Krach G20 w Londynie. Policja prowokuje starcia. Jedna ofiara śmiertelna - relacja

Świat | Ekologia/Prawa zwierząt | Militaryzm | Prawa pracownika | Protesty | Ruch anarchistyczny

Dziś odbywa się kolejna seria protestów w związku z kryzysem kapitalizmu oraz szczytowi G20 - czyli tych którzy w dużym stopniu za ten kryzys odpowiadają. W południe czasu londyńskiego rozpoczął się marsz gwiaździsty na Bank of England, który przerodził się w ciąg zdecentralizowanych akcji. Na ulice wyjechało Czterech Jeźdźców Apokalipsy (na zdjęciu).

Bank of England stał się twierdzą chronioną przez oddziały policji, snajperów na dachach i ogrodzenie, które ma nie dopuścić demonstrujących w pobliże budynku. Nie tylko ten bank, ale wiele innych instytucji finansowych, siedzib korporacji, etc. zostało zamienione w bunkry. Wielu bankierów dostało dzisiaj nakaz pracy zdalnej w domu, a jeśli już muszą przyjść do radzi się im, aby nie zakładali garniturów, by nie prowokować wściekłych na nich ludzi.

Strona protestów: http://www.g-20meltdown.org | Foto: Obóz klimatyczny: 1 | 2 | Marsz na Bank Anglii: 1 | 2 | Wideo:Atak policji na pokojowy Obóz Klimatyczny

Aktualizacje bieżące

3 kwietnia, g. 9:00 Jak zeznają świadkowie śmierci Iana Tomlinsona, policja uniemożliwiła udzielenie pierwszej pomocy Ianowi i ignorowała doniesienia świadków o jego stanie. Również utrudniała personelowi medycznemu zajęcie się nieprzytomną osobą.

19:00 Ujawniono nazwisko osoby, która zginęła. Jest to Ian Tomlinson, lat 47 (Zdjęcie).

18:30 Policja uwięziła w kotle przy Banku Anglii ok. 100 osób i 20 osób Liverpool Street. Protestujący są fotografowani i puszczani pojedynczo.

17:45 Policja zaatakowała protestujących na Threadneedle Street. Co najmniej jedna osoba zatrzymana - świadkowi mówią, że została ranna w głowę.

16:45 Niedaleko Banku Anglii obecnie znajduje się ok. 400 demonstrantów. Policja rozdzieliła ich na trzy grupy i próbuje zepchnąć pod ściany. Demonstranci wznoszą ręce, aby pokazać, że ich zamiary są pokojowe. W okolicach stacji metra przy banku policja otoczyła grupę przeprowadzających siedzący protest.

16:30 Policyjne najazdy na centra społeczne rampART i przy Earl Street zakończyły się, choć policja wciąż jest przed budynkami i rewiduje ludzi. Na Earl Street 40 osób zostało skute kajdankami. Część została już uwolniona. Wszyscy zostali przeszukani i sfotografowani. W czasie ataku policja była bardzo brutalna, używała paralizatorów. Czterech zatrzymanych zostało zabranych przez karetkę.

16:20 Ok. 100 osób, w silnej obstawie policyjnej, przeszło z Bishopsgate do Banku Anglii w zorganizowanej ad hoc manifestacji przeciwko brutalności policji. Złożono kwiaty w celu uczczenia pamięci demonstranta, który zginął wczoraj.

14:00 Policja zaatakowała dwa centra społeczne - rampART oraz przy Earl Street. Policjanci wtargnęli siłą do budnyków. Przy Earl Street ludzie zabarykadowali się na pierwszym piętrze. W obu budynkach policja zatrzymuje wszystkich pod pretekstem "podejrzenia o udział w zamieszkach".

10:00 Kilkadziesiąt osób wzięło dzisiaj udział w Wielkiej Grze w Monopol - happeningu przed Giełdą Londyńską. Bardzo dużo policji, jedna osoba została zatrzymana za "posiadanie spreju".

09:30 Po godzinie 1.00 w nocy policja ostatecznie zlikwidowała Obóz Klimatyczny, wypychając ludzi, bijąc pałkami, niszcząc namioty i inny sprzęt.

00:30 Sytuacja w Obozie Klimatycznym na razie się uspokoiła.

00:10 Policja bije pałkami kogo popadnie z kotła na Bishopsgate. Ludzie w Obozie Klimatycznym są już zmęczeni i zmarznięci.

00:05 Osoby biorące udział w protestach zaczynają się zastanawiać, dlaczego policji nagle tak bardzo zaczęło wieczorem zależeć na usunięciu zdjęć z aparatów i nagrań wideo, co mają do ukrycia? Pytanie istotne w kontekście śmierci jednego z protestujących.

2 kwietnia, g. 00:00 Policja twierdzi, że protestujący "zmarł w wyniku upadku" o g. 17.30.

23:50 Jak podają agencje informacyjne, jeden z dzisiejszych demonstrantów nie żyje. Więcej informacji wkrótce.

23:40 Policja usuwa blokujących skrzyżowanie poza Obozem Klimatycznym.

