Debata "Akcja czy rewitalizacja"

2014-06-06 18:00
2014-06-06 20:00

Uczestnicy: Tomasz Rodowicz, Marcin Brzozowski, Joanna Ossowska-Struszczyk, Marcin Polak, Michał Różański. Jolka Klejn, Konrad Dworakowski, Hanna Gill-Piątek

Miejsce i termin: Kogle Mogle, piątek 6 czerwca, godz. 18.00

Cel:
1. Konfrontacja opinii i poglądów nt. rewitalizacji społecznej i kulturalnej
2. Ewaluacja i sieciowanie działań społecznych na Starym Polesiu
3. Wstępna deklaracja działań

Dyskusja odbędzie się chwilę po inauguracji dwudniowego placu zabaw w ramach Festiwalu Teatralna Karuzela, po pierwszej odsłonie projektu „Wjeżdżamy w bramy” Teatru Pinokio, po działaniach Kogli Mogli na ul. Legionów, po akcjach Lipowej-Od-Nowa, po czterech staropoleskich piknikach Społecznie Zaangażowanych. Autorzy tych inicjatyw odczuwają potrzebę ewaluacji pierwszego etapu działań na Starym Polesiu. Zastanawiają się, co z tego, co robią (zrobili) wynika? Zastanawiają się, co dalej robić, by przynosiło społeczności lokalnej trwałą korzyść, by spowodowało realną zmianę? Zastanawiają się nad tym, czy i jak mogą nabrać pewności, że zmiana zaszła?

Tłem naszej rozmowy będzie książka „Koszmar partycypacji” Markusa Miessena, z jej głównym przesłaniem: ostrożnie z entuzjazmem wobec partycypacji! Partycypujcie z prawdziwym zaangażowaniem i bierzcie na swe barki całą odpowiedzialność. Bądźcie niezaproszonymi outsiderami.

Nie zapomnimy również w trakcie rozmowy o planowanym do realizacji w najbliższych latach programie rewitalizacji obszarów centralnych Łodzi. Zastanowimy się nad tym, jaki kształt rewitalizacji społecznej należałoby nadać.

https://www.facebook.com/events/700706963324117/

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.