności w miejscu pracy poza zajęciami.

Luksemburg i Hamburg: Policja atakuje uchodźców

Świat | Dyskryminacja | Rasizm/Nacjonalizm | Represje

W dwóch miejscach doszło do pacyfikacji protestujących uchodźców. Walka którą obecnie prowadzą trwa od zeszłego października kiedy to 400 osób utonęło na tratwie próbując dostać się do Europy.

Skierowana jest przeciwko polityce elit, która traktuje ich jako "niechcianych imigrantów" w sytuacji której to ich kosztem od czasów kolonializmu elity te zbijają fortunę. O sprawie można czytać pod hash tagiem #LamepdusaHH.

W Hamburgu przeciwko spontanicznemu i pokojowemu marszowi przeciw rasizmowi i brutalności policji wystawiono armatki wodne i prawie 2000 policjantów. Po ataku na demonstracje na chodnikach widoczne były ślady krwi.

W Luksemburgu policja nie była tak brutalna jak hamburska jednak protest mimo, iż były stosunkowo niewielki i mało radykalny również został spacyfikowany.

Krosno Odrzańskie: Protest głodowy w obozie dla migrantów „CHCEMY WOLNOŚCI!”

Kraj | Dyskryminacja | Protesty | Publicystyka

Strajkujący w Krośnie Odrzańskim przestali przyjmować w poniedziałek 26 Maja 2014 wodę. To oznacza, że są bardzo wycieńczeni. Znajdują się w izolatce do której zostali wtrąceni aby zostać ukarani za ich protest. Jest to zgodne z regulaminem rządzącym Strzeżonymi Ośrodkami dla Cudzoziemców w Polsce. W izolatce nie mają nawet łóżek. Media wciąż milczą o tej sprawie.

Poniżej umieszczamy informacje pozyskane od jednego z głodujących oraz ich postulaty:
Jest nas trzech i może być więcej. Kolejne dwie osoby deklarują chęć przyłączenia się do strajku.
Chcemy wolności! Jesteśmy żonaci z obywatelkami Polski, mamy tu rodziny i mamy prawo z nimi być!

Liczymy na wsparcie mediów. Nasz sytuacja nie jest normalna. Nie wierzymy w sprawiedliwość.W to, jakie informacje do nas docierają. Nie wiemy kto wydaje decyzje nas dotyczące. Domagamy się wolności i możliwości normalnego życia z naszymi rodzinami.

Z miłości podjąłem decyzje o tym, żeby poślubić polską kobietę. Taka decyzja, kiedy zostanę deportowany, będzie bardzo źle przyjęta w państwie z którego pochodzę, muzułmańskim fundamentalnym Pakistanie. Grozić mi będą poważne konsekwencje.

Mamy wrażenie, że w miejscu w którym się znajdujemy nie otrzymujemy wszystkich należnych informacji. To jest jak jakaś gra! Czujemy, że jesteśmy oszukiwani. Nie rozumiemy czemu ludzie będący w podobnej sytuacji jak nasza są traktowani inaczej. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy nie dopuścili się żadnego przestępstwa. Nie wiemy czemu to nas spotyka!

Nasza kondycja psychiczna, jaki i innych osób przebywających na terenie ośrodka, jest skrajnie zła. Lekarze nie potrafią albo nie chcą nam pomóc.

Czujemy, że powody, z jakich jesteśmy tu przetrzymywani, są niesprawiedliwe. Ludzie będący w podobnych sytuacjach są tu przetrzymywani, jedni 3 inni 6, jeszcze inni 12 miesięcy. Dlaczego tak jest? Kiedy o to pytamy nikt nie potrafi nam udzielić informacji. Nie wiem kto ponosi za to odpowiedzialność. Nikt nie zna odpowiedzi na nasze pytania!

Możemy nażerać na jakość jedzenia, na wiele wielu innych rzeczy ale my podejmujemy nasz strajk, bo chcemy rozwiązania naszych osobistych sytuacji. Chcą zniszczyć nasze życie i życie naszych żon. Nasze rodziny wydały wszystkie pieniądze na pomoc i nic to nie przyniosło. Jak możecie nam zarzucać, że to my kłamiemy! Na jakiej podstawie! To nie jest logiczne!

Oczekujemy wsparcia od polskiego społeczeństwa i polskich mediów!

