Rasizm/Nacjonalizm
Oświadczenie Stowarzyszenia Nomada w związku z atakiem na Zieloną Wyspę Wagenburg
Stowarzyszenie ..., Pon, 2012-11-12 20:03 Antyfaszyzm | Blog | Rasizm/NacjonalizmW związku z wydarzeniami po marszu patriotów organizowanym przez NOP 11.11.2012 we Wrocławiu chciałybyśmy zwrócić uwagę na sytuację przemocy w naszym mieście. W ostatnim miesiącu nasiliły się ataki na środowiska wolnościowe i antyfaszystowskie. W niedzielę w okolicy godziny 19.00 około 100 uczestników marszu patriotów zaatakowało mieszczącą się na Grobli “Zieloną Wyspę Wagenburg” i członków Stowarzyszenia Alterna Vita. Jedna osoba znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim, kilka osób jest rannych, zdemolowano również samochody. W tym samym czasie przed klubem Falanster, gdzie odbywał się festiwal “Gość/Inność - Wrocławskie Forum Antydyskryminacyjne” grupa mężczyzn próbowała zastraszać uczestników forum. Atak na Wagenburg jest jednym z kilku ataków w ostatnim czasie. Mamy za sobą ataki na restaurację wegetariańską “Złe Mięso” (26.10), atak na remontowane Centrum Reanimacji Kultury po Marszu Kominiarek (6.10) oraz ataki na uczestników Marszu Równości (6.10) czy atak na synagogę (6.10). W świetle niedzielnych wydarzeń wcześniejsze ataki uznajemy za zapowiedź eskalacji przemocy, która w obliczu braku stanowczej reakcji będzie nadal narastać. Wszystkie te wydarzenia mają wspólny mianownik uprzedzenia, nienawiść i skrajne poglądy antydemokratyczne. Nie możemy stać wobec tego obojętnie. Uważamy, że należy łączyć te wszystkie wydarzenia, ponieważ są to ataki motywowane nienawiścią, a ich sprawcami są osoby o skrajnie prawicowych, ksenofobicznych poglądach. Żądamy przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w tej sprawie, odnalezienia sprawców i postawienia im zarzutów oraz stanowczej reakcji władz miasta na eskalację przemocy.
Mamy sygnały, że we Wrocławiu przed marszem patriotów i po dochodziło do wielu incydentów ze strony uczestników demonstracji NOP-u. Prosimy o zgłaszanie do nas wszystkich incydentów: wyzwisk, gróźb, pobić, itp. z jakimi się spotkaliście (os obiście lub jako świadkowie/-inie). Zgłoszenia można przesyłać mailowo: sukurs@nomada.info.pl oraz przez formularz na stronie internetowej: http://sukurs.nomada.info.pl/index.php?option=com_jforms&view=form&id=1&...
Pomóżcie nam zebrać informacje nt. przemocy motywowanej nienawiścią we Wrocławiu.
Prowadzimy niezależny monitoring!
Warszawa: Atak na siedzibę stowarzyszenia Lambda
XaViER, Pon, 2012-11-12 17:44 Kraj | Dyskryminacja | Rasizm/NacjonalizmWczoraj podczas Marszu Niepodległości bojówkarze nacjonalistyczni dokonali ataku na lokal stowarzyszenia Lambda.
Lokal stowarzyszenia został zaatakowany z zewnątrz. Wybito trzy okna od strony ulicy Żurawiej. Do środka lokalu wpadły kamienie i butelki. W stowarzyszeniu w tym czasie przebywało kilka osób odbywających szkolenie, na szczęście nikt nie ucierpiał.
Ostrołęka: Zniszczono groby na cmentarzu
Czytelnik CIA, Pon, 2012-11-12 17:24 Kraj | Rasizm/Nacjonalizm | Tacy są politycyNieznani sprawcy dokonali w Ostrołęce zniszczenia sześciu nagrobków nieznanych z imion i nazwisk żołnierzy radzieckich pochowanych w Wojciechowicach. Nie jest to pierwszy tego typu incydent. Do podobnego doszło w grudniu 2008 jednak wtedy zniszczeń dokonała grupa dzieci w wieku 12-15 lat będąca pod wpływem alkoholu.