23:10 Policja nadal blokuje Obóz Klimatyczny w którym znajduje się ciągle ok. 2000 osób. Pojawił się helikopter oświetlający to miejsce. Wiele osób tańczy do muzyki. Policja mówi, że skontroluje każdego, kto się tam znajduje zanim go wypuści. Policjanci próbują zmusić ludzi do wykasowania z aparatów zdjęcia i nagrania ich działań pod groźbą konfiskaty.

21:55 trwa siedzący protest solidarnościowy z zatrzymanymi na Obozie Klimatycznym. Protestujący blokują ruch na Wormwood Street. Przez pół godziny blokowany był także London Bridge.

21:50 Osoby z kotła przy Banku Anglii wypuszczane są pojedynczo. Obóz Klimatyczny jest nadal blokowany przez policję, która twierdzi że zacznie przepuszczać zgromadzonych za dwie godziny w małych grupach.

21:10 Policja zatrzymała od 10 do 30 osób podczas ataku na Obóz Klimatyczny. Są ranni. Mimo to ludzie się nie poddają, gra grupa samby.

20:55 nadchodzą nowe szczegóły opisujące atak na Obóz Klimatyczny. Policjanci zaatakowali bardzo brutalnie - bili osoby, które mimo to zachowywały zasadę protestu bez przemocy, podkreślając, że w obozie znajdują się rodziny z dziećmi. Nie powstrzymało to policji przed biciem i niszczeniem namiotów oraz innego sprzętu, wyciąganiem przemocą dorosłych i dzieci z namiotów, etc.

20:50 Policjanci zaprzestali ataku. Blokują Obóz z obu stron i nie pozwalają nikomu wychodzić ani wchodzić.

20:35 Policja zaatakowała od południowej strony Obóz Klimatyczny bezlitośnie bijąc osoby, które podnosiły ręce do góry, chcąc pokazać, że mają pokojowe intencje.

20:25 Policja zablokowała północną część Bishopsgate i wkracza w tej chwili do Obozu Klimatycznego od południowej strony w pełnym rynsztunku. Ludzie krzyczą "Tu nie ma zamieszek!" - jako że przez cały dzień, jak informowaliśmy, atmosfera na obozie była piknikowo-pokojowa.

19:45 Policja zaatakowała demonstrantów na Mansion House od strony Lombard Street niedaleko Banku Anglii. Świadkowie mówią o niezwykłej brutalności policji. Są kolejni ranni, także wśród przypadkowych osób. W stronę policji lecą butelki.

19:30 Ludzie otoczeni przez policję przy Banku Anglii krzyczą: "Wypuście nas!".

19:15 Rozpoczął się Alternatywny Szczyt Ekonomiczny na Uniwersytecie Wschodniego Londynu.

18.40 Demonstracja w okolicy Banku Anglii nadal trwa. Jest w miarę spokojnie.

17.45 Na Victoria Street policja zaatakowała i spałowała osoby chcące usiąść w proteście na ulicy. Jedna z protestujących straciła przytomność i została wyniesiona z twarzą całą we krwi.

17.40 Bank HSBC stracił okno.

17.35 Kilkaset osób idzie Victoria Street w kierunku Canon street. Samochód ochroniarski został zmuszony przez ludzi od zawrócenia.

17.35 Grupa osób przedarła się przez kordon policyjny w kierunku banku HSBC przy Victoria Street. Na budynku na przeciwko zawisła anarchistyczna flaga.

17.20 Policja konna zaatakowała protestujących na Threadneedle Street. Przed atakiem protest przebiegał spokojnie.

17.15 Marsz Praca Zamiast Bomb przybył na Trafalgar Square. Obecnych jest ok. 1000 osób.

16.50 Obóz Klimatyczny w centrum Londynu rozrósł się do 150 namiotów i 2000 osób. W ramach obozowej infrastruktury są toalety kompostowe, namiot medyczny, kilka kuchni. Masę osób piknikuje na rozwiniętej na chodnikach trawie. Odbywają się także uliczne przedstawienia teatralne i warsztaty.

16.35 Kilka tysięcy protestujących nadal tkwi w "kotle" policyjnym. Policja twierdzi, że ma zamiar spisać dane każdej osoby w otoczonym tłumie, co może oznaczć, że wiele osób nie wydostanie się z niego do północy.

16.20 Na Victoria Street kilkadziesiąt osób usiadło przed wozami policyjnymi. Grupa policjantów stara się zepchnąć ludzi z powrotem w kierunku "kotła" przy Banku Anglii.

16.10 Dużej grupie osób udało się przejść przez kordon policyjny przy Banku Anglii i przejść Victoria Street. Nie jest jasne, czy przedarli się siłą przez kordon, czy zostali przepuszczeni przez policjantów. Na Victoria Street jednak zostali zaatakowani przez duże oddziały policji.

15.55 Policja przy Banku Anglii wzmacnia siły. Niektóre osoby chciałyby wydostać się z otoczenia ze względu na zaczynający się o 16.00 Alternatywny Szczyt Ekonomiczny w okupowanym Uniwersytecie Wschodniego Londynu.

15.40 W Obozie Klimatycznym na chodniku rozwijana jest trawa. Trwa tea party.

15.30 Na Bartholomew Street przy banku RBS policja brutalnie atakuje protestujących.

15.20 W Obozie Klimatycznym na Bishopsgate jest spokojnie. Trwają wykłady, rozdawane nadal jest jedzenie, bawią się dzieci i cieszą się kawałkiem uwolnionej przestrzeni miejskiej.

