Represje podczas demonstracji przeciwko rasizmowi i nacjonalizmowi w Białymstoku

Rasizm/Nacjonalizm | Represje

Jest już kompletna relacja z demonstracji: zobacz tutaj

26.04.2010 Potrzebna pomoc dla zatrzymanych!
W związku z zarzutami dla antyfaszystów, potrzebne będą środki na pomoc prawną. Jako,że sprawy będą miały charakter karny a konsekwencje dla oskarżonych mogą być duże, istnieje szybka potrzeba zebrania większej sumy. "Liczymy na solidarność wszystkich ludzi wspierających nasze działania. W ten sposób możemy także pokazać naszą liczebność i siłę, oraz aktywnie włączyć się w ruch antyfaszystowski."

W sprawie przekazania pieniędzy na wsparcie piszcie do: [ barbarians@riseup.net ]

W imieniu wszystkich oskarżonych, dziękujemy za pomoc.
Antifa -Polska

Doniesiono nam, że cała dzisiejsza demonstracja demonstracji przeciwko rasizmowi i nacjonalizmowi w Białymstoku została otoczona przez policję, a organizator manifestacji został aresztowany. Zapowiedź demonstracji tutaj: Zapowiedź demonstracji Antify przeciwko rasizmowi i nacjonalizmowi

Godz. 22:16 Treść jednego komentarza z 15:34: "Wyszedł ostatni z zatrzymanych. U wszystkich zarzuty o udział w bojce, poręczenia majątkowe zazwyczaj (poza paroma przypadkami) 1500 - 2000 złotych, u wielu dozór policyjny. Cała reszta mandaty za nieusłuchanie wezwania do rozejścia sie plus kilka osób za niebezpieczne przedmioty, część osób odmówiła przyjęcia mandatów. Całkowita liczba oskarżonych z naszej strony to 13 osób.
Dużo świadków jawnej komitywy psów z Arturem Wysockim ps. Wiatrak i Marcinem Łukaszukiem. Cześć psów traktowała ich wyraźnie jak dobrych kumpli, żartowali sobie, podawali ręce, palili razem papierosy etc. Policjanci pokazywali tez naziolom jakie numery ludzie maja w komórkach etc. (...)
Jest już załatwiany adwokat dla wszystkich."

Godz. 13:17 Wypuszczono już część osób. Za kilka godzin powinni zostać już wszyscy wypuszczeni. Do tej pory postawiono zarzuty udziału w bójce i nałożono dozór policyjny. Informacje z 8:30 wydają się mniej prawdopodobne w tym momencie jeśli chodzi o liczbę antyfaszystów pozostających na dołku. Prawdopodobnie nadal aktualna była liczba 14-15 osób. 4 osoby z Białegostoku, inne z Olsztyna, Warszawy i Śląska. Mandaty, które dostały wcześniej wypuszczone osoby były za udział w nielegalnym zgromadzeniu. Są informacje o braku protokołów, były jedynie kwity na rzeczy, pojawiły się zarzuty za posiadanie przedmiotów, których posiadania na takich zgromadzeniach jest nielegalne oraz nierozejście się na wezwanie.

25.04. Godz. 8:30 Na dołku jest nadal 9 osób, nie wiadomo jakie będą miały zarzuty, ale jedna osoba ma postawiony zarzut pobicia. Podobno nazistów zwinięto na 20 minut przed demonstracją, po czym ich wypuszczono (przy jednym naziolu znaleziono amfetaminę). Uczestnicy są niemal pewni, że policja pozwoliła na kontrolowaną zadymę, aby zwinąć po tym antyfaszystów. Zwinięto wtedy nie tylko organizatora, ale i banery, megafon i ulotki, po czym odmówiono zwrócenia ich. Policjanci oprócz tego, że dopuścili się kradzieży, nie chcieli wydawać pokwitowań. Ugrupowaniem, które pojawiło się na wydarzeniu było Blood & Honour. Czekamy na dalsze informacje dotyczące m.in. tego, czy przetrzymywanym na dołku będą potrzebne środki na adwokata.