Obecnie może mieć to zupełnie inny podtekst gdyż do zdarzenia doszło w czasie kiedy nacjonaliści dewastują inne cmentarze i napadają na alternatywne centra kultury czy siedziby organizacji LGBT.
Sytuacja miasta jest taka, że jeden z jej posłów na sejm - Arkadiusz Czartoryski (były minister MSWiA) jest zatwardziałym nacjonalistą. On i jego lokalni podkomendni odpowiadają m.in. za nadanie jednemu z głównych rond imienia Zygmunta Szendzielarza pseudonim "Łupaszka" odpowiedzialnego za słynną zbrodnię w Dubinkach na Wileńszczyźnie.
Wieluń: ONR zdewastował cmentarz
wiatrak, Pon, 2012-11-12 16:00 Kraj | Rasizm/Nacjonalizm Wieluńscy ONR-owcy zdewastowali nowo odremontowany Cmentarz Ewangelicki. Na murach zabytkowego cmentarza pojawiły się napisy "Tusk to Cwel", SMH, "Nacjonalizm ONR". O zdarzeniu poinformowała na Facebooku wieluńska Pracownia Działań Alternatywnych. Do tej pory zarządca cmentarza nie złożył zawiadomienia o tym fakcie.
Oto przykład Wielkiej Polski Katolickiej w działaniu. ONR-owcom nigdy nie przeszkadzają nazi-poganie z Niklotu i Zadrugi z którymi bardzo ściśle współpracują.
Przeszkadzają im natomiast inni chrześcijanie...
Białystok: Prezydent miasta chciał oficjalnie lobbować za NOP
wiatrak, Pon, 2012-11-12 13:28 Kraj | Rasizm/Nacjonalizm | Tacy są politycyTadeusz Truskolaski, prezydent miasta Białegostoku będący od dawna strażnikiem wolności lokalnego środowiska neonazistowskiego zaproponował aby marsz Narodowego Odrodzenia Polski - skrajnie prawicowej organizacji powiązanej m.in. z NPD i Złotym Świtem włączyć do oficjalnych obchodów święta niepodległości w mieście.
Kiedy skandaliczna wiadomość obiegła media Truskolaski wydał oświadczenie w którym zaprzecza jakoby chciał organizować marsze wspólnie z NOP. Na nagraniu do którego dotarła Gazeta Wyborcza słychać, że prezydent najpierw myśli, że chodzi o ONR. Dopiero później jest informowany, że chodzi o NOP.
Fragment nagrania udostępniła Wybiórcza.
Wrocław: Atak nacjonalistycznej bojówki na skłot Wagenburg. Jedna osoba poważnie ranna
XaViER, Nie, 2012-11-11 20:40 Kraj | Rasizm/NacjonalizmOświadczenie stowarzyszenia tworzącego Wagenburg ws. napaści nacjonalistów |
Lider NOP dziękuje za atak na skłot we Wrocławiu
Aktualizacja, 18.00 Policja zwolniła, bez postawienia zarzutów, cztery osoby podejrzewane o pobicie o których pisaliśmy wcześniej.
Aktualizacja, 15.10 Poszkodowany jest w stanie ciężkim, ale stabilnym, miał kilka operacji, jest przytomny.
Aktualizacja Jak donosi Gazeta Wrocławska policja zatrzymała cztery osoby, które brały udział w pobiciu.
Po dzisiejszym wrocławskim "Marszu Patriotów" Narodowego Odrodzenia Polski doszło do ataku kilkudziesięciu nacjonalistycznych bojówkarzy na siedzibę stowarzyszenia Centrum Zielonych Technologii Alterna Vita znanej jako "Wagenburg", którzy pobili ludzi, zniszczyli ogrodzenia i auta.
Doszło do starcia. Jedna osoba została dość mocno pobita, odwiozła ją karetka do szpitala. Więcej informacji podamy, gdy się pojawią.
