Kolejny patron ludobójców?

Świat | Publicystyka | Rasizm/Nacjonalizm

Jak donosi dziennik “Corriere della Sera”, większość duchownych z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych opowiedziała się za beatyfikacją Piusa XII.

Ponadto stwierdzono, że papież Pius XII zasługuje na tytuł ponieważ sprzyjał okupowanej Polsce, potępiał nazizm i pomagał Żydom, z których to powodów Niemcy uważali go za swojego wroga! Kongregacja winę za całą “czarną legendę papieża Pacellego” zwaliła na komunistyczną propagandę ZSRR.

Oto kilka wątków z barwnego życia Piusa XII…

W 1939 r. Pius XII poparł hitlerowską napaść na Polskę, co znalazło swój wyraz w encyklice z 20 października 1939 r. Papież uznał początek II wojny światowej za “walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość.” Przed wybuchem wojny nakłaniał Polskę do spełnienia wszystkich żądań Hitlera, w tym otwarcie korytarza między Prusami Wschodnimi a pozostałym terytorium III Rzeszy. Czy zachowana i przechowywana do dzisiaj w Watykanie encyklika papieska to “komunistyczna propaganda”?

W 1941 r. na mocy decyzji Piusa XII, Watykan wsparł agresję III Rzeszy na ZSRR dostarczając sztabom niemieckim duże transporty ukraińskich i rosyjskich modlitewników w celu wykorzystania hitlerowców do nawracania na katolicyzm. Modlitewniki zostały dostarczone przed atakiem na ZSRR. Czy watykańskie dokumenty decyzyjne przyporządkowujące podbite tereny radzieckie nuncjaturze berlińskiej to tylko “koministyczna propaganda”?

W 1941 r. Pius XII zaakceptował antysemickie zamiary rządu Vichy i wyraził zgodę na tzw. “Statut Żydów”. Mógł zapobiec uchwaleniu statutu, lecz tego nie zrobił. Czy zachowana i przechowywana do dzisiaj korespondencja między Vichy a Watykanem to “komunistyczna propaganda”?

W maju 1941 r., w czasie największych rzezi na Bałkanach przeprowadzanej na cywilach, w której czynnie brali udział katoliccy duchowni (na co Pius XII przymykał oczy), papież błogosławił Pavelicia, przywódcę ustaszowskich zbrodniarzy na którym już wtedy ciążyły wyroki śmierci za podwójne morderstwo i za współorganizację zamachu w Marsylii na króla Jugosławii i ministra spraw zagranicznych Francji. Czy odnotowany w watykańskich archiwach fakt błogosławienia zbrodniarza Pavelicia to “komunistyczna propaganda”?

W 1945 r. Pius XII w orędziu wigilijnym stanął w obronie największych hitlerowskich zbrodniarzy i apelował o ułaskawienia 200 ludobójców, w tym m.in. katów polskiego narodu, Franka i Greisera. Czy zachowane do dzisiaj orędzie papieskie to “komunistyczna propaganda”?

Rzeczywiście mamy tutaj do czynienia z jakąś propagandą, ale czy aby na pewno komunistyczną? Wygląda na to, że komuś bardzo zależy na wybieleniu życiorysu papieża Piusa XII.

Tylko od decyzji niemieckiego papieża Benedykta XVI zależy, czy niemiecki papież Pius XII zostanie uznany za błogosławionego. Jeżeli wyrazi zgodę, otworzy się furtka do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego, czyli uznania go za świętego. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że już wkrótce katolicy będą mieli nowego świętego, kolejnego patrona ludobójców i zbrodniarzy wojennych.

A teraz coś o czym Polacy nie wiedzą. Proces kanonizacyjny Piusa XII rozpoczęło bożyszcze polskich tłumów - Jan Paweł II. Ten sam, który w 1980 r. wyniósł na ołtarze ludbójcę Indian - jezuitę José de Anchietę a później Alojziję Stepinaca, pod którego przywództwem duchowym i przyzwoleniem wymordowano prawie milion ludzi.

Autor: (red.nacz. Wolnych Mediów/wolnemedia.go.pl)

BIBLIOGRAFIA

  1. Jasenovac – katolicki Oświęcim a JP2
  2. O czym 90% katolików nie wie - wersja II
  3. Kardynałowie i biskupi zgodzili się na beatyfikację Piusa XII
  4. Papież Pius XII - stronnik Hitlera

WARTO ZOBACZYĆ

  1. Zdjęcia ukazujące spółkowanie Kościoła z Hitlerem
  2. Hitler a papiestwo

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.