Więcej informacji na:
http://protestuchodzcow.org/

-----------

ENGLISH INFO:

New letter from one of the ex-prisoners in Krosno Odrzanskie camp:

WAKE UP Poland Hitler is back on TRACK in Krosno!!!

I would like to report a story about TERROR IS GOING ON IN KROSNO DETENTION CENTER.

First of all I was there too.. People inside there are in terrible situation. Terror is going on there believe me. People is waiting from 1-11 month ONLY for decision. Food is lowest qualities’ that exist. Even they in Africa have more qualitative food. There is no drinking water. People are infected with Scabies. No professional doctor is there, for every disease they give APPA MEDICINE ALL IN ONE. People suffering from water because that water is not filtered and after shower you get very aggressive skin.

Can you please make it possible to go there and intervju all people there.They will explain everything. They really need your help PLEASE?

2 people did try to make suicide???
From 23.05.2014 they are in hunger strike until now.

Please do not say like all journalist says that we did try to contact NACALLNIK but it was not possible. At least go there and take one picture from outside.
No lawyer can help you inside there.
Social Workers, administrative workers and naqallnik does not know when people can go home because wojwoda is sleeping and he is GOD.
Sports activities is terrible. I have seen people talking to walls.
This is Genocide like HITLER DID TO POLAND.
People applying for asylum but still they sitting there for months Why???
Many of them got married and they still sitting there for 8 months for no reason…
Also people who their whiffs got born he was sitting there and he did apply to go to se his son but request was denied.
We had to sleep in one room with people who’s has HEPATIT C.

Here is some question for NACALLNIK:

First of all I want to explain for people who sitting there difference between real jail and Detention Center if there is any diference?
Why Even 90 of people there are Muslim they still have to eat pig food???
Why do they need to apply for everything? Is there detention center or Jail?
Why there is no doctor who works 24 hours but only 3 times in week for 4 hours in day?
Why it take very long time for processing paper-documentation?
Why have to be camera in guest ( visit ) room when they have metal detector?
Why there is no internet cabinet?
80% of all workers there can not communicate in English ???
Why appa for every kind of disease ?
Why are not allowed phone with camera and microphone?
Why they take trash one time per 2 weeks? It have to be everyday right?
Why they change sleeping things one time in 2 weeks? Where is hygiene?
Why people inside there can not buy everything they want? Because nacallnik does not have contract with all firma?
Why they have to use handcuffs when they transport f.e hospital ,physiolog etc…
Is there normal for Guards to have inside laptops mobile phones with camera ipad’s and is this normal for them to sleep all night and doing nothing?

And also I ask all Poland now : DID THEY FORGET WHAT HITLER DID IN POLAND?

WHAT IF POLAND WAS SUPERPOWER LIKE USA WHAT THEY ARE WILLIN TO DO?

HOW LONG TIL THIS REGIME WILL CHANGE???

Brazylia: Policyjnych morderstw ciąg dalszy

Świat | Dyskryminacja | Protesty | Represje | Ubóstwo

W wyniku ostatnich policyjnych nalotów na favele (prowizorycznie powstające dzielnice biedy- przyp. red.) w Rio de Janeiro, policja zamordowała 3 młodych chłopców. To kolejne, w krótkim odstępie czasu, ofiary śmiertelne w niekończących się rajdach sił policyjnych na brazylijskie dzielnice biedy. Niemal codziennie ktoś zostaje zamordowany przez policję, która używa argumentu „wojny z narkotykami” do rozprzestrzeniania swojego terroru i usiłując utrzymywać w pełnej kontroli lokalnych mieszkańców.

Feralny dzień rozpoczął się około południa, gdy policja patrolująca favele napotkała na swojej drodze 26-letniego Douglasa Rafael da Silvę, zawodowego tancerza, który zmierzał na spotkanie ze swoją partnerką i ich dzieckiem, mieszkającymi w favelach nieopodal Copacabana, w południowej części Rio. Gdy bez wyraźnego powodu policja zaatakowała Douglasa, ten uciekł i ukrył się w pobliskiej szkole. Tam też dopadli go gliniarze, skatowali na śmierć i pozostawili jego ciało. Całe zajście widziało kilka osób.

Łódź: Napisz do niewidzialnych!

