Protesty

Protest służby zdrowia

Kraj | Prawa pracownika | Protesty

Dziś strajkują niektóre szpitale w województwie łódzkim. Domagają się między innymi 30% podwyżek.

Jutro planowany jest ogólnopolski protest Służby Zdrowia. Pracownicy mają wyjść na ulice Warszawy.

Pikieta w sprawie Uzbekistanu w Warszawie

Kraj | Protesty

W Andiżanie (Uzbekistan), rok temu, prezydent Karimow wydał rozkaz strzelania do pokojowej manifestacji. Zginęło ponad 1000 osób, w tym kobiety i dzieci. Ciała zabitych leżały na ulicach, nie pozwolono udzielać pomocy rannym. Władze przeprowadziły masowe aresztowania, podejrzanych zmuszano torturami do składania zeznań i przyznawania się do winy.

Przeciwko samowoli kamienicznika

Kraj | Protesty

9 maja 2006 r., o godzinie 15:00 w Warszawie na ul. Konduktorskiej 4 planowana jest pikieta w obronie lokatorów z ul. Konduktorskiej 18. Protestujący będą domagać się między innymi: zaprzestania stosowania przemocy fizycznej przez kamienicznika, bezprawnego windowania czynszów, zastraszania i tym podobnych praktyk.

Przed sąd wojskowy za protesty?

Świat | Protesty | Represje

Władze Południowej Korei chcą, aby aktywiści stawali przed sądem wojskowym, jeśli spróbują dostać się na teren przygotowywany pod nową bazę amerykańską w tym kraju.

KWIATY SOLIDARNOŚCI. Zapatyści ogłaszają czerwony alarm

Świat | Protesty

Represje w stosunku do handlowców kwiatów w Meksyku wywołują akcje solidarnościowe i strajk głodowy. Trwają masowe aresztowania.

Rano w środę w Texcoco (20 mil od Meksyku), policja zablokowała 60. handlowców kwiatów, którzy przyszli na rynek, a następnie pobiła i aresztowała wiele osób.

Nie dla Giertycha!

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty

6 maja 2006 odbyła się zorganizowana przez Inicjatywę Uczniowską, demonstracja przeciwko powołaniu na stanowisko ministra edukacji Romana Giertycha.

Ok. dwustu demonstrantów zebrało się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Około godziny 14.00 ruszyli w kierunku sejmu, gdzie odbył się happening przedstawiający samobiczowanie się, z udziałem dwóch uczniów oraz księdza. Następnie pochód ruszył na Ministerstwo Edukacji, gdzie do megafonu wypowiedzieli się uczestnicy manifestacji. Odczytano także protest IU przeciwko Giertychowi. Opublikowaliśmy go [tutaj]. Fotki: 1 | 2

Gorąco w Atenach podczas ESF

Świat | Protesty

Dzisiaj odbyła się stutysięczna demonstracja w centrum Aten. W mieście tym od 4 maja odbywa się wiele imprez związanych z Europejskim Forum Społecznym i organizowanym przez anarchistów równoległym Forum Wolnościowym, Anarchistycznym i Antyautorytarnym.

Demonstranci opowiadając się za pokojem i wolnością, pragnęli wyrazić sprzeciw w stosunku do nędzy, bezrobocia, głodu, represji państwowych, wojen i kapitalizmu. W demonstracji brało udział wiele organizacji społecznych, w tym związki zawodowe. [Foto]

Kolorowy marsz, który rozpoczął się na Pedio tou Areos, rozciągał się na kilometr. Demonstranci "odwiedzili" budynki ambasady amerykańskiej i brytyjskiej, Muzeum Wojny, Komendę Główną Policji, urzędy Unii Europejskiej, aby zakończyć demonstrację przed parlamentem, gdzie rozpoczęło się zaimprowizowane street party.

Podczas demonstracji doszło także do walk z policją. W stronę "stróżów nieporządku" poleciały koktaje mołotowa, na co tamci odpowiedzieli gazem łzawiącym. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, 30 osób zatrzymano, 13 aresztowano. Odbędą się wkrótce demonstracje solidarnościowe w celu doprowadzenia do ich uwolnienia.

Protest Inicjatywy Uczniowskiej

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty

Dziś w Warszawie o 14.00 pod PKiN rozpoczyna się demonstracja IU. Tymczasem dzisiaj również otrzymaliśmy oświadczenie Inicjatywy w sprawie powołania Romana Giertycha na urząd ministra edukacji, które publikujemy poniżej.

List otwarty w sprawie Czeczenii (kwiecień 2006)

Protesty

Obserwując poczynania Rosyjskiej Armii Federalnej w Czeczenii pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec barbarzyńskiej polityki prowadzonej na tym terytorium przez stronę rosyjską.

STOP KATOLIZACJI W SZKOŁACH

Kraj | Protesty

Inicjatywa Uczniowska-sekcja w Toruniu,ktora w danym momencie rozpoczyna swoja dzialalnosc,organizuje manifestcaje przeciwko katolizacji w szkołach.

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji

Kraj | Protesty

Demonstracja przeciwko polityce ministra edukacji odbędzie się 6 maja (sobota) o godzinie 14.00.

Kanał XML