Wydarzenia - Filtruj: wydarzenie

Filtruj według wyrażeń
Filtruj według rodzajów wydarzeń
miesiąc | tydzień | tabela | przeglądaj | pokaż wszystkie
«Wtorek Listopad 10, 2009»
Początek:16:00
Koniec:17:00
DLACZEGO PROTESTUJEMY? Dzikie zwierzęta przewożone są w koszmarnych warunkach często po kilkaset kilometrów dziennie. Do ich tresury wykorzystuje się przemoc fizyczną- bije się je batami, prętami. Aby nauczyć zwierzę tańczyć nie wystarczy dać mu w nagrodę jeść- używa się do tego metalowych płyt pod napięciem prądu elektrycznego. Uchwalona w 1997 roku Ustawa o Ochronie Zwierząt zabrania zmuszania zwierząt do wykonywania czynności niezgodnych z ich naturą. Większość czynności wykonywanych przez zwierzęta w cyrkach jest sprzeczna z trybem życia jaki prowadzą one w swoich naturalnych ekosystemach. Dodatkowo przetrzymywane są one w okropnych warunkach, w których mają często utrudniony ruch, są odizolowywane od innych zwierząt swojego gatunku. Zaniedbanie więzi społecznych u zwierząt, stosowana wobec nich przemoc i brak wolnej przestrzeni do ruchu wywołuje u nich stereotypowe zachowania obsesyjne, a często nawet autodestrukcyjne. Ministerstwo Edukacji Narodowej zakazało już promocji cyrków w szkołach, gdyż uznane zostały one za niepedagogiczną formę rozrywki, z której dzieci wynoszą mylne przekonanie, że nad zwierzętami można się znęcać, a bicie, wywoływanie poparzeń, zastraszanie, czy głodzenie zwierząt dla celów rozrywkowych jest czymś normalnym. Przebywanie w polskich cyrkach słoni, żyraf, tygrysów i innych dzikich zwierząt nie ma nic wspólnego z naturą. Nakło n/Notecia ul.Nowa - byly plac cukrowski 10.11 Wtorek poczatek pikiety godz 16 a tu krotki film spod cyrku europa http://www.youtube.com/watch?v=VO8e4oH5HYk !!!!! NIE WYCHOWUJ KOSZTEM ZWIERZAT !!!!!
Początek:19:00
Koniec:22:00
“System 09″ to cykl filmów publicystyczno-dokumentalnych poświęcony nowemu systemowi społeczno-polityczno-kulturowemu, który ukształtował się w naszym kraju w ostatnim dwudziestoleciu. W związku z 20. rocznicą obrad Okrągłego Stołu autorzy cyklu przyglądają się współczesnej Polsce, próbując odpowiedzieć na pytania: co wyłoniło się z procesu transformacji? Czy właśnie w ten sposób musiał on przebiegać? Czy model, w jakim funkcjonujemy, jest trwały? Jakie są jego słabe punkty? W pięciu 50-minutowych odcinkach twórcy zajmują się kolejno: pamięcią społeczną i próbą rekonstrukcji wielkiej przemiany (”Bez święta”), kształtowaniem się liberalizmu w Polsce i dominacją pieniądza w komunikacji społecznej (”Bogaćcie się”), Kościołem katolickim i życiem duchowym Polaków (”Duch”), kosztami zmian i możliwością obalenia systemu (”Poza systemem”), zaś na koniec dyskursem mniejszości jako nowym sposobem ekspresji i komunikacji społecznej (”Mniejszości”). Narratorem cyklu jest Wojciech Klata, absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, który swoją pracę magisterską poświęcił kształtowaniu się systemu partyjnego w Polsce po roku 1989. Klata znany znany jest też z roli młodocianego uciekiniera w filmie „300 mil do nieba” Macieja Dejczera. Cykl był realizowany w miejscach omawianych zdarzeń: w Berlinie, Budapeszcie, Brukseli, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Rzymie, Londynie, Dublinie i Warszawie. Twórcy odwiedzili z kamerą – w mieszkaniach i pracowniach, na próbach teatralnych i w galeriach, w ciasnych gabinetach i przestronnych redakcjach – świadków, uczestników i komentatorów najnowszej historii Polski. Spotkali się również z ekspertami, politykami i artystami z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, by dokonać stosownych porównań. Warstwa dokumentalna została wzbogacona nie tylko archiwaliami, lecz także fragmentami spektakli, manifestacji plastycznych, utworów muzycznych. Wszystkie te zabiegi mają służyć przedstawieniu pełnego obrazu zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnich dwudziestu latach. We wtorek projekcja kolejnych trzech odcinków: "Duch", "Poza systemem" i "Mniejszości" 10.11 (wtorek) godz. 19.00 Kawiarnia Naukowa ul. Jakuba 29-31 wstęp: 3zł Zapraszamy! F@ Kraków
