Wybory

Hiszpania: Protesty przeciwko wyborom

Świat | Protesty | Wybory

 Oburzeni W dniu 20 listopada w Hiszpanii odbędą się wybory parlamentarne, jednak Ruch 15 Maja (Oburzeni) zapowiada bojkot i protesty na ten dzień. Protesty odbędą się pod hasłem „Stop korupcji”. Hasło się odnosi do tego, że całym system tzw. demokracji parlamentarnej jest skorumpowany i należy wprowadzać różne formy demokracji bezpośredniej.

Demonstranci będą także protestować przeciwko ostatnio uchwalonym zmianom w konstytucji, która wg Ruchu 15 Maja są „początkiem nowej fazy dzikiego kapitalizmu, w którym znikają ostatnie resztki państwa dobrobytu i spokoju społecznego, a którego efektem jest prywatyzacja i komercjalizacja wszystkich sfer życia i zanikanie wszystkiego co publiczne.” Protesty hiszpańskich oburzonych w czasie wyborów mają objąć cały kraj. (Telesur)

Dzień Demokracji Bezpośredniej we Wrocławiu

Kraj | Świat | Ruch anarchistyczny | Tacy są politycy | Wybory

Dzień Demokracji Bezpośredniej można uznać za udany. Wyniki wyborów pokazują, że wielu uprawnionych do głosowania nie korzysta z tego wątpliwego "przywileju". Na pewno wielu z nich nie wierzy politykom, wielu nie ma nadziei, że cokolwiek się zmieni tą drogą. Wielu jest rozczarowanych i wściekłych, ale i wielu świadomie bojkotujących wybory jako narzędzia legitymizacji obecnego systemu. Niektórzy nie odnaleźli swojego kandydata po przeglądnięciu programów wyborczych. Prawda jest jednak taka, że nigdy nie będzie takiego kandydata, a nawet jeśli się z nim zgadzamy, jego po wyborach nic nie obowiązuje.

W to ponure niedzielne popołudnie około trzydziestu ludzi przybyło na spotkanie organizowane przez wrocławską sekcję ZSP, by porozmawiać o demokracji bezpośredniej. Frekwencja zaskoczyła organizatorki i organizatorów - w końcu pogoda była jesienna i słońce nie wychodziło zza chmur. Sala była jednak pełna i kilku spóźnialskich miało problem, by znaleźć miejsce siedzące.

Bojkot wyborów w Kostrzynie nad Odrą

Kraj | Wybory

 TRANASPARENT NA WIADUKCIE KOLEJOWYM W ciągu dwóch tygodni poprzedzających wybory do Sejmu i Senatu 9 pażdziernika w Kostrzynie nad Odrą tamtejsze środowisko anarchistów i syndykalistów i ich sympatyków przeprowadziło największa od wielu lat kampanie antywyborczą. Rozwieszono kilkaset plakatów i wlepek ośmieszających polityków i wybory jako instytucje, które tylko szkodzą zwyklym ludziom.

Nieznani sprawcy zawiesili tez cztery transparenty z hasłami "Bojkotuj wybory!" i innymi. Te działania w tym niedużym, bo 18-tysięcznym nadgranicznym mieście, były bardzo widoczne na tle wyjątkowo słabej w tym roku kampanii wyborczej głównych partii politycznych.

Happening antywyborczy w Szczecinie

Kraj | Protesty | Wybory

Wczoraj w Szczecinie na jednym z głównych skrzyżowań w mieście, odbył się happening antywyborczy. Anarchiści rozdawali ulotki zachęcające do nie głosowania. Były także teksty dotyczące alternatyw dla naszej parodii demokracjii. Można było przeczytać dlaczego nie chcemy głosować, i co chcielibyśmy zmienić.

Nie zabrakło także polityków, czyli świń w garniturach, którzy rozdawali „obietnice wyborcze”. Wszytko odbywało się w wesołej atmosferze, przy muzyce. Na miejscu byli początkowo także politycy, reklamujący swoje partie. Jednak anarchiści szybko zdominowali plac.

Bannery antywyborcze zawisły w Warszawie

Blog | Wybory

W ostatnich dniach przed wyborami, aktywiści Związku Syndykalistów Polski rozwiesili na ulicach Warszawy bannery i plakaty nawołujące do bojkotu wyborów.

Lublin: Demonstracja Antywyborcza

Kraj | Wybory

 śmietnik wyborczy W czwartek, 6 października pod lubelskim ratuszem odbyła się pikieta antywyborcza zorganizowana przez FA Lublin.

Protestujący stanęli na schodach prowadzących do ratusza z banerem "Kolejne wybory, te same potwory". Dźwięki grającej samby, przeplatane przemówieniami przyciągnęły spore rzesze zainteresowanych. Aktywiści rozdawali ulotki, oraz informowali przechodniów o sensie bojkotowania wyborów. Przedstawiono również idee demokracji bezpośredniej jako realnej alternatywy dla współczesnego systemu.

