Dodaj nową odpowiedź

Zapadły wyroki po wrocławskiej demonstracji solidarnościowej z grecką rewoltą

Kraj | Represje | Ruch anarchistyczny

20 grudnia 2008 roku we Wrocławiu miała odbyć się manifestacja dotycząca wydarzeń w Grecji po zastrzeleniu anarchisty Alexandrosa Grigoropoulosa. Policja postanowiła nie dopuścić do zawiązania zgromadzenia. Wiele osób zostało wówczas spisanych, a jedna zatrzymana, mimo że nie doszło do żadnych "ekscesów".

W ostatni poniedziałek zapadły wyroki skazujące w tej sprawie. Policja wystąpiła z oskarżeniem o "nie rozejście się z miejsca zbiegowiska". Sąd przyznał policji rację i wymierzył kary grzywny. W związku z tym wszyscy skazani w tej sprawie, proszeni są o napisanie wniosku o uzasadnienie wyroku, od czego rozpoczyna się procedura odwoławcza. Wzór takiego wniosku znajduje się tutaj. W wykropkowane miejsca należy oczywiście wstawić odpowiednie dane.

Uwaga! Najbliższy poniedziałek jest ostatnim dniem, gdy można ten wniosek złożyć! Nie należy czekać aż decyzja o wyroku dotrze pocztą (większość sób nie było obecnych na ostatniej rozprawie), bo czas liczy się od dnia rozprawy. Następnie, gdy sąd prześle uzasadnienie, prosimy o wysłanie go na adres: soliwro[malpka]gmail.com Jest to istotne, ponieważ na podstawie uzasadnienia nasz prawnik przygotuje linię obrony.

Warto na koniec zaznaczyć, że sędzia prowadzący proces miał ustalony z góry wyrok i nie wysłuchał linii obrony przedstawionej przez obwinionych. Sprawa jest istotna ponieważ policja próbuje testować w kontekście niezgłoszonych wcześniej demonstracji paragraf kodeksu wykroczeń dotyczący chuligańskich zbiegowisk. Tymczasem ewidentnie demonstracja ws. Grecji, miała charakter polityczny i jako taka podlega ochronie konstytucyjnej, nawet jeśli nie jest wcześniej zgłoszona. Nie pozwolimy kryminalizować ruchów społecznych!

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.