Ateny: 16-letni anarchista zastrzelony przez policję

Świat | Ruch anarchistyczny

6 grudnia wieczorem wkrótce po godz. 21:00 w Atenach policja zastrzeliła 16-letniego anarchistę, Alexandros-Andreas Grigoropoulos. Młodzież stała na ulicy, kiedy przyjechał patrol. Młodzi ludzie zaczęli coś krzyczeć, wtedy policja bez powodu otworzyła ogień. W wyniku incydentu obecnie trwają starcia pomiędzy anarchistami a policją.

Akcje Solidarnościowe w Polsce: Wrocław: Ludzie chętni do udziału proszeni o zgłaszanie się w celu ustalenia daty oraz miejsca na mail: malabenia@o2.pl | Email do ambasady Grecji: gremb.war@mfa.gr

Katowice: W sobote 13 grudnia około godziny 12:00 odbędzie się pikieta mająca na celu zwrócenie uwagi na sytuacje w Grecji. Akcja będzie również miała charakter anty-policyjny. Demonstracja odbędzie się pod komendą policji w Katowicach (na przeciwko McDonalda). Domonstrację organizuje FA-Śląsk razem z IP i ZSP.

AKTUALIZACJE
Uzupełnienie informacji z wtorku: Relacja naocznego świadka z ataku nacjonalistów i policji na demonstrację w Patras.

Policja utrudniała ludziom dojście na pogrzeb Alexisa, pomimo tego ulice dookoła cmentarza były pełne ludzi. Niektórzy policjanci z oddziałów podchodzących do uczestników pogrzebu prowokowali i zastraszali zgromadzonych słowami typu „Gdzie jest teraz Alexis? Będziecie następni.”. Rozpoczęły się walki pomiędzy częścią ludzi idących na pogrzeb a policją. Funkcjonariusze otoczyli też cmentarz w gdzie po pogrzebie znajdowało się ok. 5000 osób, które przez godzinę starały się przedrzeć przez policyjne szeregi. Sam pogrzeb był emitowany na żywo nawet z helikopterów przez mass media.

Pojawiła się informacja, że w każdym greckim mieście doszło do działań w wyniku śmierci Alexisa. Greckie media próbują zastraszyć i zwrócić społeczeństwo przeciw protestującym podając do informacji, jakoby anarchiści palili niewielkie sklepy i zakłady należące do „zwykłych ludzi”, podczas gdy atakowane są prawie wyłącznie banki, budynki rządowe oraz sklepy i biura przynależące do korporacji i ponadnarodowego kapitału.

Policjanci kilkukrotnie używali broni palnej. W Atenach doszło do kilku ataków na imigrantów, jedna dziewczyna została nawet pchnięta nożem – obwiniani są za nie skrajni prawicowi bojówkarze z organizacji Chrisi Augi, która podjęła współpracę z policją.

9 grudnia godz 23:30 W Patras jeden z demonstrantów został podźgany nożem przez nacjonalistów, którzy pomagają policjantom w polowaniu na pojedynczych protestujących działając w 10-20 osobowych grupach. Współpraca prawicowców z policją to żadna nowość - choćby w lutym b.r. nacjonaliści ramię w ramę z policjantami atakowali antyfaszystów.

9 grudnia godz 23:00 Kanał telewizyjny RTVE poinformował, że protestujący zdobyli sklep z bronią, która cała wraz z amunicją przeszła w ich ręce.

9 grudnia godz 21:20 W Patras blok anarchistyczny został podczas demonstracji zaatakowany przez połączone siły policji i nacjonalistów. Serwis occupiedlondon podaje także niepotwierdzoną informację, że policja przetransportowała uprzednio dozbrojonych w miotacze gazu nacjonalistów z centralnych Aten, by ci atakowali protestujących. Tymczasem cały czas trwają ciężkie walki z policją przed Technicznym Uniwersytetem w Atenach oraz wokół Politechniki, za to sytuacja w Szkole Ekonomicznej na razie spokojna. Policja potwierdziła również wcześniejsze doniesienia, że strzelała ostrą amunicją w Palaio Faliro. Funkcjonariusze twierdzą jednak, że oddali tylko jeden strzał, natomiast mieszkańcy znaleźli na miejscu 7 łusek po ostrych nabojach.

20:00 Świadkowie informują, że słychać było strzały w dzielnicy Palaio Faliro. Ich zdaniem policja strzelała w kierunku protestujących. Na miejscu znaleziono co najmniej siedem łusek po pociskach. Jak dotąd nie ma wiadomości o ofiarach.

W Warszawie odbyła się pikieta solidarnościowa pod ambasadą Grecji. Relacja wkrótce.

