Coraz wymyśliniejsze represje przed G8

Świat | Represje

Władze niemieckie, usiłujące zapobiec aktom przemocy podczas szczytu G8 w przyszłym miesiącu, pobrały... próbki zapachu od potencjalnych wichrzycieli, aby policyjne psy mogły ich potem rozpoznać - informuje Associated Press. Według tej agencji, owa taktyka nasuwa porównania z dawną NRD- owską służbą bezpieczeństwa Stasi, która używała próbek zapachu do śledzenia dysydentów.

Próbki zapachu pobrano od tych, których policja uznała za potencjalne zagrożenie. Gdyby podczas szczytu G8 (6-8 czerwca w Heiligendamm nad Bałtykiem) doszło do zamieszek, policyjnym psom łatwiej będzie wyłapywać sprawców - doniosła we wtorek gazeta "Hamburger Morgenpost". Rzecznik prokuratury federalnej potwierdził te doniesienia, ale odmówił podania jakichkolwiek szczegółów.

Władze Niemiec dokładają wszelkich starań, by szczyt G8 przebiegł spokojnie. Minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble zapowiedział nawet, że antyglobaliści uznani za "potencjalnie niebezpiecznych" mogą być w okresie poprzedzającym szczyt i w czasie samego szczytu zatrzymywani prewencyjnie nawet na dwa tygodnie. Na początku maja policja przeprowadziła w Hamburgu, Berlinie, Bremie i kilku innych miastach rewizje w mieszkaniach osób związanych ze skrajną lewicą. Dokonano wielu zatrzymań.

Aby nie dopuścić demonstrantów w pobliże przywódców G8, miejsce obrad szczytu w Heiligendamm otoczono ogrodzeniem, które kosztowało 12,5 mln euro.

(onet.pl)

Ale ja nie rozumiem co z

Ale ja nie rozumiem co z tego? Czy pies np. bedzie chodzil i wachal kazdy spalony samochod, kazda kostke brukowa (jezeli oczywiscie takie beda ;) i jak zereaguje to co? Jak z tych probek wybiora ktora to. To jakis beton i grubymi nicmi szyta prowokacja.

reżim kapitalistyczny walczy z terroryzmem

W obronie swoich zysków posuną się do najostrzejszych represji,wiadomo że G8 to parawan dla wielkich koncernów i oligarchów

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.