Kraj | Dyskryminacja
2014-03-29 17:00
2014-03-29 20:00

Zapraszamy do Kogle-Mogle na spotkanie "Napisz do Niewidzialnych".
Poznajcie cele i efekty akcji korespondencji z osadzonymi zainicjowanej przez Karolinę Królak, założycielkę powstającego właśnie Stowarzyszenia "Niewidzialni Niesłyszalni".

Projekt Niewidzialni-Niesłyszalni ma na celu poznanie świata osób osadzonych i redukcję towarzyszącego im poczucia wykluczenia zarówno w trakcie odbywania wyroku, jak i po nim. Akcja nawiązywania korespondencyjnego kontaktu z osadzonymi to pierwszy krok na drodze ponownego zaproszenia ich do społeczeństwa, w pełnej akceptacji dla ich ograniczeń i potrzeb.

Niewidzialni Niesłyszalni to:
- dyskusja ze stereotypem więźnia
- redefinicja roli osadzonego w społeczności
- redukcja wykluczeń
- rozpoznawanie potrzeb osadzonych i ich rodzin

W programie film i dyskusja na temat sytuacji osadzonych w Polsce.

Film powstał przy współpracy osadzonych z aresztu we Wronkach.

Karolina Królak- absolwentka prawa i wschodoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie mieszkanka Warszawy i słuchaczka kursu Arteterapia - Kultura Przeciw Wykluczeniom. Pomysłodawczyni i koordynatorka stowarzyszenia Niewidziani-Niesłyszalni.

29 marca 2014 17:00
Kogle-Mogle
Legionów 49 Łódź

Warszawa: Protest okupacyjny w Sejmie

Kraj | Dyskryminacja | Protesty

W gmachu Sejmu dziś nadal protestuje ok. 20 osób - rodzice wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi. Domagają się realizacji obietnic rządu dotyczących pomocy takim rodzinom - podwyższenia świadczeń oraz tego, by ich całodobowa opieka nad dziećmi traktowana była jako zawód. Rodzice przebywają z niepełnosprawnymi dziećmi w gmachu Sejmu od środy.

Wcześniej uczestnicy protestu wręczyli swoje postulaty rzecznik prasowej rządu Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. Wśród postulatów znalazło się podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego, który według protestujących nie wystarcza do przeżycia, a także uznanie opieki nad niepełnosprawnymi za pracę.

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci udali się na konferencję prasową w Sejmie, na której ponownie przedstawili swoje postulaty. Przerwali również konferencję zorganizowaną przez posła Sławomira Piechotę (PO) i Henryka Smolarza (PSL), zarzucając im, że obrażają rodziców i opiekunów, namawiając ich aby oddawali dzieci do domów opieki. Doszło do przepychanki z działaczkami jednej z fundacji zachęcającymi do oddawania dzieci do ośrodków.

Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych okupują Sejm

Kraj | Dyskryminacja | Edukacja/Prawa dziecka | Tacy są politycy

Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych w liczbie około 30 okupują budynek Parlamentu. Powodem jest odebranie im zasiłków. Zapowiadają, że są gotowi zostać w gmachu Sejmu nawet cztery dni.

Chcą by ich całodobowa opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi traktowana była przez państwo jako zawód. Mają ze sobą jedzenie oraz napoje. Otrzymali propozycję noclegu w hotelu sejmowym od marszałkini sejmu, Ewy Kopacz. Odmówili.

Krym: Nowe władze wysiedlają Tatarów

Świat | Dyskryminacja | Lokatorzy | Rasizm/Nacjonalizm

Mieszkańcy Krymu pochodzenia tatarskiego zostaną zmuszeni do opuszczenia swoich ziem. Są one potrzebne dla realizacji "celów społecznych" - poinformował wicepremier republiki Rustam Termigaljew.

Od dłuższego czasu, mniejszość tatarska, będąca rdzenną ludnością Krymu jest prześladowana przez pro-rosyjskich neonazistów, którzy odgrywają dużą rolę w ruchu pro-putinowskim w całej Ukrainie. Pisaliśmy już o Pawle Gubariewie i jego powiązaniach z neonazistami.

Władze jednocześnie twierdzą, iż pobyt Tatarów na Krymie zostanie "zalegalizowany" (sic!) i udostępnione zostaną im inne obszary, a także miejsca w organach władz.

Nie dawno miało również miejsce morderstwo noszące znamiona tortur dokonane na żołnierzu armii ukraińskiej pochodzenia tatarskiego.

Kanał XML