Godz. 20:00 Jako film, który do tej pory przedstawia działania białostockiej prewencji w najgorszym świetle, można wytypować materiał TVN24. Około 00:26 widzimy policjanta celującego z broni gładkolufowej do skuwanych antyfaszystów. Dochodzą też głosy, że policja pałowała kogo wlezie. Niestety nie wiadomo na razie w którym momencie i nie ma zbyt wielu materiałów, które pokazywałyby chociażby to, co jest na powyższym materiale z innej perspektywy. Według niektórych źródeł zaczęło się od bójki pomiędzy "kilkudziesięcioma osobami", która trwała "kilkadziesiąt sekund". Pojawiły się też doniesienia, że kilku nazistów należy do policji. Czekamy na dalsze informacje!

Godz. 18:55 Większość osób została zwolniona z mandatami w wysokości 100 zł, 15 osób wciąż przetrzymują grożąc im zarzutami czynnej napaści na funkcjonariusza policji, są to antyfaszyści z Warszawy, Śląska i Krakowa.

Godz. 16:00 Liczba zatrzymanych to ok. 80 osób. Kilka osób prawdopodobnie dostanie zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.
Demonstranci przetrzymywani są pod tym adresem:
ul. 27 Lipca 58
tel dyżurny (085) 670-24-75; 670-24-65
tel sekretariat (085) 670-32-90; 670-22-91
fax (085) 670-32-91

Można więc dzwonić i wywiadywać się o zatrzymanych.

Godz. 14.50 Policja zatrzymała 30 antyfaszystów w tym organizatora demonstracji. W związku z tym władze rozwiązały manifestację. Wcześniej doszło do starcia antyfaszystów z nacjonalistami.

...

zajebiście, po prostu zajebiście... :/

Najlepszy dowód na to, ze

Najlepszy dowód na to, ze nie należy cieszyć się gdy sąd skazuje naziste!!! Dzisiaj oni, jutro my. Właściwie to wczoraj oni, dzisiaj my... :|

A kto "wczoraj" z nazistów

A kto "wczoraj" z nazistów został skazany?

Poza tym znowu naziolstwo

Poza tym znowu naziolstwo chroniła policja, a "wczoraj", a konkretnie przedwczoraj we Wrocławiu nacjonalistów i rasistów bronił biegły sądowy. Ot i całe represje w stosunku do nich.

Nie całe represje, nie

Nie całe represje, bo nie zapominajmy o "gubieniu" przez policję filmików z hajlującymi "narodowcami".

Chociażby ostatnio koleś,

Chociażby ostatnio koleś, ps. Kwiatek. Mieszkający w Lublinie, prowadzący studio tatuażu.
b&h przegiął pałę z publikacją odezwy do napadania na polskich policjantów w Serbii, dlatego się nieco za nich wzięli. Widać, że policja też ma to w dupie generalnie i bardziej sprzyja ns/nr (niektórzy byli aktywiści obecnie pracują w policji!), ale to przegięcie ich mocno zażenowało... bardziej, niż chęć zamknięcia redwatch, który musiał być atakowany poprzez dDoS.

Żenada, i tyle!
ns/nr i policja - ta sama koalicja!
Świadczą o tym chociażby uściski dłoni podczas manifestacji!
Zabawne jest również noszenie przez nich softu z nadrukami A.C.A.B./Ch.W.D.P.! :)

jebac to czy ich skazuja czy

jebac to czy ich skazuja czy nie, tesknic bedziesz? martw sie o swoich. HWDP

zatrzymanych jest 64 osób +

zatrzymanych jest 64 osób + trochę siedzi w sukach w kajdankach, czyli razem ok 80. kilka osób być może będzie miało dojebaną czynną napaść. reszta stoi i czeka, humory dopisują;)

O co w końcu chodzi - była

O co w końcu chodzi - była ta "zadyma", czy "policja do niej nie dopuściła" czyli zatrzymała, spisała, do suk wpakowała i wywiozła?? Chodzi mi o massmedia, bo wszystkie mówią o zadymie pod kościołem, albo mają tytuł "zadyma" a w treści ani słowa o tym, by ktoś się bił i zdjęcia pozbawione jakiegokolwiek "dynamizmu".

kapitalizm>faszyzm

Burżuazyjne państwo zawsze będzie broniło i ułatwiało dojście do władzy faszystom.

Czekam na dokładne info ilu

Czekam na dokładne info ilu antyfaszystów zostało zatrzymanych i ile mniej więcej było osób na miejscu zgromadzonych na demo. Niestety obowiązki nie pozwoliły być mi na miejscu. Antifa!

Jelis demo bylo legalne to

Jelis demo bylo legalne to psiarnia mocno przegiela pałe.