ONR i MW ogłaszają powstanie Ruchu Narodowego
XaViER, Nie, 2012-11-11 20:11 Kraj | Rasizm/NacjonalizmNa zakończenie dzisiejszego Marszu Niepodległości, który rozpoczął się zamieszkami na Rondzie Dmowskiego, Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej oraz Przemysław Holocher z Obozu Narodowo-Radykalnego ogłosili powstanie Ruchu Narodowego oraz organizacji o charakterze bojówkarskim o nazwie Straż Niepodległości. Oznacza to prawdopodobnie w przyszłości połączenie obu organizacji w jedną inicjatywę polityczną.
Winnicki zapowiada: - Nie chodzi nam o zmianę partii rządzącej, ale zmianę systemu. Zapowiada także obalenie republiki, a Holocher zapowiada bezwzględną likwidację wrogów i że nie będzie kompromisów i porozumienia.
Dodajmy, że informacje o powstaniu Ruchu Narodowego mieliśmy już od dawna. Miał być ogłoszony rok temu, ale przeszkodziły zamieszki pod pomnikiem Dmowskiego. Do pewnego stopnia Ruch Narodowy ma wzorować się na węgierskiej partii neofaszystowskiej Jobbik, która również powołała swoją bojówkę o nazwie Gwardia Węgierska.
Warszawa: Demonstracja antyfaszystowska 11.11.12
XaViER, Nie, 2012-11-11 12:11 Kraj | Antyfaszyzm | Protesty | Rasizm/Nacjonalizm Dzisiaj odbywa się demonstracja antyfaszystowska Koalicji 11 Listopada w Warszawie, która ma na celu nagłośnienie przypadków przemocy ze strony nacjonalistów i neofaszystów. Będziemy starali się pisać na żywo o tym co się dzieje tego dnia.
Bojówki włoskich i hiszpańskich faszystów atakowały plakaciarzy | Atak na siedzibę stowarzyszenia Lambda
Aktualizacje:
20.20 MW i ONR na Agrykoli ogłaszają powstanie Ruchu Narodowego i Straży Niepodległości.
16.55 Marsz antyfaszystowski dotarł do celu, czyli na pl. Zamkowy.
Izrael/Palestyna: Wojsko zabiło cywilów w Strefie Gazy
XaViER, Sob, 2012-11-10 22:10 Świat | Militaryzm | Rasizm/Nacjonalizm Wojsko izraelskie ostrzelało Strefę Gazy z dział czołgowych i broni maszynowej, zabijając co najmniej dwóch cywilów i raniąc co najmniej 25 - informują władze palestyńskie i świadkowie.
Ostrzał był reakcją na eksplozję w pobliżu izraelskiego pojazdu wojskowego na granicy między Izraelem a Strefą Gazy. Według świadków ofiarami są palestyńscy cywile, którzy wracali z pogrzebu w pobliżu miasta Gaza.
Wojsko izraelskie poinformowało jedynie, że bada to zajście.
Sejm uczcił pamięć morderców z NSZ
XaViER, Sob, 2012-11-10 14:33 Kraj | Historia | Rasizm/NacjonalizmSkrajna prawica może świętować. Sejm podjął w piątek uchwałę w związku z 70. rocznicą powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Posłowie uczcili w niej pamięć członków NSZ, "jednej z trzech największych polskich organizacji wojskowych walczących o wolną i niepodległą Polskę".
Za przyjęciem uchwały głosowali posłowie PO, PiS, PSL i Solidarnej Polski.
Więcej o zbrodniczej działalności NSZ: Polska nie będzie się wstydzić swojego Podziemia, O tym jak NSZ w Zakrzówku mordował
Włosko-hiszpańskie bojówki faszystowskie grasują po Warszawie
Czytelnik CIA, Sob, 2012-11-10 10:37 Kraj | Rasizm/Nacjonalizm W nocy z piątku na sobotę doszło do incydentu na Krakowskim Przedmieściu naprzeciwko bramy głównej UW.
Grupę czterech plakaciarzy zaczepiła początkowo grupa kilkunastu obcokrajowców z Włoch i Hiszpanii, którzy wdali się w rozmowę po angielsku. Okazało się, że są to działacze grup neofaszystowskich (posiadali emblematy z krzyżami celtyckimi – Italian Social Movement i chyba hiszpańskie MSR) i nie podobało im się, że polscy plakaciarze stwierdzili, że „Hitler was bad and nazis killed a lot of Polish people”, odpowiedzieli „Hitler was good, fuck antifa”. Zagraniczni neofaszyści byli oprowadzani przez kilku polskich nacjonalistów i dziewczyny z przypinkami tegorocznego Marszu „Niepodległości” (razem było ich 20-25 osób).