15.15 Policja rozdzieliła protestujących na dwie grupy, ale to spowodowało, że są spychani przez obie grupy i tworzy się swego rodzaju "kanapka policyjna".

15.05 W innym miejscu - pod Bank of England - policja na koniach tratuje siedzących na ziemi ludzi. Jednej osobie policjant wytrącił flet z ręki na którym grał, ponieważ "może zostać użyty jako broń". Policja bije i kopie leżących ludzi.

15.00 Oddział RBS został "przejęty" przez protestujących, którzy weszli do środka. Nadjeżdża policja konna. Ludzie krzyczą "Czyj bank?" - "Nasz bank!".

14.55 Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane. Jako powód podano "zagraniczny akcent".

14.40 Oddział Royal Bank of Scotland został obrzucony butelkami. W efekcie pozbył się szyb. Pojawił się dym.

14.35 Policja bije protestujących, są kolejni ranni i zatrzymani. Pojawiła się policja konna.

14.30 Policja przy Banku nadal nie potrafi utrzymać żadnej linii obrony i wycofuje się. Przybywają oddziały prewencji typu "robocop".

14.27 Na obrzeżach Obozu Klimatycznego trwają zatrzymania, spotkało to co najmniej dwie osoby. Nie ma na razie informacji o przyczynach.

14.25 Trwają duże starcia. Linia policyjna została przerwana, a policjanci się chaotycznie wycofują. Jeden policjant ranny. Wszędzie gaz.

14.20 Na Obozie Klimatycznym jest już ok. 1000 osób. Policja blokuje częściowo ruch.

14.15 Dziennikarki Guardiana relacjonujące spod Banku Anglii piszą, że policja ewidentnie stara się sprowokować walki.

14.12 - Pod Bankiem Anglii robi się gorąco, a klimat ze słonecznego zmienia się w burzowy. Policja odpycha protestujących, ale ci są zablokowani przez "siły (nie)porządku" ze wszystkich stron. Coraz więcej potyczek. Jeźdźcy Apokalipsy szykują się do szarży.

14.05 - W tym czasie w Obozie Klimatycznym otwarto kuchnię. Ludzie są namawiani do jedzenia "Samosy za zmianę społeczną, a ciasto za upadek korporacji".

14.05 Policja otoczyła protestujących pod Bank of England uniemożliwiając ruszenie w żadnym kierunku, domaga się jednocześnie, aby protestujący cofnęli się. Dochodzi z tego powodu do przepychanek i pojedynczych starć. Co najmniej jeden protestujący jest ranny w głowę. Sytuacja robi się napięta ze względu na zachowanie policji.

13.50 Tymczasem na Bishopsgate przed budynkiem Climate Exchange (Giełda Klimatyczna) trwa obóz klimatyczny przeciwko handlowi emisjami CO2. Jest rozstawionych ok. 30 namiotów. Bierze udział w nim ponad 500 osób. Na miejsce przybyła już Masa Krytyczna.

13.40 szarpanina z policją się zakończyła jak na razie. Jest dużo ludzi, gra muzyka z kilku sound systemów.

13.35 - Osoby poruszające się "opancerzonym wozem" zostały zatrzymane za "udawanie policjantów".

13.25 Wokół Bank of England zebrały się już tysiące protestujących. Wg. dziennikarzy Guardiana będących na miejscu doszło do szarpaniny z policją. Część policjantów straciła w wyniku hełmy, jeden z nich zaś miał zostać pomalowany różową farbą. Policja wycofała się i zaczęła używać gazów.

13.20 Wszystkie ulice wokół Bank of England zostały zablokowane przez policję, która stara się zatrzymać protestujących. Ok. 50 osobom udało się przedrzeć i idą Corn Hill.

13.15 Masa Krytyczna zakończyła się przy Tower Bridge, uczestnicy przemieszczają się w kierunku Climate Exchange.

13.10 Zielony marsz "Climate Chaos" znajduje się obecnie na Princess Street, gdzie policja chciała go unieruchomić, ale większości osób udało się przebić.

12.55 Wokół Bank of England spotkało się kilka grup tworząc spory tłum. Policja stara się go otoczyć. Są informacje, że ludzie są przeszukiwani.

12.50 W srebrnym marszu "Financial Crimes" jest już ok. 1500 uczestników. Przeszli London Bridge i idą teraz King William street. Policja towarzyszy im po obu stronach marszu w celu niedopuszczenia do przemieszczenia się ludzi w boczne ulice. Demonstracja jest bardzo głośna, jest orkiestra dęta. Transparenty: "Gdzie jest wasza demokracja?" oraz "Demokracja to ściema".

12.40 Policja otoczyła osoby przybyłe na czarny marsz "Land Enclosure" na Cannon Street. Wraz z nimi jest drugi Jeździec Apokalipsy. Ok. 150 osób udało się wyrwać z okrążenia i obecnie są ścigani przez policję, której jak dotąd nie udało się ich powstrzymać.

