Dodaj nową odpowiedź

4 numer pisma "Fire to the prisons"

Świat | Kultura | Recenzje

Ukazał się 4 numer „Fire to the prisons” (Ogień więzieniom), anglojęzycznego pisma anarcho-insurekcjonistycznego. Na 54 stronach czasopisma zawarto artykuły i doniesienia na temat bezpośredniej walki przeciwko państwu, prawu i kapitalizmowi. Po wstępniaku numer otwiera relacja z walk przeciwko Zjazdowi Partii Republikańskiej. Dalej artykuł o Hipsterach – niedawno wyodrębnionej na zachodzie subkulturze wyrastającej wprost z konsumpcjonizmu. Potem trochę przemyśleń na temat słów i czynów, opis kilku akcji bezpośrednich.

Kolejny dział jest chyba najbardziej zgodny z tytułem periodyku i traktuje o sytuacji anarchistycznych więźniów politycznych. Jest o 17-letnim eko-sabotażyście Michaelu Sykesie, więzionej działaczce Earth Liberation Front – Marie Mason, skazanym na blisko 20 lat za myślozbrodnię będącą wynikiem prowokacji FBI Ericu McDavidzie, Johnie Bowdenie, eko-więźniu Danielu McGowanie, teksańskich anarchistach Dawidzie McKayu i Bradley Crowderze, którzy mogą dostać nawet 10 lat za posiadanie koktajli mołotowa.

Dalej artykuł o aresztowaniach we Francji w styczniu tego roku piątki anarchistów, którym postawiono zarzuty przygotowania ataku na centrum zatrzymań imigrantów, próbę wysadzenia samochodu policyjnego i posiadanie materiałów wybuchowych. Przeczytamy też o ostatnich działaniach Animal Liberation Front, a na 40 stronie zaczyna się kalendarium więziennego oporu.

Numer zamyka szereg artykułów – o taktyce anarcho-insurekcjonistów, nadzorze elektronicznym (przy pomocy np. komórek), kulturze donosicielstwa – czyli jak obywatele stają się oczami i uszami państwa i wspomnienie na temat zamordowanej w stanie Oaxaca Sally Grace.

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.