Międzynarodowa zmowa przeciw G8

Publicystyka | Ruch anarchistyczny

W dniach 9-11 lutego aktywiści z około 20 krajów spotkali się w Warszawie, aby podyskutować o planach wspólnych działań przeciwko szczytowi G8, który ma się odbyć w Heiligendamm w Niemczech w dniach 6-8 czerwca 2007. Aktywiści przyjechali z tak odległych miejsc jak Syberia, USA i Palestyna. Planowali blokadę szczytu G8 i jego uczestników.

Akcja jest częścią wciąż toczącej się bitwy przeciwko niesprawiedliwości kapitalizmu i strukturom władzy tworzonym przez bogatych. Trwa międzynarodowa mobilizacja na protest przeciwko spotkaniu przedstawicieli najbogatszych państw świata w cytadeli w Heiligendamm.

W spotkaniu uczestniczyli aktywiści z wielu różnych inicjatyw politycznych takich, jak międzynarodowa sieć Dissent, Sieć przeciwko G8, Federacja Anarchistyczna, Food Not Bombs, Indymedia i wiele innych antyautorytarnych i anarchistycznych inicjatyw. Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do tego, by protest skierowany był przeciwko globalnemu kapitalizmowi i by jego organizacja odbywała się na zasadzie żywej demokracji bezpośredniej dążącej do obalenia wszelkich aspektów hierarchiczności.

Dyskutowano o kwestiach strategicznych i dotyczących infrastruktury i wymieniono informacje o bieżących mobilizacjach, grupach roboczych i projektach, aby dalej wzmocnić sieć wsparcia dla działań wymierzonych przeciw G8.

Różne grupy wyraziły poparcie dla globalnych dni akcji, które będą poprzedzać szczyt G8, m.in. akcje antywojenne w dniach 19-20 marca, Międzynarodowy dzień walki rolników 17 kwietnia do którego wzywa organizacja Via Campesina i protesty robotników w dniu pierwszego maja.

W grupach roboczych dyskutowano na temat kwestii związanych z walką z represjami, z pomocą podczas przekraczania granic, z pracą medialną, organizowaniem infrastruktury transportowej, a także tworzeniem grup pomocy dla ofiar seksizmu. Podjęto konkretne kroki w celu rozbudowania tych struktur.

Uczestnicy sieci antyautorytarnej i Dissent International organizują następne europejskie spotkanie przeciw G8 w dniach 14-16 kwietnia w Rostocku. Więcej szczegółów w ogłoszeniu, które pojawi się w późniejszym terminie.

Kapitalizm nigdy nie robi sobie przerwy. My także nie.

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.