19:30 Tysiące osób towarzyszyło rodzinie i przyjaciołom zamordowanego Alexandrosa Grigoropoulosa w czasie pogrzebu, który odbył się na przedmieściu Paleo Faliro. Pogrzeb przebiegał w skupieniu i smutku. Natomiast poza cmentarzem w dzielnicy doszło do starć z policją. Ok. 400 osób z przedmieścia próbuje przebić się do centrum.

Tymczasem w Atenach tysiące nauczycieli ramię w ramię z uczniami protestowały przeciwko przemocy państwowej. Szkoły i uczelnie wyższe nie prowadzą zajęć. Uniwersytety stały się zaś twierdzami protestujących, gdzie na zgromadzeniach debatuje się nad kolejnymi działaniami. W innym miejscu Aten - w okolicy parlamentu doszło do kolejnych starć policji z demonstrantami, którzy próbowali zdobyć jego gmach. Na jednym z transparentów widnieje hasło "Lud ma zawsze ostatnie słowo". Do starć i protestów doszło także m.in. w Salonikach.

12:30 Rząd zapowiada represje wobec uczestników zamieszek. Podczas spotkania z prezydentem premier Karamanlis oświadczył: "W tych krytycznych godzinach musimy odizolować i osądzić sprawców chaosu. To nasz obowiązek".

godz. 10:00 W Atenach dziś o godz. 15.00 (o 14 czasu polskiego) ma się odbyć pogrzeb Alexandrosa Grigoropoulosa.

godz. 07:30 Sieć bałkańskich anarchistów podaje, że zatrzymano co najmniej 86 osób ale liczba ta może być znaczna większa. Wiele osób trafiło do szpitala. Więźniowie w ramach akcji solidarnościowej prowadzili wczoraj strajk głodowy. W wielu miastach Grecji zdemolowano komendy policyjne.

W Szkocji odbyła się pikieta solidarnościowa. Akcje odbyły się także w Hamburgu, Kolonii, Dreźnie i Bremen. W Kolonii konsulat został obrzucony czerwoną farbą.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 23:30: Policja straciła kontrolę nad centralną częścią Aten – podała za greckimi mediami jedna z głównych niemieckich stacji Die Tagesschau. Kilka tysięcy powstańców wybudowało barykady, płoną sklepy i banki. Jutro ma zapaść decyzja na temat stanu wyjątkowego.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 22:00: Przestały działać ateńskie Indymedia, nie mamy informacji o przyczynach awarii. Serwis directactiongr pozostaje nieaktualizowany, pojawiła się tylko informacja "16 lat. Zamordowany przez gliniarzy. Wszyscy na ulice. Nie ma czasu na aktualizacje. Sprawdzajcie ateńskie Indymedia.". Na CIA dostępne jest tłumaczenie komunikatu wydanego przez okupujących ateńską Politechnikę - NIE państwowym mordercom!.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 19:30: Studenci zwołali walne zgromadzenie, gdzie zdecydują, czy będzie strajk generalny studentów. W Salonikach dziś większość uczelni była zamknięta. Najprawdopodobniej wszystkie szkoły w Grecji zostaną zamknięte ponieważ już w środę odbędzie się strajk generalny w Grecji (ten strajk już był zaplanowany wcześniej).

Dziś doszło do zamieszek pod greckim parlamentem. Protestujący nawet podpalili wielką choinkę stojącą przed gmachem. Koktajlami mołotowa obrzucono kilkanaście komisariatów w różnych miastach Grecji. W dzielnicy Peiraius w Atenach ok. 300 osób zaatakowało komisariat i zniszczyło wszystkie samochody policyjne. Doszło do poważnych starć z policją, kiedy tajniak zaczął kogoś bić i próbował aresztować. Starcie trwało ponad 5 godzin.

Protestujący także zaatakowali MSW i MSZ - obrzucili kamieniami gmach MSW i podpalili budynek akademii dyplomatycznej należący do MSZ.

Oświadczenie grupy okupującej ambasadę w Berlinie

Aktualizacja 8 grudnia godz. 18:30: Demonstranci opuścili budynek ambasady greckiej w Berlinie. Nikt nie został aresztowany, ani nawet spisany.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 17:00: Policja zaatakowała demonstrantów okupujących grecką ambasadę w Londynie. Jak podaje AFP. aresztowano 3 osoby. Demonstranci spalili grecką flagę. W Berlinie, ambasada została otoczona przez policję i lada chwila może dojść do ataku.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 13:30: W Pirgos budynek sądu został zaatakowany mołotowami.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 13:00: W Salonikach kilkuset studentów walczy z policją.

Aktualizacja 8 grudnia godz. 12:40: Jak za ateńskimi informują brytyjskie Indymedia, rozpoczęła się okupacja greckiej ambasady w Londynie. Zdjęcia z akcji.

Aktualizacja 8 grudnia: Trwa blokada ambasady greckiej w Berlinie. Duża grupa anarchistów wdarła się do ambasady, zdjęła grecką flagę i wywiesiła flagę anarchistyczną. Demonstranci oświadczyli, że państwo greckie ponosi pełną odpowiedzialność za śmierć Alexandrosa i że placówka dyplomatyczna tego kraju będzie nieczynna do odwołania.