12.35 Bisghopsgate przemieszcza się kolejne kilkaset osób w marszu zielonym "Climate Chaos" na Liverpool Street.

12.30 Kilkaset osób, wraz z pierwszym Jeźdźcem Apokalipsy, którzy przybyli na srebrny marsz "Financial Crimes" idzie całkowicie blokując ruch na jednym pasie London Bridge. Na czele pochodu transparent z napisem: "Kapitalizm nie działa".

12.20 - Grupa "Space Hijackers" pojawiła się przed Royal Bank of Scotland w "policyjnym wozie opancerzonym" (fotka). Wkrótce potem został otoczony przez wozy policyjne i zmuszony do wycofania się spod banku. Wcześniej spod RBS wyruszyła także londyńska masa krytyczna

12.15 Pracownicy Royal Bank of Scotland skarżą się, że otrzymali informację od szefostwa, że jeśli już weszli do budynku, to do końca dnia pracy nie mogą już z niego wyjść. Blogerzy donoszą, że policjantów jest całe mrowie i stoją niemal na każdym rogu w centrum.

12.00 Od wczoraj trwa okupacja Uniwersytetu Londyńskiego

ondon - Angry protestors

ondon - Angry protestors shouting "shame on you" and "storm the banks" were involved in minor skirmishes with the police outside the Bank of England during anti-globalization demonstrations in London Wednesday. Thousands of protestors converged on the central bank in the heart of the City of London as leaders of Group of 20 (G20) nations arrived for a summit on the world economy.

Several hundred demonstrators attempted to break through barriers to reach the heavily-guarded and boarded-up bank building, but were held back by police.

One protest group, calling itself G20 Meltdown, staged "carnival parades" into the City led by effigies of the "four horsemen of the apocalypse" representing war, climate chaos, financial crimes and land enclosures.

It had pledged to "thrust into the very belly of the beast" when the march converges on the Bank of England.

dark carnival is commin'...

dark carnival is commin'...

>Dziennikarki Guardiana

>Dziennikarki Guardiana relacjonujące spod Banku Anglii piszą, że policja ewidentnie stara się sprowokować walki.

Im wcześniej wybuchną zamieszki, tym mniej normalsów się przyłączy do demonstracji, dlatego prowokują od razu.

pacyfistyczne bredzenie

pacyfistyczne bredzenie jakoby tzw. "normalsi" (kto to taki?) nie przyłączali się do demonstracji bo są zadymy. Jest to totalna brednia

Zresztą żeby nie było że podaję przykłady jakichś odległych krajów to chociażby w Polsce wielokrotnie zwykli robotnicy walczyli chociażby w Ożarowie, w warszawie na demonstracji górnicy używali mołotowów, czy np. nie tak dawno kierowcy odbijając zajezdnię z rąk ochroniarzy. Przykłady można mnożyć. Wielokrotnie zwykli ludzie sięgają po radykalne metody.

Etykietka chuliganów

Faktem jest, że nadanie grupie etykietki chuliganów izoluje ją od "przypadkowych osób", których pozyskanie jest celem chyba każdej manifestacji. Dlatego jeśli nawet postronne osoby podzielają poglądy demonstrantów to w obawie przed ich "agresywną postawą" (wyolbrzymianą przez media), będą trzymać się z daleka. Poza tym po takiej manifestacji jedyne co zapada w pamięci szarego człowieka to, to, że była zadyma i taka grupa oznacza kłopoty (więc osoby po 30-tce się nie ruszą). A dlaczego była zadyma? i kto zaczął? - tego nikt zazwyczaj nie pamięta oprócz bezpośrednio zainteresowanych. Dlatego też warto zwracać uwagę na takie niuanse.

Twoje przykłady osób stosujących akcje bezpośrednie dotyczyły konkretnych grup społecznych, walczących o swoje interesy, którzy nie musieli zabiegać o opinię publiczną.

Za to dobrym przykładem są działania greckich anarchistów. Tam doskonale wiedzą jak ważne są media, stąd stosunkowo częste ataki na nieprzychylne redakcje gazet, czy rozgłośnie radiowe.

Nie znaczy to wcale, że walki z policją są naganne - wręcz przeciwnie. Tylko trzeba to robić z głową i nie dać się sprowokować, gdy nie ma się szans nad przejęcie kontroli nad sytuacją.

Pozdr.

To nie Polska, żeby

To nie Polska, żeby każdego swędziały zamieszki. Tam kryzys jebnął jeszcze mocniej niż u nas i ludzie - słusznie - się wkurwili, więc idą dymić.

To jeszcze nic przy tym co

To jeszcze nic przy tym co dzieje się w Warszawie.Na budynku Sejmu powiewa od 01.01 czarna flaga z @ w kole.Większość parlamentarzystów udała się o 8mej rano na piknik połączony z wiosennym sprzątaniem łęgów wiślanych.Na korytarzach Sejmu odbywają się od 11.11. wyścigi na hulajnogach.Pod główne wejście zajechał Andrzej Lepper na traktorze,rozwinął wielki baner z napisem "Jedzenie zamiast bomb" i rozdaje wieś-maki oraz kiszone ogórki.W samo południe zjawili się Zieloni 2004 i wznieśli mównicę,z której Renata Begger wygłosiła wykład o akceptacji dla wszelkich upodobań seksualnych i odśpiewała ułożoną na poczekaniu piosenkę disco polo "Mój pierszy raz".
Zaniepokojenie uczesników wzbudziło pojawienie się o 13.00 policji inerwencyjnej.Ta jednak wkrótce oddała cały sprzet zgromadzonym obywatelom i zajęła się konsumcją Ciechana miodowego dostarczonego przez squatersów z Elby.Zjawił się też Roman Giertych na rowerze i wielki jointem w ustach i pocalował w policzek Bartłomieja Kozka.Ten wzruszyl się tak,że z miejsca zaproponowal mu czlonkowstwo w partii zielonych .Romek jednak odmówił oświadczając,że od niedawna jest anarchistą...