Policyjne ścierwo...

Policyjne ścierwo...

zatrzymania

zatrzymano dokladnie 54 Nazi i ok 30 AntyNazi

Zatrzymalismy 40 lewakow, i

Zatrzymalismy 40 lewakow, i 20 debilnych nazistów. lewa strona siedzi na 27 lipca, prawa gdzie indziej. ZADNEJ WALKI NIE BYŁO

Więc czemu inni zatrzymani

Więc czemu inni zatrzymani podają inne informacje?

Acha, żeby nie było - o

Acha, żeby nie było - o żadnej walce z pierwszej ręki także nie słyszałam...

To ile w końcu i kogo do

To ile w końcu i kogo do chu... niech się ktoś wypowie z tych co tam byli koordynowali powinni wiedzieć bo powoli się robi tu syf jak w systemowych mediach jeszcze trochę będzie że były ofiary śmiertelne

Informacja o 15 osobach,

Informacja o 15 osobach, którym postawiono zarzuty jest informacją z pierwszej ręki.

Jeżeli zarzuty będą

Jeżeli zarzuty będą postawione z paragrafu o napaść na funkcjonariusza, to rozumiem, że podobnie jak w tamtym roku 11 listopada w W-wie, psy w tajniaku szarżowały ramię w ramię z nazistami. W przeciwnym wypadku zachowanie części zatrzymanych podciągnąć można jedynie pod stawianie oporu przy zatrzymaniu, co i tak jest bzdurą bo psy nie miały powodu by aresztować członków zarejestrowanej demonstracji.

tak samo bylo i we wrocu na

tak samo bylo i we wrocu na marszu rownosci. oplucie naziola rownalo sie wowczas napasci na funkcjonariusza - funkcjonariusz fizycznie nie zostal opluty ale stal za plecami "celu" oplucia w grupie jego kolegow.

Najpierw Poznań teraz

Najpierw Poznań teraz Białymstok, policja naprawdę jest głupia i z armaty strzela do komarów...

15 w sumie czy tylko po

15 w sumie czy tylko po naszej stronie plus jakieś nazki

z tego co mowil moj facet,

z tego co mowil moj facet, ktory tez odsiedzial swoje, to 15 osob od nas- glownie warszawa slask i krk- tyle wiem

kurwa, jesli mial bym

kurwa, jesli mial bym skamlec o sprawiedliwosc panstwowa w ktora nie wierze to ludzie ktorzy blokowali marsze faszoli w warszawie do dzis sa ciagani po sadach a faszole przyszli rozpierdolic demo to psy wypalowuja antyfaszystow, kurwersko faszolska rzeczywistosc.

Nadal 9 osob na dolku, nie

Nadal 9 osob na dolku, nie wiadomo jakie beda zarzuty dla wszystkich, ale jedna osoba ma postawiony zarzut pobicia. Generalnie podbily do nas naziolki z bialostockiego BH, dostali bardzo szybko w pizde (ci co nie uciekali- nieladnie kolegow zostawiac... swoja droga niezle sie musieli zdziwic bo mysleli chyba ze bedziemy uciekac od samej ich reputacji) i psiarnia od razu w nas wjechala, trzeba dodac ze oprocz zawiniecia kilkudzesieciu osob od nas i 3(!) nazioli od razu skrecili organizatora manify, zabrali banery, ulotki i tube (ktorych odmowili nam oddania) i stwierdzili ze demo jest nielegalne. Wiadomo o co chodzi. Na komisariacie ciekawe bylo zobaczyc jak jeden z szefow bialostockich naziolkow Artur Wysocki ps. Wiatrak i druga gruba szmata w bluzie Pretoriana podawali tajniakom graby i palili sobie z nimi szlugi na placyku. Nie od dzis wiadomo ze miedzy tymi scierwami jest komitywa, ale zeby tak jawnie pokazywac to jeszcze nie bylo. Bedziemy informowac co dalej.