Londyn - pikieta solidarnościowa w poniedziałek o godz. 09:30 Hyde Park Corner

Edinburgh Solidarity picket 1pm Monday 8 Dec at the Greek Consulate, 12 Queen's Crescent, Edinburgh, EH9 2 AZ

Wideo z miejsca morderstwa | Wideo AP

Aktualizacja 8 grudnia godz. 07:00: W niedzielę demonstranci po raz kolejny niszczyli Ateny i Thessaloniki. Rzucali koktajle Mołotowa, podpalali sklepy i blokowali ulice płonącymi barykadami.

Uczniowie organizują dziś demonstracje w całej Grecji.

Trwaja akcje solidarnosciowe ruchu anarchistycznego w Berlinie. W niedziele późnym wieczorem 200 osob przemaszerowało ulicami Kreuzbergu w niezarejestrowanym marszu. Policja kontrolowała ale nie zdecydowała sie na prowokowanie demonstracji. Na poniedzialek o godz. 13 ma odbyc sie pikieta pod konsulatem Greckim w Berlinie. Na srode zapowiedziana jest kolejna duza demonstracja. Chwilowo nie ma jeszcze wiesci o innych spodziewanych akcjach bezposrednich.

Aktualizacja 7 grudnia godz. 22:00: Agence France Presse podaje, że 10 osób zostało zatrzymanych w Atenach. Co najmniej 10 osób trafiło do szpitala, a 14 demonstrantów musiało uzyskać pomoc medyczna w związku z powikłaniami w wyniku użycia przez policję gazu łzawiącego.

Ponad 5 tys. osób wzięło udział w pokojowym proteście niedaleko od miejsca morderstwa.

Anarchiści z bałkańskiej sieci podają, że w Hamburgu ok. 200 osób wzięło udział w demonstracji solidarnościowej. Także wysłano do sieci alternatywnej europy wschodniej informacji o innych wydarzeniach. Ustalono, że w Patras 5 osób zostało zatrzymanych. W Volos, demonstranci atakowali banki. W Korfu także odbyła się demonstracja i kilka akcji bezpośrednich. Anarchiści piszą, że ok. 12 tys. osób było na demonstracjach w Atenach.

Aktualizacja 7 grudnia godz. 19:00: Policjant, który zastrzelił anarchistę nazwa się Epaminondas Korkoneas. Jego kolega, który także został aresztowany to Vassilis Saraliotis.

Premier Grecji Kostas Karamanlis przyznał w liście do rodziców ofiary, że chłopiec "zginął niezasłużenie".

W Heraklionie koktajlami Mołotowa obrzucono siedzibę miejscowej policji.

Aktualizacja 7 grudnia godz. 17:00: Anarchiści z sieci bałkańskich anarchistów podają jeszcze więcej informacji: Świadkowie mówią, że policjant, który zastrzelił chłopca, zostawił go na ulicy i nie wezwał karetki.

Pojawiła się informacja, że 7 osób zostało zatrzymanych, nie 6.

Obecnie w Salonikach ludzie nie mogą wyjść z terenu uniwersytetu, ponieważ policja obstawiła okolice i używa gazu.

W Patras ok. 300 osób demonstruje. Doszło także do starć z policją.

O godz. 18:00 będzie kolejna akcja w Volos.

W Zagrzebiu i Berlinie odbyły się demonstracje solidarnościowe pod grecką ambasadą. Anarchiści z Warszawy planują demonstrację także w Polsce.

Aktualizacja 7 grudnia godz. 13:30: Greccy aktywiści podają więcej szczegółów wydarzeń. Świadkowie twierdzą, że policjanci nękali grupę młodych ludzi stojących na ulicy w pobliżu głównego placu w dzielnicy Exarchia. Przed zastrzeleniem anarchisty jeden policjant obrażał go i pokazał mu genitalia.

Są raporty, że spontaniczne demonstracje odbyły się wczoraj także w Iraklio Chanii, Mitilinach, Xanthi, Serres, Sparcie, Alexandroupolis i Volos. Protestujący zaatakowali komendy policji, spalono kilka oddziałów banków itd. Wideo Co najmniej 6 osób zostało zatrzymanych. Jutro mają być organizowane demonstracje we wszystkich dużych miastach Grecji.

To jest pierwszy przypadek od 1985 r., kiedy policja zamordowała niepełnoletniego.

Zdjęcia

Aktualizacja 7 grudnia godz. 09:00: Kiedy ludzie dowiedzieli się o zabiciu młodego anarchisty, wyszli na ulice. Wybuchły spontaniczne demonstracje i zamieszki w Atenach, Salonikach, Komotinach, Ioanninie oraz na Krecie.

