Demonstracje antygiertychowskie - relacja z soboty

Kraj | Edukacja/Prawa dziecka | Protesty

Zakończył się dzień protestu zorganizowany m.in. przez Inicjatywę Uczniowską w całym kraju. Poniżej przedstawiamy szczegółową relację z przebiegu protestów w kilku miastach. Foty: 1 | 2 | 3 | 4

15.55 - piknik pod sejmem trwa. Ludzie siedzą na trawie. Demonstracja powoli zmierza ku końcowi.

15.25 - demonstracja dotarła do gmachu sejmu. Jest także platforma z której puszczana jest muzyka. Następnie ma odbyć się hydepark otwarty dla wszystkich.

15.15 - warszawska demonstracja doszła do Placu Trzech Krzyży. Obecnie manifestuje ponad 1000 osób. Jest bardzo głośno - gra grupa samby. Manifestanci krzyczą: "Wolnościowa edukacja", "Wszystkie szkoły w ręce uczniów", "Zostawcie szkoły rasistowskie matoły", "Wolna szkoła - religia do kościoła". Na transparencie: "LPR - rząd zer". Zebrała się także mała grupka kontrdemonstantów, starszych osób z transparentem: "Precz z antypolonizmem".

14.50 - Demonstracja przemieszcza się Nowym Światem. Obecnie w Warszawie demonstruje ok. 1000 osób.

14.20 - w Warszawie jest już ok. 250 osób. W tej chwili manifestanci wyruszyli spod Kolumny Zygmunta. Hasła: "Bez rządów, bez wojen - jesteśmy za pokojem".

14.00 - rozpoczyna się manifestacja IU w Warszawie. Jest w tej chwili ok. 100 osób z Inicjatwy Uczniowskiej, Federacji Anarchistycznej, Czerwonego Kolektywu - Lewicowej Alternatywy. Przybyła także grupa trockistów z Pracowniczej Demokracji. Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że PeDecja próbuje przejąć demonstrację propagandowo rozdając tabliczki ze swoim logo.

13.05 - manifestacja krakowska licząca ok. 1000 osób przeszła pod magistrat, a następnie pod kuratorium. Przemawiały osoby z IU, zorganizowano następnie hydepark, podczas którego każdy mógł się wypowiedzieć. W tej chwili demonstracja się zakończyła, ludzie się powoli rozchodzą.

12.55 - po przymocowaniu kukły Leppera do drzwi Urzędu Wojewódzkiego, demonstracja w Szczecinie została zakończona.

12.35 - krakowska demonstracja z każdą minutą rośnie w siłę. Po połączeniu marszu Inicjatywy Uczniowskiej i Akcji Studenckiej z niezależnym marszem studenckim jest już ok. 1000 osób.

W Szczecinie manifestacja dotarła pod Urząd Wojewódzki. Jest ok. 200-300 osób. Zorganizowały się dwa bloki: anarchistyczny/antyautorytarny i "partyjny". Demonstranci z pierwszego krzyczą: "Samorządna Rzeczpospolita", "Wolność - Równość - Pomoc wzajemna". W drugim bloku są osoby z Racji Polskiej Lewicy, Zieloni oraz osoby z młodzieżówek partyjnych. Krzyczą: "Lepper musi odejść".

12.15 - w Szczecinie Federacja Anarchistyczna odczytała swoje oświadczenie, a następnie marsz wyruszył w kierunku Urzędu Wojewódzkiego. Demonstranci krzyczą: "Kładźcie lachy na ministrów".

W Krakowie obecnie jest ok. 500 osób na Rynku Głównym.

12.00 - W Krakowie zbierają się demonstranci. Jest ok. 100 osób. Wielu dziennikarzy. Na transparentach widnieją hasła: "Wykopmy faszyzm ze szkół", "Edukacja tak - indoktrynacja nie".

Również w Szczecinie zaczyna się demonstracja. Jest obecnych ok. 100 osób. Na transparentach: "Rząd na bruk, bruk na rząd", "Władza precz". Oprócz uczniów i anarchistów obecni są także przedstawiciele partii lewicowych. Pojawiło się także ok. 10 skrajnych prawicowców, lecz jak dotąd jedynie obserwują demonstrację z pewnej odległości.

Nie ma miejsca dla

Nie ma miejsca dla nacjonalisty i faszysty jako osoby kierującej edukacją młodzieży...

FOTO i RELACJA(wawa)

Nie damy im zniszczyć

Nie damy im zniszczyć naszego świata, a nie dając im zniszczyć naszego świata mamy wielkąnadzieje ze sił nam nigdy nie zabraknie

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.