..........

z tego co ja słyszałem jadać w mojej lodówce aresztowali około 60 typka od nas plus jakieś 30 nazioli których wrzucili na inny komisariat, głos wielkiego brata przez radio mówił aby rozdzielać "anitfa" i skinów bo będzie rozpierdol razem z naszymi na placyk trafiło 3 nazioli przy jednym znaleźli amfetaminę i został on zatrzymany razem z częścią naszych chłopaków na dłużej, co do samej psiarni byli mocno podzieleni mlodziacy przybijali piątki z naziolami ale kilku starszych wieszało na nich ostatnie chuje
np ze on ich tez nie lubi bo zawsze jak im trza mandat wystawi to sie rzucają i dlatego im większe dopierdala z rozmowy 2 piesków usłyszałem jak starszy darł sie na młodszego ze dzis sie cieszysz ze skinom dupe ratujesz a za tydzień beda w ciebie kamieniami na meczu rzucać

czyli wychodzi ze nie kazdy

czyli wychodzi ze nie kazdy policjant to nazista, no ładnie....

polsza to dziki

polsza to dziki kraj...zaorac

nie chodzi o dzikość

nie chodzi o dzikość polszy tylko o dzikość systemu! ;] pzdr!

Kolejny dowód na faszyzm

Kolejny dowód na faszyzm policji. Co do Wiatraka to pewnie złożył jakieś doniesienie i stąd ta cała afera. Trzeba poczekać na rozwój wydarzeń i dopływ informacji.

Filmik na UT: -->

faszystowskie państwo ! ! !

faszystowskie państwo ! ! !

Wyszedł ostatni z

Wyszedł ostatni z zatrzymanych. U wszystkich zarzuty o udział w bojce, poręczenia majątkowe zazwyczaj (poza paroma przypadkami) 1500 - 2000 złotych, u wielu dozór policyjny. Cała reszta mandaty za nieusłuchanie wezwania do rozejścia sie plus kilka osób za niebezpieczne przedmioty, część osób odmówiła przyjęcia mandatów. Całkowita liczba oskarżonych z naszej strony to 13 osób.

dużo świadków jawnej komitywy psów z Arturem Wysockim ps. Wiatrak i Marcinem Łukaszukiem. Cześć psów traktowała ich wyraźnie jak dobrych kumpli, żartowali sobie, podawali ręce, palili razem papierosy etc. Policjanci pokazywali tez naziolom jakie numery ludzie maja w komórkach etc. Takiej otwartej konfidencji polskie środowisko nazi jeszcze do tej pory nie zaprezentowało.

Jest już załatwiany adwokat dla wszystkich.

Nie wiadomo czy płakać,

Nie wiadomo czy płakać, czy śmiać się...

dzisiaj psy-jutro smalec

Warto jeszcze dodac ze dobor osob ktore maja dostac zarzuty nie byl przypadkowy. Zarzuty udzialu w bojce dostaly osoby "wybrane" przez policje z calego tlumu na zasadzie selakcji, po spisaniu danych, a nie faktycznego "zlapania" podczas popelniania tego czynu. Sa to ludzie ktorzy sa znani policji z aktywnosci antyfaszystowskiej, antysystemowej.

Nie wspominajac o wydumanych zarzutach nie rozejscia sie na wezwanie policji(i "propozycje" przyjecia 100zl mandatu)-jak dobrze widac na filmach policja kazala uczestnikom LEGALNEJ manifestacji klasc sie na glebe, sciagala sila kominiarki, czapki, kaptury. Nie mozna sie bylo ruszac z miejsca, a kazda proba dyskusji czy wstania z ziemi spotykala sie z urzyciem przemocy przez psy. W tym momencie pojawil sie urzedas i rozwiazal demonstracje. Logicznym jest ze czlowiek w ktorego wycelowana jest strzelba policyjna, ktory lezy na ziemi nie z wlasnej woli, nie "moze sie rozejsc". Jest to zwykle kurestwo-zatrzymywac ludzi i twierdzic pozniej ze sie nie rozeszli na wezwania! Ludzie podostawali rowniez zarzuty za posiadanie "niebezpiecznych narzedzi". Chodzi tu o legalny w polsce gaz pieprzowy, ktory posiadala czesc manifestantow. Jak pokazuja orzeczenia SN nie moze byc on traktowany jako takie narzedzie, tym bardziej ze nie zostal przez nikogo uzyty (http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=27&idk=9&idp=624.) Policyjne kurwy dobrze o tym wiedza mimo to na komendach dolepiali takze za to zarzuty, mowiac ze "taki maja rozkaz".