Po wszystkim działacze anarchistyczni, przy akompaniamencie bębnów, przeszli głównym deptakiem miasta kontynuując rozdawanie ulotek.

Akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem przechodniów, którzy wyrażali poparcie dla protestujących.

Lublin: Wybory odwołane. Akcja Antywyborcza

Kraj | Wybory

 Wybory Odwołane W Lublinie, w czwartkowy poranek, wielu ludzi doznało szoku podczas swojej drogi do pracy, szkoły itd. Na plakatach wyborczych znajdowały się nalepione paski z hasłem "Wybory Odwołane". Powodowało to, że ludzie byli co najmniej delikatnie zdezorientowani.

Sprawę wyjaśnia strona monitorwyborczy.wordpress.com, która zawiera informacje o przekrętach, sprawach sądowych i innych okolicznościach, które ukazują prawdziwy wizerunek lubelskich polityków. Ludzie mogli się z niej dowiedzieć też dowiedzieć dlaczego nie warto brać udziału w cyrku zwanym "demokracją przedstawicielską".

Lublin - demonstracja antywyborcza

Wybory
2011-10-06 19:00
2011-10-06 22:00

 zachowaj głos byś mógł krzyczećFederacja Anarchistyczna sekcja Lublin zaprasza na demonstrację pod hasłem „Oddałeś głos - teraz milcz“.

Naszym celem jest prezentacja demokracji bezpośredniej jako alternatywy dla demokracji przedstawicielskiej. Odmowę oddania głosu w wyborach traktujemy nie tylko jako votum nieufności dla kandydatów. Jest to przede wszystkim wyraz naszej niezgody na redukcję roli obywateli do wybierania tego, kto będzie nimi rządził. Chcemu zwrócić uwagę na fakt, że nasz obecny ustrój nie jest ustrojem demokratycznym, a decyzje są podejmowane przez niekoniecznie kompetentne „elity“ polityczno-finansowe, kierujące się dobrem własnym, a nie obywateli.

Jako anarchiści opowiadamy się za demokracją bezpośrednią w różnych jej formach. Opowiadamy się za taką organizacją, która zapewnia realizację interesów społeczeństwa, a nie „elit“ polityczno-finansowych.

czwartek, 6. października 2011, godz. 19.00, Plac Łokietka

Akcja Antywyborcza w Szczecinie

Kraj | Wybory

 Antywyborczy Szczecin 01 W sobotę 1 października w Szczecinie pod urzędem miasta, anarchiści przeprowadzili akcję antywyborczą.

Podczas trwającego tam marszu wyzwolenia konopii organizowanego przez polityka startującego w wyborach z listy Palikota, grupka anarchistów z banerami "Rząd na bruk, bruk na rząd" i "A.C.A.B" rozdawała ulotki zachęcające do bojkotu wyborów.

Ulotkę dostał także sam organizator, który choć podkreślał apolityczność marszu, zachęcał zebranych do oddawania na niego głosów.

Warszawa: Happening antywyborczy ZSP

Kraj | Protesty | Wybory

W ciągu ostatnich tygodni, Związek Syndykalistów Polski - sekcja Warszawa - prowadził agitację antywyborczą, zachęcając do bojkotu wyborów. Dwa razy w tygodniu odbywają się pikiety informacyjne pod Metro Centrum, oraz rozlepiane są plakaty i wlepki. Dziś, w ramach kampanii odbył się happening antywyborczy na rogu Nowego Światu i ul. Chmielnej. Happening polegał na wciąganiu przechodniów w zabawy uliczne.

Jedną z gier było rzucanie piłką do tarcz z twarzami przewodniczących partii startujących w wyborach. Nie trzeba było nikomu tłumaczyć zasad tej gry. Przechodnie spontanicznie wyczuwali o co chodzi i przewracali piłką stojaki z podobiznami swoich "ulubieńców". Niektórzy nie wytrzymywali i opluwali twarze polityków. Druga gra polegała na wrzucaniu kul z nazwami partii do "śmietnika historii".

"Jest taka partia!" czyli jest praca dla ludzi bez wykształcenia!

Blog | Tacy są politycy | Wybory

Na Zenon Mówi TV następna antywyborcza produkcja. Spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie - Czy jest praca dla ludzi z "takim" wykształceniem? Otóż jest!, obejrzyj a dowiesz się jak zmienić swój los!

