Kraj

Obrona konieczna a sprawa Wilkoszewskiego

Kraj

Zbigniew Ziobro chce umorzyć sprawy na poziomie postępowania prokuratorskiego. Tomasz Wilkoszewski za samoobronę siedzi już 10 lat. Mamy nadzieję, że już w środę może wyjść na wolność.

Ksiądz wpadł

Kraj

Ksiądz Piotr P. z parafii rzymsko-katolickiej pod wezwaniem św. Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie został oskarżony o przywłaszczenie ponad 4,5 mln zł - informuje PAP.

MW kontra PiS

Kraj

Wszechpolacy: PiS - czytaj Populizm i Socjalizm - powinien jak najszybciej trafić na śmietnik historii.

Chłosta w szkołach powinna być przywrócona

Kraj

Działacz PiS z Bielska-Białej, pan Henryk Urban, stwierdza, że zbyt pochopnie pozbyliśmy się kar cielesnych ze szkół – i warto by do tej szczytnej tradycji powrócić.

Faszyści w resorcie edukacji

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Rasizm/Nacjonalizm

Mimo że nowy minister edukacji Roman Giertych nie chce mówić o planowanych roszadach w ministerstwie, IAR dowiedziała się nieoficjalnie, że na wszystkie stanowiska wiceministrów zostaną powołane osoby z LPR, związane z Młodzieżą Wszechpolską.

Nie dla Giertycha!

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty

6 maja 2006 odbyła się zorganizowana przez Inicjatywę Uczniowską, demonstracja przeciwko powołaniu na stanowisko ministra edukacji Romana Giertycha.

Ok. dwustu demonstrantów zebrało się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Około godziny 14.00 ruszyli w kierunku sejmu, gdzie odbył się happening przedstawiający samobiczowanie się, z udziałem dwóch uczniów oraz księdza. Następnie pochód ruszył na Ministerstwo Edukacji, gdzie do megafonu wypowiedzieli się uczestnicy manifestacji. Odczytano także protest IU przeciwko Giertychowi. Opublikowaliśmy go [tutaj]. Fotki: 1 | 2

Protest Inicjatywy Uczniowskiej

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty

Dziś w Warszawie o 14.00 pod PKiN rozpoczyna się demonstracja IU. Tymczasem dzisiaj również otrzymaliśmy oświadczenie Inicjatywy w sprawie powołania Romana Giertycha na urząd ministra edukacji, które publikujemy poniżej.

Zrób Kaczorkinder!

Kraj | Prawa kobiet/Feminizm

Rząd chce reaktywować Krajowy Zespół Promocji Naturalnego Planowania Rodziny, który namawiał do odchodzenia od antykoncepcji.

Bilbordy- nadchodzi IV RP

Kraj

Kierowcy nie wracajcie z Anglii! Lekarze nie wracajcie z Niemiec! Pielęgniarki nie wracajcie z Hiszpanii! Te i podobne hasła pojawiły się na billboardach największych polskich miast. A wszystko opatrzone hasłem: Nadchodzi IV RP.

Ziobro Safiana

Kraj

Ostatnio p. minister Ziobro opowiada o tym, jak reforma zasad egzaminów do aplikacji prawniczej ma "dać nadzieję milionom Polaków". I oto mamy uwierzyć, że grupa urzędników mianowanych przez PiS i dbających tylko o własny interes ma wprowadzić jakościową różnicę w porównaniu z grupą prawników, którzy dbają tylko o swój własny interes. Pomijając już fakt, że prawo powinni stanowić sami jego użytkownicy - a nie jacyś namaszczeni eksperci - nie ma to nic wspólnego z "nadziejami milionów Polaków".

1 maja i zbrodnicze reżimy

Kraj

Kto zaprosił przedstawicieli zbrodniczych reżimów do Dąbrowy Górniczej?

Jak podają gazety, wokół pierwszomajowej demonstracji w Dabrowie Górniczej
będą pokazy filmów, kiermasz lewicowych publikacji i już na weekendzie -
spotkania mieszkańców z ambasadorami Kuby i Wenezueli.

Zakaz palenia

Kraj

Osoby nie palące w Polsce często są sfrustrowane brakiem szacunku dla ich zdrowia w miejscach publicznych. Więc będą się dziwić że ponad trzy czwarte Polaków (76,7 proc.) popiera wprowadzenie zakazu palenia we wszystkich miejscach publicznych. Przynajmniej tak wynika z ogólnopolskiego badania sondażowego.

STOP KATOLIZACJI W SZKOŁACH

Kraj | Protesty

Inicjatywa Uczniowska-sekcja w Toruniu,ktora w danym momencie rozpoczyna swoja dzialalnosc,organizuje manifestcaje przeciwko katolizacji w szkołach.

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji

Kraj
2006-05-06 14:00
2006-05-06 16:00

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji odbędzie się 6 maja (sobota) o godzinie 14.00. Zbieremy się na pl. Defilad (Pałac Kultury od strony ul. Marszałkowskiej)

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji

Kraj | Protesty

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji odbędzie się 6 maja (sobota) o godzinie 14.00.

Kanał XML