mam pytanie

Co grozi polakom zatrzymanym podczas demonstracji? Jak beda sadzeni itp

Freenet

Tak sobie patrze na te strone i mysle, ze powinniscie uzywac freenetu. Taki sposob na publikowanie stron, zdjec i innych plikow, ale bez podawania nadawcy.
Oczywiscie wasze dzialanie jest lewicowe i glupie, ale jak juz to mozecie uzywac lepszych narzedzi. ;)

Ile ci płacą ???

Czy robisz to z przekonania???mentalność podwładnego ;)

Lewicowe i głupie?

Lewicowe i głupie? O czym ty bredzisz zajebany policyjny szpiegu?Napisz raport i bujaj wory,ale tu nie komentuj.

Freenet: wal w gacie ze

Freenet:

wal w gacie ze strachu i nie wychylaj się bo cię namierzą!

Ech, nie rozumiem

Ech, nie rozumiem postępowania ludzi w Londynie. Nigdy nic nie da się zrobić przemocą. Aż ręce opadają.

Pewnie, wszystkie zrywy,

Pewnie, wszystkie zrywy, powstania i rewolucje dokonywane były hipisiarskimi metodami: słownym nakłanianiem, wierszami, manifestami i obrzucaniem wroga kwiatkami. Policja tam w Londynie sama wszczyna burdy i robi napięcia, bije ludzi. Dziwię się że nadal jest tak spokojnie i nie powstają barykady na ulicach, ale przy takich ilościach policji nie jest to wszak łatwe zadanie.

Czego nie rozumiesz??? Że

Czego nie rozumiesz??? Że jak mendownia ich atakuje to się bronią? To chyba oczywiste. Anarchiści nie mają w zwyczaju nadstawiania drugiego policzka

Zresztą nic nie da się zrobić taktyką "non voilence" wszystkie znaczące zmiany społeczne odbywały się droga rewolucyjną

y=taj najlepiej rozmawiac

tja najlepiej rozmawiac tylko z kim?
z demagogami, czarodziejami słowa co dziś mówia jedno, jutro robia drugie, stosujac strategie małych kroczków dążą do ustanowienia nowego łado swiatowego w którym niczym dzis w uni decyzje beda podejmowac nowi komisarze panowie naszego zycia i smierci wielcy wszechwiedzacy.
zycze powodzenia
takie gówno nalezy raz na zawsze spuscic

jedyne co tych sukinsynów moze przekonac to stanowcze no pasaram

Nic nie da się zrobić

Nic nie da się zrobić przemocą?Lewicowe i głupie? Tam w Londynie ludzie walczą!!!A wy tu pojeby pierdolicie.

ACAB!!! Smierc policyjnym

ACAB!!! Smierc policyjnym kurwom!

bylem widzialem walczylem,

bylem widzialem walczylem, trzeba wychodzic na ulice zeby pokazac ze sa tysiace ludzi ktorzy potrafia sie sprzeciwic, ze sa ludzie jeszcze myslacy.

nie moge uwierzyc ze policja zaatakowala oboz klimatyczny, przeciez to byl typowo pokojowy piknik.jutro znowu wychodzimy na ulice!!!!!!!!!!!

RIOT!!!!!!!!!!!!

Widok protestujących z

Jeden z protestujących nie

Jeden z protestujących nie żyje - poinformowała londyńska policja.

[*]

[*]

Co za bezczelność, co za

Co za bezczelność, co za skurwysyństwo policji!!! "W wyniku upadku".... pewnie, tylko wątpię by przewrócił się sam. Kurwa, oczywiście nikt za tą śmierć nie odpowie. Pokój z Tobą towarzyszu! [*]

[*]...nie minuta ciszy, ale

[*]...

nie minuta ciszy, ale całe życie w walce...

http://www.brisbanetimes.com.au/world/man-dead-at-violent-g20-protest-20...

A man has died after collapsing at a demonstration in London's financial district ahead of the Group of 20 economic crisis summit in the British capital, the London Ambulance Service said.

The man fell over yesterday and became unconscious, prompting a member of the public to call emergency services, an ambulance spokeswoman said. He was still breathing at the time but died despite attempts to resuscitate him.

It was not immediately clear how the man died, although some people had earlier been injured when protesters held in a police cordon near the Bank of England surged against the crash barriers.

''We received a 999 (emergency) call at 7:24pm (0524 AEDT Thursday) from a member of the public reporting that a man had fallen over and was unconscious, but was breathing,'' said the London Ambulance Service.

''At 7:30pm we were informed by the police that a man at the location had stopped breathing.''

He was moved to a quieter area where a police officer started to carry out CPR before ambulance staff arrived to treat him. They ''made extensive efforts to resuscitate him both there and on the way to hospital'', she said.