Doszło do szarpaniny na przystanku „Uniwersytet” - ludzie z przystanku zaczęli uciekać. Jeden z antyfaszystów został znacząco pobity – kopało go siedmiu zagranicznych i polskich neofaszystów.
Zatrzymanie antyfaszystów we Frankfurcie nad Odrą, neofaszyści zablokowani
XaViER, Sob, 2012-11-10 10:13 Antyfaszyzm | Rasizm/Nacjonalizm | Represje Dziś około 100 neofaszystów próbowało manifestować pod antyimigranckimi i antypolskimi hasłami we Frankfurcie nad Odrą. Neofaszyści z NPD domagają się m.in. przywrócenia kontroli na granicach i ograniczenia możliwości pracy dla imigrujących do Niemiec za chlebem. Neofaszyści przyjechali z Brandenburgii i z sąsiednich landów.
Na trasie przemarszu stanęło około 500 antyfaszystów, uniemożliwiając przemarsz głównymi ulicami miasta. Policja odprowadziła neofaszystów na dworzec. Blokada antyfaszystowska odbyła się pod hasłem "Nie ma miejsca dla nazistów!"
Aktualizacja, 19.40 Antyfaszyści zostali zwolnieni po przesłuchaniu. Zatrzymanych było dwóch aktywistów IP, dwóch ZSP i dwóch niezrzeszonych.
Aktualizacja, 19.10 Zatrzymani polscy antyfaszyści zostali przez niemieckich policjantów przekazani na granicy policjantom polskim. Najprawdopodobniej zostaną przewiezieni na komisariat w Słubicach.
Aktualizacja, 11.40 Niemiecka policja zatrzymała we Frankfurcie 6 antyfaszystów z Polski. Są obecnie wiezieni na komisariat.
Aktualizacja, 10.50 Policja uwolniła autokar z aktywistami z Polski, którzy jadą dalej do Frankfurtu, śledzeni są jednak przez polską policję, która nagrywa przejazd.
Niedaleko granicy polsko-niemieckiej, przed Słubicami, policja zatrzymała autokar wiozący aktywistów na demonstrację antyfaszystowską, która dziś ma odbyć się we Frankfurcie nad Odrą. Przeszukują i kontrolują ludzi jadących autokarem.
Pobudka nacjonalistów z ręką w nocniku?
Czytelnik CIA, Czw, 2012-11-08 16:50 Publicystyka | Rasizm/NacjonalizmW tym roku prawicowe media nie straszą już mityczną niemiecką antifą, która nota bene dzień przed 11 listopada w tym roku będzie blokowała we Frankfurcie nad Odrą antypolski marsz neonazistów z NPD. NPD co znamienne ma bardzo podobne postulaty do naszych rodzimych faszystów – którzy także domagają się większej kontroli państwa, zamknięcia granic i wyrzucenia imigrantów.
Dwa razy tym samym straszyć nie wypada, milczy więc Rzepa z naczelnym tropicielem antify, Wojcieciechem Wybranowskim. Widocznie tym razem ten wielki specjalista od „antyfaszystowskiego ekstremizmu” musiał przycichnąć po aferze z trotylem która opisała jego gazeta, która trzymała się faktów podobnie jak artykuły tego „dziennikarza”.
W związku z tym mamy więcej czasu żeby posłuchać co też faktycznie dzieje się w obozie naszych dzielnych organizatorów tzw. „Marszu Niepodległości”. A tam trwa kopanie się po kostkach na całego! Okazuje się, że jak nacjonaliści i rodzimi faszyści nie mają wroga, najlepiej wyimaginowanego (w mitycznych Żydów wierzy już tylko Holocher ale boi się o tym głośno powiedzieć żeby nie zepsuć PRu przed 11.11 ) albo takiego, który nie może się bronić, to nagle nie jest tak różowo a domek z lewych kart się sypie.
Dzieje się wiele, każdy dzień przynosi nowe informacje.
