Tacy są politycy

Czyści i przejrzyści – przekręt LPR

Kraj | Gospodarka | Tacy są politycy

Bliscy współpracownicy Romana Giertycha: Tomasz Połetek i Maciej Twaróg, są podejrzani o roztrwonienie milionów złotych wyprowadzonych z Wielkopolskiego Banku Rolniczego przez posła LPR Witolda Hatkę. Pieniądze trafiły na konta między innymi spółki Hatrol, kontrolowanej przez działaczy LPR i MW. Roztrwoniono około 2.4 mln. zł.

Organizatorzy "Parady Równości" odcinają się od przeciwników Giertycha

Kraj | Tacy są politycy

Jak podaje "Dziennik", Tomasz Bączkowski - organizator Parady Równości - stwierdził: "Bardziej niż ewentualnego spotkania z manifestacją wszechpolaków obawialiśmy się, że do naszej dołązcą ludzie, którzy chcieliby wykorzystać ja do swoich celów. Jest ona otwarta dla wszystkich, ale... Jeżeli uznamy, że ktoś nie powinien z nami iść, mamy numery telefonów do urzędu miasta i policji. Takie osoby zostaną z naszej parady usunięte. Nie chodzi tu o prowokatorów, ale o ludzi, którzy chcieliby wyrazić swoje niezadowolenie z sytuacji w kraju lub z tego, że Giertych jest ministrem edukacji."

„Solidarne państwo”: Dorn każe zwolnić lekarzy

Kraj | Prawa pracownika | Protesty | Tacy są politycy

Szef MSWiA kazał wyrzucić wszystkich lekarzy ze strajkującego szpitala resortowego w Łodzi. Wczoraj wieczorem dyrektor strajkującego szpitala MSWiA w Łodzi dostał polecenie zwolnienia wszystkich 80. strajkujących lekarzy, ale powiedział "nie". Policjanci i lekarze z Łodzi zwołali na rano demonstrację solidarnościową.

Od kilku dni Dorn ostrzegał lekarzy szpitala MSWiA w Łodzi przed konsekwencjami protestu i groził likwidacją placówki. W szpitalu pracuje ponad 500 osób.

O groźbie zastosowania lokautu przez Dorna pisaliśmy już wcześniej.

Komentarz w blogu XaViER-a: Lokaut wraca do łask?

Kanał XML