Policja użyła gazu łzawiącego przeciw demonstrantom w Atenach mimo tego, że była sobota wieczorem i wiele osób siedziało w ogródkach kawiarnianych.

Minister Spraw Wewnętrznych Prokopis Pavlopoulos chciał zrezygnować z posady z powodu incydentu, ale Premier Grecji nie przyjął jego rezygnacji. W związku z morderstwem aresztowano dwóch policjantów .

Policjanci twierdzą, że zostali zaatakowani przez anarchistów i dlatego strzelali.

['] i hwdp

['] i hwdp

kurwa... 16 lat... nawet z

kurwa... 16 lat... nawet z mojej, niewiele starszej z reszta, perspektywy to dzieciak.

A C A B ! ! !

Policyjne kurwy!

Znając zajadłość i

Znając zajadłość i waleczność anarchistów z Grecji, to tam się teraz będzie działo.

[']... Kto sieje wiatr,

[']...

Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

gdzie sie pisalo ze to

gdzie sie pisalo ze to dziecko to anarchista?
>Młodzi ludzie coś zaczęli krzyczeć
nie cos, tylko zaczeli wyzywac policjantow.

po co przekrecac fakty

jaka różnica?

?????

a to ze miał 16 lat to

a to ze miał 16 lat to skresla go jako anarchistę? Sram na takie kryteria oceny. Znam ludzi co maja 16 lat a ich aktywność i wiedza przerasta 100 razy aktywnośc ich starszych kolegów.

mi chodzilo tylko o to,że

mi chodzilo tylko o to,że tekst "policemen shot and killed a 16 year old child" przetłumaczono jako "16-letni anarchista zastrzelony przez policję". i nic więcej.

Człowieku, nawet Gazeta

Człowieku, nawet Gazeta Wyborcza napisała wczoraj, że to był anarchista, skoro nie wierzysz CIA, to może uwierzysz im.

policja nam dokucza

nie ostrożność pewność siebie wtf? jak do mnie czasem pały podbijają to staram się być miły i czujny, nie prowokować psa... nigdy nie wiadomo co takim ludziom może udeżyć do głowy a przecie mogą zabić.

...

No właśnie w tym jest problem, że oni chcą aby całe społeczeństwo lizało im buty, a my anarchiści (i nie tylko) mocno się temu sprzeciwiamy.

Mieszkam uliczke dalej od miejsca zdarzenia

Dzialo sie dzisiejszego wieczora oj dzialo a zwlaszcza w tej dzielnicy, w ktorej to sie stalo a w ktorej mieszkam ja. Co by sie nie stalo STRACIL ZYCIE BEZ PRZYCZYNYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!

Nienawiść do policji tak

Nienawiść do policji tak zostałem wychowany
Ten kto z nimi trzyma na zawsze jest przegrany
Nienawiść do policji tak zostałem wychowany
Ten kto z nimi trzyma na zawsze jest przegrany
HWDP HWDP HWDP HWDP

filmik ze starć ateńskich

Coś ten player mi nie

Coś ten player mi nie odtwarza. Ciekawe jakie będą konsekwencje tego czynu?

Pokojowe rzucanie kamieniami :)

Biedak on tylko pokojowo rzucał kamieniami

A skąd to wiesz?

A skąd to wiesz? Telepatycznie ci nadali kumple z greckiej policji?

podobno kamieniami rzucali

podobno kamieniami rzucali ... no ale nawet to nie jest powód aby strzelać... przecież Pała musiała wiedzieć, że ma ostrą amunicję, a w takim przypadku raczej się strzela w powietrze ... no ale prawdy nigdy nie dojdziemy teraz...

Media po PR

Media po PR policji:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6034847,Nocne_zamieszki_w...

Według pierwotnego reportażu od anarchistów, młody anarchista stał na ulicy z grupie 6 osobowej. Teraz, według GW, która pewnie bazuje swój reportaż na PR policji, był tam w grupie 30 osobowy, byli zamieszki itd.

Ludzie! Zastanawiacie się

Ludzie! Zastanawiacie się nad tym, czy był anarchistą, co krzyczał, czy rzucał kamienie i dlaczego rzucał, a zapominacie o najważniejszym. 16-letni chłopak został zastrzelony przez policję. Szesnastoletni. Zastrzelony. Przez policję. Ogarnijcie się!