Jakiś czas temu z Marszu wyleciał Korwin-Mikke ze swoimi KNPowcami, bo robił polityczną konkurencję organizatorom.
Z komitetu honorowego z wielkim hukiem wychodzi Kukiz, okazuje się, że niedawno nawrócony na prawą stronę piosenkarz, który jeszcze parę miesięcy temu osobiście jeździł z promocją Marszu po kraju, otrzeźwiał i jak sam pisze w oświadczeniu z „Z Ku-Klux-Klanowcem również mi nie po drodze.” Kto tym Ku-Klux-Klanowcem jest? Nie chodzi tu bynajmniej, jak można podejrzewać o Holochera czy Winnickiego ale Jana Kobylańskiego. Kobylański, wielokrotnie krytykowany za swoje antysemickie słowa nie podoba się piosenkarzowi, logika podpowiadałaby, że podobnymi ku-klux-klanowcami (tyle, że mieszkającymi w Polsce) są jego koledzy z ONRu, którzy tak lubią krzyże celtyckie, hajlowanie. Widać jednak to Kukizowi już tak nie przeszkadza, bicie ludzi nie pasujących do szablonu „prawdziwego polaka” i transparenty na obchodach ONR-u nie robią na nim takiego wrażenia. A może to jedynie kolejna zagrywka żeby zapromować swoją nową płytę, a zyskami podzielić się z Winnickim? A może Winnicki więcej kasy dostanie od milionera Kobylańskiego?
Kobylański, nie podoba się również redaktorowi Sakiewiczowi, bo krytykował on Lecha Kaczyńskiego. Dowiadujemy się, że oprócz tego, że nie podobają mu się organizatorzy Marszu Niepodległości przeciwni tradycji wielokulturowej Rzeczpospolitej i Kluby Gazety Polskiej będą szły w oddzielnej kolumnie, to nawet będą miały inną trasę marszu, bo odłączą się pod pomnikiem Dmowskiego i pójdą dalej do pomnika Piłsudskiego. Sakiewicz zawiesza także swój udział w komitecie honorowym.
Winnicki co prawda delikatnie komentuje całą sytuację, ale robi to bardzo asekurancko - w końcu to GP i środowisko sekty smoleńskiej ściągnęło na ich marsz w zeszłym roku większość ludzi. Bez nich „odzyskanie Polski” może się nie udać.
Mało? Jest tego więcej!
Marsz nie podoba się też redaktorowi naczelnemu Frondy, Tomaszowi Terlikowskiemu – który jeszcze rok temu na marsz zapraszał. Terlikowski oświadcza, że nie będzie szedł z rasistami i antysemitami. Stwierdza to po wywiadzie jaki jego portalowi udzielił szef rodzinnej firmy ONR – Przemysław Holocher.
Holocher co prawda zmienił swój wizerunek – teraz już nie zobaczymy go w skinowskim przebraniu, ani piaskowym mundurku wybrał garnitur i krawat. Poglądy pozostały jednak nie zmienione a on teraz próbuje lawirować pomiędzy wizerunkiem ONRowca jako bojówkarza ale też tzw. „studencika”. Taktyka ta jest używana przez ONRowców od jakiegoś czasu, zależy co akurat jest potrzebne. ONR czasami próbuje ocieplać swój wizerunek ale słabo mu to idzie. Świetnie poglądy ONRu ukazuje postać z plakatu na tegoroczny Marsz. ONRowiec może odgrywać rolę dzielnego żołnierza wyklętego z radziecką pepeszą, który ma odzyskać Polskę, ale może też już prywatnie, nie jako „fotomodel” ale jako szef Mazowieckiego ONR, Jan Sapijaszko grozić swojej niedawnej koleżance(która reklamowała swoją twarzą plakat na 11.11.11!), że za krytykę środowiska nacjonalistycznego może skończyć z ogoloną głową, jak podczas okupacji. Przy okazji jak na nacjonalistycznego dżentelmena i „żołnierza wyklętego” przystało nazywa ją na Facebooku: „głupią i sprzedajną kurwą”. To się nazywa prawdziwa rekonstrukcja historyczna i pokazanie gdzie jest miejsce kobiety. Nowoczesność i historia w jednym! To jest właśnie ONR o którym mówi jej szef!
