Austria: Atak policji na antyfutrzarskich aktywistów

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt | Represje

Wczoraj przed godziną 6 rano policja weszła do domów i mieszkań antyfutrzarskich aktywistów i aktywistek w całej Austrii. W kilku przypadkach doszło do brutalnych aresztowań najczęściej śpiących jeszcze ludzi. Grupy dochodzeniowe przeprowadziły dokładne przeszukania miejsc zamieszkania i posesji.

Wszystkie najścia wyglądały podobnie. Drzwi były wywarzane przez noszących kominiarki funkcjonariuszy specjalnych jednostek policji (WEG), którzy traktowali zatrzymywanych, jakby byli groźnymi terrorystami. W rezultacie akcji 14 osób zostało aresztowanych. Obwiniono ich o popełnienie 31 różnych przestępstw w związku z prowadzoną kampanią przeciw promującej futra firmie Kleider Bauer oraz najpoważniejsze zarzuty za sformowanie i uczestnictwo w organizacji przestępczej (paragraf §278a austriackiego prawa).

Kleider Bauer jest znane z prób uciszania swoich oponentów poprzez sąd oraz próby wpływania na zakazywanie ich praw do demonstracji. Przez prawie 2 lata regularne demonstracje miały miejsce w różnych filiach firmy głównych miastach Austrii. Wśród aresztowanych są ludzie którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w opisywanej kampanii.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.