ZAstanowiłem się

Wyobraź sobie taką sytuację: szkoła w USA (to u nich często się zdarza, co zaraz napiszę), trwają lekcje. Nagle do szkoły wpada zbuntowany 16-latek, który zabrał z pokoju ojca pistolet. Zabija nauczyciela od matmy oraz panią od fizyki (postawili mu 1 na koniec roku), potem rozwala swoją byłą dziewczynę oraz jej nowego chłopaka. W końcu policyjni antyterroryści zabijają młodego szaleńca. Czy w takiej sytuacji też napiszesz "zapominacie o najważniejszym. 16-letni chłopak został zastrzelony przez policję. Szesnastoletni. Zastrzelony. Przez policję. Ogarnijcie się!" Przykład przejaskrawiony, ale uświadom sobie jedno - normalne, grzeczne dzieciaki nie mają problemów z policją. Oczywiscie, nie powinien zginąć, ale sam wystawiał się na groźną sytuację i niestety, skończyło się najgożej, jak mogło.

no na indymediach greckich

no na indymediach greckich za wiele nie napisali narazie; no chyba, że ktoś umie czytać po grecku to coś więcej się dowie. Jak narazie jest tylko to link

dokładnie, najważniejszy i

dokładnie, najważniejszy i najbardziej szokujący fakt to zastrzelenie 16-letniego w sumie jeszcze dzieciaka przez policję! :| nawet wg wersji oficjalnej ten sukinsyn w pełni świadomie oddał strzał do grupy demonstrantów i to bynajmniej nie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia! znając temperament i możliwosci greckich towarzyszy mozemy byc niemal pewni, że pałkarze gorzko tego pożałują... tak btw osobom o wrażliwym żołądku nie polecam czytania komentów do tego info na onecie itp bo się naprawdę porzygać momentami mozna :/

Polscy napinacze

Niech polscy anarcho..... nie napinają się tak,gdyby to w Polsce się stało wszyscy by cicho siedzieli,może by wydali jakieś "bojowe" oświadczenie,wczoraj w Poznaniu było widać "bojowość".

Greckie realia są inne

Z założenia nie miało

Z założenia nie miało być dymów a fakt, że internetowi działacze nabrali sie na prowokacje FA Poznań skierowaną do dziennikarzy i organizatorów tylko śmieszy. Działacze za monitora, niestety nikt nie traktuje was poważnie bo żyjecie w innej rzeczywistości.

www.pudelek.pl->www.cia.bzzz.net->www.redtube.com i kręci się świat

kto mial byc sprowokowany i

kto mial byc sprowokowany i do czego? Moze mi ktos to wyjasnic? Ja uwazam, ze takie akcje w mediach to totalna porazka i nie rozumiem czemu to ma sluzyc? Chyba tylko promocji przezajebistej osoby marka p.

masz racje

teraz bluzgają bo okazało się ze ich napinki to wielka lipa,osmieszają sie tylko

popatrzcie

popatrzcie na onet.pl jak manipulują wiadomościami ... będe myślami wspierał greckich aktywistów.

Bez przyczyny odbieracie

Bez przyczyny odbieracie życie chłopaczyny
Bez powodu, co jest grane?
Myślisz jeden z drugim, że jesteś wielkim panem
Bo porządku i prawa niby pilnujecie
A sami śmiecie je łamiecie

http://www.youtube.com/watch?v=PjTMqcP8o6c&feature=related

Mieszkam w Grecji nad

Mieszkam w Grecji nad posterunkiem policji-po prostu skandal, nie wychodze z domu bo sie boje!!! Moze i gowniarz 16-letni, ale to wlasnie ten gowniarzz 50 anarchistami zaatakowal policje. Policjant, ktory go zastrzelil ma 3 dzieci...strzelal w samoobronie, bo rzucano w niego koktajlami molotowa. Podobno strzelil w ziemiei w nieb, kula, ktora zabila chlopaka byla ta, ktora sie odbila od ziemi. Greccy anarchisci sa straszni, to nie polska rzeczywistosc.... . Oj bedzie sie dzilao...., juz sie dzieje.... Saloniki sa zniszczone, a wyobrazam sobie co mozna powiedziec o Atenach...

Jedzie mi tu czołg? ;)

Dzień dobry panie władzo. Co pana sprowadza na nasz skromny portal?

A może kula się odbiła od nieba rykoszetem? Bo ja gdyby we mnie rzucali Koktajlami Mołotowa, raczej bym nie tracił czasu na strzelanie w ziemię.

A więc przyznaje Pan, że w

A więc przyznaje Pan, że w podobnej sytuacji sam strzeliłby Pan do atakującego. Jak więc może Pan oskarżać policjanta? Może należy przestać myśleć o całym zajściu jako policja vs anarchiści, i samemu postawić się w sytuacji tamtego Greka?

Przez ciekawość: koleś

Przez ciekawość: koleś rzeczywiście pisze z Salonik? Tzn ma takie IP?

