Dodaj nową odpowiedź

Zakładać to sobie możesz

Zakładać to sobie możesz foliowę czapkę na pusty łeb, jak twoi prawicowi kumple tropiący rózne spiski rządu federalnego w USA.

Pisałem o prawicowych ekonomistach i tzw publicystach idioto, którzy publikują takie głupstwa które tu bezmyślenie powtarzasz jak papuga. Można się tego domyslić kiedy się czyta zdanie: "neoliberałki, centrowe lub prawicowe, czasem nawet skrajnie prawicowe, na publikowanie swoich bredni i żeby przez całe życie mogli nie pracować"

Płaca im za to ludzie, którzy podatków nie płacą bo wyprowadzają dochody za granicę.

O roszczeniowej postawie tej grupy mozesz sobie przeczytac choćby tutaj

https://cia.media.pl/roszczeniowcy_1

Na chorobę zwaną lenistwem cierpią ludzie, którzy mają własność i nie chce im się pracować z tego powodu, za to bardzo chca być poganiaczami niewolników zapierdalających od switu do zmroku za miske zupy.

Są pasożytami bo pasożytują na pracy innych ludzi.

Obciązenia podatkowe dla firm w Polsce "wzrosły" w okresie 2002-2012 z 40% do 19% :) Polska jak wiemy stała się od tego zieloną wyspą :)))
Pewnie jeszcze się dowiemy, że upaństwowienie w gospodarce idzie pełną parą, a nie prywatyzacja jak się wszystkim wydaje :)

Jeśli chodzi o imigrantów we Francji, nie tylko arabskich tylko wszystkich, to 80% ma stałą pracę więc albo jesteś debilem albo kłamliwa mendą, albo jedno i drugie, co jest najbardziej prawdopodobne. Nawet ci którzy jej nie mają i tak płaca podatki, bo płacą VAT jesli coś kupują.

Zresztą o Francję się nie martw, płace sa tam 5 razy wyższe niż w Polsce, choć ma kłopoty do których doprowadziły prawicowe rządy i ich liberalna polityka.

Obciązenia podatkowe dla firm w Polsce "wzrosły" w okresie 2002-2012 z 40% do 19% :) Polska jak wiemy stała się od tego zieloną wyspą :)))

W innych krajach też systematycznie "rosną" w taki sposób tzn sa systematycznie obniżane. A dla zwykłych obywateli pewnie i rosną, w końcu z czegoś trzeba sfinansowac tą lukę która powstaje jak twoi idole robią dobrze kapitalistom. Więc mówiąc w wielkim skrócie wychodzi obniżka CIT + podwyzka VAT

Neoliberalizm

Neoliberalizm, neokonserwatyzm, kierunek poglądów ekonomicznych postulujących stosowanie zasad liberalizmu we współczesnej gospodarce rynkowej.

Powstał na przełomie lat 30. i 40. jako odpowiedź na poglądy J.M. Keynesa i jego zwolenników. Najpełniejszy rozwój osiągnął w latach 80., zwłaszcza w Niemczech i USA.

Głównymi cechami neoliberalizmu są: antyetatyzm, i silna wiara w skuteczność mechanizmu rynkowego. Obejmuje kilka nurtów współczesnej myśli ekonomicznej różniących się między sobą głównie właśnie poglądami na zakres, skuteczność i kształt ekonomicznej roli państwa w rozwiązywaniu podstawowych problemów makroekonomicznych, tj. alokacji zasobów, stabilizacji i podziału. Zalicza się do nich: monetaryzm, nową ekonomię klasyczną, szkołę austriacką i ekonomię strony podażowej.

http://portalwiedzy.onet.pl/4573,,,,neoliberalizm,haslo.html

nie wiem czy w ogóle jest jakikolwiek sens gadac z kimś kto nie słyszał nazwy neoliberalizm, ale choćby tutaj masz opisany jego rozwój

http://drabina.wordpress.com/2010/06/27/wiara-w-gospodarke-rynkowa-czyli...

mośku mow sobie do taty a nie do mnie gnojku

Odpowiedz



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.