Słowa w służbie nienawiści

Blog | Dyskryminacja

 ŚwiniaJak blisko jesteśmy nienawiści Niemców lat trzydziestych do „obcych”? W ostatnią sobotę zorganizowano manifestacje skierowane przeciwko uchodźcom z krajów objętych wojną. Przy okrzykach „wy macie meczety my na was maczety”, „będziecie wisieć na drzewach zamiast liści”, „ciapate ścierwo” niesiono również głowy świń z napisami „islamskie świnie”. Po demonstracjach dostało się też arabskim i wietnamskich barom, do których wrzucano gaz łzawiący. Niewiele te wydarzenia jednak zainteresowały media, polityków, kościół. Wygląda na to, że nie widzą problemu, a nawet dają przyzwolenie na tego typu zachowania. Wszak zbliża się kampania wyborcza i nikt nie chce uchodzić za człowieka wprowadzającego konia trojańskiego do naszego katolickiego świata.
Nienawiść wynika prawie zawsze z niewiedzy i fałszywych przesłanek. Tych drugich mamy coraz więcej- fabrykowane codziennie pobicia i gwałty kobiet już nie tylko w krajach Unii ale i w Polsce, napady uchodźców na polski autokar z pielgrzymami, czy zatrzymywanie islamistów na Węgrzech zmierzających do Polski pragnących zabijać naszych rodaków, by wprowadzić szariat. Co z tego, że bardzo szybko okazuje się to fałszywkami, informacja idzie w świat i jest ciągle powielana prowadząc do zbiorowej histerii.
Za obecny stan rzeczy odpowiedzialnych jest wielu. Znikoma ilość aktorów, pisarzy ludzi kultury staje po stronie uchodźców uciekających przed Państwem Islamskim i religijnym fundamentalizmem. W głównych mediach próżno szukać reportaży o wojnie w Syrii (bombach kasetowych, broni chemicznej). Nie ma nic o prześladowaniu Kurdów, reżimie islamistów na zajętych terenach. Karmi się nas jedynie zagrożeniem, które ma nastąpić po przyjęciu kilku tysięcy uciekinierów. To polskie media są w dużej mierze odpowiedzialne za nienawiść ulicy. Podobną postawę przyjmuje również kościół i szkolnictwo. W tym drugim daremnie szukać lekcji filozofii czy kulturoznawstwa mamy natomiast jedynie słuszną historię z monoteistycznym i mesjanistycznym przesłaniem. Również kościół katolicki z wyjątkiem papieża Frnaciszka nie zabiera jednoznacznego stanowiska. Niestety większość duchownych oficjalnie przyznaje się do niechęci wobec emigrantów i czyni to publicznie.
Zostaje więc pytanie: Co może się wydarzyć jeżeli ta fala nienawiści nie zostaje zatrzymana? Czy czeka nas nowa noc kryształowa z uchodźcami w roli głównej?

A post scriptum - ta

A post scriptum - ta dziewczyna ze zdjęcia to musi być zjebana.

Szanowni Państwo,Proszę

Szanowni Państwo,
Proszę wybaczyć ale stosowanie zwrotów w stylu "Karmi się nas jedynie zagrożeniem, które ma nastąpić po przyjęciu kilku tysięcy uciekinierów" są godne łże-mediów. Każdy myślący Polak wie że kilka tysięcy jest w "pakiecie startowym" bo dyskutowane są metody stałego podziału tzw "uchodźców" których z całej afryki ściągną do bogatej UE miliony gdyż ta najzwyczajniej nie broni swoich granic. Niski wskaźnik socjalizowania się islamskich imigrantów z kulturą zachodu jest faktem, podobnie jak ich wysoka dzietność oraz kierowane Koranem poczucie wyższości względem giaurów. Możemy snuć lewackie marzenia ale w następnym pokoleniu faktem mogą być w PL brutalne egzekucje rdzennych obywateli, dopuszczane przez Świętą Księgę jednej z największych religii monoteistycznych świata. Potrzebna jest duża rozwaga i roztropne spojrzenie pokolenia naprzód, czego nie widać zarówno wśród propagatorów przyjmowania uchodźców (ca. 80% to młodzi mężczyźni w wieku poborowym którzy będą mieli prawo sprowadzić swoje rodziny zostawione na terenach objętych wojną) jak i wśród pokazywanych przeciwników często zamaskowanych i głoszących prymitywną ksenofobię. PROBLEM ISTNIEJE i zamknięcie oczu go nie rozwiąże.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.