Dyskryminacja

Miasto bez barier architektonicznych

Kraj | Dyskryminacja | Protesty

Czy miasto jest równie dostępne dla całego społeczeństwa? Zdecydowanie nie. Bariery architektoniczne utrudniają życie tysiącom ludzi, którzy jadą na wózkach albo z wózkami, albo mają problemy z chodzeniem. I tak, jak w przypadku historii z rowerzystami ludzie nie dbają o likwidację barier, nawet kiedy to jest łatwe, lub kiedy prawo do tego zobowiązuje.

1 czerwca w Warszawie odbyła się akcja „O Mamma Mia” na rzecz przystosowania Warszawy dla osób poruszających się na wózkach lub z wózkami. Akcja miała formę happeningu i przybyły na nią przede wszystkim młode matki, które organizowały tą społeczną inicjatywę.

Kampania przeciwko rasistowskiej polityce francuskiego rządu

Świat | Dyskryminacja | Edukacja/Prawa dziecka | Rasizm/Nacjonalizm

Francuska organizacja obrony praw imigrantów Edukacja bez Granic (RESF), ogłosiła start kampanii obywatelskiego nieposłuszeństwa przeciwko wydalaniu imigrantów z kraju.

Nicolas Sarkozy, minister spraw wewnętrznych, wywołując falę rasistowskich nastrojów stara się zdobyć urząd prezydenta. Wydał rozkaz, aby na początku lata francuska policja rozpoczęła polowanie na "nielegalnych", ich zdaniem, imigrantów.

Kanał XML