Początek:20:00
Koniec:23:00
Wykończyć biedę? (The End of Poverty?) reż. Phillipe Diaz, USA, 2008, 106 min 10 listopada, WTOREK, godz. 20.00 Znakomity dokument stanowiący przenikliwe studium światowych nierówności. Uznany reżyser Philippe Diaz wskazuje, że globalny wymiar współczesnej biedy nie jest bynajmniej dziełem przypadku: mając swe źródło jeszcze w konkwiście towarzyszącej pierwszym odkryciom geograficznym, system wyzysku oparł kolonialne zależności na konfiskacie ziemi, grabieży zasobów naturalnych i pracy niewolniczej. Dziś, tendencja ta jest starannie utrwalana przez światowe instytucje finansowe, które na ołtarzu wolnego rynku poświęcają suwerenność żywnościową, jednocześnie każąc społeczeństwom Południa wyrzec się prawa do publicznego dostępu do tak kluczowych sfer jak edukacja, służba zdrowia, a nawet zasoby wody. Opinie noblistów w dziedzinie ekonomii, przywódców światowych ruchów społecznych, a także rolników i mieszkańców slumsów Południa składają się na potężne, bezpośrednie oskarżenie neoliberalnego systemu gospodarki o katastrofalne rozmiary dzisiejszego ubóstwa. Globale - magia kina vs. globalne iluzje. Dzisiejszy model globalizacji jawi się jako czarująco prosty: świat naprawić może tylko niewidzialna ręka rynku/nieskrępowany przepływ kapitału. Pracownikom będzie więc lepiej bez praw pracowniczych, środowisko ochroni brak norm środowiskowych, McDonalds i Nike uporają się z ubóstwem. Taka logika globalizacji, według której nietknięta wymianą towarową Amazonia warta jest mniej niż warszawskie ZOO, to dzieło światowej klasy iluzjonistów - kulisy ich pracy nie mieszczą się jednak w wąskim kadrze TVobraźni. Tymczasem szalona pogoń za iluzją grozi powikłaniami: od świńskiej grypy, przez chroniczną biedę, terroryzm, aż po ekologiczną katastrofę. Zapraszamy do kina na radykalną kurację: 0% Westernu, 100% Globale. Pokazy z bloku „Globale” w DKFie Muranów odbywają się w ramach międzynarodowego projektu Globale, organizującego festiwale i pokazy filmów zrywających z obrazem świata kształtowanym przez komercyjne media. Traktując film jako punkt wyjścia do dyskusji, Globale ma kształtowac debatę na temat globalnych zależności, nierówności ekonomicznych i społecznych oraz istniejących relacji władzy. Grupy Globale działają na zasadzie otwartego kolektywu dobrowolnie zaangażowanych aktywistów, dziennikarzy, filmowców i entuzjastów kina, pracujących bez formalnych hierarchii i struktur władzy. Pierwsza grupa powstała w Berlinie, obecnie festiwale i pokazy filmów organizują grupy w Peru, Urugwaju oraz w Polsce. www.globale-filmfestival.org www.globale.bzzz.net *jak bozia da- strona ruszy do czasu pokazu. cena biletu – 10 zł Po filmie zapraszamy na dyskusję z Przemysławem Wielgoszem – redaktorem naczelnym Le Monde Diplomatique Polska. Dyskusja będzie dotyczyła filmu „The end of poverty” oraz wydanej ostatnio w serii „Le Monde Diplomatique” książki „Planeta slumsów”. Przed/po/w trakcie seansu będzie można kupić tą oraz inne książki wydawnictwa Le Monde Diplomatique.
Początek:21:00
Koniec:21:00
UWAGA! DZIEŃ BEZ FUTRA W WARSZAWIE! Futra naturalne to coś, wobec czego nie można pozostać obojętnym... 25.11 po raz kolejny obchodzimy Dzień bez Futra – będziemy protestować przeciwko barbarzyńskiemu zwyczajowi obdzierania zwierząt (często jeszcze żywych) z ich własnych futer. Przyjdź, wesprzyj nas, niech będzie nas dużo! Koniecznie promuj wydarzenie, zaproś znajomych! Tylko wtedy sprzeciw będzie widoczny. Data: 25 listopada, środa miejsce - róg ul. Solidarnosci i Jana Pawła godzina - 15.00 – 17.00 http://www.antyfutro.pl nie bądź obojętny/a!