Warto jeszcze raz podkreslic przyklad wspanialej komitywy czlonkow bialostockiej prewncji z nazistami z blood&honour.Nazisci fraternizowali sie z policjantami, palili sobie razem pety, plotkowali, gliniarze pokazywali im komorki antyfaszystow, pomimo tego ze osoby te same sprowokowaly bojke i byly pod wplywem/posiadaly przy sobie narkotyki-amfetamine. Byla to jawna prowokacja policji, majaca na celu nie dopuszczenie do odbycia LEGALNEJ sie manifestacji.

nazi+policja=koalicja

podziekowanie

wielkie dzieki za pomoc po zatrzymaniu w odnalezieniu znajmych, odprowadzenie z pod komisariatu, poczestunek itp. do zabaczenia na sparawach...

Ponowna walka z faszyzmem

Ponowna walka z faszyzmem, a czy to po stronie policji czy skinheadów to ten sam schemat. Wyprane mózgi dają o sobie znać. Musimy być sprytniejsi panowie. Pozdro dla walczących

...

Stary, nie obrażaj Skinheadów! Nie każdy ogolony prawie na łyso wali gruchę przed portretem Hitlera! Wiele osób trzyma się kurczowo korzeni i nic ze skrajnymi pajacami nie chce mieć wspólnego!

x2! Skinhead nie rowna sie

x2!
Skinhead nie rowna sie faszysta / neonazista.

Poszedl przelew na podane konto, apeluje aby kazdy sypnal chociaz zetke jak ma mozliwosc..

Antifa legalizuje demo

Zawsze środowiska Antify były przeciw legalnym demo,to np.był powód krytyki Nowej Lewicy,Lewicowej Alternatywy czy Młodych Socjalistów,czy zmiana podejścia,Antifa zawsze się podłaczła do legalek ale potem szła na akcje bezpośrednie ,a teraz legalne dema

Co w tym złego, że

Co w tym złego, że legalne? Gdyby to demo nie było zgłoszone, prawdopodobnie konsekwencje dla uczestniczących w nim antyfaszystów byłby jeszcze większe.

trudno to ocenic. demo i tak

trudno to ocenic. demo i tak zostalo rozwiazane, wiec wyszlo na jedno. zasadniczo sa powody bardzo praktyczne dla ktorych dem lepiej nie legalizowac, ale decyzja jest zawsze lokalnej ekipy i nie warto jej oceniac

po angielsku, do słania w świat

On 24.04.10 antifascist demonstration was to be held in Białystok.
Shortly before beginning a group of approx. 10 neo-nazis from Blood&Honour appeared close to the gathering point. Antifascists reacted quickly and firmly. Just after few second police squad attacked Antifa demo roughly, detaining approx. 80 people. Demonstration was officially cancelled by the cops without giving any reason. The rest of gathered antifas were threatened by the pigs in many ways. Most of detained people were given 100-200 zł (25-50 Euro) fine, a dozen or so were detained overnight and was given prosecution charges.
It looks like police deliberately let B&H to provoke antifas to have an excuse for attack. It is well known fact in Białystok, that main B&H bastards have connections with the pigs.
Because of the charges we need urgent financial help for our comrades, that now will face criminal procedure which can have serious legal consequences. We count on everyone supporting radical antifascist actions. Solidarity is our weapon that need to be pointed at state repression against freedom fighters!
Please organize benefit shows, collections and whatever that can help our comrades attacked by polish state on 24.04.10 in Białystok!
Raised money should be transferred to:

BZWBK SA
PL50 1090 1447 0000 0001 0910 8536
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ulica, ul. Pułaskiego 21a, Poznań, POLAND
SWIFT:WBK PPL PP

Write: Legal Aid

Thanks in the name of all charged antifascists-
Antifa Poland

UK

Jak ktos to bedzie rozsylal na wyspach to dobrze radze podac lokalny numer konta. Z doswiadczenia wiem ze lokalsi nie poradza sobie z przelewem na polskie konto. Lepiej zebrac na swoje i samemu zrobic transfer.

nie ma się co dziwić

nie ma się co dziwić, że kolesie z B&H donoszą na policję i są z nimi w dobrej komitywie, ich idol i duchowy przywódca Adolf Hitler sam był donosicielem. Najpierw pracował w Monachium jako strażnik więzienny do 1919 roku, a zaraz po wyzwoleniu Bawarii z rąk socjalistów denucjował ich przywódców i wskazywał palcem tych, którzy zasługują na rozstrzelanie. Za te "zasługi", dostał pracę szpicla i inwigilował partie i różne grupy polityczne na zlecenie policji i wywiadu wojskowego (w tym Niemiecką Parię Robotniczą, do której się przyłączył na rozkaz przełożonych, a której później został przywódcą). Był zawodowym donosicielem i kapusiem więc nie ma się co dziwić, że problemu w donoszeniu na innych nie widzą współczesne naziole (nie nazywać ich skinami w żadnym wypadku!!). Pytanie co na to "koledzy" z Jagi i jak się tu ma ich chwdp???

