Eric McDavid skazany na 19 lat i 7 miesięcy więzienia

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt | Represje | Ruch anarchistyczny

Eric McDavid został skazany na 19 lat i 7 miesięcy więzienia. Jego przyjaciele z grupy wsparcia Support Eric opublikowali następującą notkę: Słowa nie mogą opisać żalu i szoku, który czujemy. Prosimy, by był cały czas bliski waszym sercom. Listy wsparcia są teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. Podamy więcej informacji, gdy tylko będzie to możliwe.

Na razie zamierzamy jak najszybciej złożyć apelację. Pokażmy Ericowi, że nie jest zapomniany i że będziemy przy nim na każdym kroku, dopóki nie powróci do domu. Sprawdźcie na stronie możliwości wsparcia Erica: http://www.supporteric.org/howtohelp.htm

Przypomnijmy - Eric McDavid jest sądzony - na podstawie zeznań jednej osoby, Lauren Weiner będącej agentką FBI - za planowanie wysadzenia hydroelektrowni Nimbus Dam, siedziby kierownictwa firmy posiadającej znaczną ilość stawów rybnych oraz obiektów należących do służb leśnych Stanów Zjednoczonych.

Dowodami obciążającymi Erica jest m.in. znaleziona w jego domu anarchistyczna literatura i „Manifest Wojownika” Teda Kaczyńskiego, oraz posiadanie wybielacza. Warto podkreślić, że proces dotyczy jedynie domniemanego zamiaru - czyn Erica McDavida ochrzczono w niektórych mediach jako Orwellowską „myślozbrodnię”. Więcej o procesie Erica McDavida pisaliśmy w informacji „USA: Proces aktywisty Earth Liberation Front”

Adres więźnia:
MCDAVID, ERIC X-2972521 7E128
Sacramento County Main Jail
651 "I" Street
Sacramento, CA 95814

Wyciąg z przepisów wiezienia, w którym przebywa Eric dotyczących pisania listów (trzymajcie się ich, do inaczej nici z waszej korespondencji):

 • Wszystkie listy muszą mieć adres zwrotny na kopercie
 • Napiszcie adres zwrotny również w liście, ponieważ więźniowie prawie nigdy nie dostają kopert
 • Dozwolone są obrazki i zdjęci, ale nie mogą być większe niż 4x6 cali. Nie dopuszczalne są zdjęcia z Polaroidów.
 • Więzienie Sacramento County Jail nie pozwala wysyłać więźniom kopert, czystych kartek i znaczków by mogli odpisać.
 • Unikajcie używania korektorów, naklejek, taśmy, kolorowego atramentu i kolorowego lub błyszczącego papieru.
 • Napisanie listu dopuszczalne jest przy pomocy ołówka, standardowego atramentu, na maszynie do pisania bądź w postaci wydruku. Ni dopuszczalne są markery, kredki, kolorowe długopisy itp.
 • Wszelkie wysyłane do więźnia w oryginale prace artystyczne mogą być tylko czarno białe (i, zgodnie z wcześniejszym punktem nie większe niż 4x6 cala). Kolorowe prace i rysunki mogą być tylko kopiowane.
 • Dużo rzeczy jest niedopuszczanych – nie dozwolone są przykładowo strony wyrwane z książek i czasopism, obrazki z gazet. Akceptowalne są fotokopie.
 • Pamiętajcie, że nawet jeżeli jest to niezamierzone, korespondencja o nieodpowiedniej treści może spowodować sankcje przeciw więźniowi

Zanim napiszecie list warto się również zapoznać z poradnikiem Anarchistycznego Czarnego Krzyża, w jaki sposób pisać listy do więźniów.

Po pierwsze piszcie listy,

Po pierwsze piszcie listy, tego typu działanie naprawdę ma sens!

Unikajcie jakiś nieodpowiednich tekstów, ponieważ Eric będzie się jeszcze próbował odwoływać.

Odnośnie adresów: wiadomo, że nie każdy chce się przedstawiać z imienia, nazwiska i adresu amerykańskiemu więziennictwu, a kto wie komu jeszcze... Dlatego warto zrobić następujący dynks: Jeżeli macie w mieście jakiś infoshop, anarchistyczną bibliotekę lub coś w tym stylu, to przy zgodzi ludzi tworzących dany projekt może warto podać ten adres jako zwrotny. Imię i nazwisko można wymyślić. Piszemy adres + wymyślone imię i nazwisko. Ma ktoś jakieś info, czy w więzieniach łatwo wykrywają tego typu szwindel? Tylko, żeby z jednego adresu nie poszła masa listów, bo to będzie podejrzane. Pamiętajcie, że anonimy nie dochodzą!

...

Żeby zapakować kogoś na 20 lat do więzienia na podstawie zeznań jednej osoby, posiadania wywrotowej literatury oraz jakiś wybielających chemikaliów to ciężka głupota, bo takie rzeczy każdy może trzymać. A fałszywie zadenuncjować potrafi chociażby złośliwy sąsiad.

Szkoda chłopaka :( A tych przeklętych donosicieli trzeba się wystrzegać jak ognia.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

 • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
 • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.