A odpowiadając to zastanów się jaką strukturę ma policja? Czy ta grupa (dysponujaca bronią) jest poddana jakiejkolwiek realnej kontroli społecznej? Tzn. np. czy są wybory na posterunkowych, dzielnicowych itd? Nie. Struktura policji ma charakter czysto autorytarny. To samo z sądami. Społeczeństwo nie jest wstanie kontrolować policji i innych tego typu instytucji. I teraz taka autorytarna struktura dostaje coraz więcej uprawnień np. monitoring na ulicach, podsłuchy itd. Czyli mówiąc krótko na naszych oczach budowany jest ustrój faszystowski.

komentarz policjanta? -

komentarz policjanta? - mieszkam nad policją, policjant ma 3 dzieci, strzelal w niebo, strzelal w samoobronie, bo rzucano, odbila się od ziemi ( od ziemi? - jeśli już to raczej od bruku) skoro strzelal w dol wiadomo ze się kula odbije wiec stwarzal śmiertelne zagrożenie
Policja ma chronić spoleczeństwo - nie zabijać
Chroni rządzących bogatych i uprzywilejowanych

czytając tego "kolesia z

czytając tego "kolesia z salonik" przypominają mi się komentarze trolli internetowych piszących na onecie:
"Jestem Włochem, nie znam polskiego, piszę ze słownika. Wasz premier Tusk to i tamto..."
:)

do adminów: napiszcie na podstawie IP skąd ten pajac jest.

Ten IP jest z Aten.

Ten IP jest z Aten.

co to za rozbieznosc

co to za rozbieznosc informacji? 50cioma anarchistami? koktajlami molotova? kto do cholery w koncu powie jak bylo naprawde bo wersja pana saloniki wydaje sie niezwykle nieprawdopodobna

grecja

jasne 15- latkowie zaatakowali bezbronna policje... co wy tu wszystcy za brednie wypisujecie. Tez mieszkam w gecji i widze co tu sie dzieje wszystko jes pozamyane ulice drogi autousy nie jerzdza nie ma jak sie gdzie ruszyc samochody poniszczone wszystko sie pali... a laczego to wszystko? bo jakis durny policjan zabil 15 latka... oki nie mial prawa tego robic bo za co? ale pojdzie teraz do wiezien... ale co dam tym demonstrujacym zdemolowanie miasta??? bedzie jeszcze wiecej strat niz ten biedny chlopak... a teraz nie mozna wyjsc do centrum bo wszedzie gaz lzawiacy... MAcie naprawde wszystcy racje walczmy z policja bo oni chca dla nas zle... jestescie pojebani moze i zdjecia sa bardzo ladne pod wzgledem artysycznym i filmiki tez sie ciekawie oglada ale to nic w poronaniu z tym co sie dzieje naprawde...

Ojeju jeju , galerie

Ojeju jeju , galerie handlowe ci zamkneli? W dodatku przed samymi świętami? Straszne...

taaak

kiedys w Grecji zastrzelono albanczyka nielegalnie przekraczajacego granice....w gazetach napisali ze "morderca" sie potknal oddajac strzal ostrzegawczy i kula trafila prosto w plecy ofiary....
tak tez i teraz kula sie "odbila " od ziemi :)

Do mieszkam w Grecji nad !

"saloniki" kurwa !! Od kiedy to saloniki leżą w psiarskiej szkole w Słupsku czy w Piasecznie !
Jak trzeba mieć kurewski charakter by funkcjonować w tych przestępczych policyjnych strukturach ! Być może jest to też w części wina tego przepojonego hipokryzją systemu władzy państwowej która toleruje takie i tego typu podobne przestępstwa ! Tak przestępstwa .. Morderstwo ! tak trzeba nazwać to co wydarzyło się wczoraj w Atenach a wcześniej w wielu innych przypadkach !

Wiek

Niektóre media podają, że chłopak miał 15 lat

PO co agresja?

No tak, zastrzelili go, ale czemu odpowiadamy agresją? punk's not death!

o_0

o_0
kolega skąd się urwał?
i co do tego ma punk?

zazwyczaj anarchistami są

zazwyczaj anarchistami są punki :) i przypuszczalnie "punki" teraz manifestują którzy podobno są przeciwko przemocy...;/

gratuluje "wiedzy" na temat anarchizmu

szkoda gadać,nie pleć bzdetów

nie te czasy... to może 10

nie te czasy... to może 10 lat temu byli peace punki, teraz to raczej nie :)

Punki??? Co ty wogóle

Punki??? Co ty wogóle bredzisz człowieku??? Gdzie ci pisze że to jakieś punki były???

hahahahahahah:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D O kurwa

HWDP!

HWDP!!!! Viva Rewolucja! [*] JESTEM CAŁY Z GRECKIMI ANARCHISTAMI! TRZYMAJCIE SIĘ!

Dobra, za jakąś godzinę

sprawdzimy ten IP. Ja nie umiem.

Chuj nie będziemy nic

Chuj nie będziemy nic sprawdzić. Dlaczego? Oglądam grecki TV teraz widzę, że są świadkowie.

To jest ateński IP.

To jest ateński IP.

whois(dot)org

banalne..

Są jakieś szczegóły o

Są jakieś szczegóły o akcji solidarnościowej, która ma odbyć się w Warszawie?