Na szczęście jakoś to

Na szczęście jakoś to się układa ( na razie ).
Do CIA : mam prośbę o jakieś info o jobbiku,podobno mają wystawić kolesia na prezydenta,pozdrawiam.

...

i mogę się założyć, że ich demonstracja będzie nieźle osłaniana przez psy.

sorry, ale to już jest

sorry, ale to już jest żałosne.

Nie piszcie bzdur.To co

Nie piszcie bzdur.To co znaleźli przy jednym z łysych to sproszkowana tabaka.Można ją nabyć legalnie , nawet w białym kolorze, wiem bo sam kupowałem.Telefony były jednego modelu więc włączyli je i dali temu w bluzie jego aparat po sprawdzeniu , że to jego żeby mógł powiadomić rodzinę o zatrzymaniu.Nie bronię ich tylko wolałbym żebyście pisali prawdę.

to mainstreamowe media

to mainstreamowe media podaly ze to fuka. pewnie nie dowiemy sie jak bylo. chyba ze zapadnie jakis wyrok.

a od kiedy to mozna dzwonic

a od kiedy to mozna dzwonic z wlasnego telefonu zeby powiadomic rodzine? pierwszy raz o tym slysze zeby dawali komorke przy zatrzymaniu i pozwalali sobie dzwonic do rodziny.

procedura jest taka ze

procedura jest taka ze policja sama dzwoni za zatrzymanego na wskazany przez niego numer wiec nie motaj....
takie "czysciochy"na pokaz z tych nazioli, jak przychodzi co do czego to musza sie amfa wspomagac....

są jakieś fotki lub filmik

są jakieś fotki lub filmik z samego starcia? z chęcią bym zobaczył. bo w relacje netowe to zbytnio wierzyć mi się nie chce. wiadomo każdy będzie trzymał swoją stronę

6.) Masz prawo niczego nie

6.) Masz prawo niczego nie podpisywać (protokołów zatrzymania i przeszukania, zeznań). Nie podpisuj, jeśli cos się nie zgadza lub nie jesteś do końca pewny/a, co to za dokument. Lepiej już odsiedzieć 1-2 godziny dłużej. Nie daj się nabrać na formułkę „podpisz, że nie chcesz podpisać”.

7.) Masz prawo wykonać telefon do rodziny, znajomych lub adwokata.

8.) Pisz wszelkie możliwe zażalenia, skargi, odwołania. Spraw, żeby następnym razem na myśl o zatrzymaniu ciebie robiło im się słabo. Jeśli cię bito stanowczo żądaj lekarza.

Pkt 7.Dobrze jest znać swoje prawa. Pozdrawiam.

.

to nie usa-wykonac tel, znaczy zawiadomic przez gliniarzy, rodzine, adwokata lub pracodawce.

to ty nie pisz bzdur o

to ty nie pisz bzdur o tabace i o telefonach. nie byleś, gówno wiesz.

POdejrzewam że 90 %

POdejrzewam że 90 % piszących nie było, uroki internetu

mam pytanie do osób z

mam pytanie do osób z Białegostoku;czy planowana na dziś akcja nazioli i kibolstwadoszła do skutku?

pewnie nikt Ci nie odpisze

pewnie nikt Ci nie odpisze puki co bo mecz Arki z Jagiellonia dopiero co sie skonczyl i jesli nazki wyszly na miasto to pewnie nadal maszeruja a ekipa z Bialego ma rece pelne roboty, ale dolaczam sie do pytania. napiszcie cos jak tylko bedziecie mogli.

to była chyba jakaś

to była chyba jakaś podpucha i prowokacja.

kibice się oficjalnie od tego na szczęście odcięli. na meczu powiesili flagę "Kurier Poranny [gazeta, w której pojawiło się info] zaprasza na biały marsz po meczu".

