Nie będziemy pytać, czy tarcza ma powstać

Kraj | Militaryzm | Tacy są politycy

Marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski (PO) zleca sondaż, w którym zapyta mieszkańców Słupska, jakich życzą sobie inwestycji w zamian za ulokowanie w okolicy tarczy antyrakietowej Rząd nie wskazał oficjalnie miejsca, w którym Amerykanie mogliby umieścić elementy swojej tarczy antyrakietowej. Z przecieków wynika, że miałoby chodzić o leżące pod Słupskiem Redzikowo. Wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel pytał o to polskie władze, ale odpowiedzi nie otrzymał nawet od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W końcu wysłał list do ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Victora Ashe'a. W poszukiwaniu danych o tarczy Chmiel napisał też do Agencji Rozwoju Obrony Antyrakietowej Stanów Zjednoczonych.

Aktywność wójta skrytykował szef MON Aleksander Szczygło. Teraz w sprawę włączył się samorząd województwa. Marszałek Jan Kozłowski (PO) zlecił zbadanie reprezentatywnej grupy mieszkańców Słupska i okolic na temat lokalizacji wojskowej bazy w Redzikowie.

- Nie będziemy pytać, czy tarcza ma powstać, bo ta decyzja należy do rządu - zastrzega Kozłowski, szef pomorskiej PO. - Chcemy dowiedzieć się, czy mieszkańcy widzą w tarczy zagrożenie, czy szansę na rozwój i ewentualnie jakiej rekompensaty oczekują od rządu.

Sondaż oburza posłankę Jolantę Szczypińską, która kieruje PiS-em w okręgu gdyńsko-słupskim.

- Pytanie mieszkańców, jakich inwestycji sobie życzą jest obłudnym działaniem Platformy, która przez lata nie interesowała się regionem
słupskim. W sprawie lokalizacji tarczy nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Sondaż ma służyć politycznej walce z PiS-em - ocenia posłanka.

Kozłowski: - Pytamy, bo dobry gospodarz interesuje się tym, co ma powstać na jego terenie. Badanie opinii powinien zlecić rząd. Nie
zlecił, więc go wyręczamy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Dodaj nową odpowiedź



Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.