Aniele Pracy Stróżu Mój...

Publicystyka

"Ustroje dyktatorskie zmuszają do konformizmu groźbą i terrorem - kraje demokratyczne (realizują ten sam cel) perswazją i propagandą" - Erich Fromm

Kiedy przestaniesz jeździć tramwajem bez wybranego celu i przesiądziesz się w samochód (który będzie odzwierciedlał Twoją tożsamość i status społeczny), kiedy przestaniesz bywać w lesie i stanie się on Tobie obcy i wrogi, wtedy będziesz zdobyty i do końca zindustrializowany.

Gdy chodzimy ponad miastem po jego dachach, możesz poczuć czym jest szaleństwo pulsującego ludzką masą kombinatu społecznej gry.

Świat ma drugie dno. Zejdź z nami przez mroczną bramę do niezbadanych terenów wnętrza świata. Będziesz jak Alicja w Krainie Czarów - po drugiej stronie lustra.

Wtedy miasto zmieni swoje oblicze. Gdy idziemy miastem razem wraz z dźwiękiem skrzypiącego chodnika za każdym krokiem - a pod naszymi płaszczami jedyna broń przed RZECZYWISTOŚCIĄ.

Bądźmy realistami i żądajmy niemożliwego.

Możesz również napisać list do ministra sprawiedliwości... Panie ministrze... pan mnie obraża. Pomijając już ślepca zainstalowanego pod moim oknem, by mnie śledził - wystarczyłoby napisać: Oto wysyłamy buty dla pana (rozmiar 42), jest pan niegłupim chłopcem - podpisano rząd, Rada Świata.

Państwo jest zinstytucjonalizowaną formą władzy gospodarczej koncernów nad społeczeństwem. To rządy elity wywodzącej się z posiadaczy kapitału i środków produkcji. Dbają oni o swoje partykularne interesy w myśl zasady, że w kapitalizmie ma być dobrze przede wszystkim kapitalistom. Biorąc pod uwagę, że w Polsce połowa społeczeństwa żyje na granicy minimum socjalnego, w tym wielu na granicy ubóstwa - można powiedzieć, że państwa nie obchodzi los swoich obywateli. Gdyby ludność Ziemi zredukować do 100 osób, to okazałoby się że 20 osób żyje w luksusie i je tak dużo, że muszą się odchudzać, a cała reszta głoduje. Gdybym Ci powiedział, że wszystkie zasoby świata należą teraz do mnie - zapytałbyś co daje mi moralne prawo do tego. Gdybym Ci powiedział, że odtąd ty i Twoja rodzina będziecie pracować u mnie (chyba, że chcecie umrzeć z głodu), a ja w zamian za Twoją ciężką pracę dam ci tylko tyle, abyś mógł jakoś przeżyć. Natomiast ja będę pławił się we wszelkich dobrach, które zdobyłem Twoją ciężką pracą - powiedziałbyś, że jestem złodziejem.

Jest coś złego w systemie, w którym woda zamiast płynąć na pola rolników, płynie do basenów bogatych, bo mają oni pieniądze, by za nią zapłacić. To właśnie moralność kapitalistyczna.

Rób tak, aby zdobywać pozycję kosztem swego brata i siostry. Zabij w sobie wszelkie uczucie współczucia. Oszukuj i kradnij, by w przykazaniu chciwości spełniło się Twoje jestestwo.

Pamiętaj, że pierwszy milion musisz ukraść, bo gdy jesteś biedny bank nie da Ci kredytu na rozpoczęcie Twojej prywatnej działalności. Bank obsługuje tylko bogatych i udziela im wsparcia, aby poszerzyć swoje wpływy, by zarabiali coraz więcej i więcej łożyli na utrzymanie państwa i ich samych. A do kontaktów z masowym społeczeństwem mamy dziennikarzy, którzy są na naszych usługach. Wytłumaczą w przystępny sposób plebsowi, że bez opieki ze strony panów właścicieli sami sobie nie poradzą i wszystko się zawali. Następnie rozbili solidarność społeczną. Dzięki idei jeszcze większej konkurencyjności musisz zniszczyć swoich przeciwników w myśl idei atomizacji społeczeństwa. Gdy już będziecie podzieleni wszelki opór straci sens i będzie niemożliwy do zrealizowania. Wtedy będziemy mięć wolną rękę we władzy nad Wami.

To wiara religijna. Wiara w religię wolnego rynku, bezosobowego bożka niewidzialnej ręki rynku. Kupuj i bądź szczęśliwy. Uwierz nam, my wiemy najlepiej co dla Ciebie dobre.

Niewidzialna ręka bożka zeszła z góry pieniędzy polanych krwią pracowników, by obwieścić na elektronowych tablicach dekalog wiary w pieniądza.
1. Musisz kupować - na ulicy i w domu będzie terroryzować cię przymus konsumpcji - nie wzbraniaj się przed reklamami.
2. Produkuj - Konsumuj - Umieraj
3. Siedź cicho
4. Oglądaj Telewizję
5. Bądź dobrym robotem
6. Zredukuj siebie do poziomu gustów masowych - to MY dajemy tobie rozrywkę
7. Konkuruj i pozbądź się konkurentów
8. Zawsze się uśmiechaj i bądź zawsze zadowolony
9. Musisz być TRENDY
10. Nie jesteś niewolnikiem - tylko dobrym robotem

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.