Holocher musi jednak uważać, bo taka ugrzeczniona pod publikę twarz nie bardzo podoba się reszcie skrajnego środowiska nacjonalistów i faszyzujących kibiców. Nie podoba się również Marian Kowalski – rzecznik prasowy ONR, którego osoba wzbudziła spore kontrowersje w jego rodzinnym Lublinie. Dla niektórych jest wzorem, bo organizuje koncerty faszystowskich kapel w klubie, w którym stoi na bramce ale kibice Motoru Lublin w tym roku nie przyjadą do Warszawy, głównie z powodu jego osoby. Dlaczego? A to dlatego, że Marian Kowalski parę lat temu miał donosić na policje w sprawie jednego z kibiców tej drużyny (sprawa już raz wypłynęła na światło dzienne kiedy Kowalski stratował z listy UPR na posła). To, że jest to środowisko konfidentów, nas nie dziwi, bo my wiemy to od dawna. Od dawna mamy też na to dowody – a to ONRowcy z Poznania (niedawno rozwiązane ONR Wielkopolska której członkowie przeszli do Wielkopolskich Patriotów) dzwoniący po pomoc policji podczas obchodów rocznicy wybuchu stanu wojennego, a to plakaty, które jakiś czas temu można było zobaczyć na stronie Mazowieckiego ONRu… Można więc powiedzieć, że wszystko układa się w logiczną całość. Rzecznikiem organizacji, która tak kocha policję i bardzo lubi korzystać z jej pomocy powinien być właśnie konfident!
ONR w swojej miłości do policji próbuje doścignąć Młodzież Wszechpolską, która od lat stosowała taktykę nasyłania policji na swoich przeciwników ideowych ale także, na konkurencję na nacjonalistycznej scenie. Kto bowiem nie pamięta czasów gdy MW donosiła na NOP, żeby tylko pokazać się w mediach jako jedyna nacjonalistyczna organizacja mająca monopol na organizowanie różnych akcji. Nie trzeba zresztą sięgać pamięcią parę lat wstecz, wystarczy przypomnieć sobie sytuację sprzed roku kiedy tańczący poseł LPR, celebryta i gwiazda TVN-u, były przewodniczący MW, Krzysztof Bosak oświadczył, że większość zadymiarzy podczas Marszu Niepodległości to byli przebrani w kominiarki lewacy. Na dowód tego wyśledził jednego z nich – na przekór rzeczywistości, tym zadymiarzem okazał się kibic Legii Warszawa o jak najbardziej prawicowych poglądach. Akcja tropienia „prowokatora” zakończyła się sukcesem – policja dzięki pomocy Bosaka ujęła jegomościa.
Zresztą z kibicami MW ma wyraźny problem. Pomimo tego, że na Marsz wszechpolscy zapraszają wszystkich którzy popierają idee marszu, nie są na niej mile widziani kibice Warszawskiej Polonii. Takie oświadczenie wystosował Robert Winnicki na swoim profilu na FB. Ciekawe co na to kibice tej drużyny którzy na ostatnim meczu wywiesili transparent zapraszający na marsz? Widać nie są uważani za dobrych nacjonalistów, zresztą przekonali się o tym boleśnie dwa lata temu, kiedy kilkaset metrów od pomnika Dmowskiego, zaraz po zakończeniu Marszu Niepodległości (wtedy jeszcze organizowanego bez żadnych przykrywek przez MW i ONR) zostali napadnięci i pocięci nożami przez kibiców drugiej stołecznej drużyny. W stanie ciężkim trafili do szpitala, tak widać wygląda porozumienie ponad podziałami i wspólny front na marszu.
Zresztą co tu mówić o takim porozumieniu jeżeli w wywiadzie dla portalu prawy.pl ten sam Winnicki stwierdza bez żenady, że Polak to katolik. A więc kto nie jest katolikiem nie jest Polakiem. Czyżby w tym roku Winnicki planował oprócz treści transparentów sprawdzać także fakt posiadania metryki chrztu i bierzmowania? Co z Niklotem który w tamtym roku brał udział w Marszu? Katolikami nie są, a więc według logiki szefa MW, nie są także Polakami.
