Pokaz filmów o polskim ruchu robotniczym

2007-04-22 18:00
2007-04-22 22:00

W niedzielę, 22 kwietnia, warszawskie CK-LA zaprasza na pokaz filmów poświęcony 2 kluczowym wydarzeniom w polskim ruchu robotniczym: działalności i tragicznej śmierci Ludwika Waryńskiego oraz rewolucji 1905 r. Wyświetlimy 2 filmy:

"Biały Mazur" w reżyserii Wandy Jakubowskiej. Film biograficzny o życiu i działalności wybitnego rewolucjonisty, Ludwika Waryńskiego, w okresie I Proletariatu. Na podstawie książki Tadeusza Hołuja "Róża i płonący las". (Polska, 1979, czas trwania: 158min.)

"Gorączka" w reżyserii Agnieszki Holland. Historia losów anarchistów i socjalistów podczas rewolucji 1905 r. Film na podstawie powieści Andrzeja Struga "Dzieje jednego pocisku". W 1981 r. film otrzymał "Złotego Lwa" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku i "Srebrnego Niedźwiedzia" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. (Polska, 1980, czas trwania: 116 minut)

Wstep 3 zł. (dochód z pokazu przeznaczamy na działalność społeczną)

gdzie: Warszawa, Centrum Inicjatyw Społecznych "Czarna Emilka" (ul. Emilii Plater15, sutenera w podwórku, obok rezydencji ambasadora Maroka)
kiedy: 22 kwietnia godz. 18.00

Dodaj nową odpowiedźZawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.


*

  • Adresy www i e-mail są automatycznie konwertowane na łącza.
  • Możesz używać oznaczeń [inline:xx] żeby pokazać pliki lub obrazki razem z tekstem.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <ul> <ol> <li> <blockquote> <small>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.