Krakowska Masa Krytyczna

2015-04-24 18:00
2015-04-24 21:00

Zarząd stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów ogłosił koniec Krakowskiej Masy Krytycznej. Decyzję podjęto arbitralnie, zapominając, że Masę tworzą wszyscy jej uczestnicy i uczestniczki. Najbliższym przejazdem chcemy zwrócić uwagę, że Masa organizuje się (nadal!) oddolnie i spontanicznie. Widzimy się już w najbliższy piątek!

Po marcowym przejeździe lokalne media radośnie donosiły, iż Krakowska Masa Krytyczna ostatecznie znika z ulic naszego miasta. Dziennikarze, podobnie jak zarząd stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, zapomnieli, że Masa jest oddolnym ruchem społecznym. To osoby jeżdżące w Masie decydują zarówno o jej powstaniu, jak i zakończeniu.

Decyzja o zaprzestaniu organizowania Masy zapadła bez udziału uczestników i uczestniczek przejazdów. Sami członkowie stowarzyszenia zapomnieli o autonomiczności ruchu, w którym uczestniczyli. Pokażmy, że nie potrzeba stowarzyszeń, liderów i politycznej oprawy, aby wspólnie jeździć na rowerach!

W tym celu spotykamy się w piątek, 24 kwietnia, na wspólnym rowerowym przejeździe. Tradycyjnie startujemy o godzinie 18:00, na Rynku Głównym, pod Adasiem. Chcemy, by ten przejazd poświęcony był zagadnieniu partycypacji w działaniu Masy.

http://krakowskamasakrytyczna.pl/

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.