AFP

statement from imc london

statement from imc london

01.04.2009 22:49
just now, imc london has issued a statement about the death of a man during todays protests in London:

"Mainstream media sources, including ITV and the BBC, report the death of a protestor this evening. We are not able to confirm any details about the circumstances and call people who may have witnessed something to send us first hand accounts. All information at the moment seems to originate from the police or rumors (which we do not wish to spread any further)."

transmitter

jeden polak aresztowany

okolo 16 jeden polak zostal wyszarpniety z tlumu przez prewencie zostal aresztowany i oskarzony o agresie wobec policji

"Police said the man

"Police said the man collapsed inside a police cordon on St Michael's Alley, not far from the Bank of England"

It was not clear how the man died, but some people had earlier been injured when protesters held in a police cordon for several hours following the march surged against the crash barriers.

"We received a 999 call at 7:24 pm from a member of the public reporting that a man had fallen over and was unconscious, but was breathing," said the London Ambulance Service.

"At 7:30 pm we were informed by the police that a man at the location had stopped breathing."

W skrócie - upadł o będąc w policyjnym kordonie (a bywa ostro - http://news.sky.com/skynews/Home/video/G20-London-Protest-Police-Trying-...)na ul. Świętego Michała, niedaleko Banku Anglii (gdzie było najwięcej demonstrantów). O 19.30 stwierdzono zgon.

Bydzie wojna.

Bydzie wojna.

cóż napisać? oby protesty

cóż napisać? oby protesty dzisiaj przyczyniły się do rewolucji jutro.
[*]

LaHaine podaje, że media

LaHaine podaje, że media komercyjne próbują ociemniać anarchistów, mówiąc, że zachowują się oni agresywnie (jak naprzykład dla BBC noszenie radykalnych antykapitalistycznych banerów nawołujących do rewolucji :D), mimo że anarchiści uczestniczą we wszystkich protestach- tych pokojowych i bardziej bojowych.

Policyjne scierwa

Policyjne scierwa zamordowało człowieka [*]

"By nie nawidzić psów znów miałem powód nowy"

Śmierć policji !!!

policyjne kurwy biły

policyjne kurwy biły pokojowo protestujących demonstrantów i zamordowały jedną osobę!!!

Czy ktoś jeszcze będzie pisał że trzeba stosować non violence??? Tłum był bezbronny wobec policyjnych prowokacji i kurwy jeszcze bardziej to rozzuchwalało

nie no co ty, przeciez

nie no co ty, przeciez poczytaja 50 raz historie Gandhiego, skupia sie na fragmencie jak ich wielki przywodca stosowal non violence mimo ze zamordowano (ROZSTRZELANO ZA STOSOWANIE POKOJOWEGO PROTESTU !!!) kilka tysiecy kobiet i dzieci. nie bedzie zmian. ale ci ktorych to wkurwia - zacisna piesci.

non violence? tylko w domu!

nie ma slow by wyrazic to co czuje

Korporacyjne media milcza!!!!!tak wyglada demokracja
Z KORWY SYNY tego swiata smiejac sie popijaja herbatki
na ulicy zginal kolejny czlowiek
a te QRWY obmyslaja jak naklonic ludzi do kupowania jeszcze wiecej i wiecej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SMIERC ZA SMIEC!!!!!!!!!!!!!!!!
kapitalizm zabija oto kolejny przyklad

korporacyjne media

korporacyjne media cenzurują też komentarze przy info o szczycie G20
m.in. ocenzurowali mi komentarze gdzie pisałem o tym że zginął jeden z demonstrantów

jacys oslabieni ci angole

jacys oslabieni ci angole czy co?? to jak pogo wyglada nie jaK WALKA Z POLICJA;P EKIPA Z ROSTOCKU PRZEBIEGLA BY PO NICH JAK NA DZOGINGU;S
mimo to szacun za prawidlowa postawe,

instruktarz postepowania z policja SMAR SW
jesli stoisz oko w oko z psem w mundurze
nie ustepuj pola , nie pochylaj sie
CHYBA ZE PO KAMIEN BY ZYCIC MU W LEB:)))))))))))))

Ale z was pajace. Przecież

Ale z was pajace. Przecież to był żart pryma aprilisowy.

Co było żartem?

Co było żartem?

całe to wydarzenie.. ;)

całe to wydarzenie.. ;)

mało zabawne w kontekście

mało zabawne w kontekście faktu, że zginął człowiek.

rozumiem limit na wieksze

rozumiem limit na wieksze demonstracje wyczerpal sie wczoraj?

"Times" twierdzi że to nie

"Times" twierdzi że to nie demonstrant, tylko ktoś kto się tam zaplątał przypadkiem

Times powtarza co im policja

Times powtarza co im policja powie

Pamietamy!!!!

pal licho garstkę

pal licho garstkę anarchistów, ale przerażające jest to co chcą wprowadzić ci politycy, w jakim właściwie celu są robione takie zebrania (czytaliście o New World Order? Już wszystko co było na filmach takich jak Zeitgeist zaczyna się sprawdzać...).