Jedynym milczącym środowiskiem jest środowisko Autonomicznych Nacjonalistów. Może są zajęci odwalaniem brudnej roboty? Klejeniem plakatów, rozlepianiem wlepek itp? Zresztą, jak bardzo „autonomicznych” wiadomo już od pewnego czasu, gdy prywatne zdjęcia z obozu ONR znalazły się nie gdzie indziej ale na ich serwerze autonom.pl . Widać Autonomicznym Nacjonalistom i powiązanym z nim środowiskom kibicowskim nie przeszkadza fakt, że gdy oni pomagają ONRowi jak mogą (a to promują i uczestniczą w ich akcjach, trzymają fotki na swoim serwerze) ten sam ONR robi im koło dupy. A to przez wypowiedzi samego szefa, Holochera – który ocenia, że większość tych która brała udział w zamieszkach rok temu to byli prowokatorzy. A to przez działania Bosaków i im podobnych. Na szczęście dla ONRu i MW, jak się okazuje „autonomiczni” koledzy są wyrozumiali. Są wyrozumiali gdy Sakiewicz wyraźnie pokazuje gdzie ich miejsce, są wyrozumiali gdy wykorzystuje ich ONR i MW jako mięso armatnie. Nie przeszkadza im nawet to, że na ich plecach robiona jest kariera polityczna. Widać, dzięki temu jak na dłoni że ich antyestabliszmentowość jest jedynie na pokaz.
Cała ich antysystemowość to pozwolenie żeby mogli na demonstracji odpalić racę w kominiarce i pokrzyczeć anty policyjne hasła albo jeżeli się uda to ukraść anarchistyczny transparent podczas demonstracji przeciwko ACTA. A i tak później zorganizują koncert pod patronatem władz dzielnicy i w kinie, którym właścicielem jest ITI (chodzi o koncert sprzed paru dni w warszawskim Multikinie gdzie grał: Zjednoczony Ursynów, Irydion i Karpatia). Żeby było bardziej antysystemowo i autonomicznie, wejściówki były do odebrania w biurze posła PiS Artura Górskiego (to ten sam poseł który wsławił się projektem uchwały o intronizacji Chrystusa na Króla Polski i był przez kilkanaście lat prezesem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego). Z niecierpliwością czekam co o imprezie napisze Julek Makowski założyciel „Drogi Legionisty”. A może to po prostu kolejny krok w karierze? Od nazi-skina, poprzez „Autonomicznego Nacjonalistę” do sekretarza posła?
Czasu do Marszu w Warszawie jeszcze trochę zostało, można więc spodziewać się kolejnych kwiatków na dniach. Domek z kart może się wywrócić szybciej niż myślimy. W tym roku Wybranowski i Rzepa śpi po wybuchowym artykule, a sam jeden z braci Karnowskich nie ma takiego przebicia. „Anty salonowy” Rafał A. Ziemkiewicz, nie ma już programu w TVP, co najwyżej może pisać swoje fantastyczne opowieści w „Uważam Rze” i marzyć o nowoczesnym endeku, który jest starym endekiem z tą różnicą, że lubi Żydów. Nie będzie więc w mainstremowych mediach rewelacji o złych antyfaszystach z Niemiec, a na wierzch będzie wypływać coraz więcej faktów, do tej pory skrywanych przez „Stowarzyszenie Marsz Niepodległości”. Nie wystarczy tu już standardowy język Winnickiego, który słowo „lewactwo” i prowokacja potrafi odmienić we wszystkich przypadkach. Może być kiepsko jeżeli nie uda się przekonać widzów jak w roku ubiegłym, że zadymy na placu Konstytucji robili prowokatorzy, niemiecka antifa, a nie nacjonaliści, których przyjazdy z całego kraju były autoryzowane i monitorowane przez MW. Może się okazać, że Robert jednak nie zrobi kariery jak Krzysiu Bosak, który w tamtym roku był nawet komentatorem TVN-u podczas demonstracji, której uczestnicy palili jej samochody (sic!).
My tym czasem róbmy swoje. Tak jak każdy uważa za słuszne – manifestując, blokując, pisząc, malując, robiąc muzykę, działając społecznie czy gotując pierogi (oczywiście ruskie!).
