Biedronka - zarzuty dla kierowników sieci
Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp. postawiła zarzuty ośmiu kierownikom oraz ich zastępcom dwóch sklepów Biedronka w Kaliszu i Krotoszynie. Postawione zarzuty to między innymi uporczywe naruszanie praw pracowniczych:
- "Kierownicy i ich zastępcy zlecali pracownikom świadczenie pracy w rozmiarze przekraczającym umowny wymiar oraz nie rejestrowali tego w prowadzonej ewidencji" - poinformował rzecznik prasowy prokuratury.
Brak rejestracji rzeczywistego czasu pracy w nadgodzinach i godzinach nocnych, co za tym idzie pracownicy nie otrzymywali odpowiednio wyższych wynagrodzeń.
Poszkodowanych jest dziewięć osób. Ostrowska prokuratura sprawdza, czy nie doszło do naruszania praw pracowniczych w pozostałych sklepach sieci Biedronka w południowej Wielkopolsce.





