Warszawa: Budujemy najdroższy stadion świata

Kraj

To w końcu nie jest żadne cudo techniki, żeby tyle kosztowało - mówi o Stadionie Narodowym w Warszawie znany polski architekt, Edmund Obiała. Dodaje, że obiekt, na którym rozpocznie się Euro 2012 jest, bardzo delikatnie mówiąc, przepłacony. Po opóźnieniach spowodowanych montażem wadliwej konstrukcji schodów, razem ze wszystkim pracami wokół obiektu, budowa Narodowego ma się zamknąć w nawet 2 miliardach złotych!

- Muszę niestety stwierdzić, że zarówno w liczbach bezwzględnych jak i po przeliczeniu na dolary, budujemy rekordzistę. Najdroższy stadion świata. A jeżeli brać pod uwagę dodatkowo koszt pracy robotników, to Stadion Narodowy będzie rekordzistą bardzo długo - mówi Obiała.

Edmund Obiała ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Bydgoszczy oraz Politechnikę Poznańską. Wyjechał z Polski w 1980 roku i trafił do Australii. Specjalizuje się w budownictwie obiektów sportowych. Z międzynarodowym zespołem projektował m.in. stadion Wembley. W sumie prowadził zespoły projektowo-realizacyjne siedmiu stadionów w różnych częściach świata.

Szkoda tylko że zarobki

Szkoda tylko że zarobki budowniczych nie są do tego adekwatne,typowe dla inwestycji publicznych w kapitalizmie-astronomiczne koszta bo przecież płaci skorumpowane państwo,i skrajny wyzysk robotników,większosc z tych 2miliardów pójdzie do kieszeni kapitalistów ,podobnie będzie z autostradami.Gdyby kibice mieli pokryć z biletów te koszta,musieliby zjechać się wszyscy burżuje ze świata.I niech mi ktoś powie po co nam ta absurdalna impreza,"dla prestiżu",co za kołtuńska mentalnosc,osobiście mam nadzieję że będzie totalna kompromitacja organizacyjna,a "nasi"zajmą ostatnie miejsce,fajnie by było gdyby jeszcze tzw.kibole zrobili "dni chaosu",rząd poszedłby w pisdu,a w połączeniu z coraz gorszą sytuacją społeczno ekonomiczną mogło by się to przyczynić,kto wie..

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.