Wrocław: Dzień Demokracji Bezpośredniej

Kraj | Świat | Wybory
2011-10-09 16:00
2011-10-09 19:00

09.10.2011 (niedziela)
WROCŁAW
CRK
ul. Jagiellończyka 10c/d
godz.16:00

Demokracja bezpośrednia to system polityczny, w którym obywatele mają ogromny wpływ na swoje życie. Jest wyjściem dla obecnej demokracji parlamentarnej, w której decyzje są podejmowane często za plecami obywateli i wbrew ich woli. W demokracji bezpośredniej wybieramy my WSZYSCY, a nie politycy na usługach wąskiej elity świata biznesu. Jeśli nie wierzysz w sens wyborów parlamentarnych lub masz wątpliwości - przyjdź 9 października na DZIEŃ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ do Centrum Reanimacji Kultury (CRK) na ul. Jagiellończyka 10 c/d, o godzinie 16:00. Zapraszamy.

W programie:
- wprowadzenie do tematu
- pokaz filmu "Serce fabryki"("Corazon de Fabrica", Argentyna, 2008) [trailer]
Dokument o zarządzanej przez pracowników fabryce Fasinpat w Patagonii. 470 mężczyzn i kobiet postanowiło tworzyć zakład pracy pozbawiony prezesa. W sierpniu ub. roku, po ośmiu latach funkcjonowania, zakład przejęty przez pracowników został uznany przez władze jako legalna spółdzielnia.
- dyskusja "Demokracja bezpośrednia jako alternatywa dla demokracji parlamentarnej".
- poczęstunek i ciepłe napoje

Wydarzenie na FB
Nasz profil na FB
Związek Syndykalistów Polski

Będzie śmiesznie: Nadchodzą wybory!

Kraj | Protesty | Wybory

Okres kampanii wyborczej, to przede wszystkim karnawał durnie brzmiących haseł, nieudolnych umizgów polityków do organizacji społecznych i festiwal obietnic bez pokrycia i bez sensu. Ogłaszamy konkurs na najgłupsze hasła i obietnice w tej kampanii! Szansę mają wszyscy, zarówno wytrawni politykierzy, mocno okopani w rządzącym obozie władzy, jak i desperaci energicznie starający się ugrać cokolwiek na wciąż rosnącym niezadowoleniu społecznym.

Ci, którzy przekonują, że „lepiej żeby było dobrze, a nie źle”, oraz ci którzy obiecują „więcej kasy, a nie mniej” mają szansę zabłysnąć na scenie, wraz z całą zgrają miernot i klakierów. Ci, którzy na dwa tygodnie przed wyborami przypomnieli sobie, że eksmisja na bruk jest prawdziwym problemem, mają szansę ogłosić wszem i wobec obietnicę "zniesienia Dekretu Bieruta". Kampania wyborcza wytrzyma każdą głupotę, a my się tylko z tego cieszymy i dajemy klasie politycznej pogrążać się dalej i tracić ostatnie pozory wiarygodności.

Działania prowadzone przez lokalne grupy anarchistyczne w ramach bojkotu wyborów: Bannery i plakaty antywyborcze w Kostrzynie | Dzień Demokracji Bezpośredniej we Wrocławiu | Happening antywyborczy w Szczecinie wcześniejsza Demonstracja antywyborcza | Lublin: Demonstracja antywyborcza i akcja plakatowa | Happening wyborczy ZSP w Warszawie oraz bannery antywyborcze| Protest kolektywu NoLogo na spotkaniu wyborczym JKM w Toruniu.

Zobacz też publicystykę: Bojkotujmy wybory

Nowy odcinek antywyborczego "Studia Wyborczego" Zenon

Blog | Ironia/Humor | Wybory

Trwa właśnie wyborczy cyrk. Ponieważ uważamy, że gdyby wybory mogły coś zmienić, byłyby zakazane, naszym wkładem w wybory są odcinki studia antywyborczego.

Przedstawiamy Drugi odcinek studia "wyborczego" Zenon Mówi TV, w którym Bogusław Ziętek "rozwiewa" parę wątpliwości na swój temat. Z wywiadu z Jedynym Przedstawicielem Świata Pracy dowiemy się też trochę więcej o nim samym i jego partii. Tego nie zobaczycie w żadnych mediach.

Studio ma charakter satyryczny. Ale czy o wyborach można mówić poważnie?

http://www.youtube.com/watch?v=7VC9PByYwRU&feature=player_embedded

Warszawa: Happening antywyborczy

Wybory
2011-10-01 16:00
2011-10-01 18:00

1 października o godz. 16:00 organizujemy akcję antywyborczą na rogu ul. Chmielniej i Nowego Światu w Warszawie. Przyjdź i wyraź swój sprzeciw wobec wszystkich partii, wszystkich polityków i systemu. Mamy już dość pasożytów żyjących na koszt społeczeństwa!

Serdecznie zapraszamy na happening uliczny. Akcja odbędzie się blisko rogu Nowego Świata i Chmielnej. Zapowiadamy różne niespodzianki!

Także zapraszamy do naszego stoliku antywyborczego w sobotę 10 września o godz. 18 przed Metro Centrum.

Pobierz plakaty i ulotki antywyborcze tutaj.

Kanał XML