Koncert "Papua Merdeka"

2014-08-09 17:00
2014-08-09 21:00

 Zespół Bunt i współorganizator koncertu Rafał SzymborskiSobota 9 sierpnia

Niecieplin /k.Garwolina
Plenerowa miejscówka nad rzeką 2km od Garwolina

Skład kapel:
- Na Zewnątrz
https://www.facebook.com/pages/Na-Zewnątrz/187458721284177?fref=ts

- BUNT
https://www.facebook.com/buntpunkrock?fref=ts

- Niepotrzebni (Hc-punk wawa)

+++++ niespodzianka muzyczna :)

WJAZD: 10zł
Miejsce na namioty jest jak by co.

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce! 9 sierpnia 2014 roku w Niecieplinie k. Garwolina – za sprawą punkowej kapeli Bunt - odbędzie się koncert dedykowany wyciszonej, w Polsce mało znanej, kwestii łamania praw człowieka i niepodległości Papui Zachodniej! Zespół „Bunt” reprezentuje muzyczny nurt starego dobrego punku. Zaledwie tydzień po „Przystanku Woodstock” kapela wyemituje falę ciężkiego brzmienia, aby zwrócić uwagę mieszkańców naszego kraju na niepokojącą sytuację w rajskim regionie położonym na styku Azji i Oceanii! PRZYBĄDŹ NA KONCERT I WYRAŹ SPRZECIW WOBEC TORTUR, RASIZMU, ARBITRALNYCH ARESZTOWAŃ I PRZEMOCY!

Zespół "Bunt" jako pierwszy w dziejach polskiej muzyki zaangażował się w sprawę niepodległości Papui Zachodniej i w ten sposób jego działalność zyskuje wymiar interkontynentalny!

W 1962 roku podczas gdy Afrykę, Azję i Oceanię stopniowo ogarniały nastroje dekolonizacyjne, indonezyjskie siły bezpieczeństwa by zapobiec temu procesowi w Papui Zachodniej, wylądowały na zachodnim wybrzeżu Nowej Gwinei. Po sfingowanym referendum z 1969 roku indonezyjska administracja, której ster wpadł naonczas w ręce krwawego dyktatora Suharto, zaanektowała obszar o powierzchni 420,540 km2 w skład zarządzanego przez siebie państwa. Od momentu wkroczenia indonezyjskich sił bezpieczeństwa do Papui Zachodniej do dnia dzisiejszego z rąk tychże zginęło ponad 100 tysięcy rdzennych mieszkańców Papui Zachodniej. Przez całe dziesięciolecia lokalni Papuasi reprezentujący 250 odrębnych plemion doświadczali szeregu nadużyć, w tym: ostrzeliwania pokojowych demonstrantów; gwałtów, tortur, palenia wiosek, pozasądowych mordów, arbitralnych aresztowań; kar wieloletniego więzienia za eksponowanie symbolów niepodległościowych; zbiorowych przesiedleń ludności; niszczenia miejsc sakralnych; porwań oraz rabunkowego niszczenia zasobów naturalnych.

Obecnie, gdy indonezyjscy prezydenci przyjmowani są na europejskich salonach i określani mianem „demokratycznych” mieszkańcy Papui Zachodniej wciąż nie mogą liczyć na realizację swych podstawowych praw, odebranych im przed ponad 50 laty. W indonezyjskich więzieniach przebywają niepodległościowi działacze tacy jak Filep Karma, Victor Yeimo i Domikus Sorabut, którzy zostali oskarżeni o zdradę jedynie dlatego, że mówili o niepodległości lub podnosili sztandary niepodległościowe w miejscu publicznym. Wielu innych, jak Benny Wenda czy Herman Wainggai, musiało zbiegać z kraju. Rozlicznych, w tym Theysa Eluaya, Mako Tabuniego i Hubertusa Mabela, zamordowano.

NIE POZOSTAWAJ BIERNY I 9 SIERPNIA 2014 ROKU POJAW SIĘ W NIECIEPLINIE, BY WSPÓLNIE PRZY BRZMIENIACH GITAR ZESPOŁU BUNT, W GRONIE LUDZI TAKICH JAK TY, STAWIĆ TAMĘ TRWAJĄCEJ NIESPRAWIEDLIWOŚCI. TWOJA OBECNOŚĆ JEST WAŻNA!

Cel szczytny! Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz organizacji Free West Papua Campaign, założonej przez Benny’ego Wendę z plemienia Lani, który represjonowany przez indonezyjski rząd uzyskał azyl w Wielkiej Brytanii, gdzie prowadzi kampanię na rzecz Papui Zachodniej. http://freewestpapua.org/

ZOBACZ:

"Forgotten Bird of Paradise" http://www.youtube.com/watch?v=CaGou3vB3A0

„Genocide In West Papua” http://www.youtube.com/watch?v=HHuwIT7vSLU

Więcej info ponizej na stronach:

https://www.facebook.com/events/788315754547100/
https://www.facebook.com/events/486898481454744/?fref=ts

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.