A żeby temu zapobiec no sorry, ale demonstracje nie pomogą. Prędzej szeroko zakrojone akcje uświadamiające społeczeństwo w różnych sprawach. Ale tu by musiało być na skalę masową. Pamiętajmy, że politycy są wybierani i akceptowani przez ludzi, i ten System działa tylko dlatego, że miliony ludzi na całym świecie go akceptują i wspierają. Anarchiści też. Nie da się nie wspierać systemu, bo wystarczy że masz konto w banku czy kupujesz w hipermarkecie i już wspierasz globalny system ekonomiczny.

Gdyby ludzie patrzyli na

Gdyby ludzie patrzyli na taki system kapitalistyczny przez pryzmat każdej funkcji jaką spełniają w tymże systemie to już wcześniej nigdy nie doszło by do żadnych, rewolucji, przemian społecznych, buntów ponieważ w gruncie rzeczy praca u "pana" kapitalisty w znacznym stopniu wiązała siłę roboczą wypracowują swojemu "panu" zyski, muszącą się przecież wyżywić i odziać u spragnionego zysków drobnomieszczaństwa.
Zależności istnieją w każdym systemie społecznym a samo uświadamianie, musi się w konsekwencji przełożyć na czyny a nie tylko słowa.
Zeitgeist jest filmem, wydawałoby się "dbającym o szczegóły" ale w gruncie rzeczy pomija wiele istotnych wątków odnoszących się do istoty mechanizmów systemu gospodarczego i wypływających z niego społecznych uwarunkowań.

Nie widzę nic "New" w tym

Nie widzę nic "New" w tym "World Order", tak działa kapitał posługujący się państwem, a co do "przepowiedni" to radzę sobie poczytać choćby Wallersteina - TO się sprawdza
Demonstracje (te i inne) to tylko część walki społecznej, anarchiści biorą w niej udział.

zdjęcia

Premier UK Gordon Brown

Premier UK Gordon Brown użył tego sformułowania w przemówieniu "I think the new world order is emerging" ( http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/business/2009/g20/7979746.stm ), po 10 minutach nawijania, że do globalnego problemu trzeba wprowadzić globalne rozwiązania, połączyć siły wielu państw i cały czas w tym stylu - globalny ratunek dla ekonomii, globalne środki stabilizacji etc. Wiadomo już do czego to dąży. Prawdziwe oblicze globalizacji. I to tej o której mowa w apokalipsie (władza Bestii nad całym światem).

A walka społeczna to dopiero będzie, jak kajdany się zacieśnią, tak że trzeba będzie działać w konspiracji, tak jak za czasów PRLu. Na razie widzę tylko krzyk rozpaczy młodych ludzi. Krzyk bezsilności. Nic tym politykom i tak nie zrobią, a sobie pokrzyczą. Już lepszy byłby jakiś strajk niż tylko demonstracje. Ze strajkującymi to oni się liczą, bo strajki wstrzymują produkcję czy normalne działanie państwa. A grupa rozkrzyczanej młodzieży do niczego systemowi nie jest potrzebna, więc nie sądzę, żeby się przejęli.

Najwyżej policja będzie miała więcej roboty. A przecież policjanci to tak samo zwykli pracownicy. Jeżeli anarchiści w Polsce się solidaryzują z nauczycielami czy górnikami to chyba tak samo możemy powiedzieć, że policjanci to też robotnicy którzy nie ze swojej winy zostali umieszczeni po niewłaściwej stronie barykady?

Policjanci świadomie

Policjanci świadomie wybrali taką, a nie inną pracę i są odpowiedzialni za to, co robią. Podobnie zresztą jak pracownicy zbrojeniówki.

Co do policji pełna

Co do policji pełna zgoda

Ale co do pracowników zbrojeniówki to jest to akurat sprawa niejednoznaczna.

Jest to bardzo ważny sektor gospodarki dla ruchu rewolucyjnego w tym sensie że zrewoltowani pracownicy zbrojeniówki powinni w momencie rewolucji uzbroić resztę robotników

Nie ma co...

Nie ma co gadać: te metody walki i oporu są dobre a te złe...

Każdy powinien walczyć jak potrafi najlepiej:
- hippisi niech wkładają kwiatki w lufy karabinów;
- hooligani niech odpierają ataki policji;
- związkowcy niech strajkują i namawiają innych do strajku;
- studenci niech okupują uczelnie i szukają alternatywnych rozwiązań (oczywiście studenci, wykładowcy etc. nie powinni mieć na to monopolu, więc każdy chcący brać udział w tym procesie, powinien mieć do tego prawo);
- ekolodzy niech blokują drogi etc.
- kto chce i może niech przesyła info. po necie, niech pisze na murach itp.
Bo każdy sposób walki jest dobry!

Tylko trzeba pamiętać, żeby nie przeginać, bo nie walczymy z ludźmi tylko systemem!

W tym momencie politycy, zaciągają kredyt, który będą spłacały przyszłe pokolenia. Będą drastyczne cięcia socjalne przez co dysproporcje społeczne się spotęgują!
Nie bądźmy jak przysłowiowa żaba pływająca w kotle stojącym na ogniu...
Mówi się że człowiek do wszystkiego przywyknie, ale miliony umierających z głodu w afryce jest dowodem na to, że gdy przekroczy się pewien próg nędzy po prostu się umiera! Więc puki nie przywykliśmy do tego co dla głodujących jest codziennością walczmy, by zmienić ten zdegenerowany system opierający się na kłamstwie, przemocy, chciwości i wyzysku!