Nie ma szczegółów

Nie ma szczegółów jeszcze. Młodzi chcieli tam iść, nie ma szansa jednak zbierać ludzi na jutro. Pewnie będzie transparent, przemówienie, list protestu, nie wiadomo co jeszcze. Jeśli inne ludzie chcą protestować ale nie mogą we wtorek, pewnie można jeszcze raz tam pójść za kilka dni.

Jeśli ktoś ma Cyfra plus,

Jeśli ktoś ma Cyfra plus, możecie oglądać ERT World. Jest wersja internetowa ale nie jest tak dobrze.
http://news.ert.gr/en/

a co trzeba tam kliknąć

a co trzeba tam kliknąć żeby oglądać?

Anarchiści z którymi

Anarchiści z którymi jestem w kontakcie oraz nawet greckie media potwierdzą, że kiedy młody anarchista został zastrzelony, nie była żadna demonstracji (co widać na nagraniu wideo, choć tam jest ciemno) i policjant nie reagował w samoobronie.

Od grosza do złotówki, od

Od grosza do złotówki, od iskry do pożaru... SOLIDARNI

Kraków

Planowana jest jakaś demonstracja/pikieta w Krakowie ?

Słuchajcie, zrób coś, ale

Słuchajcie, zrób coś, ale jeśli macie ten też konsulat Francji, zrób tam też pikietę. Nasze koledzy z CNT-AIT robią kampanię solidarnościową dla aresztowanych z Tarnac. Organizują akcje w różnych miastach w tym tygodniu. Także odbędą się demonstracje w kilku krajach europejskich.

ttp://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6035827,Grecja__Aresztowano_2_policjantow_po_smierci_16_letniego.html

młodzież zajeła dwie

młodzież zajeła dwie uczelnie w Atenach; pewnie się zabarykadują; ... to będzie dla nich smutny koniec; policja zrobi to samo co w Genui; wparują i będą rąbać co podejdzie pod pałe... ; oby okazali się prawdziwymi Spartanami i się nie dali...

Trwaja akcje solidarnosciowe

Trwaja akcje solidarnosciowe ruchu anarchistycznego w Berlinie. W niedziele poznym wieczorem 200 osob przemaszerowalo ulicami Kreuzbergu w niezarejestrowanym marszu. Policja kontrolowala ale nie zdecydowala sie na prowokowanie demonstracji. Na poniedzialek o godz. 13 ma odbyc sie pikieta pod konsulatem Greckim w Berlinie. Na srode zapowiedziana jest kolejna duza demonstracja. Chwilowo nie ma jeszcze wiesci o innych spodziewanych akcjach bezposrednich.

Aj, aj

"Nie zdecydowała się na prowokowanie". Żal wam dupę ściska, bo nawet nie przeszło im to przez myśl. Tak to w ramach walki z policją można by zwykłym ludziom auto spalić.

Żal chłopaka, żal. A co

Żal chłopaka, żal.

A co do reszty - boję się spirala że przemocy będzie narastac. RAF powstała w podobnych okolicznosciach. Chec zemsty matka wielu grup terrorystycznych...
A nie każdy policjant to morderca, nie kazdy anarchista to terrorysta.

co za brednie

o czym ty bredzisz i mała uwaga w akcjach biorą udział ludzie z całej radykalnej lewicy,pokazywali na Euronews demo były równiez flagi czerwone obok czerwono-czarnych

A Polska to inny wymiar,zaścianek bierności

Jedz i walcz, podaj konto to

Jedz i walcz, podaj konto to Ci doloze do biletu

inny świat

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Polska i Europa to jednak dwa kompletnie dwa różne, odmienne od siebie światy.

"Kiedy ludzie dowiedzieli się o zabiciu młodego anarchisty, wyszli na ulice"

W Polsce pochowaliby się przed "terrorystami".

"Minister Spraw Wewnętrznych Prokopis Pavlopoulos chciał zrezygnować z posady z powodu incydentu"

U nas zaś taki państwowy przestępca jeszcze by się utwierdził na stanowisku.

Ile lat nas dzieli choćby od Grecji??? Ba, czy u nas w ogóle kiedykolwiek będzie podobna świadomość???

Wbrew pozorom reakcja

Wbrew pozorom reakcja greków jest przejawem bezsilności w walce z państwową przemocą. Protesty są typowym łabędzim śpiewem rozpuszczonej młodzieży,demolka zaś jest dziełem w głównej mierze chuliganów greckich klubów piłkarskich,którzy od dawna są mocni w tego typu zajściach. Odpowiedz przebiega wg ustalonego schematu, czyli jest spektaklem,który zrodzi kolejnych "świętych" rewolucji dzieciaków miotających butelki po cocacoli. Policja była i jest organizacją legalnie przestępczą i nie można jej pokonać nie likwidując instytucji gwarantujących jej "legalność". Krótko mówiąc jak zwykle biorą się do roboty od dupy strony,a pozniej wielkie rozczarowanie. Nie idz na wojne ,jeśli nie jesteś pewien zwyciestwa.

masz zerowe pojęcie o ruchu

masz zerowe pojęcie o ruchu anarchistycznym i autonomicznym w grecji, a ja nie będę cię o niczym informował. mam nadzieję, że nikt w twoje brednie nie uwierzy.

