Oaxaca: Krwawy dyrektor policji zabity - okoliczności zdarzenia

Świat

Wczoraj w Oaxaca City w parku “El Tequio” niedaleko międzynarodowego lotniska został zamordowany Alejandro Barrita Ortiz – szef kilku pionów policji Oaxaca (m.in. ds. wsparcia, bankowości i handlu, przemysłu).

Istnieją dwie wersje zabójstwa. Jedna mówi, że zabójcy przybyli na miejsce zamachu pieszo i użyli pistoletów automatycznych. Druga że były to karabiny AK-47, a strzały oddano z samochodów – czerwonego pickupa i czarnego Dodge Stratusa.Według nieoficjalnych źródeł po zamachu na pogotowie zadzwonił ktoś podający się za przedstawiciela Ludowej Armii Rewolucyjnej i poinformowało dokonanym właśnie czynie.

Barrita, szef policyjnej agencji prowadzącej niejasne działania, był kluczową postacią odpowiedzialną za policyjne operacje w trakcie krótko po ludowym powstaniu w Oaxaca w 2006 roku. Był oskarżany o nielegalne zatrzymania aktywistów, jak również koordynowanie sądowych operacji wymierzonych w ruchy społeczne. Uczestniczył również we wprowadzaniu pomysłu, by do tłumienia protestów użyć żołnierzy przebranych za policjantów.

Pojawiają się głosy, że zabójstwo jest prowokacją wymierzoną przeciwko działaczom pokojowego ruchu społecznego APPO i będzie pretekstem do represji. Policja prowadzi już dochodzenie, miejsce zabójstwa jest cały czas odgrodzone.

Hmm takie akcje nic nie daja

Hmm takie akcje nic nie daja bo wlasnie prowokuja wladze do przycisniecia sruby i daja do tego wymowke (jezeli oczywiscie faktycznie nie byla to prowokacja samej wladzy).
Ale z drugiej strony to zastrasza tych wszystkich c*uji i musza liczyc sie z tym ze moga skonczyc tak jak ten.I dwa razy sie zastanowia zanim zrobia jakies swinstwo.
Najlpeij zeby za ta akcja szla rownolegle akcja szerokich mas ludowych, wtedy by sie one dopelnialy.

Pierwsze prawo terroru:na

Pierwsze prawo terroru:na miejsce każdego zabitego skurwysyna wyrasta nowy, nieważne ilu się ich zabije.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.