Policjant to nie jest

Policjant to nie jest zwykły pracownik tylko przedstawiciel reżimu.

Walka klas to nie jest tylko hasło ona toczy się realnie na ulicach.
Każdy ma wolną wolę i staje po tej stronie barykady po której chce i w każdej chwili można naprawić swój błąd i przejść na dobrą stronę. Ale jak ktoś wybiera obronę reżimu przeciwko społeczeństwu to jest klaowym wrogiem i tyle.

http://pl.indymedia.org/images/2009/03/43336.jpg

Wszystko już od dawna jest

Wszystko już od dawna jest globalne, a kapitalizm od samego początku miał to na celu - oczywiście mówimy o globalnej swobodzie dla kapitału, bo pracownicy nie tylko nie mają tej swobody ale coraz więcej kontroli i dlatego to się dzieje:
http://cia.bzzz.net/tragedia_u_bram_twierdzy_europa_smierc_setek_emigran...
to właśnie dlatego, że państwem posługuje się kapitał, siła robocza ma być kontrolowana, żeby kapitał mógł ją dowolnie wyzyskiwać, po prostu te "nowe rozwiązania" to stopniowo formalizowana kontrola

To że politycy używają słowa "nowe" czy "zmiany" to czysta propaganda z ich strony, coraz większej ilości ludzi nie podoba się to, co się dzieje więc starają się udawać że rzeczywiście chcą jakiś zmian (np Obama w USA czy "ekolodzy" jak Al Gore) ale oczywiście wszystko ma zostać po staremu.

Walka społeczna cały czas się toczy jej częścią są też strajki, ja w niej nie widzę głównie młodych ludzi, wszyscy w niej biorą udział, to zależy też od kraju, w niektórych jest ostra jak np ostatnio w Grecji w innych nie tak bardzo jak np w Polsce. Jaka grupa rozkrzyczanej młodzieży? Coś ci się pomyliło

Policjanci owszem pracują na życie jak inni ale zawód sobie sami wybrali i to z wyboru są po tej stronie barykady po której są, nie zostali tam "umieszczeni" tylko sami tam stanęli.

Nastęne zdjęcia!

kurde jeszcze trochę i

kurde jeszcze trochę i wszyscy na tej planecie będziemy mieć możliwość głosowania na swojego prezydenta z usa... bo normalnie Obama to się już tak czuje, jakby był prezydentem wszystkich narodów. wszystkim wszystko obiecuje i zapewnia a tak naprawdę nie powinien mieć z nami nic wspólnego.

Nikt dziś nie jest w stanie

Nikt dziś nie jest w stanie (tak jak kiedyś bywało) pokonać militarnie systemu. Środki przemocy są już zbyt stechnicyzowane,żeby ktoś zerwał monopol służb ( nie państw,ale ich służb bezpieczeństwa ),na przemoc. Tym bardziej nie zrobią tego uliczni zadymiarze,uzbrojeni w kamole i mołotowy. Odmiana systemu jest możliwa,ale przejęcie pełnej kontroli już nie.

film - guardian.co.uk

Witnesses Statement: Death

Witnesses Statement: Death at G20

PRESS RELEASE

FOR IMMEDIATE RELEASE
Various participants in the City of London demonstrations on April 1st have come forward as witnesses to the collapse of a man later identified by authorities as Ian Tomlinson. Four different university students witnessed the collapse of Mr. Tomlinson. "He stumbled towards us from the direction of police and protestors and collapsed," said Peter Apps. "I saw a demonstrator who was a first aider attend to the person who had collapsed. The man was late 40s, had tattoos on his hands, and was wearing a Millwall shirt."

While the first aider was helping the man, another demonstrator with a megaphone was calling the police over so that they could help.

Natalie Langford, a student at Queen Mary, said "there was a police charge. A lot of people ran in our direction. The woman giving first aid stood in the path of the crowd." The running people, seeing a guy on the ground, went around them.

Another demonstrator had already called 999 and was getting medical advice from the ambulance dispatcher. "Four police with two police medics came. They told her [the first aider] to 'move along'.", said Peter Apps. "Then they pushed her forcibly away from him. They refused to listen to her [the first aider] when she tried to explain his condition."

The first aider, who did not wish to be named, said "The police surrounded the collapsed man. I was standing with the person who'd called 999. The ambulance dispatcher wanted to talk to the police, the phone was being held out to them, but the police refused."

Another witness, Elias Stoakes, added "we didn't see them [the police] perform CPR."

Other people who had tried to stay with the collapsed man were also pushed away.

All of the witnesses deny the allegation that many missiles were thrown.

According to Peter Apps, "one bottle was thrown, but it didn't come close to the police. Nothing was thrown afterwards as other demonstrators told the person to stop. The person who threw the bottle probably didn't realize that someone was behind the ring of police." All the witnesses said that the demonstrators were concerned for the well-being of the collapsed man once they realized that there was an injured person.

Natalie Langford said "when the ambulance arrived the protestors got straight out of the way."

These witnesses are happy to give media statements.

They can be contacted through this press liasion email: g20witnesses [at] gmail [dot] com

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.