Kanadyjscy pracownicy poczty rozpoczęli strajk rotacyjny

Świat | Prawa pracownika | Strajk

W czwartek wieczór, pracę wstrzymało około 150 pocztowców w Winnipeg. Rozpoczęli w ten sposób rotacyjny strajk. Strajkujący będą protestować w cyklach 24-godzinnych. Miasto Winnipeg zostało wybrane ze względu na to, że właśnie tam Poczta Kanadyjska zamierza przeprowadzić swój program restrukturyzacji. Pretekstem do zmniejszania kosztów pracy jest spadek liczby listów o 17% od 2006 r.

Kierownictwo poczty próbowało załagodzić sprawę przed wybuchem strajku, jednak nie zaoferowało satysfakcjonujących dla pracowników warunków. Związkowcy zdają sobie sprawę z siły strajków rotacyjnych, gdyż kierownictwo nie może przewidzieć, w jakich placówkach wybuchnie następny strajk.

Rzecznik Poczty Kanadyjskiej, Jon Hamilton powiedział: "Ten strajk jest zupełnie niepotrzebny. Nasi klienci niepotrzebnie będą cierpieć. Powinniśmy ciągle negocjować, by znaleźć rozwiązanie problemów.” Jednak związkowcy doskonale sobie zdają sprawę, że bez groźby strajku dyrekcja nie byłaby zainteresowana negocjacjami.

Dla wielu pracowników, to pierwszy strajk w ich życiu zawodowym. Ostatni strajk pocztowców w Kanadzie miał miejsce w 1997 r. W 1997 r., po dwóch tygodniach strajków, władze zmusiły pracowników do powrotu do pracy wprowadzając specjalną ustawę.

Za: http://libcom.org/news/canadian-postal-worker-strike-begins-03062011

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.