MOMOS 161
Za: http://antifa.bzzz.net/artykuly/publicystyka/item/383-pobudka-nacjonalis...
Z kwiatka na kwiatek - byli ONR-owcy z Poznania co chwilę w innych barwach
wiatrak, Śro, 2012-11-07 16:47 Blog | Rasizm/Nacjonalizm Z niesłychaną radością przyjęliśmy do wiadomości fakt rozwiązania wielkopolskiej brygady ONR. Zawsze miło przekonać się, że włożony trud w postaci całego przekroju działań wymierzonych w skrajną prawicę przynosi konkretne efekty. Konfidenci bijący brawo, gdy policja rozbijała blokadę 17.09.2011, dzwoniący pod 997 w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego postanowili zmenić barwy, by nie kojarzyć swoich nazwisk ze "spaloną" organizacją, jaką bez wątpienia stał się ONR. Pierwszy z jej hersztów, Krystian Palicki zrobił to już na początku roku zakładając "Wielkopolskich Patriotów", szybko znajdując sponsora w osobie Macieja Witzberga, innego konfidenta, który najpierw próbował zgrywać chuligana atakując skłot Rozbrat, by później, pod wpływem pęknięcia czaszki zgłaszać sprawę o pobicie (sic!) na prokuraturę, oraz strasząc tym samym na facebooku wszystkich, którzy "polubili" stronę bojkotu jego spelun. Nie dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że jego żona, jak sama się chwali, pochodzi z policyjnej rodziny, a sam Witzberg nie stroni od pokazywania się z innym donosicielem, Filipem Rdesińskim, na którego ONR próbował zwalić winę za kompromitację 12.12.11. "Wielkopolscy Patrioci" zasługują na miano prawdziwej faszystowskiej menażerii, ochoczo goszcząc w swoich szeregach zarówno "zagubioną młodzież" jak i takie przećpane, jawnie nazistowskie wynalazki znane jeszcze z lat 90-tych, jak Turecki, czy Globus. Następca Krystiana, Roman Jakubowicz wraz z pozostałymi ONR-owskimi niedobitkami ostatnio również nieustannie widziany jest w towarzystwie Witzberga i spółki, min. na wspólnym wyjeździe do Szczecina 14.09.12. Zdaje się, że z racji podobnych urazów czaszki znalazł ze starszym kolegą wspólny język. Strategia porzucania barw organizacyjnych, gdy nie da się już zamaskować narobionego przez siebie gnoju jest znana w kręgach skrajnej prawicy nie od dziś. Dziwnym trafem, podobnie zakończył tak swoją działalność min. toruński oddział NOP, gdzie wkrótce te same osoby zaangażowały się w TIN 14. Podobnych przypadków w kraju jest na pęczki.
Nawiasem mówiąc, zauważalna jest ścisła współpraca "Wielkopolskich Patriotów" z klubem Gazety Polskiej z Rdesińskim na czele. Ciekawe, czy Witzberg, Turecki i ich nowy narybek w postaci byłych ONR-owców pójdzie w głównej kolumnie "Marszu Niepodległości", czy może zasilą służbę porządkową GP, o której pisze jej redaktor Sakiewicz? Tak czy siak życzymy udanego wyjazdu pociągiem z kibicami Lecha.
Za: Antifa
Grecja: Ateńskie Kristalnacht
wiatrak, Pon, 2012-11-05 11:28 Świat | Rasizm/NacjonalizmW czasie gdy trzeba walczyć z rządowymi planami cięć budżetowych greccy neonaziści i ich pożyteczni idioci "walczą z okupantem". W piątek wieczorem, po napaści rabunkowej niezidentyfikowanego imigranta na jeden z salonów fryzjerskich rozwścieczona licząca około stu osób grupa prowadzona przez bojówki Złotego Świtu atakowali sklepy o obcobrzmiących nazwach.
Nie oszczędzili nawet przechodniów. Nożem został ugodzony młody Algierczyk. Złoty Świt nazywa tę akcję "protestem przeciwko przemocy" i zapowiada dalszą wojnę z imigrantami.
Następnego dnia czyli w sobotę doszło również do ataków na mieszkania imigrantów.