"Wbrew pozorom reakcja

"Wbrew pozorom reakcja greków jest przejawem bezsilności w walce z państwową przemocą."

To co w takim razie jest przejawem siły twoim zdaniem? Np. sytuacja jaką mamy w Polsce?

"Nie idz na wojne ,jeśli nie jesteś pewien zwyciestwa."

Gdyby tak wszyscy myśleli, to do dziś mielibyśmy walki gladiatorów.

O kuuuurwa...

Popatrzcie na to... Szkoda że nie mieli masek przeciwgazowych, bo wtedy mogło by się to źle skończyć dla psiarni.

http://www.euronews.net/en/article/08/12/2008/greece-rocked-by-more-prot...

Brawo Grecy. ACAB. HWDP. Sapos de mierda. [*]

racja. choć nie wiadomo ile

racja. choć nie wiadomo ile pał było jeszcze dalej . ale szli z siłą nieźle . jak na Spartan przystało ;)

foto z berlina (okupacja

foto z berlina (okupacja ambasady) link

reportaz z grecji (euronews) filmik i tekst link

www.lifevegwait.blogspot.com

cos mi sie wydaje że gdyby

cos mi sie wydaje że gdyby policjanci nie użyli gazu ta anarcholoe wdeptali by ich w asfalt :) do tych co narzekają na polska bierności czy pamietacie zajścia w słupsku po zabiciu kibica tamten tez miał cos około 15 lat róznica polega na tym ze u nas to kibole wtedy naparzali sie z policja a nie anarchisci

Info ze strony

Info ze strony euronews.net/
"The following article has been retrieved from the archive and no longer contains the original video."

Usunęli niewygodny dla psów materiał.

Greckie firmy działające w

Greckie firmy działające w Polsce:
http://www.greece.pl/greekeng/grfirms.htm

A więc do dzieła...

Co do konsulatów to wygląda jakby był tylko ten w Warszawie.

przecież to korporacyjne

przecież to korporacyjne banki, firmy i burżuazyjne sklepy są demolowane, a nie dlatego że są "greckie" debilu!

żal.

nie skomentuje tego o_O
to nie ONR ani złoty świt

Jeśli ktoś świadomie

Jeśli ktoś świadomie uczestniczy w wojnie domowej(bo wydaje się ze tak to w Grecji zaczyna wyglądać)to jest narażony na śmierć ze strony obrońcy systemu i już. Użalanie się anarchistów teraz, że policjant zastrzelił chłopaka to jakieś moralne skomlenie. Jak będą rzeczywiście walczyć o to czego chcą anarchiści, ofiar będzie dużo, dużo więcej. I co, za każdym razem kiedy ktoś padnie to będzie skomlenie?

Mam pytanko czy to ich 15 -

Mam pytanko czy to ich 15 - 30 osobowe zgromadzenie miało jakiś związek ze strajkami studentów ??? Czy porostu policjanci wpadli sobie postrzelać i to przelało czarę goryczy ???

Wielkie brawa dla

Wielkie brawa dla niemieckich anarchistów!

"[...]W Berlinie, ambasada

"[...]W Berlinie, ambasada została otoczona przez policję i lada chwila może dojść do ataku[...]"

Pierdolenie wyssane z palca!

W Berlinie policja nie ma zamiaru interweniować, póki co okupanci są spokojni i nie stwarzają zagrożenia, a oficer policji powiedział, że to na wniosek i prośbę Greckich władz policja podejmie jakąkolwiek reakcję. Póki co jest spokój.

Zal mi kretynow, ktorzy

Zal mi kretynow, ktorzy mysla, ze demolujac i podpalajac miasto robia cokolwiek dobrego... Mam tylko nadzieje, ze za to co sie dzieje w Grecji odpowiedzialna jest mniejszosc.
Protesty - tak. Glupota, przemoc i slepa wiara w ideologie - nie.

Nieliczny z mądrzejszych

Nieliczny z mądrzejszych postów na całym forum. Jakieś brednie o korporacyjnych bankach i burżuazyjnych sklepach piszą lidzie posługujący się na codzień kartami bankomatowymi/kredytowymi i spędzający godziny na przeglądaniu Internetu, który to pewnie stworzony został przez kolektyw anarchistów i nikt na nim nie zarabia. Ludzie myślcie trochę własnymi mózgami a nie głupkowatymi hasłami z zinów.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.