A ja nie mam zamiaru ani

A ja nie mam zamiaru ani jednego grosza przeznaczyc na tą zbiórke :/ Odjebali lipe to teraz niech pierdzą, tacy z nich antyfaszyści jak z huja gwóźdź:/ zamiast ich kurwa chociaz kamieniami obzucic i wtedy spierdalac to rozumiem, a nie, pozwijali sie w kulki a psy ich tylko zgarniały jak liscie jeseinią :/ Przypomnijcie sobie wczesne lata 90 i akcje antyfaszystowskie, wtedy nie bylo czegos takiego, wtedy sie napierdalalo wszystkich, niewazne czy naziol czy policjant, moze o tym swiadczyć chociazby słynne rozbicie demonstracji NOP-u przez RAAF, wtedy mozna bylo powiedziec ze antyfaszysci przelewaja krew, a teraz to mi wyglada na denną podróbke z zachodu, dlatego nie wsydze sie powiedziec ze PIERDOLE ANTIFE.

Łaski nikt nie potrzebuje,

Łaski nikt nie potrzebuje, trzeba było być to byś zobaczył i wiedział jak to wyglądało. Nazki dostawały po łbach czym leciało, otłukło się troche szkła, butelek itp. Myślisz, że tak łatwo jest jak na demo wjeżdża kilkadziesiąt kabaryn, blokują całą ulice i zwijają odrazu ponad połowę ludzi? I nie chodzi mi też o płacze, że policja zwinęła ludzi bo chyba każdy kto idzie wie co może się dziać i czego trzeba się spodziewać. Oczywiście jest nauka na przyszłość by przygotować się konkretniej na przyszłą manife i zmobilizować jeszcze więcej ludzi. I też widać jesteś super naganiaczem bo jeden chłopak po tym jak została nas już tylko garstka niezatrzymanych przysiadł tak by policja nie mogła w żaden sposób wymusić "czynnej napaści na funkcjonariusza" i w tym samym czasie wynosili drugiego chłopaka za ręce i nogi ze schodów po wzniesieniu przez stojących tam "nazi+policja=koalicia" pod pretekstem "obrony miejsca kultu religijnego".

"Odjebali lipe niech pierdzą" - nie mam nic do dodania, Twoje nastawienie mówi samo za siebie.

Teraz trzeba wybronić oskarżonych i na przyszłą manife przygotować i zmobilizować się lepiej, tyle ode mnie.

pasjans na komendzie nie

pasjans na komendzie nie chce się układać?

Ogarnia mnie frustracja gdy na to patrze.

Czasem patrze tak na to wszystko i sam już nie wiem czy mieszać klej pod plakaty, czy już saletrę.
Walka jest tak bezowocna, właściwie nie jesteśmy w stanie poważnie zaszkodzić tamtej stronie, chronionej przez władzę.

a teraz z innej beczki

a teraz z innej beczki można się nauczyć od nazioli jak rozpierdala się manife przeciwników.

yyyy ze co ? mamy

yyyy ze co ? mamy wspolpracowac z psiarnia? :D

nie wiem nie bylem w bialym

nie wiem nie bylem w bialym to musialby sie wypowiedziec ktos kto sprawe zna lepiej ale wg mnie to mozna tak odczytac ze atak frontalny, nawet jesli jest skazany na niepowodzenie moze odniesc wiekszy efekt polityczny niz akcje po bokach. no ale moze lepiej nie dyskutowac za duzo o strategii tutaj. chcialem tylko zasugerowac ze glos kol. powyzej mozna potraktowac na serio i powaznie przemyslec taktyke jaka zaprezentowali tu naziole.

Chyba od policji...

Chyba od policji...

no tak, mozna sie nauczyc,

no tak, mozna sie nauczyc, ale do takiego rozwalenia manify to jeszcze trzeba miec uklad w policji, albo przynajmniej psom na tym musi zalezec... a o pomaganie planom policjantow to chyba nie chodzi..

Szczerze to żaden to

Szczerze to żaden to sposób na rozwalenie demo. Przedstawiciel Urzędu Miasta odwołał manife w obawie o niebezpieczeństwo. Jak to UM, nie chcą przyznać, że problem z nacjonalistami, boneheadami i faszystami w mieście jest duży. Ba! Nawet startują do Stolicy Kultury w któryś tam roku, śmiech na sali jaką tu kulturę czasem można odebrać, wszystko zrobią szmaciarze dla dobrej opinii i lansowania się na wspaniałe miasto.

Dzins na c5 bedzie zbierany

Dzis na c5 bedzie zbierany hajs na zatrzymanych!!

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.