Dodaj nową odpowiedź

Strajk Uczniowski w kraju absurdu

Publicystyka

Choć Kazimierz Marcinkiewicz twierdzi, że zna Polskę lepiej niż jacyś europarlamentarzyści, ten kraj stał się tak absurdalny, że pewnie dla cudzoziemca, czy dla kogoś patrzącego trochę z dystansu (to znaczy dla kogoś kto mieszka tak daleko od kraju, że nie stał się ofiarą społecznego prania mózgów), może się wydawać dziwne, że Polacy tak spokojnie traktują tę sytuację.

Zapewne przeciętny Europejczyk nie zrozumie pewnych wydarzeń w kraju – np. skandalu wokół wypowiedzi Joanny Senyszyn. Dla kogoś takiego, jak Marcinkiewicz, ten brak zrozumienia wynika z tego, że „nas nie rozumieją, bo nas nie znają”. Ale chyba to oznacza, że coś niezdrowego stało się z Polakami - jakaś masowa histeria.

W całym tym gównie od czasu do czasu pojawia się głos rozsądku, np. uczniowie, którzy chcą, aby Giertych podał się do dymisji.
Patrz: ku eskalacji protestu

Patriotyczne modele Giertycha, Romana Dmowskiego i Jędrzeja Giertycha, to znani anty-semici. Młodzież Wszechpolska już na masową skalę zaczęła wysyłać książki Dmowskiego i Giertycha do szkolnych bibliotek, a zapewne w nowym programie z historii, Dmowski i Giertych będą traktowani jak wielcy polscy patrioci. Ale przeczytajmy kilka cytatów tych patriotów:

Dmowski:

„Polska, która w latach przedwojennych, przekonawszy się aż nadto dobitnie o wrogim stanowisku Żydów względem jej dążeń narodowych i widząc całe niebezpieczeństwo, płynące z zażydzenia swych miast, zaczęła energiczniej organizować swój handel i popierać tę pracę bojkotem handlu żydowskiego...”

„Żydówka zawsze pozostanie Żydówką, Żyd – Żydem. Mają skórę inną, zapach inny, sieją zepsucie wśród narodów”

„Hiterlowcy rozumieją, że chcąc zorganizować Niemcy na podstawach narodowych, muszą zniszczyć pozycję Żydów i ich wpływ na społeczeństwo niemieckie.”

J. Giertych:

„Parę rzeczy jest bezspornych. Hitler zjednoczył Niemcy - przekreślił państwowości i patriotyzmy dzielnicowe (...), stworzył pełną i niczym nieograniczoną jedność narodu niemieckiego. Tego historia już nie przekreśli - to jest dorobek trwały. Hitler odżydził Niemcy. (...) Hitler przerwał ewolucję narodu niemieckiego w kierunku plutokratycznym (...) Wyplenił pierwiastki kosmopolityczne. (...) To, co wyżej wymieniłem, to są wielkie fakty! Gdyby Hitler tyle tylko zrobił - zasłużyłby sobie na wielkie imię w historii i pamięć jego powinna być błogosławiona przez Niemców."

„Jesteśmy jednym z ruchów, które jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Salazara w Portugalii i Falanga w Hiszpanii – oddalając stary system masońsko-plutokratyczno-socjalistyczno-żydowski, budują nowy porządek narodowy.”

Dmowski:

„Mam sporo danych na to, że nasze kłopoty wewnętrzne, których mamy obecnie aż nadto, nie pochodzą jedynie z naszego łona, ale że wiele się do nich przyczyniły wpływy naszych przeciwników, Żydów, masonerii i nawet “sanacji”, które takimi czy innymi drogami wewnątrz nas przeniknęły. Przeważnie ludzie sami nie wiedzą, że pracują dla przeciwników.”

„Głośny ruch antysemicki, istniejący do niedawna w różnych krajach, umilkł, jego organizacje się porozwiązywały lub pędzą żywot suchotniczy, organy prasowe pozamykały się lub utraciły czytelników. Z wyjątkiem autorów kilku książek, które się po wojnie ukazały, dziś prawie nikt na Żydów nie napada, nikt ich nie krytykuje; natomiast ukazuje się niemało publikacji, które ich gloryfikują.”

Oto tylko kilka fragmentów – jest ich więcej, ale aby zrozumieć ten antysemityzm do końca, trzeba czytać broszury Dmowskiego, nie odrębne cytaty. Ten ostatni zawiera postulat, który często znajduje się u Dmowskiego czy Giertycha – że ktoś (zwykle albo prasa żydowska, albo kraje kontrolowane przez żydowski kapitał) – gloryfikują Żydów, a więc demonizują normalnych patriotycznych Polaków, którzy chcą wypędzić Żydów i założyć czyste narodowe państwo. To rzecz oczywista, że Roman Giertych odziedziczył tę manię, tylko teraz prasa Żydowska i europejska promuje "zboczenia" i pedofilię i przeszkadza im normalnie terroryzować homoseksualistów.

W krajach Europy i Północnej Ameryki, większość ludzi już dawno nauczyła się, co to znaczy antysemityzm i do czego mogą takie pomysły prowadzić. Historia pokazała nam, że akurat taka histeria o międzynarodowych spiskach żydo-masońskich, wrogość do innych – to była podstawa pogromów i zagłady. Więc nic dziwnego, że słysząc, jak ideologia LPR i MW jest oparta na dziedzictwie antysemitów w patriotycznym ubraniu i jak Roman Giertych nie chce, żeby o tolerancji wobec mniejszości uczono w szkołach – ludzie rozumieją, że muszą być problemy nacjonalistyczne i ksenofobiczne, jeśli rząd zgodził się z tym. To, że Kazimierz Marcinkiewicz tego nie widzi tym bardziej świadczy o tym, że ten problem jest tak głęboki, że ludzie przestali dostrzegać w nim cokolwiek problematycznego.

OdpowiedzZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.