Dodaj nową odpowiedź

Ciekawa sprawa z wrześni

Ciekawa sprawa z września ubiegłego roku. Przykałd jak działają tam bojówkarze faszystowcy - wielkoziemski właściciel dzwoni po faszolców, oni w kilka minut mobilizują wozy patrolowe i jadą strzelać do chłopów. Proszę bardzo, taka "autonomia":

Starcie o ziemię
czwartek, 20 września 2007 20:40

W środę doszło w miejscowości San Julian, Boliwia, do starcia pomiędzy chłopami z Ruchu bez Ziemi i młodzieżą z odległego o ok. 100 km. miasta Santa Cruz, prawdopodobnie należących Młodzieżowego Zjednoczenia Santocruzeńskiego (Union Juvenil Cruceñista), organizacji oskarżanej przez rząd Evo Moralesa o rasizm przeciw Indianom z zachodniej Boliwii i o bliskość ideologii skrajnej prawicy. Szesnaście osób zostało rannych, w tym jedna od kuli.

Według burmistrza sąsiedniego miasta San Ramón, Percy Durana, do starcia doszło, kiedy około setki pochodzących z zachodniej Boliwii indiańskich chłopów chciało zająć dwie farmy. Jedna z nich należy do członka wspólnoty menonickiej, Jacobo Herschela, który wraz z gospodarzem drugiej farmy zwrócił się o pomoc do młodzieży z Santa Cruz, pomagając im przebyć drogę czterema ciężarówkami. Według burmistrza młodzież nie miała ze sobą broni palnej, ale taką niby mieli chłopi.

Doszło do prawdziwej bitwy, którą chłopi przegrali, będąc teraz okrążeni przez młodzież, która chce ich wygnać z całej tej strefy. Policja zaaresztowała dotąd 20 osób.

Santa Cruz jest jednym z tych regionów Boliwii, gdzie wciąż rośnie opór przeciw prezydentowi kraju, Evo Moralesowi. Jednym z powodów tego oporu, jak również wspomnianej potyczki, są właśnie zapowiedzi Moralesa, że rozda tamtejszą ziemię biednym indiańskim chłopom z zachodniej części kraju.

Za: http://latynosi.bloog.pl/d,,id,2430579,m,wrzesnia,r,2007,title,Starcie-o...

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.