D.I.Y dziura fest vol. 6 !!

2006-11-19 15:00
2006-11-19 23:00

D.I.Y dziura fest vol. 6 !!
ostatnia i specjalna edycja dziury w tym roku...

WARSZTATY

Liczba miejsc na warsztaty ograniczona! Wszystkich chętnych wzięcia udziału w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt z nami i zarezerwowanie miejsca (podając imię i nazwisko), drogą e-mailową: dziura_wgw@o2.pl lub tel. 502 926 060 (sms).

godz. 15:00 - 16:00 - Warsztaty "Bądź Tolerancyjny" (organizowane przez stowarzyszenie TutajTeraz).

Opis: Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby zainteresowane problematyką równości, rożności i przeciwdziałania dyskryminacji. Osoby, które są zmotywowane do podjęcia działań zmierzających do zapewnienia większej równości, przygotowane na pracę także z własnymi uprzedzeniami, zainteresowane spotkaniem innych ludzi, wymianą doświadczeń, ewentualnie stworzeniem wspólnych pomysłów, planów. Uprzedzenia, dyskryminacja i związana z nimi przemoc mają niszczycielski wpływ na życie wielu z nas. Miliony ludzi, wyłącznie z powodu przynależności do którejś z grup "mniejszościowych" doświadcza upokorzeń, nierównego traktowania, agresji, nienawiści i innych form dyskryminacji. Na warsztatach dowiemy się w jaki sposób powstają postawy dyskryminacyjne, jak możemy je zwalczać oraz jak doskonalić samego siebie.
Całość poprowadzi: Agnieszka Janiszewska (608 657 713), kontakt: jaga_aga@interia.pl

godz. 16:00 - 17:00 - projekcja filmu "Kraj Talibów"

Opis:
KRAJ TALIBÓW (Taliban country) 2004, 45 min.

film dokumentalny

Reżyseria: Carmela Baranowska

Z dala od kamer dzienników telewizyjnych, w najbardziej odległych i niebezpiecznych regionach Afganistanu, amerykańscy żołnierze poszukują Osamy bin Ladena i jego wspólników. Swoim zachowaniem zrażają do siebie miejscową ludność, zamiast zaskarbiać jej zaufanie. Australijska dokumentalistka Carmela Baranowska dotarła do Afgańczyków, którzy twierdzą, że byli bici, poniżani i molestowani seksualnie przez amerykańskich żołnierzy.

Carmela Baranowska spędziła trzy tygodnie wśród marines stacjonujących w Afganistanie, po czym powróciła do tego kraju, żeby potajemnie filmować mieszkańców wiosek, w których Amerykanie prowadzą swoje poszukiwania. Pewien mężczyzna, który znalazł się w grupie 35 osób aresztowanych na kilka dni przez żołnierzy podejrzewających go o dostarczanie jedzenia Al Kaidzie, twierdzi, że był bity i upokarzany - Amerykanie dotykali jego narządów płciowych i robili mu zdjęcia. Podczas swoich akcji wojska USA niszczą pola i budynki. Niektóre rodziny z przerażenia opuszczają swoje domy. Opowieści o okrucieństwie marines krążące wśród Afgańczyków niweczą amerykańskie wysiłki mające na celu ustanowienie demokracji w kraju do niedawna rządzonym przez talibów. Afgańczycy patrzą nieufnie nawet na akcje charytatywne. Kilka tygodni po skontrolowaniu pewnej wioski pojechał do niej major Alva Cook. Przywiózł ze sobą lekarstwa, nasiona i radio. Kiedy zapytał wieśniaków, czego potrzebują, odpowiedzieli mu, że chcą jedynie, aby przestano ich upokarzać. Napiętą sytuację pogarszają sprzymierzeni z Amerykanami miejscowi władcy, którzy wykorzystując swoją pozycję prześladują podwładnych należących do innych plemion.

Film "Kraj talibów" otrzymał Walkley Award, uważaną za dziennikarski odpowiednik Pulitzera. Spotkał się również z pozytywną reakcją armii USA, która zarządziła śledztwo w sprawie nadużyć ze strony amerykańskich żołnierzy w Afganistanie.

UWAGA: UCZESTNICTWO W WARSZTATACH I PROJEKCJI FILMOWEJ JEST DARMOWE!

więcej info. www.myspace.com/diydziura / www.radiopositive.pl

KONCERT

Data: 19 listopada (niedziela) '06.
Miejsce: Klub Milton (ul. Żeromskiego 22), Węgrów (okolice Siedlec i Sokołowa Podlaskiego).
Start: punkt 18:00, wstęp 8 zł.

Zagrają:
+ Złodzieje Rowerów (hc/emo/punk – Zambrów)
www.zxrx.band.pl
+ Regres (hc/punk rock – Częstochowa)
www.xregresx.prv.pl
+ Przeciw (old school punk rock – Lublin)
www.przeciw.band.pl
+ No Name (metal – Węgrów)
www.name.webd.pl
+ Ashfield (death core – Węgrów/Brańsk)
[ Podczas koncertu swoje stoisko będzie miał sklep z ekologiczną żywnością "GAJA" ]
Miejsce: Klub Milton (ul. Żeromskiego 22)

ZałącznikRozmiar
19.11.06_wgw.jpg192.23 KB

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.